- x
İSVİÇRE NASILDIR? GİDİP GÖREN VAR MI?
39 Cevap4785 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2009; 14:55:52 

Selam dostlar. Aranızda daha önce isviçre'ye gitmiş, orda bir süre kalmış veya orda oturan var mı? Yada yaşam koşulları hakkında bilgisi olan? Nasıldır İsviçre?

1514 Mesaj
20 Aralık 2009; 14:56:49 

Süper bir ülke bence. İmkan olsa da gitsem.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 15:05:27 

Konu hakkında bilgili arkadaşları bekliyoruz.

1988 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:05:58 

hiç minare yokmuş

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 21 Aralık 2009; 15:09:07 >

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 15:09:37 

Konuyu dine çevirmeyelim lütfen. Heleki bir sucuk yüzünden siyaset tartışması çıkartılmış bir forumda.

1514 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:10:30 

quote:

Orijinalden alıntı: MissYou

hiç minare yokmuş

0

Evet geçen öyle bir durum oldu referanduma sunuldu minare olayı ve karşıt kesim kazandı. Şu an muallak galiba hala karara karşı çıkanlar falan var.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

1988 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:12:09 

quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

Konuyu dine çevirmeyelim lütfen. Heleki bir sucuk yüzünden siyaset tartışması çıkartılmış bir forumda.

yok amacım oraya çekmek diil sadece eğlence için yazdım onu..

ama şeriat sucuğu süperdi

415 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:13:18 

Dünyada ekonomisi en güçlü ülke diye biliyorum hatta yaşam standartları düşmesin diye AB ye girmedi

http://mehmetlegeziyorum.blogspot.com.tr/

1479 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:15:14 

medeni bir ülkedir. insanların birbirine saygısı vardır. yeşillik, doğal yaşam falan seviyorsan bire bir.

2927 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:18:11 

Daha önce 4 kere gittim. başka bir yabancı ülkeyle karşılaştırma şansım yok ama Türkiye ile karşılaştırınca, insan olmanın ne değerli birşey olduğununu her yerde anlıyorsunuz. Daha özel olarak merak ettiğin şeyleri sorarsan cevaplamaya çalışırım.

Youtube Facebook

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 15:26:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Daha önce 4 kere gittim. başka bir yabancı ülkeyle karşılaştırma şansım yok ama Türkiye ile karşılaştırınca, insan olmanın ne değerli birşey olduğununu her yerde anlıyorsunuz. Daha özel olarak merak ettiğin şeyleri sorarsan cevaplamaya çalışırım.

Peki günlük yaşam nasıl? Diğer yabancı ülkeler gibi müstakil evlerin olduğu bir şehir mi yoksa apartman hayatı mı var?

Birde alışveriş merkezleri, eğlence-gezi hayatı nasıl? Bildiğim kadarıyla yüz ölçümü olarak küçük bir ülke..

17264 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:26:58 

kislari soguk olur

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 15:32:26 

quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

kislari soguk olur

Kışları sıcak olacak hali yok ya her ülkede soguk olur.

2927 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

Peki günlük yaşam nasıl? Diğer yabancı ülkeler gibi müstakil evlerin olduğu bir şehir mi yoksa apartman hayatı mı var?

Birde alışveriş merkezleri, eğlence-gezi hayatı nasıl? Bildiğim kadarıyla yüz ölçümü olarak küçük bir ülke..

Bölgelere göre değişiyor yerleşim ama çoğunluk müstakil evlerden oluşuyor
Alışveriş merkezleri çok ama çoğu yer akşamları erkenden kapanıyor. Yani öyle pek gece hayatı falan yok. Ama gezilip görülecek çok güzel yerleri var özellikle alplere çıkan tren kesinlikle herkese tavsiye edebileceğim bir şey. Ayrıca dediğin gibi çok büyük olmadığı için her tarafını gezmek mümkün.
Ama yaşam seviyesi çok yüksek, Yani Türkiyedeki imkanlarla orada yaşamak imkansız, oradaki düzenin bir parçası olmak zorundasın. Yani sadece meyve sebze fiyatlarını görmek bile çok şaşırtacaktır =) Güzel bir evin yaklaşık fiyatlarından bahsetmiyorum bile
ek: İklim gerçekten serin, yazın en sıcak günleri 27-28 dereceydi, genelde serin ve çok yağmurlu bir bölge. Ama doğası insana ömür katacak cinsten yemyeşil çoğu yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokak_papagani -- 20 Aralık 2009; 15:39:20 >

Youtube Facebook

968 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:41:02 

Cikolata, Caki-Alet-Edavat, Keci Peyniri güzel.. Gerisini tavsiye etmem..

