Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.716
Cevap
67
Favori
415.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belki işlerin yoğun olmayışındandır, belki ben fazla hesapçıyım, bilmiyorum ama benzer bir tablo da ben tutuyorum. Aldığım yakıtlar, aylık yakıt harcamam, yaptığım km, ortalama tüketim, servis-bakım masrafları... sadece yakıt birim fiyatını ve alınan lt yazmıyorum. Yıl sonu şöyle dönüp bakınca; aylık/yıllık yakıt, servis masrafları, km... Aslında güzel oluyor.. Paylaştığın bilgiler için teşekkürler.
  • Rica ederim.. Ben de sizin gibiyim. Bir araç dosyam var içinde aldığım ilk günden beri 10 yıllık servis girişlerim, şikayetlerim, yapılanlar ve faturalar sıralı durur. Bir tek benzin sarfiyatını artık tutmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURAK -- 7 Nisan 2016; 11:14:01 >
  • merhaba arkadaşlar

ben yıllarca değişik markaların kupon diye tabir ettiğimiz araçlarını kullandım.
    alma dediler aldım satamazsın dediler sattım pişman olursun masraf açar dediler hiçde pişman olmadım çok şükür
    hep özellikli dolu dolu araçlara bindim.

şimdi eşiminde kullanabileceği ikimizinde isteklerinin buluştuğu bir araç almak için araştırma yaptım yine bana özgü eşimede uygun aracı buldum forester

güçlü olsun istiyorum bu yüzden turbo model olacak. 2003/2005 model arası kasayı çok beğeniyorum o kasa olacak.

benim bu araç hakkında bu forumdan ve youtube dan aldığım bilgiler haricinde bir bilgiye sahip değilim.

sorularım şu şekilde...

1- araçta lpg olacak hangi motor lpg ye daha uygun turbolar lpg de sorun yapıyormu?
    2- alırken nelerine baktırmalıyım.
    3- 30 bin tl ye kadar donanım ve kasa olarak beni en çok cezbeden forester oldu sizce bu fiyata almak mantıklımı?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

• tgezer kullanıcısına yanıt
    Merhaba tgezer,

Bayraktar ve Daloğlu Subaruyu aradım. İki distrübitör de, Avrupa'ya gönderilen hem benzinli hem de dizel Forsterların henüz eyesight özelliği bulunmadığını söyledi.
    Ve eyesight özelliği bulunan Foresterların Avrupa'ya dolayısıyla da Türkiye'ye ne zaman geleceği belli değilmiş. En azından bu sene gelmez dediler:(
  • Arkadaşlar makyajlanmış kasada xt mi premium 2.0i versiyonunu mu önerirsiniz? Arada fiyat farkı aşıyor beni.
    2. Elde sıkıntı yaşar mıyım acaba? Senelik tüketimim 7500km civarı dizel anlamsız o yüzden bana.
    Xt kullanması çok keyiflidir ama fiyatı aşıyor bir de şu vergi olayı can sıkıcı.
    Eyesight olmadığı için uyarı sistemi de mi yok peki?
    Takip mesafen az vs gibi.
    Yeni Tiguana bakıyordum çok yüksek fiyatı vergi dilimine rağmen forestera bakmaya başladım.
    2 çocuğum var araç koltuğu dar gelmeye başladı.
    Mercedes b var bende. Eni biraz dar geldi aracın.
    Kullananlar bilgi verirse çok sevirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: creatures

Arkadaşlar makyajlanmış kasada xt mi premium 2.0i versiyonunu mu önerirsiniz? Arada fiyat farkı aşıyor beni.
    2. Elde sıkıntı yaşar mıyım acaba? Senelik tüketimim 7500km civarı dizel anlamsız o yüzden bana.
    Xt kullanması çok keyiflidir ama fiyatı aşıyor bir de şu vergi olayı can sıkıcı.
    Yeni Tiguana bakıyordum çok yüksek fiyatı vergi dilimine rağmen forestera bakmaya başladım.

2.elde sıkıntı yaşarsın. Bu aracı 0 alacaksan en az 5 yıl kullancaksın ki satarken canın acımasın
    düşük km li 2.ellere bakabilirsiniz
    Uyarı sistemi yok ama farklı sürüş modları var. Bende dizel var onda yok bu modlar
    Motor hariç 20.000 TL fark verecek bir özellik göremedim ben. 18" jant premium da da varmış
    Start stop XT de yok mesela .
    Tercih sizin . Ben olsam XT almazdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Orijinalden alıntı: creatures

Arkadaşlar makyajlanmış kasada xt mi premium 2.0i versiyonunu mu önerirsiniz? Arada fiyat farkı aşıyor beni.

