- x
Gömü bulan var mı?Gömü hikayeleri?
53 Cevap13160 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2009; 0:41:20 

Bizim buralarda cok var.
İmam gelmiş.Dua okumuş.Cinler şeytanlar koruyormuş.
Gömüyü vermemiş cinler.Carpmış vs.vs.
Aslı astarı olan bir durumla karşılaştınız mı?

454 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:42:44 

ooo cook varrr bizim akrabalar gömüler sayesinde hoteller benzin istasyonları gemiler vs köşeyi döndüler bi ben bulamadım

685 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:46:37 

zaten hep aynı şey olur. bizim köyde de hoca duayı okuyunca büyü devreye girmiş gömü uçmuş gitmiş

yalnız babam yemin ederek anlatıyor çobanlık yaparken eski bir ermeni yerleşim yerinde bi küpün içinde sarı şeyler bulmuş. çocuk olduğu için anlatılan hikayeleri hatırlamış korkmuş gömüyü almadan köyde kardeşlerine haber vermeye gitmiş. tekrar olay yerine gidince gömü ortada yokmuş. ayrıca dayımın kayınpederinin gömü bulduğunu biliyoruz. zaten kendisi de teyit ediyor. yer sivas. bulunan ermeni altını

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

501 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:46:46 

quote:

Orijinalden alıntı: drift34

ooo cook varrr bizim akrabalar gömüler sayesinde hoteller benzin istasyonları gemiler vs köşeyi döndüler bi ben bulamadım

bizim akrabada buldu adam çobandı köye bi 4 katlı ev çaktı süper market açtı kayseriden lüx daire aldıı araba aldı yat aldı:P aldı oglu aldıı anasını satıyım

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 0:48:03 

Gömü bulma sürecinde yaşanan olaylardan bahsediyorum.

Kimisi cinleri şeytanları görüyormuş.Hocalar duasını okuyormuş.

İşin garibi onlarca insan aynı şeylerden bahsediyor.

Yinede şehir efsanesi olarak nitelendiriyorum tabi.

501 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:49:42 

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

zaten hep aynı şey olur. bizim köyde de hoca duayı okuyunca büyü devreye girmiş gömü uçmuş gitmiş

yalnız babam yemin ederek anlatıyor çobanlık yaparken eski bir ermeni yerleşim yerinde bi küpün içinde sarı şeyler bulmuş. çocuk olduğu için anlatılan hikayeleri hatırlamış korkmuş gömüyü almadan köyde kardeşlerine haber vermeye gitmiş. tekrar olay yerine gidince gömü ortada yokmuş. ayrıca dayımın kayınpederinin gömü bulduğunu biliyoruz. zaten kendisi de teyit ediyor. yer sivas. bulunan ermeni altını

aynn bizim akrabada ermeni altını bulmuş o da çobandı mekanda kayseri. bi biz bulamadık pehh böyle kaderin ...

616 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:50:43 

saçma.

Sen susta gözlerin konuşsun

829 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:52:00 

cin şeytan olayı yalandırda .. yinede birşeyler çıkaran vardır topraktan

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 0:52:45 

bizim köyde yunan altınları oldugu söylenıyo dedektor aldım arama yaptım 1 ay bı mok cıkmadı alete para verdik bosuna

631 Mesaj

[30 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

19 Aralık 2009; 0:53:46 

hoşuna mı gitti

758 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:54:15 

köy efsanesi.

296 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:54:29 

okadar hazineyi korumak için büyü yapılıyordur yalan ı da wardır da doğruluk payıda war

birde bizim üllkemiz hazine yatağı zaten cok duydum hazine bulan misal werim bizim yaylarlarda warmıs hatta bulan da olmus ama yasak korucular tarafından kontrol ediliyor

http://www.kayakarot.com http://www.yesilyurtsondaj.com http://www.karot.web.tr

501 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:55:31 

cin min olayı banada saçma geliyo ama o altın hikayeleri dogruu zamanında ermeniler gömmüşlerr küp küp hemde sonra sürmüşler bunlarıı.Özellikle bizim kayseri ve civarı baya bulann var bu altınlardan

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 1:02:38 

o saçma dediğiniz olaylar kesinlikle doğru arkadaşlar....
Bende öyle düşnüyordum ama doğru en yakın arkadaşım şahit olmuş....