Behey yunus sana söyleme derler. Ya ben öleyim mi söylemeyince.

976 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:42:53 

bankacılık hizmetlerinde senelerdir yürüttüğü gizlilikten ötürü dünyada ne kadar dolandırıcı , düzenbaz insan varsa , hepsi paralarını bu ülkede değerlendirmektedir.Dünyada kara para aklayıcılığında birinci sırada gelir.Küçük bir ülkedir , resmi dili almancadır.Ayrıca aşırı ırkçı bir yapıya sahiptir.Geçenlerde televizyonda İsviçrede zencileri protesto eden reklamların yayınlandığını göstermişlerdi.

482 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:45:06 

Her şeyi güzeldir(Kızları da dahil ). Ama bir de minare olsa çok güzel olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight of Night -- 20 Aralık 2009; 15:46:21 >

✝ "The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame." ✝

976 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:45:33 

0

348 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:46:31 

Şifrelerin kırıldığı dönemlerde, Hotbird uydusundan İsviçre kanallarını izliyordum. Sanıyorum SF2 kanalıydı. Gece saat 01:00 den sabah saat 05:00 e kadar, helikopterle İsviçre üzerinde alçaktan uçuş görüntüleri veriyordu.
Öncelikle dağı, ormanı, tarlası bile çok bakımlı ve dizaynı mükemmel bir ülke. Havadan nereye bakarsan bak hemen "burada insan yaşıyor" önsezisini alabiliyorsun.

Bir çocuğun karanlıktan korkması normaldir. Ama bir yetişkinin aydınlıktan korkması anormaldir.

2927 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:47:10 

İsviçrede almanca italyanca ve fransızca konuşulur sadece almanca demek yanıltıcı, 3 Farklı kanton(eyalet gibi bir bölümleme) den oluşur ve üçündede ağırlıklı olarak konuşulan dil farklıdır

Youtube Facebook

2085 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:48:35 

Kızlarına hasta olduğum bir ülke. Umarım bi gün giderim.

Yıldız Teknik Üniversitesi
2012 Girişliler

1479 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:54:38 

quote:

Orijinalden alıntı: badblood1903

Kızlarına hasta olduğum bir ülke. Umarım bi gün giderim.

o kadar da güzel değiller yav

681 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:55:37 

mükkemmel yeşil kültürel olarak zengin anlayışlı insanların olduğu bodrumun artivine taşınmış hali gibi sizin dilinizi konuşan rahatlıkla bulabilirsiniz etraf sizi soğana çevirebilir ama bizdekinden biraz az kayak da güzeldir minare yasağu varsa sorarım ülkemizde neden kliseye izin yok saçmalamayın iznikte ağrıda kilise varmı kilise açmanın cezası olan bir ülke deyik neyse yemeklere dikkat edin et yemeyin hatta su bile içmeyin çüş nediyon olan olursa helal food yazan ürünler bile güvenilir olamıyabiliyor neyse öyle bişe saygularımla

421 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:58:21 

İsviçre' ye gidipte (turist olarak) pişman olan kimse görmedim ben.

348 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:59:45 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

bankacılık hizmetlerinde senelerdir yürüttüğü gizlilikten ötürü dünyada ne kadar dolandırıcı , düzenbaz insan varsa , hepsi paralarını bu ülkede değerlendirmektedir.Dünyada kara para aklayıcılığında birinci sırada gelir. Küçük bir ülkedir , resmi dili almancadır.Ayrıca aşırı ırkçı bir yapıya sahiptir.Geçenlerde televizyonda İsviçrede zencileri protesto eden reklamların yayınlandığını göstermişlerdi.

