Şimdi Ara

Markalara göre ve yan sanayi lpg FİLTRE fiyatları:

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
1
Favori
11.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen gün PRINS montajı yaptırdığım BOSCH Car & Diesel Servisi'ne uğrayıp PRINS LPG filtre fiyatını sordum.
    100 TL olduğu söylendi. Gerçi 20.000km'de değiştirilmesi gerekiyor AMA yine de çok pahalı geldi bana.
    Farklı marka LPG dönüşüm sistemlerinin orjinal ve yan sanayi lpg FİLTRE fiyatlarını ve değişim km aralıklarını burada paylaşalım.
    MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / DEĞİŞİM KM
    PRINS / orjinal / 100 TL / 20.000 km

• öncelikle şunu söyliyeyim. Bayiler arasında bir fiyat birlikteliği yok. Bahsettiğiniz filitreyi başka bir yerde 75 belki 50 liraya değiştirebilirsiniz.

Malum serbest piyasa.

1 ay kadar oldu. Tartarini filitre 15.000 km de değişti. Hediyesi 50 lira. Başka bir forumda, birisi 35 değiştirdiğini yazmıştı.
  • Haklısınız. O zaman şu formatta bilgi paylaşımına devam edelim mi?
    Filtresini değiştiren veya fiyatını öğrenen alttaki listeyi kopyalayıp, kendi marka ve fiyat bilgisini altına ekleyerek cevaplasa ?
    MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / Bu fiyatın alındığı yer / DEĞİŞİM KM
    PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya BOSCH Car Servisi / 20.000 km
    Tartarini / orjinal / 50 TL / ????? / 15.000k m
  • Prins forumuna yazdım aynen kopyalıyorum,yazdığım prins kiti için;

Biz de 100 lira bayılmıştık filtre değişimine.

İlk filtre değişimi 20 değil 25 bin kilometrede yapılıyor,sonrakiler her 75 bin kilometrede bir kez. Kullanma kılavuzunun 84. sayfasında bakım aralıkları yazıyor,bakınız.

Arasıra açıp filtrenin temiz mi kirli mi olduguna bakıyorum,kapatıyorum.Zira değiştirdiğim fltreler kirli sayılmazdı,gereksiz bir değişim oldu gibi,neyse dedik.

Asıl canımı sıkan bu kite 600-700 TL fazladan bayılmış olmamız,sorun yaşatmaz dedik,yaşattı.Bir sonraki kit seçimim italyan markaları olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 20 Aralık 2009; 16:47:56 >
  • yuksek fıyatmıs.
  • Tartarini / orjinal / 50 TL / Ankara / 15.000 km ( 1- Kalibrasyon ayarı da yapıldı. 2- Bir önceki filitreyi 21.000 km de değiştirmiştim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dondurmaci -- 20 Aralık 2009; 13:57:36 >
  • MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / Bu fiyatın alındığı yer / DEĞİŞİM KM / kullanan-mesaj sahibi
    PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya BOSCH Car Servisi / 20.000 km (BRAVEHEART11)
    Tartarini / orjinal / 50 TL / Ankara / 15.000 km (dondurmaci)
    PRINS / orjinal / 100 TL / ????? / 25.000 km ve sonra her 75.000km'de bir (tubul)
  • ATİKER / orjinal / 40 TL / İzmir Filizler oto lpg / 10.000 km(ben 20 binde değiştirdim sorun yoktu)/ (samet)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / Bu fiyatın alındığı yer / DEĞİŞİM KM / kullanan-mesaj sahibi
    PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya BOSCH Car Servisi / 20.000 km (BRAVEHEART11)
    Tartarini / orjinal / 50 TL / Ankara / 15.000 km (dondurmaci)
    PRINS / orjinal / 100 TL / ????? / 25.000 km ve sonra her 75.000km'de bir (tubul)

dostum güncellemeyi ilk mesaja ve marka sıralamasına göre yaparsan daha faydalı olacaktır
  • LÜTFEN, her cevaplayan forumdaş, aşağıdaki listeyi kendi mesajına kopyala-yapıştır yaparak en alta kendi bilgisini ekleyebilir mi?
    Her cevaptan sonra beni güncelleme yapma zahmetinden kurtarmış olursunuz böylece

MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / Bu fiyatın alındığı yer / DEĞİŞİM KM / kullanan-mesaj sahibi
    PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya BOSCH Car Servisi / 20.000 km / BRAVEHEART11
    TARTARINI / orjinal / 50 TL / Ankara / 15.000 km / dondurmaci
    PRINS / orjinal / 100 TL / ????? / 25.000 km ve sonra her 75.000km'de bir / tubul
    ATİKER / orjinal / 40 TL / İzmir Filizler Oto LPG / 10.000 km (ben 20 binde değiştirdim sorun yoktu) / samet

LÜTFEN, her cevaplayan forumdaş, yukarıdaki listeyi kendi mesajına kopyala-yapıştır yaparak en alta kendi bilgisini ekleyebilir mi?
    Her cevaptan sonra beni güncelleme yapma zahmetinden kurtarmış olursunuz böylece
  • Aracımda BRC var. Bildiğim kadarıyla tüm bayiilerde fiyat aynı ve 30 tl. Farklı fiyat duymadım. Gerekli görülürse ayar da yapılıyor.

PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya BOSCH Car Servisi / 20.000 km / BRAVEHEART11
    PRINS / orjinal / 100 TL / ????? / 25.000 km ve sonra her 75.000km'de bir / tubul
    ATİKER / orjinal / 40 TL / İzmir Filizler Oto LPG / 10.000 km (ben 20 binde değiştirdim sorun yoktu) / samet
    BRC / orjinal / 30 TL / Ankara - Mocan Otogaz / size kalmış / O.B.K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 20 Aralık 2009; 18:39:19 >
  • BRC SERVISLERI 50 YE DGISTIRIYOR BIR KAC YERE SORDUM
    GAZ KACAK KONTROL GAZ AYARI FALAN
    PAKET 50.
  • Ankara ile diğer iller arasında hem montajda hem de bakımda fark vardır.

Ankara'nın günde bakmış olduğu araç sayısı ile bizim baktığımız araç sayısında fark olduğu için bizim işletme giderlerimiz karşılanmıyor eğer 30TL'den yapılırsa.

Biz 60 alıyoruz, çok ısrar olursa 50 TL alıyoruz, taksici gibi çok yoğun km yapan müşterilerimiz olunca 35-30 TL alıyoruz, hem BRC'de hem Tartarini, Tomasetto, kme yada zavoli de de bu fiyatlar geçerli.

Atiker kullanıcıları dikkat etsin, muhakkak üzerinde atiker yazan filtre kullansınlar, yoksa parçacılarda satılan mazot filtresini de tipi şekli birebir aynı olduğu için filtre niyetine kullanıyorlar.
  • landi renzo 30 ytl aldılar 50 000 kmde bir değiştiriyorum bugüne kadar iki defa filtre değiştirdim
  • benim anlamadığım neden filtreler gerçek fiyatına satılmıyor dükkan kirası vs karsılamak amacıyla filtre fiyatları niye fahiş fiyatta dükkanı filtre satışıylamı idame ettiriliyorkii , yağ filtresi gibi motorun önemli bir parçası bile 5-10 lirayken lpg filtresine 40-50 lira vermek akıl alacak iş değil kimse iddia etmesinki yağ filtresinden daha yüksek bir rakama mal edildiğini !!!.
    bu arada atiker filtre 40 tl kastamonu servisinde
  • LÜTFEN, her cevaplayan forumdaş, aşağıdaki listeyi kendi mesajına kopyala-yapıştır yaparak en alta kendi bilgisini ekleyebilir mi?

PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya - BOSCH Car Servisi / 20.000 km / BRAVEHEART11
    ATİKER / orjinal / 40 TL / İzmir - Filizler Oto LPG / 10.000 km (20 binde değiştirdim) / samet
    BRC, Tartarini, Tomasetto, KME, Zavoli / orjinal / 30-60TL / Samsun Berlin Müh. / ????? / Berlin Müh.
    LANDI RENZO / orjinal / 30 TL / ????? / 50.000 km / JCRSO
    ATİKER / orjinal / 40 TL / Kastamonu / ????? / brkpls

LÜTFEN, her cevaplayan forumdaş, yukarıdaki listeyi kendi mesajına kopyala-yapıştır yaparak en alta kendi bilgisini ekleyebilir mi?
  • bu konu iyi olmuş zira ben de filtre değişimi için yüksek fiyat istendiğinden şikayetçiyim. maliyeti en fazla 20 tl olan filtreler için KME de 50 tl. istiyor, diğer birçok marka gibi.. ben henüz değiştirmediğim için bu fiyat kaydı olarak alınmasın...

bu filtreleri istanbul anadolu yakasında nerden satın alabiliriz acaba? bilen arkadaşlar yardımcı olabilirselerse memnun olurum. hortumun üstündeki filtreyi değiştirmek gayet kolay, filtreyi temin edince kendim de değiştirebilirim.. sanırım bir de küçük metal filtre varmış. onu da araştırırsak bulabiliriz sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bu konu iyi olmuş zira ben de filtre değişimi için yüksek fiyat istendiğinden şikayetçiyim. maliyeti en fazla 20 tl olan filtreler için KME de 50 tl. istiyor, diğer birçok marka gibi.. ben henüz değiştirmediğim için bu fiyat kaydı olarak alınmasın...

bu filtreleri istanbul anadolu yakasında nerden satın alabiliriz acaba? bilen arkadaşlar yardımcı olabilirselerse memnun olurum. hortumun üstündeki filtreyi değiştirmek gayet kolay, filtreyi temin edince kendim de değiştirebilirim.. sanırım bir de küçük metal filtre varmış. onu da araştırırsak bulabiliriz sanırım..

kayıt altına alınması gerekir aslında, garanti belgenizde yetkili servis kaşeli yer yoksa cihazınız garanti dışı kalabilir.

Gerçi birçok firma kaşelemiyor, ordan yırtabilirsiniz ama bilginiz olsun.
  • benim garanti zaten bitmek üzere, o yüzden böyle bir arayış içindeyim sanırım 18 ocak gibi bitiyor garanti...
  • MARKA / orjinal veya yan sanayi / FİYATI / Bu fiyatın alındığı yer / DEĞİŞİM KM / kullanan-mesaj sahibi
    PRINS / orjinal / 100 TL / Antakya - BOSCH Car Servisi / 20.000 km / BRAVEHEART11
    ATİKER / orjinal / 40 TL / İzmir - Filizler Oto LPG / 10.000 km (20 binde değiştirdim) / samet
    BRC, Tartarini, Tomasetto, KME, Zavoli / orjinal / 30-60TL / Samsun Berlin Müh. / ????? / Berlin Müh.
    LANDI RENZO / orjinal / 30 TL / ????? / 50.000 km / JCRSO
    ATİKER / orjinal / 40 TL / Kastamonu / ????? / brkpls
    TARTARINI / orjinal / 40 TL / Antalya / 15.000 km / ysaglam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.