Futbolcu Olmak İçin Ne Yapmalıyım
35 Cevap12504 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:20:33 

Herkese merhaba...lütfen dalga içerikli yorumlar yazmayın bu konuda bilgisi ve tecrübesi olanlardan yardım istiyorum.

Yaşım 18 futbol için geç olabilir ama örnek vermek gerekirse Tuncay Şanlı futbola 19 yaşında başlamış ve profesyonel olarak şu an futbolcudur.Benim merak ettiğim bu yaşdan sonra futbolcu olabilirmiyim olursa nerelere başvurabilirim takım önemli değil lisanslı futbolcu olmak istiyorum.Lisedeyken okul takımında defansif orta saha oyuncusuydum ve kaptandım.Çok hızlıyım,top kontrolüm iyi,90 dk mücadele ediyorum arkadaşlarım bana dalaksız diyordu. :) :Çokta iyi olduğumu söylemiyorum ama kendime güvenim var.ama nasıl yapacağımı nereye başvuracağımı bilmiyorum.İlginiz için teşekkürler.

Kastamonu Web Forum Sitesi

www.tr37.net

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
21 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
19 Aralık 2009; 14:23:44 

çevrende sağlam bi kulübe başvur zaten orda senin neler yapabiliceğini az çok görürler idmanlarda ama yaşın biraz geçmiş hevesini kırmak istemem tabi

91 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:24:31 

Olursun neden olmayasın ama nasıl olcağını bilmiyorum.Grafite 20 yaşında başlamış futbola.

Bu arada mevkin dışında özelliklerin Sabri'ye benziyor.

Önce 4.000 kitap okuyup,2 dil öğreneceksin.
Ömrünü ülkene adayacaksın.Sonra canını cephede ortaya koyup,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın.
Yani Atatürk'e laf etmek için küçük yobaz,önce biraz sen adam olacaksın... 1881-193∞

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: conquête

çevrende sağlam bi kulübe başvur zaten orda senin neler yapabiliceğini az çok görürler idmanlarda ama yaşın biraz geçmiş hevesini kırmak istemem tabi

Amatör külupler var çevremde ama gitsem kayıt olabilirmiyim yani bunların belirli tarihleri ve yaş sınırlamaları var mı.Ve en çok merak ettiğim geç yaşda nasıl futbolcu olabiliyorlar?

www.tr37.net

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:30:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Dark is the Sunlight

Olursun neden olmayasın ama nasıl olcağını bilmiyorum.Grafite 20 yaşında başlamış futbola.

Bu arada mevkin dışında özelliklerin Sabri'ye benziyor.

:) Hız konusunda olabilir ama diğer özelliklerim benzemiyor ;)

www.tr37.net

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:33:04 

Tff nin sitesini inceledim ama bilgi bulamadım.

www.tr37.net

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:36:14 

Yok mu farklı yorumları olanlar ?

www.tr37.net

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
21 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
19 Aralık 2009; 14:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: danterdi

Amatör külupler var çevremde ama gitsem kayıt olabilirmiyim yani bunların belirli tarihleri ve yaş sınırlamaları var mı.Ve en çok merak ettiğim geç yaşda nasıl futbolcu olabiliyorlar?

yaş sınırlaması yok eğer beğenirlerse lisans çıkartırlar genç yaşda futbolcu olmak için erken yaşda başlamak gerek bende geç kaldım malesef gerçi bırakmak zorunda kaldım ama neyse dediğim gibi kulüplere git bakalım neler çıkacak

83 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:41:03 

Futbolcu olmak için yola çıkıp da bir sakatlıkla hayatı bitenler var. çok riskli bir iş, hem de bu yaştan sonra başlarsan - ultrasüper bir yeteneğin yoksa- bir yerlere gelmen imkansız bence. Gelecekle ilgili planların neler bilmiyorum ama a planın bu değildir umarım.

279 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:42:15 

Bu 19-20 yaşında futbola başlayanları örnek veriyorsunuz ama bu insanlar 20 yaşında falan tanışmıyorlar futbola. Ametör liglerde falan oynuolar yani.