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 1:13:25 

Nedense her gören cok yakın arkadaşım diyor.

Bir türlü o cok yakın arkadaşla görüşemedik.

Görüştüklerim var.

Adam cin gördüm gözü parladı at gözü gibiydi biraz daha baksaydım carpacaktı diyor.

Ben ayrılıyorum yanından.

Biraz daha zırvalasa ben carpıcam cünkü.

Tamamen psikolojik böyle şeyler.

Gördügü sadece halisilasyon.

Neyse konumuz cinler degil.

Gömü sahipliymiş şuymuş buymuş.Hikayesi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

o saçma dediğiniz olaylar kesinlikle doğru arkadaşlar....
Bende öyle düşnüyordum ama doğru en yakın arkadaşım şahit olmuş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yadigar. -- 19 Aralık 2009; 1:15:24 >

1492 Mesaj
19 Aralık 2009; 1:19:24 

Bunun forumları falan var oralarda oluyor hikayeler. Hatta bazıları resim bile atıyordu. 3-5 yıl önce ilgileniyordum ben.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

476 Mesaj
19 Aralık 2009; 1:57:53 

Bi mesajımız bulunsun :)

Kişisel Birşey

81 Mesaj
19 Aralık 2009; 2:18:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre!

470 Mesaj
19 Aralık 2009; 2:20:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre!

Hayırdır gömü varsa gelebiliriz yardıma öle tek başın uğraşma kazıyla el birliği ile çıkartalım :D

Bu arada definecilerden çok dinledim tılsımlı gömü.Hatta birisine çok gülmüştüm Önce Köylü bulmuş giderken Araba carpmış,Çarpan araba gömüyü görünce onları çalmış kaçmış,Kaçarken Kamyon çarpmış.Kamyoncu gömüyü görmüs adamı bırakıp hazineyi alıp kaçmış.Kamyoncu yolda giderken kalp krizi geçirmiş ordan geçen bir vatandaş bunu görmüş yardım ederken oda gömüyü görmüş alıp kaçmış.Bu böle devam ediordu gerisini hatırlamıorum

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 2:22:05 

bahcivan aşciya aşci uşaga sonra hepsi bahcivana

565 Mesaj
30 Mart 2010; 10:36:10 

biraz hort gibi olacak ama terkos tarafında ermeni mezarları kaynıyomus bıldıgım kadarıyla

terkoslu birine denk gelirsek o anlatır eminim ve terkosda yazlık var söylentılere göre oralarda varmıs vs vs

1 agacın altı ve yan tarafları hep kuruyo yazın. netten baktım kuruması altında mezar olacagına ölüdeki ıvırlar zıvırlar topragı kurutuyo vs vs denıyodu . zaten oradakıler buralarda bıyerde dıye o agacın orayı gosterıyodu

sımdı kazsak ne kadar kazcaz orası var

bide mezarlıgın yanında küp müp bsyler cıkarsa iyi de sadece mezarlık cıkarsa napıcaz, bayılcakmyıız tekrar üstünümü örtcez acaba

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2010; 11:50:46 

cin şeytan çarpılma vs hepsi hikaye arkadaşlar bizzat şahit oldum yanımda buldular küçük bir küp ancak altın senelerdir toprak altında kaldığı ve kimyasal bir elemet olduğundan dolayı oksitlenme yapıyor eğer amatör bir kişi o altını çıkarmaya çalışırsa o oksit insanın yüzüne kollarına vs geliyor ve geçici felç ediyor bazen ölümle bile sonuçlanabilenler var o yüzden profosyonel altın avcıları altının havasını alma diye bir tabir kullanırlar.olay bundan ibarettir yani yok öle cin çarptı bilmem ne yaptı

3852 Mesaj
30 Mart 2010; 12:13:25 

biz de okul zamanı kazıda çok sikke bulduk da hiç bi "şey"e yaramadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 30 Mart 2010; 12:14:24 >

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

1117 Mesaj
30 Mart 2010; 12:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

biz de okul zamanı kazıda çok sikke bulduk da hiç bi "şey"e yaramadı...

