Şimdi Ara

varta akü - deplhi akü ? hangisi ? neden ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
3
Favori
78.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnci aküyü tercih edin mutludan daha kalteli bir akü. üniversiteler ile arge yapmakta ve dünyada sayılı elektirikli araçlar için üstün bataryalar geliştirme için çalışmaları var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahsin84

quote:

1998 aralık trafiğe çıkışlı 99 model corsamdaki varta aküyü bu sene haziranda değiştik akü artık arabayla bütünleşmişti zorla söktük üstünden :)

Sırf bunu yazmak için üye oldum foruma..

bugün bende 60ah varta akü aldım yorumları okuyunca doğru karar verdiğimi anladım,
    iyiki donanım haber varya...
  • bende varta alacağımda en önemli mesele raf ömrünü nasıl anlarız bu çok mühim herkese lazım bu bilgi.
  • sadivarol S kullanıcısına yanıt
    Varta akü öneriyorum. Çok kaliteli uzun ömürlü. Varta akü öneriyorum. Çok kaliteli uzun ömürlü. Tamamen ithal ve kaliteli bileşenlerden imal edilmiştir.
  • mutlu derim 8 senedir arabanın üzerinde duruyor :) 2 marş gazda. benzinde tek marş kışın.
  • Aracımın ilk fabirka çıkış aküsü tam 3 yılda bitti markasını hatırlamıyorum multijet araç.daha sonra 5 yıldan az giderse geri getir ben garanti ediyorum diyen bir bayiden bosch marka bi akü aldım 2009 da ve şuan tam 4 yıl oldu akü 4-5 kez oldu aracı çalıştırmadı.uzun yolda sanırım şarj oluyor ama kısa mesafelerde toplayamıyor kendini.oto elektrikçi baktı akü zayıflamış iice değiştir dedi.şimdi akü satan arkadaşım var varta ve çelik akü satıyor.aklım vartada ama arkadaşım ısrarla napıcan varta yı çelik silver tam kapalı modeli vartaya 10 basar diyorgönlüm varta desede akücü çelik i dayayacak napmalıyım sizce:)çelik silver nasıldır 2 sene sonra iş kesmesin bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2004 polonun orjinal Varta aküsü 7,5 yıl gitti.
    Tekrar varta taktım 2 yıldır sorun yok. 60 amper 160 Tl idi 2 yıl önce.
  • ben de alalı 3 gün oldu, atıyorum 5-6 sene sonra bitti diye yazmam o zamana kadar arabayı değiştiririm gibi geliyor
  • 1997 senesinin ilk baharında alınan renault broadway aracımıza tamı tamına 8 sene sonra ökü gözleri öldüğünden dolayı yeni akü almak zorunda kalmıştık ... aküde mutlu idi...

2009 clio mada geçen sene bu zamanlarda orjinal aküsü iflas etti... elektrikçimde varta oldugu için mecburi varta taktım...

ülkemizde mutlu ve inci gibi 2 akü markası varken varta takmak ya benim gibi iş güzerların yada hiçbişey bilmeyenlerin işi olur...

ikiside çok kaliteli akülerdir... vartadanda kötü değil bu aküler... aşağı yukarı hepsinde zaten aynı malzeme kullanılıyor...

unutmadan bunu yazayım... yeni nesil araçlarda 45 amp. gibi aküler kullanılıyorsa ömrü az olur ... aküye ne kadar çok yüklenirsen okadar çok akım çeker ve okadar çok doldur boşalt olur... yani amperi yüksek akü daha zor ölür... yada aracı az elektrik tüketenin aküsü daha uzun ömürlüdür...

dinamonun şarj edebildiğindende yüksek amperli akü takılmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

1997 senesinin ilk baharında alınan renault broadway aracımıza tamı tamına 8 sene sonra ökü gözleri öldüğünden dolayı yeni akü almak zorunda kalmıştık ... aküde mutlu idi...

2009 clio mada geçen sene bu zamanlarda orjinal aküsü iflas etti... elektrikçimde varta oldugu için mecburi varta taktım...

