Şimdi Ara

ATi Catalyst 9.12 sürücüsü çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
12.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ve AMD yılın son ATi Catalyst sürücü paketini yayımladı. DirectX 11 destekli 800.000'den fazla GPU satan ve yıl sona ermeden bir milyon bariyerini aşması beklenen firma, Catalyst 9.12 sürücüsü ile birlikte hem yeni özellikler sunuyor hem de bazı oyunlar için performans artışı vaat ediyor. v8.681 grafik sürücüsünü içeren ve Radeon HD 2000 serisi ve üstü güncel tüm ekran kartları ve günce entegre grafik çözümleriyle uyumlu olan ATi Catalyst 9.12 sürücüsünün temel özellikleri şu şekilde;

- DirectComputer 10.1 desteği - ATI Radeon HD 4800 Serisi için tam destek, ATI Radeon HD 4700 Serisi için tek kart ve CrossFireX konfigürasyonlarına destek.

- OpenGL 3.2 genişletme desteği - ATI Radeon HD 5800, ATI Radeon HD 5700 Serisi, ATI Radeon HD 4000 Serisi, ATI Radeon HD 3000 Serisi ve ATI Radeon HD 2000 Serisilerinde OpenGL 3.2 uzatma desteği

Performans iyileştirmeleri

- 3DMark Vantage - ATI Radeon HD 5800 ve ATI Radeon HD 5700 serileri %9 genel performans artışı.

- S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat - Tek kart kullanımında %6 performans artışı.

ATi Catalyst 9.12 sürücüsünü indirmek için;

- Catalyst 9.12 (Windows XP 32bit)

- Catalyst 9.12 (Windows XP 64bit)

- Catalyst 9.12 (Windows 7/Vista 32bit)

- Catalyst 9.12 (Windows 7/Vista 64bit)

• Doktor bu ne http://forum.donanimhaber.com/m_36471028/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 17 Aralık 2009; 22:44:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcbilir

Doktor bu ne http://forum.donanimhaber.com/m_36471028/tm.htm

Sitesinde bugun cikti. Linkte ki surucunun en son surum oldugu mechul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

quote:

İyi bak bakalım biz hangisini vermişiz

• quote:

quote:

quote:

dostum burdaki daha fazla kişinin görmesi için anasayfa da da yayınlanıyor.

• quote:

quote:

quote:

Sizde yeni surumu vermissiniz, kusura bakmayin gormemisim ama fx57'nin haberleri ana sayfada da yayinlandigi icin cok daha fazla kullanici tarafindan gorulmektedir. Sonucta kendisi haber editorudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

quote:

quote:

dostum burdaki daha fazla kişinin görmesi için anasayfa da da yayınlanıyor.

Ben FX57'ye takılmak için atladım ama Bethrezen benim verdiğim linki sızıntı olan derleme sandı sanırım, onu düzeltme gereği duydum.

• Resmi simdi yumulabiliriz
  • Beta sürücüsüden kurtulalım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 17 Aralık 2009; 23:15:23 >
  • hotfixi de çıktı eyefinity özelliğini geitriyor çoklu ekran kartı kurulumlarına
  • 3DMark 2006, 3DMark Vantage, ve Colin McRae Dirt 2 testlerini ekleyeceğim birazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sisilli -- 17 Aralık 2009; 23:21:48 >
  • Kuralım bakalım.
  • Cat 9.12 hotfix çıktı. Fakat şimdilik indirilmiyor. Yakında linkler çalışacaktır.

