Facebook'taki Yeni Gizlilik Özellikleri
30 Cevap2400 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 11:28:25 

Arkadaşlar malum facebookta yeni gizlilik özellikleri eklenmiş herşey karışmış gibi gözüküyo çoğu kişi şuanda profilinin açık olduğundan habersiz ben bile sonradan anladım eskiden benim profil resmim gözükmüyordu ama şimdi gözüküyor artı arkadaşlarımı sadece listemdekiler görebiliyordu beni eklemek isteyen kişiler listemi göremiyordu şimdi bu iki özelliği ayarlar bölümüden bulamadım profil resmiyle ilgili hiçbirşey yok arkadaşlarımı ya toptam gizliyorum yada ortada oluyo hiçbir şey anlamadım ben yada ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

60 Mesaj
18 Aralık 2009; 11:34:23 

Onların hepsini ayrı ayrı girmen lazım. Ayarlardan özelleştiriceksin , sadece eski ayarlar demekle olmuyor

● Galatasaray ●

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 11:42:48 

hakkımda kişisel bilgiler vs.. bisürü bölüm var ama seçenekler belli ya arkadaşların görebiliyo ya herkese ya arkadaşlarının arkadaşları vs. benim yapmak istediğim profil resmimin ve arkadaş listemin listemde olmayanlar tarafından görüntülenememesi

adım adım yazacak bi arkadaş yokmu:(

416 Mesaj
18 Aralık 2009; 11:49:58 

evet profillerin yüzde 90 ı fora kimsenin haberi yok. sözde güvenlik için yaptılar değişikliği ama herkesin profil resimleri açıldı.

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 11:53:32 

ne biçim güvenliktir bu artık profil resmimi gizleyemiyormuyum veya arkadaş listemi gizleyemiyromuyum bazı arakdaşlar gizlemiş ayarlar bölümünün suyunu çıkardım yinede bişey bulamadım:(

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:01:09 

ayarlar - uygulama ayarlarından foto'yu sadece arkadaşlara göre ayarla

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:11:08 

çokçok teşekkür ederim arakdaşım
tamm onu yaptım arkadaşları nerden yapıcaz

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:42:28 

Bu konuda sürekli soru geliyor, açıklayalım artık nasıl gizleneceğinizi.

Arkadaşlar Profil sayfanızdaki Profil resminizin altında, Arkadaşlar sekmesinin yanında bir kalem var, ona tıklayınca Arkadaş Listesini Herkese Göster ibaresinin yanındaki tik işaretini kaldırırsanız arkadaşlarınızı kimse göremez! ( kutucuk boş kalsın )

0

Ben bu güvenlik açığını bu şekilde kapattım. Yalnız sorun şu ki, arkadaşlarınızı siz de profil sayfanızda göremiyorsunuz, bunun için Tümünü Gör'e tıklamanız, veya Arkadaşlarım sayfanıza gitmeniz gerekiyor.

Bence bu açık kapatılana dek, bu şekilde idare etmeliyiz. İnanın bu durumdan bütün dünya rahatsızlık duyuyor, sadece biz değil.

2780 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:43:54 

Bir şey merak ettim arkadaşlar facebookta üyeliği olupta profilin tamamen hiç ismi çıkmayacak şekilde gizlenmesi mümkünmü?

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:50:10 

ayarlar - gizlilik ayarları - arama'dan arama sonuçlarını en fazla arkadaşlarım'a kadar indirebilirsin, arkadaşların seni bulabilir, başkası bulamaz, email adresinle arama yapsalar bile, arkadaşın değillerse seni facebookta bulamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkness -- 18 Aralık 2009; 12:51:23 >

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fasilgibi

Bir şey merak ettim arkadaşlar facebookta üyeliği olupta profilin tamamen hiç ismi çıkmayacak şekilde gizlenmesi mümkünmü?

gizlilik ayarları>arama dan seni kimlerin bulup bulamayacağını denetleyebilirsin sanırım

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 12:59:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

ayarlar - gizlilik ayarları - arama'dan arama sonuçlarını en fazla arkadaşlarım'a kadar indirebilirsin, arkadaşların seni bulabilir, başkası bulamaz, email adresinle arama yapsalar bile, arkadaşın değillerse seni facebookta bulamazlar.

başta böyle idi zaten zeki facebook kendi ayarlamış bunu böyle!! bu büyük bir açık bence hemen halletsinler ya arkadaşlarımda göremiyo yada herkes görüyo!!!

2780 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:04:24 

Peki son soru arkadaşı olduğuna emin olduğum birinin arkadaş listesinde de yok bu kişi acaba ordadamı görünmez?

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:07:40 

?? soruyu pek anlamadım; senin arkadaş listendeki birinin arkadaş listesinde x şah sı yok, ama sen x şahsı ile arkadaş olduklarına eminsin, öyle mi?

Eğer X şahsı, Gizlilik Ayarlarında profilini sadece arkadaşlarının görebilmesine izin veriyorsa, sen onu göremezsin evet, Arkadaşlarımın Arkadaşları seçeneğini seçseydi, sen de X'i görebilirdin arkadaşının listesinde.

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:07:42 

quote:

Peki son soru arkadaşı olduğuna emin olduğum birinin arkadaş listesinde de yok bu kişi acaba ordadamı görünmez?

???

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:10:59 

arkadaş seni engellenenler listesine eklemiş olabilir eğer öyle yaptıysa onu hiçbir yerde ne arkadaş listelerinde ne email aratarak hatta grupta adminse bile göremezsin bulamazsın ancak google dan ad soyad yazıp bulabilirsin

2780 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:11:57 

Şimdi şöyle, aradığım şahıs hiç görünmüyor listede. Bu kişinin samimi bir arkadaşı var üyeliği olsa, onu kesin ekler kendini unutur onu eklemeyi unutmaz. Bu arkadaşının listesine baktığımda onun ismi yok buda mı gizlenebilir?

