Şimdi Ara

Gelid'den LED ışıklandırmalı yeni kasa fanı: Win 12 PL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soğutucu çözümleri hazırlayan komponent üreticisi Gelid, LED aydınlatmalı yeni kasa fanını duyurdu. Wing 12 PL olarak isimlendirilen yeni fan, tercihe bağlı olarak Mavi veya Yeşil aydınlatma seçenekleri ile satın alınabiliyor. Nanoflux bilye teknolojisini kullanan Wing 12 PL, 600 - 1800 devir / dakika hızlarında çalışıyor ve 26.8 dbA olarak açıklanan en yüksek gürültü oranı ile geliyor.

100,000 saatlik hata öncesi kullanım süresi vaat eden Wing 12 PL, LED aydınlatması ile özellikle kasa modifkasyonundan hoşlanan kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor. Gelid pazarlama yöneticisi VC Tran açıklamasında, Win 12 PL kasa fanını ö hem sessiz hem de eşsiz özelliklere sahip renkli fan arayışındaki oyuncular ve kasa modikiasyoncuları için hazırladıklarını söyledi.

Üç yıllık garanti ile satışa sunulan Gelid Wing 12 PL, 19$'lık yurt dışı etiket fiyatına sahip.

• guzel haber.bunun uv u var elimde.
  • 19USD bir fan için yüksek fiyat LED vb farketmez
  • kaliteli ürün haliyle bellli bir fiyat olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutsurf -- 19 Aralık 2009; 9:55:41 >
  • güzel bir ürüne benziyor
  • 26.8 dbA çok fazla değil mi?
    Fiyatta bir fan için çok yüksek
  • Fan çalışma hızıyla alakalıdır, 30dbA öncesi sessiz bence.
  • bence gayet güzel fan . ancak fiyatı biraz fazla ancak verilmeye değer gibi görünüyor. ancak 24 db den sonra ortam sessiz ise seste sorun yaratır.
  • Bu fan Nanoxia'dan sonra o kalitede bir fan olarak çıkarıldı,gerçekten kaliteli fakat fiyatı bi fan'a göre ağır kaçmış.
    En iyisi beklemek :)
  • 26.8 dba bence çok fazla şu an bende enermax magma fanlar var kasamda max 18dba onlar bile kulağımı tırmalıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10u®

26.8 dba bence çok fazla şu an bende enermax magma fanlar var kasamda max 18dba onlar bile kulağımı tırmalıyo

18 dba yı duymanız mümkün değil ki üstad. İnsan kulağı ancak 24~26 DBA dan sonrasını duyabiliyor...
  • haklı olabilirsin belkide farklı marka olanlardan ses geliyordur toplam 6 adet fan var ama bana göre kasam sesli çalışıyor boş zamanımda diğerlerini kapatıp deneyeceğim bilgi içinde tşk.
  • Her aynı fan diğerinin dbA değerine 3 ekleyerek toplamda hesaplanıyor ya da her her 2,4,8 fan fan 3 ekliyoruz diye hatırlıyorum. DbA değerinde ikiye katlanınca 3 artıyordu ortalama diye biliyorum. Bakmak lazım dbA nasıl artıyormuş diye tekrar.
  • çok güzel olmuş tasarım ama 1800 devirde 26.8 dbA biraz fazla bence.
    bunlardan yola çıkarak da 19$ bence verilemez bunlara, daha iyi seçenekler var...
  • Bu yazan Dba değerlerine pek takılmamak lazım. Bu değerleri karşılaştırarak karar vermek yanlış olur çünkü çoğu üretici sallıyor değerleri. Fanın yapı olarak kaliteli olması önemli. Ayrıca kaliteli fan sessiz olur diye bir şey yok. Çok dandik bir fan almadığınız sürece ses düzeyi fanın kalitesinden çok devri ile alakalı bir durum. Mesela 1800Rpm lik bir fan marka model kalitesi ne olursa olsun sessiz olamaz, kalite çok berbat ise daha gürültülü olur tabi ama en üst seviye kalitede de olsa sessiz olamaz. Kısacası fanın ses düzeyi ile ilgili fikir yürütmek için yazan değerlere değil devrine bakmak daha akıllıca olur. Çok sessiz fan istiyorsanız 800-1200Rpm fan alacaksınız fakat bu sefer sessizlik uğruna gerektiğinde yüksek performans alamayacaksınız. Hem sessizlik hemde gerektiğinde performans için yüksek devirli kaliteli fanlar + fan kontrolcü şart. Devirleri düşürüp sessizlik elde edilir, gerektiğinde yükseltilip performans alınır.

Gelid fanlar zaten yanında fan kontrolcüsü ile birlikte geliyor, yani ses konusunda endişeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 25 Aralık 2009; 12:07:00 >

• Şu ana kadar kullandığım tüm fanlar (Nanoxia dahil) 1200 devirden sonra kafa şişirmeye başlıyordu.O yüzden db değerlerini pek gerçekçi bulmuyorum.Ayrıca yurtdışı fiyatı bile yüksek bu fan Türkiye'de kim bilir ne kadara satılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evolution

Şu ana kadar kullandığım tüm fanlar (Nanoxia dahil) 1200 devirden sonra kafa şişirmeye başlıyordu.O yüzden db değerlerini pek gerçekçi bulmuyorum.Ayrıca yurtdışı fiyatı bile yüksek bu fan Türkiye'de kim bilir ne kadara satılır.

hadi onu gectik abi sende bilirsin.uv fan a led ışık takmalarına akıl sır erdiremiyorum.ya kardeşim bunlar demiyolarmı uv ısık altında led ısık kullanmayın tam verim alamazsınız,uv ışıgı keser performansını dusurursunuz.simdi benimde kasamda uv ışık var.evo nun kasasında uv ısık var.2 tane uv lu kasanın icindfe led yansın bozuyor işi.eee bu fanın yaprakları uv.ışıkları led.ne anladık bu işten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

19USD bir fan için yüksek fiyat LED vb farketmez

• paylaşım için teşekkürler
  • Katılıyorum, kasa fanı için yüksek bir fiyatı var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.