'' Yazdıklarımı tırnak içine alayım de bilge birinin lafından alıntı yapmışım gibi olsun. '' - Bilge Biri

210 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:46:45 

artık öyle bir hal aldı ki yetenekten çok şans ve torpille futbolcu olunuyor.ne kazmalar top koşturuyolar 1. ligde 18 yaşındaymışsın u-19 liginde oynayabilirsin.1 hafta sonra başlayacak u-19 ligi.ankara,istanbul gibi bi ildeysen amatör klüpten bol birşey yok.herhangi birine katıl,gerçekten yetenekliysen gerisi gelir

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:50:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Herhangi Biri

Futbolcu olmak için yola çıkıp da bir sakatlıkla hayatı bitenler var. çok riskli bir iş, hem de bu yaştan sonra başlarsan - ultrasüper bir yeteneğin yoksa- bir yerlere gelmen imkansız bence. Gelecekle ilgili planların neler bilmiyorum ama a planın bu değildir umarım.

futbolculuk benim çocukluk hayalimdi ama bazı nedenlerle genç yaşta kulüplere gidemedim.Ayrıca ben zaten bu riskleri göze alarak bu işe koyuldum.Ultrasüper bir yeteneğim yok ama birçok futbolcudanda iyi olduğumu düşünüyorum öğretmenlerim beni çok beğenirdi turnuvalarda.Keşke zamanında gidebilseydim.Ama olmadı.Planlara gelirsek hayatımı futbolcu olmak üzerinede kurmuş değilim şuan İşletme okuyorum ama futbolculukta bir yandan içimi kemiriyor.Burada bir amatör kulüp var yarın bir gidip konuşacam.Uygunsa şartlar olursa kendimi göstermek istiyorum olmazsada olmaz dünyanın sonu değil.Şansımı denemek istiyorum sadece.

www.tr37.net

2064 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:52:26 

11 yaşımda bende bi klüpte oynuyordum. Tam ortada oynuyordum Gerrad'ın mevki Aslında takımn en zor mevki orasıdır çünkü takım ordan kontrol edilir yani takımın beyni odur. Geride olduğum için gelen toplara gelişine wururdum kaleyi tutturma şansım %80'lerdeydi tutanlarında %60'ı gol olurdu Kışın başka bi klüple maç yapmıştık, saha çamır, bana foul yaptılar o çamurn içine düştüm yüzüm gözüm hatta ağızımn içne kadaar bulaştı, sol dizim şişti, çok sinirlenmiştim bi daha gitmem diyordum.

Ama şimdi çok pişmanım şuan 18 yaşındaym devametsem kendimi manyak bi derecede geliştirirdim. Garrad'ı izliyorum öyle bi heyecanlanıyorumki ahh ahh çekiyorum

Ama bide Sabri'yi izliyorum "m4l m4l" çekiyorum 30 şuttan 29'u dışarı. Keşke yerinde ben olsam keşke.. o kadar para alıyor, kaç senedir oynuyor, idmanlarda çalışmıyormu bu? niye hala stadyumun dışına atıyor? analamıyorum. Ya bu kaleyi niye tutturamıyorlar onu bü türlü anlayamıyorum.

Und ein letzter Gruß an deinem Grab, von mir dein Freund und Kamerad.
Es bleibt die Erinnerung, ein letzter Gruß an deinem Grab,
von mir dein Freund und Kamerad, es bleibt ein Blick zurück.
ReichIIIYoutubeThe Women

664 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:53:53 

Grafite'de 21 yaşında futbola başlamıştı.

653 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:54:19 

Yaşın Geçmiş. Çok İyi Yeneteğin Varsa Bir Yere Tutunup Devam Edebilirsin.. Ama Yokki Okul Takımında Keşvedilmedın.. 90 DK Boyunca Kalabilmen Güzel Ama Okul Takımıyla Ligler Ayrı Kondisyonun Şuan 0 Çok Çalışman Gerekiyor Bu Seneki Liglere Yetişmen İmkansiz Seneyede 19 Olucaksın Biraz Zor Gibi Gözukuyor..