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:17:48 

quote:

Şimdi şöyle, aradığım şahıs hiç görünmüyor listede. Bu kişinin samimi bir arkadaşı var üyeliği olsa, onu kesin ekler kendini unutur onu eklemeyi unutmaz. Bu arkadaşının listesine baktığımda onun ismi yok buda mı gizlenebilir?

dediğim gibi bu arkadaş seni engellemiştir büyük ihtimalle yada hesabını kapatmıştır

bunuda şu şekilde yaparsın ayarlar>gizlilik ayarları>engellenenler listesi ne tıklarsın ordan kişinin emailini yazarsın o kişiyi engellemiş olursun

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:20:52 

başka hesapla aramak arkadaşın aklına gelmiştir heralde

Engellemesine gerek yok, adamın hesabı gizlidir, Arama ayarlarında "Sadece Arkadaşlarım" seçeneğini seçmiştir.

önceki mesajımda açıklamıştım, nesini anlamadın fasilgibi ?

2780 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:27:21 

Tamam anladım teşekkür ederim herkese benim facebook yok başkalarınınkinden bakıyorum engelleme ihtimali yok yani.

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:33:14 

bu durumda belki bir ihtimal, görebildiğin listenin sahibi şahsın foto albümlerinde belki yorum felan yazdığını görebilirsin o gizli şahsiyetin, ama profili sadece arkadaşlarına açıksa, yorumları da belki o şekildedir, onları da göremeyebilirsin.

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:39:18 

Darkness arkadaşım az önce şöyle bişey yaptım abimin hesabından benim listemde olan ve arkadaşları, arkadaşları tarafından gözüken birinin ismini yazdım sadece mesaj gönder ve arkadaş olarak ekle yazıları geldi arkadaş listesini görüntüle yoktu benimde böyle idi eskiden profilim bu nasıl oluyo? ama benim ismimi arattığımda başla bir profilden arkadaşlar görüntüleniyo

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:44:02 

yukarıda resmini verdiğim olayı yaparsan arkadaşların görünmez whitewitch

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 13:48:29 

Ayrıca Ayarlar-Gizlilik ayarları-Arama sayfasındaki Herkese Açık Arama Sonuçları seçeneğinin yanındaki kutucuğu boş bırakın, böylece ulaşılabilirliğini biraz daha kısıtlamış olursun,

limitli profil seçeneği de arkadaşlarınızı gösterebiliyor, mümkün olduğunca herşeyi gizlemekte fayda var.

Bir sosyal paylaşım sitesi oluşu, herşeyimizin kabak gibi meydanda olması gerektiği anlamına gelmiyor.

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 14:02:07 

tmm yaptım saol arkadaşım ama gerçekten gitgide saçmalıyo facebook şuanda herkesin profili açıkta kişisel bilgiler+fotoğraflar herşey gözüküyo=) çoğu kişi habersiz bu durumdan

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 14:09:32 

boşver müdür, merak ettiğin profillere bak işte millet uyanmadan, ilerde lazım olabilecek fotoları al yedekle,

zaten böyle bir siteye üye olan adam bazı şeylerin ifşa olabileceği riskini de göze almış demektir, sitenin güvenlik sistemine çok güvenirsen bir gün (şimdi olduğu gibi) yarı yolda bırakır üyeleri, o yüzden her bilgiyi paylaşmamak gerek diyorum hep.

benim işime yaradı ne yalan söyleyeyim, çok memnunum bu açıktan

188 Mesaj
18 Aralık 2009; 14:13:09 

ewt bende aynısını yaptım:D bisürü kişinin profiline baktım nihahahahaha kötüyüm ben kötüyüm:P

az önce facebookta iletime millet uyanın çünkü profiliniz açıkta yazdım herkes telaşlandı kimsede nasıl yapacağını bilmiyor:D

6498 Mesaj
18 Aralık 2009; 14:16:32 

Ayarlar>Gizlilik(yönet)>Profil Bilgileri şifre gir hepsini buradan ayarlayabilirsiniz.

en güzeli açık kalması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eggys -- 18 Aralık 2009; 14:19:54 >

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

3856 Mesaj
18 Aralık 2009; 14:23:35 

quote:

Orijinalden alıntı: eggys

Ayarlar>Gizlilik(yönet)>Profil Bilgileri şifre gir hepsini buradan ayarlayabilirsiniz.

en güzeli açık kalması

Bu şekilde yaparsan herşeyin meydanda olur zaten merak etme müdür

6498 Mesaj
19 Aralık 2009; 12:35:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Bu şekilde yaparsan herşeyin meydanda olur zaten merak etme müdür

bende hepsi zaten herkese ayarlı ama dediğin gibi olmaz..

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

188 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:49:57 

arkadaş olduğunuz kişileri eskiden gizleyebiliyordunuz profilinizde yayınlanmıyordu şimdi de bu özelliği kaldırmışlar!!! + katıldığınız grup veya hayran sayfasını da gizleyebiliyordunuz daha doğrusu profilizde yayınlanmıyodu sadece size bildirimler geliyordu şimdi bunuda kaldırmışlar katıldığınız yaptığınız herşey yayınlanıyor!!!
arkadaş listesinin gizlenmesini halletmişler gizlesenizde artık profilinizde görülüyor
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Facebook'taki Yeni Gizlilik Özellikleri
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516