Uzaklaştırılmış
30 Mart 2010; 12:41:39 

Altın oksitleniyor mü yaw?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1170 Mesaj
30 Mart 2010; 12:43:00 

güzel ülkemin topraklarında gömü bulmayan köylü yoktur
o kadar net diyorum size

anlatanların 90%si palavradır
kalan 10%luk kısmın da kafadan 9%si değersizdir

cin olayları ise tamamen palavra hangi devirde yaşıyoruz geçelim bunları

685 Mesaj
30 Mart 2010; 12:43:00 

quote:

Orijinalden alıntı: TekenDuis Mortal

altın oksitlenmiyor ama gömen adam gömmeden önce zehirliyor ya da genelde kara büyü yapıyorlar falan filan

Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil

6566 Mesaj
30 Mart 2010; 12:44:39 

İki hikaye duydum;
1) Doğduğum şehrin okumaz yazmaz köy ağası yavaş yavaş zenginleşti, iyice zenginleşti, sonrada yaşlılıktan öldü, arkasından Belediye Başkanı dahi yolcu ettiler onu! Gömü buldu dediler.
2) Arkadaş anlatttıydı, Antalya kumluca civarı, karşı köyde gömü bulundu diye dedikodu duymuşlar! Sonra jandarma basmış o köyü ama birşey bulamamış köyde tabii. Aradan 2-3 sene geçmiş ve o köyde 3-4 katlı apartmanlar yükselmeye başlamış.
Altın oksitlenmez, hiçbir şekilde okside olmaz ve başka bir maddeyle birleşmez!

GENS UNA SUMUS

2098 Mesaj
30 Mart 2010; 12:52:22 

arkadaşım bu iş şans işi bi anda zenginleşenlere hem gömü buldu derler vardır tabiki gizli altın ama nerde denk gelecek nasıl olacak dıdının dıdısı bu iş at yarışından daha kötü hastalktır sakın başlamayın tutulmayın sonra çok paranızı kaybedersiniz bide öyle paryala harita satanlara kanmayın madem altın var o haritadaki yerdede sen niye çıkarmıyon diyeceksin o yüzden bu işler adamı deli eder. Ayrıca kısmi olarak o büyü yapma işi doğru olabilir çünkü dinimizce büyüde cinde var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

565 Mesaj
30 Mart 2010; 13:09:36 

dedektörlerın iyileri bile 1 metre derini algılıyomus o algılayana kadar zaten kazılır orası

oyle aman aman karıs karıs gezcez halimiz yok sadece dedikleri dogru cıktı o yuzden bı bakmakta fayda var dıye dusunuyorum

511 Mesaj
30 Mart 2010; 13:51:45 

quote:

Orijinalden alıntı: neommy

İki hikaye duydum;
1) Doğduğum şehrin okumaz yazmaz köy ağası yavaş yavaş zenginleşti, iyice zenginleşti, sonrada yaşlılıktan öldü, arkasından Belediye Başkanı dahi yolcu ettiler onu! Gömü buldu dediler.
2) Arkadaş anlatttıydı, Antalya kumluca civarı, karşı köyde gömü bulundu diye dedikodu duymuşlar! Sonra jandarma basmış o köyü ama birşey bulamamış köyde tabii. Aradan 2-3 sene geçmiş ve o köyde 3-4 katlı apartmanlar yükselmeye başlamış.
Altın oksitlenmez, hiçbir şekilde okside olmaz ve başka bir maddeyle birleşmez!

ya kral suyuyla ?

613 Mesaj
30 Mart 2010; 14:47:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Dünyaninnisi

ya kral suyuyla ?

Kral suyuyla etkilenmeyecek maddemi varki?

Adamı valla pert eder pert

Yapacak hiçbir şey kalmadığında, hiçbir şey yapmamak en iyisidir. Sonra hayal etmeye devam etmek gerekir. Sırf hayatın bir anlamı kalsın diye.

