Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
40
Favori
155.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Extralarge

Arkadaşlar eğer ürününüzü alalı 2 sene olmadıysa aldığınız yere başvurun. Eğer aldığınız yer kapandı ise Seagate' yi TR' ye getiren 2-3 tane dağıtıcı firma var. Onlardan çözüm aramaya çalışın. Eğer oda olmaz ise en son çare Seagate Hollandaya gönderirsiniz. Ülkemizde 2 sene görünen HDD' ler yurt dışında 3-5 sene garanti kapsamaında olabiliyor.

Üründe bir sorun olursa Türkiye ofisinemi gönderiyoruz yani ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben forum dışı yurtdışından getirilme ürün aldım bunu seagate e yollasam nolarıyla birlikte hddyi değiştirirlermi
  • Valla hdd ile ilgili bir sorunum vardı seagate ile görüştüm bir parçaya ihtiyacım vardı. 15 nisanda gönderdiler 18 nisanda ups ile sorunsuz geldi.

Bilgilerinize.

Not: garanti bir arkadaşın dediği gibi 3 ayla sınırlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_Faruk.

quote:

Arkadaşlar eğer ürününüzü alalı 2 sene olmadıysa aldığınız yere başvurun. Eğer aldığınız yer kapandı ise Seagate' yi TR' ye getiren 2-3 tane dağıtıcı firma var. Onlardan çözüm aramaya çalışın. Eğer oda olmaz ise en son çare Seagate Hollandaya gönderirsiniz. Ülkemizde 2 sene görünen HDD' ler yurt dışında 3-5 sene garanti kapsamaında olabiliyor.

Üründe bir sorun olursa Türkiye ofisinemi gönderiyoruz yani ?

Evet şuan ki gönderim durumu nasıl ?
  • merhabalar efendim 22 nisan itibari ile paketi gelen arkadaşlar varmıdır acaba var ise bu paketin dışında bulunan ups in yapıştırmış oldugu etikette bilgilerimiz yazıyor biliyorsunuzdur isim soyisim adres vs onun alt kısmında BILLIN : F/D Mİ YAZIYOR YOKSA P/P Mİ YAZIYOR BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ LÜTFEN
  • bi araştırmak lazım.. bilgi için teşekkürler..
  • merhabalar efendim 22 nisan itibari ile paketi gelen arkadaşlar varmıdır acaba var ise bu paketin dışında bulunan ups in yapıştırmış oldugu etikette bilgilerimiz yazıyor biliyorsunuzdur isim soyisim adres vs onun alt kısmında BILLIN : F/D Mİ YAZIYOR YOKSA P/P Mİ YAZIYOR BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ LÜTFEN
  • arkadaşlar, kafa atma sorunu olan segate dahili harddiskimi ptt kargo ile hollandaya garantiye göndereceğim fakat nasıl paketlemem gerektiğini bilmiyorum. ptt kargodan kutu verdiler ama harddiski kutuya sabitlemem gerekiyormuş, sabitlemek için ne gerekir, nereden alınır? yardımcı olur musunuz?
  • arkadaşlar dün geldi ürün Hollandadan ama yetki belgesi lazım yazılmış nasıl bir yol izlememiz lazım DHL ile hiç bir sıkıntı olmamıştı lanet olsun yaa UPSmiş pehh..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian07 -- 25 Nisan 2013; 10:10:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan2458

merhabalar efendim 22 nisan itibari ile paketi gelen arkadaşlar varmıdır acaba var ise bu paketin dışında bulunan ups in yapıştırmış oldugu etikette bilgilerimiz yazıyor biliyorsunuzdur isim soyisim adres vs onun alt kısmında BILLIN : F/D Mİ YAZIYOR YOKSA P/P Mİ YAZIYOR BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ LÜTFEN

benim hdd'yi havalı zarf aldım kırtasiyeden koydum içine mektup postası ile gönderdim Seagate'e.. Ptt kutusuna tam sığmıştı 2kg'ma kadar gönderi yapılabiliyor..Mektup postası ile 27 tlye gönderdim kargonun fiyatını hesaplatmıştım 53 tl falan fiyat tutmuştu 5 günde gitti hollanda'ya
  • havalı zarf olaylarına girmeyin.. o şekil göndermeyin.. ülkemizin adını karaya çıkarmayın.

sitede nasıl gönderileceği, paketleme ayrıntıları yazıyor.

1.köpük, havalı poşet olmasın diyorlar.

2. anti statik poşete koyacaksınız veya hard disk plastik kutusuna sonra da en az 5 cm kalınlığında süngere sararak kutu içinde göndereceksiniz.

yani hdd nin 4 bir yanı kalın sünger olacak. düşse dahi zarar görmemeli.

yurtiçinden bana hdd gönderen var tamir satış vs için.

