Şimdi Ara

Sararan ve matlaşan farların zımparalanıp temizlenerek parlatılması! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
28
Favori
140.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı farlar silikon erimesinden kenarlarından hava alabiliyor ve farın içide pislenip kararıyor, bazı farlar sadece dışardan güneşe mazur kalıp sararabiliyor.Bu durumu işlem yapıp anlayabilirsiniz.Mesela derim ki bu kesin temizlenir ama bakarız temizlersiniz dışını içinde kirlilik yoktur ilk günkü gibi olabilir yada tam tersi.Kısacası deneyip görmek lazım
  • Bazı farlar silikon erimesinden kenarlarından hava alabiliyor ve farın içide pislenip kararıyor, bazı farlar sadece dışardan güneşe mazur kalıp sararabiliyor.Bu durumu işlem yapıp anlayabilirsiniz.Mesela derim ki bu kesin temizlenir ama bakarız temizlersiniz dışını içinde kirlilik yoktur ilk günkü gibi olabilir yada tam tersi.Kısacası deneyip görmek lazım
  • bende 2003 corolla sol var.yaklaşık bir ay önce ben de temizlettim.farlar şimdi çok daha iyi.malesef fotoğraf çekmeyi akıl edemedim, paylaşırdım sizlerle.
    sanayide iki far 50 tl ye mal oldu.fiyat bence uygun...
  • Uzun zamandır merak aettiğim bir konuydu açıklamalar çok güzel,teşekkürler.
  • Takip, teşekkürler.
  • Far parlatma uygulamalsını yapayım dedim far daha kötü oldu.parlamıyor pek önemli değil ışıtıyor yine diğer fardan azda olsa.

Ama muayene var aralıkta muayenede sorun olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoRe`i -- 12 Kasım 2012; 23:29:40 >
  • Far parlatma uygulamalsını yapayım dedim far daha kötü oldu.parlamıyor pek önemli değil ışıtıyor yine diğer fardan azda olsa.
    Ama muayene var aralıkta muayenede sorun olurmu?
  • Işık geçirgenliği düşükse sorun yaratır. Profesyonel yardıma ihtiyacınız olursa 473 73 83 numaralı telefondan Ozan Bey ile görüşebilirsiniz.
  • hort

bende bugun aynı yöntemle yaptım aracın farlarını. süper oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrascb

hort

selam dostum,araç farını makina ilemi,ellemi parlattın.ayrıca meguiars ürünün ilemi yaptın.saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serden

quote:

hort

selam dostum,araç farını makina ilemi,ellemi parlattın.ayrıca meguiars ürünün ilemi yaptın.saygılar..

elle yaptım hocam. sırası ile zımparaladıktan sonra güzelce yıkadım farları toz pislik kalmayacak şekilde. sonra pasta sürdüm 2 defa güzelce yedire yedire. arkasından cila sürdüm 2 kat. sıfır gibi oldu.
  • pasta-cila markası neydi hocam?
  • güzel konu teşekürler
  • quote:

pasta-cila markası neydi hocam?

öyle ahım şahım birşey değil hocam. bizim burdaki sanayiden aldım. sintaş ince polish pasta sintaş oto cilası diye geçiyor.

edit : fiyat oldukca makuldü. zımparalar + pasta cila 19 tl verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrascb -- 29 Nisan 2013; 22:57:22 >
  • dün ankara ivedikte yaptırdım arabam jetta.30 tl ye yaptırdım ürünler megarais.gerçekten çok guzel oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hicranyarası

dün ankara ivedikte yaptırdım arabam jetta.30 tl ye yaptırdım ürünler megarais.gerçekten çok guzel oldu.

merhabalar hocam. sakıncası yoksa yaptırdığınız yerin adresini burdan yada pm den atabilirmisiniz? benim aracın farlarıda matlaştı
  • quote:

quote:

pasta-cila markası neydi hocam?

öyle ahım şahım birşey değil hocam. bizim burdaki sanayiden aldım. sintaş ince polish pasta sintaş oto cilası diye geçiyor.

edit : fiyat oldukca makuldü. zımparalar + pasta cila 19 tl verdim

Sağol hocam,teşekkürler..
  • Keşke hiç yapamasaydım,farlarım eskisinden berbat oldu sanayiden su zımparası aldım,dükkanda bir boya ustası vardı,sağolsun arabaya kadar gelip baktı,farlarında çok az matlaşma var, 800 ve 1200 lük yeter daha kalın atma dedi,bende aldım,burda söylenenleri uyguladım,ardından pasta attım 2 kat,cila attım..maalesef far elden gitti dahada matlaştı ve öyle kaldı..

Şİmdi yeni far camı,veya komple far alacağım artık ..

küçük bir yerde denemeden yapmayın bence,demek arabadan arabaya değişiyor..
  • quote:

Keşke hiç yapamasaydım,farlarım eskisinden berbat oldu sanayiden su zımparası aldım,dükkanda bir boya ustası vardı,sağolsun arabaya kadar gelip baktı,farlarında çok az matlaşma var, 800 ve 1200 lük yeter daha kalın atma dedi,bende aldım,burda söylenenleri uyguladım,ardından pasta attım 2 kat,cila attım..maalesef far elden gitti dahada matlaştı ve öyle kaldı..

aracınız nedir?

aldığınız zımpralardan kaynaklı bu durum. su zımparası değil kum zımpara alacaktınız. detayları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

• quote:

quote:

Keşke hiç yapamasaydım,farlarım eskisinden berbat oldu sanayiden su zımparası aldım,dükkanda bir boya ustası vardı,sağolsun arabaya kadar gelip baktı,farlarında çok az matlaşma var, 800 ve 1200 lük yeter daha kalın atma dedi,bende aldım,burda söylenenleri uyguladım,ardından pasta attım 2 kat,cila attım..maalesef far elden gitti dahada matlaştı ve öyle kaldı..

aracınız nedir?

aldığınız zımpralardan kaynaklı bu durum. su zımparası değil kum zımpara alacaktınız. detayları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Hocam kum zımparanın daha çok çizik yapacağı söylendi,bazı forumlarda bu işi yapanlardan,zaten ıslatmakta gerektiği için,hem kuru,hem suyla kullananlardan aldım zımparayı.Arabam kia picanto. bir tanesi değiştiğinden diğeri daha mat duruyordu(aslında çok sarı değildi) bende önce ıslattım, farı,daha sonrada 800 nolu zımparayı suda ıslatıp,sık sık su vererek zımpara yaptım,2 kere,daha sonrada, 1200 nolı zımparayla 2 defa zımparaladım.kurladım,pasta attım,2 defada,baktım durum rezalet.bir daha yaptım aynılarını,değişmedi hiç..

Son çare 2000 ve 3000 no ile bir kez daha zımpara yapacağım,ama çok ümitli değilim

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.