2.elde sıkıntı yaşarsın. Bu aracı 0 alacaksan en az 5 yıl kullancaksın ki satarken canın acımasın
    düşük km li 2.ellere bakabilirsiniz
    Uyarı sistemi yok ama farklı sürüş modları var. Bende dizel var onda yok bu modlar
    Motor hariç 20.000 TL fark verecek bir özellik göremedim ben. 18" jant premium da da varmış
    Start stop XT de yok mesela .
    Tercih sizin . Ben olsam XT almazdım

Millette XT merakı yoksa daha iyi hocam benim için.
    Ben hızı seviyorum biraz kendimi frenlemek adına almasam araç ne kadar güvenli olsa da hem cep hem de bizim için daha iyi olacak.
    Spor aksesuar hariç bir fark yok gibi bencede, motor harici.
    Aldım mı uzun süre kullanmayı düşünüyorum zaten.
    Şu anki aracım da 2012 model, motorlarını değiştirseler piyasayı yıkar geçer bence.
    Ya yeni tiguanı aynı paraya alıyorsun nerdeyse üst donanımlısını ki araçta geri görüş kamerası yok, cam tavan yok...
    Bi makyajlı haliyle eski halini göreceğim arada 10bin oynuyor eski makyajsız halini beğenirsem 2. el temize yönlenebilirim.
    Teşekkürler yanıtınız için.

• Uzun zamandır istiyordum nihayet bugüne kısmet oldu, 2016 makyajlı kasa Forester XT aracımı teslim aldım, tüm isteyenlerin darısı başına :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

Uzun zamandır istiyordum nihayet bugüne kısmet oldu, 2016 makyajlı kasa Forester XT aracımı teslim aldım, tüm isteyenlerin darısı başına :)

Hayırlı ve kazasız belasız sürüşler dileklerimle.
    Ben de bakıyorum kaça aldınız hocam premiuma bakıp onu da yazabilirseniz sevinirim.

• SRJANN S kullanıcısına yanıt
    Güle Güle kullanın, makyajdan sonra çok daha çekici olmuş özellikle gündüz farları dizaynı harika. Kazasız belasız kullanın inşallah
  • erceerce kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun👍🏼

• creatures C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, 155bin TL'ye geldi, Premium alsam aklım XT'de kalacaktı, o yüzden Turbo aldım.

Bencede iyi yaptınız, Forester XT lerde benim diyen spor otomobillere kafa tutabilen bir alt yapı mevcut. Elinizin altında fazladan güç bulunması çok güzel, sonrasında pişman olurdunuz harika olmuş
    Güle güle kullanın. Ben çok memnunum araçtan.
    Ferahlığı ve sessizliği diğer tüm olumsuzlukları örtüyor.

• Ben de 9 günlük Subaru kullanıcısıyım. 2009 Forester 2.0 Comfort. Gerçekten kullanması çok keyifli. Ev halkı benden çok sevdi neredeyse.
  • ÇOK ACİL FİYATI DÜŞTÜ 2014 SUBARU FORESTER 2.0 XT 240HP-HATASIZ-
    İlan No: 289473373
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-cok-acil-fiyati-dustu-2014-subaru-forester-2.0-xt-240hp-hatasiz-289473373/detay
    Arkadaşlar bu linkteki araç nasıl sizce
    2. Elde forester için dikkat edecek noktalar nedir? Yıl vs gibi?

• creatures C kullanıcısına yanıt
    Fiyat iyi gibi geldi bana

• Merhabalar.

Dizel 2015 forester kullanicisiyim. Sormak istedigim iki sorum var. Birincisi aracim 5800km. de ve motor yaği bayagi siyahlasmiş durumda. Servise sordum normaldir 1 yil yada 10bin km. dolduktan sonra değistirin dediler. ikinci sorum mirrorlink guncellemesi yaptiran varmi. Ben yaptirdim ancak ekrandaki mirrorlink yazisi aktif degil. Telefonu bagliyorum ancak araba ekranindaki mirrlink aktif olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: afsinsubaru

Merhabalar.

Dizel 2015 forester kullanicisiyim. Sormak istedigim iki sorum var. Birincisi aracim 5800km. de ve motor yaği bayagi siyahlasmiş durumda. Servise sordum normaldir 1 yil yada 10bin km. dolduktan sonra değistirin dediler. ikinci sorum mirrorlink guncellemesi yaptiran varmi. Ben yaptirdim ancak ekrandaki mirrorlink yazisi aktif degil. Telefonu bagliyorum ancak araba ekranindaki mirrlink aktif olmuyor.

Servisi dinle dostum. Bi sıkıntı olmaz.
    Mirrorlink i ben de yaptırdım. Bi numara yok.
    Telefonun uyumlu olması lazım. Mirrorlink sitesinde uyumlu telefonlar var. Uysa da müzik navigasyon vs kontrol edilebiliyor.
    Program olarak Sygic navi var uyumlu.
    Ekrana yansıtıyor ama çözünürlük kötü.
    Telefon ekranını tamamen yansıtma işini araştırıyorum. Bulursam paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

Uzun zamandır istiyordum nihayet bugüne kısmet oldu, 2016 makyajlı kasa Forester XT aracımı teslim aldım, tüm isteyenlerin darısı başına :)

aracınız hayırlı olsun, yakıt tüketimlerinizi zamanla paylaşırsanız memnun oluruz
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.