Keçiyle koyun bir gün dere kenarına otlamaya çıkmışlar. Bakmışlarki derenin öbür tarafında daha yeşil otlar var, derenin dar bir yerini bulup karşıya atlamaya karar vermişler. Karşıya önce koyun atlamış. Bu sırada keçi kendini yere atıp katıla katıla gülmeye başlamış. Koyun duruma şaşrmış ve keçiye neden güldüğünü sormuş. Keçi de demişki; "dereden atlarken kuyruğun sıçradı ve kıçın göründü." Koyun da cevap vermiş; "iyi de keçi kardeş, senin kuyruğun hep havada..."

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi messire -- 20 Aralık 2009; 16:02:44 >

Bir çocuğun karanlıktan korkması normaldir. Ama bir yetişkinin aydınlıktan korkması anormaldir.

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 16:50:58 

589 Mesaj
20 Aralık 2009; 16:55:36 

Isvicre`yi bilmem ama 10 aydir Viyana`dayim. Gelmeyin (:

2355 Mesaj
20 Aralık 2009; 16:55:41 

Ben orda doğdum ve 10 sene orda yaşadım.

Yaşam koşulları çok iyi, Devlet her zaman yanınızda. ALdıgın maaş verdiğin kira fln bunların hepsi dengeli yani aç kalmıcan bir ülke.
Bir laptop veya plazma tv aldıgında verdiğin paranın % kaç oldugun hatırlamıyorum ama devlet sana geri veriyor yada vergiden kesiyor bunun gibi bir olay var ve bunlar gibi nice olaylar.

Çocukların oldugunda devlet çocuklarına bakman için sana para veriyor. Hastane masraflarında yanında oluyor.
Dünyanın en zengin ülkesi nede olsa.

Aklıma bunlar geliyor.

Ben isviçrede zürih kentinde yaşadım.

Varsa başka sorun pm den sorabilirsin.

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 18:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: MoRGeR

Isvicre`yi bilmem ama 10 aydir Viyana`dayim. Gelmeyin (:

Neden dostum?

348 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:05:46 

Almanyada yaşayan bir bayan tanıdığım eşinden boşandı.
Devlet kendisine 1000 € dulluk maaşı bağladı.
1000 € yaklaşık olarak 2000 Lira...
Türkiyede asgari ücret 600 Lira.
Daha neyi konuşup, neyi tartışacaz abi.

2206 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:10:38 

İsviçre | Will 'de doğdum 1991 de 11 yıl orda yasadım okudum.Gerçekten harika bi sehir ama cok sessiz bi sehir yani zürich hariç heryerde öyle toplu insan göremezsiniz insanlar birbirine selam verir hep tanıyan tanımayan okulları ülkemizin kolej okullarından kat kat daha iyi ve güzel.Yerde çöp bulmak imkansız gibi birsey.Doğa orman isteyenler icin cok güzel yerler var gezilicek büyük kaleler var vs vs.. Sorunuz olursa bende yanıtlamaya calısırım.

@Sokak_papagani
Kardesim gece hayatı nasıl yok lütfen yanlıs bilgilendirmeyelim.Benim kuzenim isviçrede dj 18 ini geçen zaten hep gece clup lere gidiyor, eğlenmeye gidiyor gece hayatı fazladır İsviçre'nin.

Okudum okul Sirnach:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGu4rdian -- 21 Aralık 2009; 9:17:58 >

421 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:17:52 

İsviçre vatandaşlığına nasıl geçilir mesela? İsviçre; Kanada, Avustralya ve ABD gibi çok sayıda göçmen alıyor mu? İsviçre soğuğu dışında her açıdan benim hayallerime hitap eden bir ülke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noteb00k -- 21 Aralık 2009; 9:19:30 >

4276 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:19:27 

Eski kız arkadaşım orada yaşıyor ve anlattığı kadarıyla mükemmel bir ülkeymiş.
Her şeyiyle kusursuz neredeyse.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

2206 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: noteb00k

İsviçre vatandaşlığına nasıl geçilir mesela? İsviçre; Kanada, Avustralya ve ABD gibi çok sayıda göçmen alıyor mu?