727 Mesaj
30 Mart 2010; 14:52:00 

bir zamanlar bibloları alıp toprağın altında 2 hafta kadar bekletırdik sonrada tarihi esermiş gibi turistlere satardık eğerki o taraflarda böyle birşey bulursanız sevinmeyin

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

1079 Mesaj
30 Mart 2010; 15:22:07 

Burda dalga geçen olmuş ama Karadenizliler bilir yaylalarda gömü bulanları...Dedemlerin yazın çıktıkları yaylada bir adam gömü buldu bulduğu yerin yanında dere vardı köprü yaptırdı dereye 2 gecede çıkarabilmiş parayı..

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.

6566 Mesaj
30 Mart 2010; 15:27:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Dünyaninnisi

ya kral suyuyla ?

Başkasıda yok zaten oksitleyen altını!
Ama toprakta ne arasın Aqua Regia, Kral suyu, veya Hidroklorik asit + Nitrik asit karışımı. Topraktan çıkan altın cin gibi çarpmaz, adamı kalkındırır!

GENS UNA SUMUS

3259 Mesaj
30 Mart 2010; 15:30:22 

Çok gömü hikayesi duydum. Hatta çok eskiden bir arkadaşım köyünde bulduğu 2-3 sikkeyi bana getirmişti anlattıklarımdan etkilenip. Kapkaraydı paralar. Sadece arkada insan kafası filan vardı. Sonra soruşturmuşlar değersiz çıkmış filan. Ne bileyim yalan da sıkmış olabilir.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

3127 Mesaj
30 Mart 2010; 15:50:02 

Annem de anlattı, köyde gömü bulunmuş, hocayla çıkarmaya gitmişler, hoca çarpılmış, çok hasta olmuş 1 sene kadar iyileşememiş filan.. Benim duyduğum ise, bir süre boyunca yerin altında duran altını sahiplenirlermiş.

Hem ayrıca, yerin altında bir hazine bulup devlete bildirirseniz devlet yüzde 80'ine el koyuyor, kalanı sizin O yüzden yasal olmayan yollardan elden çıkarılır genelde, bu da sakat bir iştir.

Son olarak, piyasada dedektör diye satılan cihazların çoğu işe yaramaz.

Dip not: Çevremden duyduklarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 30 Nisan 2010; 17:48:56 >

0 Mesaj
30 Nisan 2010; 0:51:27 

Arkadaşlar bazı arkadaşlar diyor ki? 3 harfliler diye bir şey yok. Var ve bu gömüler onlarla korunuyor bunlar asır geçtikçe üzerinde sahipleniyor bunlar tarafından korunuyor. Bazı gömüleri çıkarmak için hoca gerekiyor, kurban kesmek gerekiyor vs vs. Benim bildiğim kadarıyla arkadaşların dediği gibi Kayseri de var baharat yolunun geçtiği yerlerde var ermenilerin geçtiği yani Bolu da da var. Günah mı değil mi sorusuna geldiğimizde. Kusura bakmayın beni yanlış da anlamayın. Hanginiz gömü bulsa ilk başta devletle paylaşmayı düşünürsünüz? bir şekilde bozdurup paranın hepsine sahip olmak istersiniz herkes ister. açık konuşmak gerekirse. Diyeceğim şu ki bence günah değil sonuçta topraktan buluyorsun haramı helalı olmaz diye düşünüyorum hea ne olur bulursun kalbin temizdir gidersin zekat verirsin fakirlere yardım etmeye çalışırsın.

Cevabınızı bekliyorum..

525 Mesaj
30 Nisan 2010; 1:03:23 

üç harflilerin sahiplenmesi olayı doğru. sakat işler bunlar.
15-16 yaşında evden okula, okuldan kafeye gidip hamburgerle beslenen mcdonalds gençliği güler geçer. yaşayanlar çarpılır döner.
altınları bulanlar da köşeyi döner.
kimisi tavuk döner kimisi et döner.

