Şimdi Ara

monitör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pxball diye ufak bi oyun var ondan çıktım monitörüm biranda sanki photoshop ta bulanıklaştırma efekti verilmiş gibi oldu.Oyunun neden olmuş olabileceğini pek sanmıyorum.çözünürlük,yenileme hızını falan değiştirdim sonuç vermedi.ayrıca pc yi kapatırkende tam kapandığı anda monitürde beyazımsı bişey beliriyor.

• Monitöründe elektroniksel bi hata var gibi görünüyo başka bir bilgisyarda deneyip emin olduktan sonra monitörünü servise götürmeni tavsiye ederim KOLAY GELE
  • ,neysel bir hata var :D
  • bu elektroniksel hata nası oluyor
    lehim atmış mıdır yada diyotun ucumu çıkmıştır elektroniksel nasıl bir hata var ki monitörde bulanık görüntü veriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saydam

,neysel bir hata var :D

ELEKTRONİKSEL

ELECTRONIC CELL ( Yeni cep telefonu hattınız! İletişimde sınırsız Güç )
  • ben hala pc ile mf nin alakasını kuramadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: blood6

bu elektroniksel hata nası oluyor
    lehim atmış mıdır yada diyotun ucumu çıkmıştır elektroniksel nasıl bir hata var ki monitörde bulanık görüntü veriyor

Bakın bu monitördeki bulanıklık ayarını sağlayan bir yüksek gerilim trafosu bulunuyo Bu trafonun üzerinde iki tane ayar bulunur. bu ayarlardan focus ayarı monitördeki bulanıklığı ayarlar.Diğer ayarda ışığı.Belki monitör kapağı açtıysan tüpe bağlı olan kablonun gittigi trafoyu görmüşsündür.Bu trafoda yada bunun bağlı olduğu besleme devresinde bir sıkıntı olabilir.Ve monitör kapanırkende beyazımsı bir görüntü belirdiğinden bahsediyo bu da besleme ile ilgili olabilir. Monitörün içindeki devre bir elektronik devre olduğundan arızada elektronik bir arıza oluyo.Sonuşta dodanımlar elektronik parçalardan oluşuyo biliyosun.

Ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum bilgim dahilinde tabi. Hiç birşey yazmadan boş gözlerle mesajı okumak yerine bildiklerini yazmak bence daha iyi. Burada ifadesini kullanmanı gerektiren bir durum yok.

• verdiğin bilgiler için sana teşekkür ederim traxdata
  • Rica Ederim blood6. FAYDALI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.