Yanlıs bilgide vermek istemem ama benim halam orda calıstı yıllarca bankada,sanırım bankada paran olması gerekiyor,bir kaç yıl önce İsviçre vatandası oldu.

421 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:23:28 

quote:

Orijinalden alıntı: TheGu4rdian

Yanlıs bilgide vermek istemem ama benim halam orda calıstı yıllarca bankada,sanırım bankada paran olması gerekiyor,bir kaç yıl önce İsviçre vatandası oldu.

Artık vize için dahi bankada para istiyolar. Bir an önce hesap açmam lazım

1663 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:37:25 

Bende gecen yaz zurih teydim... gercekten cok guzel bir ulke... Ozellikle daglardan tepelerden akan selaleler... O tepelerin eteklerinde bulunan koy evleri... inanilmaz... hasta olursunuz... bizim trabzonun yabanci versiyonu...

Ayrica hayat inanilmaz pahali... mesela zurihte 1 oglen yemegi bize adam basi 25-30 euro ya patladi... gercekten pahali...

biz amerikan kimlikli oldugumuz icin... oyle asiri bi irkci muamele gormedik... ozellikle zurihteki cogu clubta turk oldugunu soylersen cogu almiyor seni... ama biz amerikadan geliyoruz diyorduk ve bize kimlik soruyorlardi... amerikan ehliyetlerini cikarinca direk aliyorlardi... zurih teki clublar her ne kadar abd dekileri tutmasada idare eder en azindan romadakilerden guzel.. . berlin ayarinda clublar var...

ben sevdim ama.... isvicreden italya ya gectigimde ozellikle romayi daha cok sevdim... bence tek gidilmesi gereken yer... amsterdam ve roma.... gerisi yalan beyler...

2845 Mesaj
21 Aralık 2009; 12:01:45 

uzun zaman orda kaldim...almanya sinirina bi kaç saat uzakliktaki Zürich'deydim.. kiz arkadaşim orda yaşiyo onun yanina gidiyodum.. iş amaçli gidiyodum.. harika bi yerdir.. geneli almanca konuşur ama fransizca ve italyanca konuşanlarida görebiliceginiz bi yerdir.. ekonomisi çok iyi... gezip görülebilicek bir sürü yer var.. insanlari insan gibi.. hayatin hep garanti...

Zürich Flughafenstrasse'ede az dolaşmadim... hava limanina çok yakindi.. trenleri çok güzel.. özellikle trenlerini ve istasyonlarini çok begenirdim.. kiz arkadaşimda her yeri gezerdik....

Kisacasi yaşanasi bi yerdir..... Gitmek biraz zor.. Öyle her ipini koparan gidemez.. İNŞ gitmek isteyen herkes gider ne diyim... en azindan gidip görülesi bi yerdir..

Gece oldumu Ölü şehir diye bilinir ama hiçte öyle degildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shopar. -- 21 Aralık 2009; 12:04:35 >

Not: Konular Hakkında Yazmış olduğum Yorumlar Sadece Beni İlgilendirir... Düşüncelerimin Her Zaman Arkasındayım..
. . . . >>> . . . Honda CBR 600 RR . . . <<< . . . .

. . . . Anlamı olmalıydı oysa geride kalanların . . . . . . . Bir daha böyle sevecek olsam . . . . . . . Bir kalemde Silerdim Seni . . . . . . . .

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 18 sa. 52 dk. kadarı kaldı.
21 Aralık 2009; 12:16:35 

3 kısımdamnoluşur. Fransız, italyan ve alman... Bu kısımlarda trafik levhaları gib iherşey kendi dillerindedir.

Gidipte 3 dil görürseniz şaşırmayın:)

523 Mesaj
14 Kasım 2012; 11:08:33 

forumda var mı orada yaşayan?

"If you are not born shredded, it's not your mistake. But if you die not shredded, it's definatly your mistake." Bill Shredded

1 Mesaj
14 Kasım 2012; 11:10:24 

Gittim gördüm geldim. Süper bir yer.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İSVİÇRE NASILDIR? GİDİP GÖREN VAR MI?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.324