• KARŞIYAKA
  • BAĞCI EKÜRİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2009; 14:55:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ysff_srdr

Grafite'de 21 yaşında futbola başlamıştı.

ama o brezilyalı

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:56:05 

Zaten banada en çok futbolu bilmeyip futbol oynayan ve haksız kazanç elde eden insanlar koyuyor.

www.tr37.net

2171 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:56:39 

Yaşın geçmiş diyenlere katılmıyorum.Önemli olan azim

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

453 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:57:44 

Sen Bu işi Unut Geç kalmışsın ....

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:58:32 

quote:

Orijinalden alıntı: PreQue*

Yaşın Geçmiş. Çok İyi Yeneteğin Varsa Bir Yere Tutunup Devam Edebilirsin.. Ama Yokki Okul Takımında Keşvedilmedın.. 90 DK Boyunca Kalabilmen Güzel Ama Okul Takımıyla Ligler Ayrı Kondisyonun Şuan 0 Çok Çalışman Gerekiyor Bu Seneki Liglere Yetişmen İmkansiz Seneyede 19 Olucaksın Biraz Zor Gibi Gözukuyor..

Aslında kondisyonum iyi bu aralar maç yapmıyorum ama her akşam 1.5 - 2 saat bisiklet sürüyorum.

www.tr37.net

516 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:00:43 

kesinlikle yaş geçmiş..En fazla amatör liglerde bişeyler yapabilirsiniz,daha üst seviyelere gelmeniz için birilerinin topriliyle farkedilip biyerlere gelebilirsiniz..Çok üstün yeteneğiniz varsa birilerinin görmesi lazım...

PSN : nickfalanyok

653 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: danterdi

Aslında kondisyonum iyi bu aralar maç yapmıyorum ama her akşam 1.5 - 2 saat bisiklet sürüyorum.

Keşke Onun Yerine 2 Saat Aynı Tempoyla Koşu Yapsaydın.. Şuan Topa Vurmayı Bilmeyenlerin Yedeğiyim. Birisi Başkanın Oglu Birisi Hocanın Oglu Yok Yegeni Vs.. Anlıcagın Azimin Varsa Birazda Torpilin Varsa Olur Bu İş.. Ama Tanıdıgın Yoksa Çok Zor.

• KARŞIYAKA
  • BAĞCI EKÜRİ

6 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:03:29 

quote:

Orijinalden alıntı: PreQue*

Keşke Onun Yerine 2 Saat Aynı Tempoyla Koşu Yapsaydın.. Şuan Topa Vurmayı Bilmeyenlerin Yedeğiyim. Birisi Başkanın Oglu Birisi Hocanın Oglu Yok Yegeni Vs.. Anlıcagın Azimin Varsa Birazda Torpilin Varsa Olur Bu İş.. Ama Tanıdıgın Yoksa Çok Zor.

Yaşadığım yerde koşucak alan yok zaten buranın halkı bilgisiz bisiklet sürürken bile uzaylı görmüş gibi tip tip bakıp laf atanlar oluyor.Malesef bu işlerde hiçbir tanıdığım yok.Torpil ile olan işden hayır gelmez zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danterdi -- 19 Aralık 2009; 15:06:39 >

www.tr37.net

1737 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:19:27 

keşfedilmeyi bekle

1786 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:29:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

keşfedilmeyi bekle

Bu arada nerede oturuyorsan mutlaka bir spor kulübü vardır oranın oraya git yetenekliysen gerisi çorap söküğü gibi gelir zati

482 Mesaj
19 Aralık 2009; 15:34:52 

Klübe git hocaya kendime güveniyorum bir antremana çıkabilir miyim de muhtemelen kabul eder genellikle libero gibi başlatır yeni geleni hoca bi dener eğer gelecek görürse devam ettirir klüpte bir dene şansını

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1507 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:10:52 

Bu ülkede futbolcu olacaksan teknikten çok öküz olmaya gayret et. Gerisi gelir zaten.

Fortune is not your destiny...
...all of us are unfortunate.

342 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:52:17 

quote:

Orijinalden alıntı: synaX:Lecter

11 yaşımda bende bi klüpte oynuyordum. Tam ortada oynuyordum Gerrad'ın mevki Aslında takımn en zor mevki orasıdır çünkü takım ordan kontrol edilir yani takımın beyni odur. Geride olduğum için gelen toplara gelişine wururdum kaleyi tutturma şansım %80'lerdeydi tutanlarında %60'ı gol olurdu Kışın başka bi klüple maç yapmıştık, saha çamır, bana foul yaptılar o çamurn içine düştüm yüzüm gözüm hatta ağızımn içne kadaar bulaştı, sol dizim şişti, çok sinirlenmiştim bi daha gitmem diyordum.