ATI Catalyst 9.12 Hotfix

* Back

Last Updated
    12/16/2009
    Article Number
    GPU-42

Hotfix that resolves the mouse being enlarged under Windows® 7, improves performance of OpenGL games, Provides CrossFireX™ support for Eyefinity & Provides support for OpenCL

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATICatalyst912Hotfix.aspx

Düzenleme: Linkler hatalı. Linklere bakarsanız catalyt yazıldığını görürsünüz. Bu yüzden dosyan bulunamadı diyor. S ekleyince yetkimiz olmadığı için dosyayı indiremiyoruz. Yakında düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 18 Aralık 2009; 0:51:46 >

• Catalyst 9.11

3DMark 2006;

3DMark Vantage;

Colin McRae Dirt 2; (1280 x 1024, 8x aa, high)

Catalyst 9.12

3DMark 2006;

3DMark Vantage;

• GTA 4'de sanki performans düşüşü oldu gibi geldi bana.
  • Hotfix linkleri düzeltilmiş, indirebilirsiniz.
  • oyunlarda test etmedm ama vantage skorumda 200 puanlık bi artış oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sisilli

Catalyst 9.11

3DMark 2006;

3DMark Vantage;

Catalyst 9.12

3DMark 2006;

3DMark Vantage;

testler için teşekkürler

• bendede tuhaf bi aksilik oldu lg 24" monitörümün kenarlarından 2 şer cm lik boşluk oluştu ve bir türlü düzelmedi bu hdmi bağlatılı iken oldu dvi bağlantıya geçince sorun kalmadı hdmi bağlantıya detaylı bakamadım ama son driverdan sonra oldu ne deni ne olabilir acep....
  • 9.11 WHQL ve 9.11 DIRT2 CF Hotfix'le yaptığım denemelerde bir sorun olmuştu(1x HD 5850. Win 7 64, yanılmıyorsam XP 32'de de): En azından 16x AF ile(1680x1050, sürücüden 4x box MSAA), bazı oyunlarda AF'nin, kamera hareketine göre devre dışı kalıp veya bazı AF filtreleme özelliklerinin devre dışı kalıp tekrar geri gelmesi gibi. Denediklerim arasında, eskilerden TES4: Oblivion 1.2.0416 ve UT2004 3369+fix'te yaşamıştım, filtreleme sorunlarını. UT2004'te, oyunu ilk açtığımızda AF'nin olmaması-düzgün olmaması ve alt-tab yapınca düzelmesi; ama oyun içinde ilerlerken tekrar sorun yapabilmesi şeklinde meydana geliyordu.

9.12 WHQL ile az önce yaptığım uzunca denemelerde bu sorunlar meydana gelmedi.
    9.12 Hotfix ile de deneyeceğim.

Bilgi olsun dedim. Tabii belki benim deneme şartlarımla ilgili sorunlardı; ama önceki sürücülerle ilgili ve şimdi çözülmüş bir sorunsa(kronikleşmiş sorun değil. 9.3'e kadar 4000 serisi ve öncesini kullandım, bu sorun yoktu), çoğumuz için daha iyi olur.

Ek: Yalnız, Oblivion'da bir denetleme yaptım: kare/sn durume göre ciddi biçimde düşmüş görünüyor. Bu AF kaybının gözlemlenebilir olmadığı(yani kamera hareketine göre oluşan sorunun meydana gelmediği) durumlarda denemeler yapmış; hatta bir sahnede 285'le kare/sn karşılaştırması da yapmıştım konunun birinde, hatırlayan hatırlayacaktır. Mesela orada, 48 kare yerine 40 kare gibi değerler almaya başladım. Kayıp değişken olacaktır; daha fazla kayıp pek beklemiyorum.

Bu düşüşe AF'deki durum yol açmış olabilir. Ben gözlemlememişsem bile, görülmeyen alanlardaki bir kayıp, kare/sn'yi yükseltmiş olabilir veya işleyişteki bir farklılık, o tür bir yükselmeye yol açmış olabilir.
    Kare/sn'deki bu düşüş, başka bir sebepten de kaynaklanmış olabilir tabii. Bilemeyeceğim.
    Kare/sn denemesini yaparken bu sorunun farkında mıydım, tam hatırlamıyorum. İlk gözlemlerim, sorunu görmemden muhtemelen daha önceydi; zira o sahnede fark gözlemlememiş bile olsam, bu sorundan bahsederdim. Eski yazıları bulabilirsek, onlara bir ekleme yapmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Aralık 2009; 21:11:12 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.