1028 Mesaj
30 Nisan 2010; 1:08:19 

Beyler bu işte ekmek var.Ama bu gömü işlerine koşturan adamlar hep ta.aklı sakat adamlar.Ülkemiz tarihi eser bakımından çok zengin.Bi Tanıdıgımız (Kuşadası/selçuk'un ileri gelenlerinden) Efes harabelerinde bir yüzük taşları bulmuş inanamazsınız, eski paralar vs..Fotoraflarını çekip nete koyardımda anlarsa fena olur hem onun başı belaya girer hemde benim başım onla belaya girer Ayrıca bu tarz eserlerin çıkcagı yerler hemen hemen belli ve gerek jandarma gerekse bu işi meslek edinmiş adamlar sürekli buraları kolluyo.Yani gidip bi kazayım dedigin an tepene binerler yaşatmazlar adamı.Gömü büyüsü felan diye bişey yok bunlar şehir efsanesi bu güne kadar hiç duymadım öyle bişey..

Geçenlerde işyerime yaşlı bi amca geldi amcanın parmağında kurukafa motifli bi yüzük vardı.Oksitlenmiş , belliydi gömü'den çıkardıgı.İşi bıraktım yüzüge odaklandım nerden aldığını sordum konuyu değiştirdi..Biraz sıkıştırdım nerden çıkardıgını sordum adam tırstı alışveriş yapmadan gitti.Eğerki jandarma polis parmağında görürse o yüzügü ve tarihi eser çıkarsa amca fena ceza alır

yani anlıcagınız bu işler sakat işler

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

42 Mesaj
30 Nisan 2010; 1:09:43 

Valla dedem 80ine merdiven dayadı hala arayışta.Bizim yakın çevrede var olduğu söyleniyor(Sivas)

685 Mesaj
30 Nisan 2010; 1:13:03 

quote:

Orijinalden alıntı: *Chevolution

Valla dedem 80ine merdiven dayadı hala arayışta.Bizim yakın çevrede var olduğu söyleniyor(Sivas)

özellikle sivas gömü işinde gerçekten çok önemli. hem ipekyolu üzerinde oluşu hem birçok medeniyete beşiklik yapması hemde malum ermeni sorunu.

Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil

42 Mesaj
30 Nisan 2010; 1:51:47 

quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

özellikle sivas gömü işinde gerçekten çok önemli. hem ipekyolu üzerinde oluşu hem birçok medeniyete beşiklik yapması hemde malum ermeni sorunu.

Haklısın hocam.
+Bulmak kadar bulduktan sonraki süreçte çok önemli.

811 Mesaj
30 Nisan 2010; 8:13:00 

melih gökçeğe sormak lazım bu işleri.ben bi iki yerden çıkardı diye duymuştum.yapmazda diyemiyorum sonuçta i.melih den bahsediyoruz.ama duyduğum kadarıyla ankarada yeni açılan abidinpaşadaki 50. yıl parkındaki bayrak direğinin altından çıkarmış.hatta çok düşündük ama merkezi yerde biz çıkartamadık.adamda park yapacam derken koydu cebine altınları demişti...

İntel Q9550 //Gigabyte x38-ds4 //Sapphire 4670 // Seagate 500gb Sata2//Patriot 2gb 800 Mhz// Samsung dvd-rw //Cooler Master rc-690 (650 watt)

639 Mesaj
30 Nisan 2010; 8:20:23 

şuan 80 ton altının yerini biliyorum :) ancak o yer sit alanı olduğu için birşey yapamıyoruz içim yanıyor

565 Mesaj
30 Nisan 2010; 8:22:35 

Nerde okuduğumu unuttum ama yabancı bitane bilirkişi Türkiye hala zengin olamadımı topraktakilerle diye demiş .

Büyü müyü hikaye onların alayı tabiattaki olaylardan oksitlenmesi zehirli gazları biriktirmesi vs vs dir.

Baya bi araştırırsanız Türkiye de ciddi ciddi gömülü değerler var.Kendimden biliyorum en basitinden Çatalcada evimiz var ve oradaki mağaraları bilen biliyodur

En son oradan baya bi ucra köşesinden gömü çıkardılar ve sit alanına çevirdiler.

