Şimdi Ara

AMD: Mobil GPU pazarında Nvidia'yı geride bıraktık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Mobility Radeon HD 4860 - Dizüstü bilgisayarlar için 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk GPU

Dizüstü bilgisayar pazarında dengeler değişiyor mu ? AMD'den ürün yöneticisi Asif Rehman açıklamasında geride bırakmak üzere olduğumuz 2009 yılına ikinci büyük mobil GPU üreticisi olarak başladıklarını ancak aradan geçen 9 aylık süre sonucunda elde ettikleri %16 pazar payı ile toplamda pazarın yarında fazlasına (%57) ulaştıklarını ve rakipleri Nvidia'yı geride bıraktıklarını söyledi.

Hem Intel hem de AMD platformunu kullanan çok sayıda dizüstü bilgisayar tasarımını kazandıklarını belirten Rehman, Ocak ayında lanse decekleri endüstrinin DirectX 11 destekli ilk mobil GPU ailesiyle birlikte OEM üreticilerinin %90'ınına ulaşabileceklerini söyleyerek önlerinin açık olduğunu ima etti ki bilindiği üzere Nvidia'nın DirectX 11 destekli mobil GPU'ları için şu an somut hiç bir bilgi bulunmuyor.

Endüstriyel kaynaklar ise Intel Montevina platformunu temel alan dizüstü bilgisayarlarda ATi, Eylül ayında anons edilen Calpella platformunda ise Hybrid GPU kullanımı daha iyi olduğu için Nvidia GPU'larının yaygın kullanıldığını belirtiyorlar. Öte taraftan 32nm Arrandale işlemcilerin kullanılacağı yeni nesil Intel platformunda ise DirectX 11 destekli ATi GPU'ların öne geçmesi beklenebilir.

• Vay be amd bu aralar iyi bi çıkış içinde
  • ya birşeyi çok merak ediyorum bu kartlar bu notebook ların içinde pişmiyormu ya ? :D anneme yeni laptop aldık toshiba yanılmıyorsam ekran kartı 4500 serisinden bi ekran kartı gayet güzel cod 4 moha airoborne cod 5 vb oyunları orta ayarlarda 40-45 fps arası oynatabiliyor !
  • Nvidia, seyretmeye devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opeth -- 19 Aralık 2009; 14:31:47 >
  • güzel bir haber teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

ya birşeyi çok merak ediyorum bu kartlar bu notebook ların içinde pişmiyormu ya ? :D anneme yeni laptop aldık toshiba yanılmıyorsam ekran kartı 4500 serisinden bi ekran kartı gayet güzel cod 4 moha airoborne cod 5 vb oyunları orta ayarlarda 40-45 fps arası oynatabiliyor !

Hızları bir masaüstü PC ile kıyaslanamaz ama fena değiller bende de 9600M GT var ama çok ısınıyor laptop
  • Hiç boş durmuyor adamlar yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

ya birşeyi çok merak ediyorum bu kartlar bu notebook ların içinde pişmiyormu ya ? :D anneme yeni laptop aldık toshiba yanılmıyorsam ekran kartı 4500 serisinden bi ekran kartı gayet güzel cod 4 moha airoborne cod 5 vb oyunları orta ayarlarda 40-45 fps arası oynatabiliyor !

Hızları bir masaüstü PC ile kıyaslanamaz ama fena değiller bende de 9600M GT var ama çok ısınıyor laptop

Tabikide hocam valla asla masa üstü pc mi değişmem o laptopa :)

• imzamdaki laptopla oyunlarda tatmin edici şekilde sonuçlar aldım.avantajları da var dezavantajları da.örneğin garantisi bitmeden elinizden çıkarmaya bakın yoksa bi arıza verdiğinde parçaları çok pahalı.ama yatağında uzanıp film izlemenin keyfi de güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 19 Aralık 2009; 16:30:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

imzamdaki laptopla oyunlarda tatmin edici şekilde sonuçlar aldım.avantajları da var dezavantajları da.örneğin garantisi bitmeden elinizden çıkarmaya bakın yoksa bi arıza verdiğinde parçaları çok pahalı.ama yatağında uzanıp film izlemenin keyfi de güzel

eee hocam onun keyfide hiç birşeye değişilmez !
  • Bu devirde çalışana ekmek var, daha doğrusu icraat yapanda ! Amd iyi çıkış içinde, nvdia seyrediyor. Elbet dengelencektir sektör ama ne kadar uzun sürerse bu bize zarar Amd fiyatları...
  • kullanıcılara vermiş yine ara gazı
  • Valla benim bildiğim Nvidia hala lider..Masaüstünde AMD mobilde Nvidia şu an..Ben kimsenin laptopında Ati kullandığını görmedim..Pek gerçekçi bulmadım bu açıklamayı nedense.kendi görüşüm tabii.Ortaya somut çizelgelerle gelsinler
  • @CELTIC FROST
    "Ben kimsenin laptopında Ati kullandığını görmedim"
    bu konuda yanlış bilgiye sahipsin. laptop bölümlerini gez en fazla satılanların 4650(ddr3) lü sistemler olduklarını görürsün.daha yeni 2 tane samsung r522 aldırdım arkadaşlara.yani dışarda nası bilmem ama burada bi ara müthiş satış yaptı 4650 li sitemler çünkü gayet f/p ürünleriydi satılanlar.pazarı yakından takip ettiğimden iyi biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 19 Aralık 2009; 16:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

@CELTIC FROST
    "Ben kimsenin laptopında Ati kullandığını görmedim"
    bu konuda yanlış bilgiye sahipsin. laptop bölümlerini gez en fazla satılanların 4650(ddr3) lü sistemler olduklarını görürsün.daha yeni 2 tane samsung r522 aldırdım arkadaşlara.yani dışarda nası bilmem ama burada bi ara müthiş satış yaptı 4650 li sitemler çünkü gayet f/p ürünleriydi satılanlar.pazarı yakından takip ettiğimden iyi biliyorum

aslında anlatım yanlışlığı olmuş özür çevremde ve tanıdğım insanlarda demek istemiştimteknosada çalışan arkadaşlarımda cok aşırı ati gpulu laptop satmadıklarını söylemişti oradan aklıma geldi

• bizim ogrenci evinde 2 laptop var

birinde 4650 var birinde mgs9600

4650 li samsung oyunlarda cok daha iyi ve serin calısıyor

bir arkadasımda hp nin 3470 li makinası bile dusuk seviyelerde yeni oyunların hepsini iyi sekilde oynatıyor.

ati f/pda laptoplarda cok iyi bir durumda
  • Bu açıklamayı neye dayanarak yapmış acaba AMD?
    Bir yönetici çıkıp bu açıklamayı yapmış, ama kaynak göstermemiş...
    Arkadaşalrın da söylediği gibi kaynak görebilir miyiz?
  • güzel gelişme..
  • Bu ayrı GPU pazarı tabi, IGP'ler dahil değil, IGP'ler dahil olursa AMD 3. sıraya düşüyor (1 Intel, 2 Nvidia, ION var çünkü)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.