ülkemizde mutlu ve inci gibi 2 akü markası varken varta takmak ya benim gibi iş güzerların yada hiçbişey bilmeyenlerin işi olur...

ikiside çok kaliteli akülerdir... vartadanda kötü değil bu aküler... aşağı yukarı hepsinde zaten aynı malzeme kullanılıyor...

unutmadan bunu yazayım... yeni nesil araçlarda 45 amp. gibi aküler kullanılıyorsa ömrü az olur ... aküye ne kadar çok yüklenirsen okadar çok akım çeker ve okadar çok doldur boşalt olur... yani amperi yüksek akü daha zor ölür... yada aracı az elektrik tüketenin aküsü daha uzun ömürlüdür...

dinamonun şarj edebildiğindende yüksek amperli akü takılmaz...

Alternatörün şarj edebileceği akünün kapasitesini neye göre, hangi bilgiye göre belirliyorsunuz?

Saygılar....

• Delphiden şaşmam ben olsam yada Delco
  • daha 4 saat once varta aku aldım
    aracın benden oncekı sahıbı 2007 senesınde almıs araca varta aküyü
    2007 senesınde duzenlenen garantı belgesı akunun uzerınde yapısıktı

bende tereddutsuz varta aku yıne

az cok arabacılık bılırım zamanında sanayıde calısmıslıgım da var aynı zamandada elektrık mezunuyum

kıssadan hısse bence akunun kralıdır

2007 senesınden berıde 2,8litrelik 6 silindir bir motora dayanabılıyosa bı aku bence o aku kraldır
    kaldıkı benım aracım en azından 2007 senesınden bu zamana kadar hep ıc anadoluda kalmıs yanı o meshur ıcanadolu ayazlarını yemıs ve kısın sıkıntı cıkartmamıs

eger varta bulamasaydım yada maddı sebeblerden oturu varta almasaydım tercıhım İNCİ olurdu
    inci aküdenden zamanında cok memnun kalmıstım
    hatta sunu soyleyım ıncı akuyude 4 yıl aracımda kullandım daha sonra kısın sıkıntı cıkarttı ve köyüme götürdüm köyümde yayla evimde led aydınlatma sıstemımı desteklıyor sımdı ve hıc bır sıkıntı yok 2005 senedınden berı halen kullanılıyor sonucta

• cc_cihan kullanıcısına yanıt
    Benim araç 2007 model 1,6 124 psi Toyota Corolla Comfort M/M olup LPG'li ama hala tek marşta çalışıyor. ki ben işe servisle giderim. haftada bir arabayı çalıştırırım. Hele ki kışın karlı havalarda 15 günde bir bindiğim de oldu. Buna rağmen yatan arabada, Sadece geçen kış çok çok soğuk günlerde (kış boyunca 4 'ü geçmez.) ilk çalıştırmada ikinci kez marş yaptım. Onun haricinde hep tek marşta alır.

MAŞALLAH.

Şimdi acaba akü ister mi diye bakınıyordum. Aracın üzerindeki akü hangi markaysa onu alacağım. Akü etrafı kapalı, sadece birazı görünüyor. onda marka falan yazmıyor. Japonca birkaç yazı var. Eğer Türkiye'de varsa markası neyse o aküyü bulup alacağım.

Bilen arkadaş varsa markasını paylaşsın lütfen.

Not: Ben arabayı evin arkasına park ederim. kuzey cephe. en ufak güneş görmez.

• Servisine sor. Toyotanın orjinal aküsü. Piyasada ayrı olarak satılmaz...
  • sadivarol S kullanıcısına yanıt
    2 senedir varta kullanıyorum hiç bir sıknıtım yok arabanın 15 gün yattığıda oldu, tık marş
  • arkadas artık aküyede mi konu açar oldunuz al bi akü geç 50-60 lira bi akü ne farkı olcak akü aküdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Servisine sor. Toyotanın orjinal aküsü. Piyasada ayrı olarak satılmaz...

Üzerindeki aküyü olmasa da sattıklarını Kayseri Aksoy Servise sordum. Ellerinde Delphi ve İnci varmış. Çorum serviste de Varta varmış. Üzerindeki neyse ondan yok.
  • Demek toyota ithal etmiyor.

Varta veya ACDelco ozaman...
  • Varta blue 60 amper eskisini verip 135 tl.ye yenisini taktırdım bugün. Buca ve Karabağlarda aynı aküyü 130 tl.ye buldum. Mesafeden dolayı bornovayı tercih ettim. Eski aküm delphi idi bakalım deneyip görücez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OperaIIX -- 21 Aralık 2013; 16:21:17 >
  • Bende bugun 74 amper varta aldim,180 tl ye,soguk mars akimi yüksek olduğu için,birde alman mali olduğu için tercih ettim,umarim iyi karar vermişimdir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.