566 Mesaj
3 Haziran 2010; 17:47:04 

arkadaşlar ben arkoloğum kime desem bir hikaye duydum çoğu yalan adam kilo veriyor yok 80 kilo altın var nerden ve nasıl biliniyor anlamıyorum. aletlerin çoğu işe yaramıyor boşa para ! bunlar sakat iş bulursanız develete verin yoksa biirne fiyat sorarsanız eger ona satmazsanız sizi ihbar eder.devlet komisyon kuruyor esere paha biçiyor sanırım:% 40 ını veriyordu.

3060 Mesaj
3 Haziran 2010; 18:59:06 

Çok fazla Kemal Sunal filmiz izlemiş birileri sanırım.. şaka bir yana bu tarz şeylerle uğraşmanın sonunda başınız derde girebilir..

841 Mesaj
10 Ekim 2012; 11:46:32 

Elinde dedektör olan veya bulabilecek olan varsa benle pm den irtibata gecsin.Eski bir ermeni yerleşim bölgesinde yasıyorum,buzamana kadar burdan gömü bulup zengin olan cok insan var.Bende olabilecegine kuvvetle ihtimal verdigim birkac nokta biliyorum ve buraları kontrol etmek istiyorum.Dedektörsüz bu iş olmaz tabiki kaliteli olanlardan lazım,herseye öten dandik makinelerle olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 10 Ekim 2012; 11:47:46 >

841 Mesaj
10 Ekim 2012; 23:52:06 

Up!

65 Mesaj
31 Ekim 2013; 14:25:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TekenDuis Mortal

ben kimyacıyım hiç oksitli altın görmedim ama arkadaş oksitlemiş :)

zalimler için yaşasın cehennem!

1228 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Bagatyr

[3 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

31 Ekim 2013; 14:34:21 

Benim ailem Selanik'ten göçmen olarak Ayvalık'a yerleştirilmiş. Ayvalık'ta da Yunanlar ikamet etmiş, onlar gidince yerine göçmenleri yerleştirmişler. Dedemin babasını da oraya yerleştirmişler. 1940'lı yıllarda dedem de bahçede gömü aramış. Kardeşiyle gömüyü aramışlar bi kaç ay. Ortada kanıt vs. olmamasına rağmen aramışlar, yunanlar şehirden kaçarken "buralar bizim, döneceğiz" diyorlarmış. Bulan çok insan olunca dedem de girişmiş bu işe. Bi gece el ayak çekilirken bahçede üvey kardeşiyle yanlışlıkla mezar açmışlar. Kemikleri falan zarar görmüş cesedin, dedemi o günden ölene kadar her gece rüyasında korkutmuşlar hatta. O günden sonra tövbe etmiş adam. Kendi gömü bulamadı ama kızkardeşinin kocası evlerinin bahçesinden gömü çıkartıp İzmir'e yerleşmiş. Hala da baya zenginler, tanımıyorum ama annemler falan bahseder arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aesthetics. -- 31 Ekim 2013; 14:36:55 >

180 Mesaj
31 Ekim 2013; 14:50:40 

quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

üç harflilerin sahiplenmesi olayı doğru. sakat işler bunlar.
15-16 yaşında evden okula, okuldan kafeye gidip hamburgerle beslenen mcdonalds gençliği güler geçer. yaşayanlar çarpılır döner.
altınları bulanlar da köşeyi döner.
kimisi tavuk döner kimisi et döner.

Bu nasıl yorum lan böyle

Ama gömüler cidden var bizim köyde gece gezseniz mutlaka bir çukura düşersiniz her yeri delik deşik etmiş zamanında köyün yaşlıları tabi bulanlarda olmuş sonuçta zamanında rum lar yaşamış bu topraklarda eskiden bankamı vardı millet mal varlığını saklamak için ne yapsın gömüyordu sonra ya göç oluyor yada unutuluyor bir şekilde kayboluyor o paralar ama cin çarptığını felan hiç duymadım

674 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Psychedelic_Grunge
31 Ekim 2013; 14:54:06 

Bizim köyde buldu biri. Tarlayı sürerken üstelik. Kazma derdi yok arama derdi yok adamın ayağına kadar geldi şans. Sonra gittiler köyden şu an ne yapar ne eder bilmiyorum.

Neymiş ki o?
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Gömü bulan var mı?Gömü hikayeleri?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.656