Şimdi Ara

Intel 200 milyondan fazla 45nm işlemci sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tik-Tak iş geliştirme modeli ile iki yıllık döngüler içerisinde nanometrik küçülmeye giden Intel, 2007 yılında geçiş yaptığı 45nm üretim teknolojisinden sonra, daha önce açıkladığı yol haritasına sadık kalarak 2009 sona ermeden 32nm üretim teknolojisiyle üretime başladı. Firma 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan işlemcilerini henüz resmi olarak duyurmuş olmasa da fabrikalarda üretimin başladığı biliniyor.

Masaüstü sistemler için Clarkdale, dizüsütü bilgisayarlar içinse Arrandale ve Pineview (Atom 2) işlemcilerini 32nm üretim teknolojisiyle hazırlayan Intel, 45nm üretim teknolojisiyle elde ettiği pazar başarınısını 32nm fabrikasyon süreci ile ileri taşımayı amaçlıyor. Bu arada 32nm üretim teknolojisi için hazırlanan sunum dökümanlarının bir tanesinde Intel'in 45nm üretim teknolojisiyle ulaştığı satış rakamlarına da değiniliyor.

Penryn kod adını taşıyan Core 2 işlemcileriyle 45nm üretim teknolojisine geçiş yapan Intel, geçen süre zarfında Core i7 ve Core i5 modelleriyle birlikte yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Atom işlemci ailesini de pazara sunmuştu. 2 yılda 200 milyondan fazla 45nm işlemci satan Intel'in detaylarına değinilmese de satışlarının önemli bir kısmını Atom da dahil olmak üzere mobil işlemcilerin oluşturduğu düşünülüyor.

• çok ciddi bir rakam bu . intel gerçekten bu pazara hakim.Notebook hakimiyeti özellikle çok yüksek .
  • darısı amd nin başına..
  • iyiler daima kazanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

iyiler daima kazanıyor

+ kalite ve performans
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

iyiler daima kazanıyor

+ kalite ve performans

İyiyi gösterdiniz.Kaliteli olanıda..

1-Ne açıdan iyi?
    1.5-İyi olan nedir?
    2-Kalite anlayışınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 17 Aralık 2009; 22:14:17 >
  • quote:

2 yılda 200 milyon

mükemmel sonuç
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

2 yılda 200 milyon

mükemmel sonuç

Bune sevinc hocam? Intel'de felan mi calisiyorsunuz
  • Kullanıcı açısından iyi üretici açısından kötü bir sonuç, Intel'den pazar payı kapmak için AMD aynı seviyedeki işlemcisini %30-%40 daha ucuza satıyor, bunun sonucunda da gelirler daha düşüyor. Tamamen pazarlama stratejisi.
  • intel dev darphane gibi firma
  • böyle işler çıkaran bir firma sağda solda boş boş karikatürler çizenlerle uğraşır mı...
  • AMD "45nm" işlemci Kaçta sattı ???
  • Hissedilmeyen farklarla orda burda yayınlanan test sonuçlarının neticesi...

Evde intel intel kullanıyorum ondan önce amd kullanıyordum güncel modellerden bahsediyorum.

AMD ekonomik ve yeterlidir fazlası ile ama gel görki insanlar devamlı kıl kadar üstünlük olsa bile kılı kırk yarıp kıl farka sahip olanı isterler.

Aynı bunlarda nokia samsung gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

böyle işler çıkaran bir firma sağda solda boş boş karikatürler çizenlerle uğraşır mı...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.