Ama şimdi çok pişmanım şuan 18 yaşındaym devametsem kendimi manyak bi derecede geliştirirdim. Garrad'ı izliyorum öyle bi heyecanlanıyorumki ahh ahh çekiyorum

Ama bide Sabri'yi izliyorum "m4l m4l" çekiyorum 30 şuttan 29'u dışarı. Keşke yerinde ben olsam keşke.. o kadar para alıyor, kaç senedir oynuyor, idmanlarda çalışmıyormu bu? niye hala stadyumun dışına atıyor? analamıyorum. Ya bu kaleyi niye tutturamıyorlar onu bü türlü anlayamıyorum.

Sen Sabriye kurban ol uzaktan mükemmel golleri var sabrinin sürekli kaleyi tutacak diye bişey yok dünyanın en iyi futbolcusu bile bazen dışarı atabilir

8967 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:00:43 

Krede Onujoulouh'ta 26 yaşında futbola başladı.

So now that she's gone
Embrace all that comes
And die with a smile
Don't show the world
How alone you've become...

339 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:14:08 

Ne saçma bir konu madem iyisin git bir kulübe alırlar seni. Yok bence sen gittin almadılar başka şeyler denemek istiyorsun kulüp hocaları yavşaktırlar genelleme yapmıyorum ama bir çoğu öyle. Çok olmak istiyorsan çok çabalaman lazım.

Web Tasarım | Seo Uzmanı | Adwords Uzmanı

612 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:15:26 

quote:

Orijinalden alıntı: DH.Dogpro

Krede Onujoulouh'ta 26 yaşında futbola başladı.

kaç yaşında bıraktı 55 filan mı?

251 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:19:36 

0

ONUN GİBİ OLMALISIN !

1959, 1961, 1964, 1965, 1968, 1970, 1974, 1975, 1978, 1983, 1985, 1989, 1996, 2001, 2004, 2005, 2007, 2011, 2014

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2009; 17:20:15 

quote:

Orijinalden alıntı: wildsould

ama o brezilyalı

hayır o zenci

837 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:34:06 

Hemen git bir futbol klubune hocam ben oynamak istiyorum. Biraz bana zaman tanıyın. Eğer iyi olmadığımı düşünürseniz geri gönderirsiniz ben iyi olmadığımı görürsem kendim çıkarım zaten takımdan de. Eminim bu sözler sana bir fırsat tanımasını sağlayacaktır

Spor faliyetleri iyi olan bir üniversiteye gir. Sonra üniversiteninde futbol takımına gir. Maçları izlemeye gelen yetkililer olur genelde. Gelen olmasa bile eğer iyiysen seni daha iyi bir takım ister zaten

Eğer bu ikisini yapıpta oyuncu olamıyorsan bence hiç devam etme bu işe

Steam id:igneli7

1 Mesaj
15 Mayıs 2012; 0:13:27 

arkdaşlar ben 16 yaşındayım Gemlik Körfezspor da sol açık oynuyorum hedefim ise FC Seul e gitmek nasıl başarabilirm yardımcı olur msunuz ??

44 Mesaj
15 Mayıs 2012; 0:29:23 

18 yaş aslında için tabi ki geç.Yapacağın şey çevrende bir amatör futbol kulübü bulmak ve mümkünse bir tanıdıkla kulübe gidip denenmeyi istemek.Eğer gerçekten yetenekliysen kulüpte oynatırlar seni.Çok yetenekliysen de üst liglere mutlaka bir tavsiye olacaktır.Amatör liglerle ilgiliyim soruların olursa cevaplayabilirim.

PSN ID:thefanoflfc

# En son nehir zehirlendiğinde, en son balık avlandığında ve en son ağaç kesildiğinde, beyaz adam, paranın yenecek bir şey olmadığını anlayacak. #

# Life is a journey not a destination. #
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Futbolcu Olmak İçin Ne Yapmalıyım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609