1 kişi hariç hiçbir kutunun adam gibi sarıldığını görmedim. buna hızlıal ve hepsiburada gibi şirketlerde dahil.. kargatulumba kargo...

belki de sefaköy olayını bu yüzden bitirmişlerdir.

çok cahiliz çooook..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 11 Mayıs 2013; 11:24:35 >

• Yaw adamlar gönderiyi azaltmak için sıktıkça sıkmaya başladılar. Kıldan tüyden kurallar, kısaca yazsın kardeşim o zaman Türkiye' den şikayetçiyiz. Değişim yapmayacağız desinler. Kaç defadır kural üstüne kural koydular. Bakalım yakında ne çıkacak...!
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi Seagate tarafından satın alınmadan önceki son seri Samsung HDD'lere de artık Seagate bakıyor ama ben adres falan bulamadım garanti dahilinde Samsung HDD var elimde (Kasım 2013'de bitiyor diye siteden çıktı siteden sorgulatınca) bad sector oluştu garantiye göndermek istiyorum nereye göndermem lazım Hollanda'ya mı?

Biriniz yardımcı olsun lütfen başka hdd yok elimde zor durumdayım acil göndermem lazım adresi yazarsanız sevinirim paketlemeyi yapabilirim, İngilizcem de oldukça iyi

Ekleme: Bu arada elimde HDD'den başka hiçbirşey yok (kutu fatura garanti belgesi vs, ama seri numarası üzerinde yazıyordur), bilgisayarcı taktı eskisi bozulunca bunu ama sıfırdı sorunsuzdu. Dediğim gibi hala garantide gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Team McLaren -- 19 Mayıs 2013; 3:24:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLTA

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Seagate tarafından satın alınmadan önceki son seri Samsung HDD'lere de artık Seagate bakıyor ama ben adres falan bulamadım garanti dahilinde Samsung HDD var elimde (Kasım 2013'de bitiyor diye siteden çıktı siteden sorgulatınca) bad sector oluştu garantiye göndermek istiyorum nereye göndermem lazım Hollanda'ya mı?

Biriniz yardımcı olsun lütfen başka hdd yok elimde zor durumdayım acil göndermem lazım adresi yazarsanız sevinirim paketlemeyi yapabilirim, İngilizcem de oldukça iyi

Ekleme: Bu arada elimde HDD'den başka hiçbirşey yok (kutu fatura garanti belgesi vs, ama seri numarası üzerinde yazıyordur), bilgisayarcı taktı eskisi bozulunca bunu ama sıfırdı sorunsuzdu. Dediğim gibi hala garantide gözüküyor.

Eğer ürünü alalı 2 seneyi geçmedi ise aşağıdaki telefon numaralarından destek alabilirsiniz.

http://www.destekbilisim.com/samsung-servis-merkezleri.aspx

• az çekmedim bende o hdd den en sonunda sinir oldum servise gönderdim sevis bu bozuk değil dedi kendim bozdum yolladım paramı geri alıp samsung 1 tb hdd aldım
  • arkadaşlar samsung disklere koyuncu mu bakıyor? degılse neresı bakıyor bılen var mı acba?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Seagate tarafından satın alınmadan önceki son seri Samsung HDD'lere de artık Seagate bakıyor ama ben adres falan bulamadım garanti dahilinde Samsung HDD var elimde (Kasım 2013'de bitiyor diye siteden çıktı siteden sorgulatınca) bad sector oluştu garantiye göndermek istiyorum nereye göndermem lazım Hollanda'ya mı?

Eğer ürünü alalı 2 seneyi geçmedi ise aşağıdaki telefon numaralarından destek alabilirsiniz.

Hocam Seagate'in sitesinden sorgulatınca garanti sonu kasım 2013 gözüküyor, bilgisayarcı taktığı için ben bilmiyorum ne zaman alındığını. Sizce geçmiş midir 2 sene? Eğer geçtiyse Türkiye'yi boşverip direk Hollanda'ya mı yollamalıyım?

• quote:

quote:

quote:

Hocam Seagate'in sitesinden sorgulatınca garanti sonu kasım 2013 gözüküyor, bilgisayarcı taktığı için ben bilmiyorum ne zaman alındığını. Sizce geçmiş midir 2 sene? Eğer geçtiyse Türkiye'yi boşverip direk Hollanda'ya mı yollamalıyım?

Verdiğim linkteki siteden Türkiye garantisinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer bitmişse o zaman meçbur Hollandaya göndereceksiniz. Ama gümrük ve kargo olaylarında sorun yaşayabilirsiniz.

• ilginç ama gerçekten doğu çok güzel, canlı çalışıyorlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Verdiğim linkteki siteden Türkiye garantisinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer bitmişse o zaman meçbur Hollandaya göndereceksiniz. Ama gümrük ve kargo olaylarında sorun yaşayabilirsiniz.

Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımınız için, iyice araştırıp göndermeyi deneyeyim o zaman çünkü Türkiye garantisi bitmiş.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.