Şimdi Ara

Sararan ve matlaşan farların zımparalanıp temizlenerek parlatılması! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
240
Cevap
28
Favori
140.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok teşekkürler paylaşım için arkadaşımın arabasında hemen uyguluyacağım
  • benim farlar cam iyiki, böyle sararma falan olmuyor
  • Evet bu iş içindi.. arkadaş bahsetmişti, yapıştırıyorsun bir süre bekleyip çekiyorsun diye.. meguiarsın ürünüymüş.. benim far da pek iyi durumda değil de o yüzden söylemişti.. teşekkürler
  • Zımpara yapmadan plastyx ile ovmayı düşünüyorum.. umarım işe yarar.. çok çizik yok asıl sorun sararma matlaşma
  • @O.B.K'nin yazdigi seyleri okuduktan sonra ben de bugun bu islemi yapmaya karar verdim. Kendi ustama sordum gel yapalim dedi. O yapti ben seyrettim yarim saatte bitirdi islemi. Bugun yaptirdigim icin henuz gece deneme sansim olmadi fakat islem oncesi ve islem sonrasi fotograflara bakarsak far ciddi anlamda temizlendi. Ayrintili fotograflari koyacak zamanim yok sadece islem oncesi ve islem sonrasi fotograflari koyuyorum.

Islem Oncesi
     Sararan ve matlaşan farların zımparalanıp temizlenerek parlatılması!

Islem Sonrasi
     Sararan ve matlaşan farların zımparalanıp temizlenerek parlatılması!

• zımparayla ve makineylemi yaptı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

zımparayla ve makineylemi yaptı?

Once zimparaladi suyla birlikte. Far oldukca bulanik bir gorunum aldi. Sonra pastasini surup polisaj makinesiyle sildi. Arada bir jel daha kullandi ama ne oldugunu tam olarak bilmiyorum. Plastx urununden kullanmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuuberk -- 15 Temmuz 2010; 17:21:54 >
  • deneyecez görecez.. maguiars geldi.. hsonu biraz vakit harcayacaz ama araçla ilgilenmek ara sıra dinlendiriyor bile insanı
  • Bu meguiars'ın plastx ürünü tam olarak işlevi nedir?

Yani benim aracım 2010 model henüz farı gayet temiz durumda ben sadece koruma amaçlı birşey yapmak istiyorum farlarıma daha uzun ömürlü olması için.

Bu iş için meguiars'ın plastx ürünü uygun mudur?Yoksa bu daha fazla çizik oluşturur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Once zimparaladi suyla birlikte. Far oldukca bulanik bir gorunum aldi. Sonra pastasini surup polisaj makinesiyle sildi. Arada bir jel daha kullandi ama ne oldugunu tam olarak bilmiyorum. Plastx urununden kullanmadi.

Plastx olmadan kısa sürede far yine matlaşacaktır. Zaten üstteki son hal fotosundan farın zaten mat bir halde olduğu görülüyor.

Tam ve kalıcı parlaklık için plastik cilası şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Bu meguiars'ın plastx ürünü tam olarak işlevi nedir?

Yani benim aracım 2010 model henüz farı gayet temiz durumda ben sadece koruma amaçlı birşey yapmak istiyorum farlarıma daha uzun ömürlü olması için.

Bu iş için meguiars'ın plastx ürünü uygun mudur?Yoksa bu daha fazla çizik oluşturur mu?

Plastik yüzey üstünde kaporta cilasına oranla daha kalıcı ve daha dolgun bir wax katmanı oluşturuyor. Aşındırıcı bir özelliği yok. Çizikler kılcalsa kapatır. Derin çizikleri zımparasız gidermez. Çizik olmasa da koruyucu bir katman oluşturur.
  • Bendeki asıl sorun güneş yanıkları ve matlaşma.. zımparasız plastx ile düzelme ihtimali varmıdır?
  • Bugün yarım saat kadar uğraştım zımparasız.. epey toparlamasına rağmen hala güneş yanıklarının yoğun kısımları duruyor.. yarın bir gün de zımparayla deneyeyim diyorum ama tüm farı zımparalamaya niyetim yok :) eller kopuyor ovalarken
  • Arkadaşlar 2000 3000 kumluk zımparaları nerden bulabiliriz.. özellikle ankarada.. hırdavatçılarda 300-400 kuma kadar var genelde?
  • Bilen yokmu arkadaşlar?

quote:

Arkadaşlar 2000 3000 kumluk zımparaları nerden bulabiliriz.. özellikle ankarada.. hırdavatçılarda 300-400 kuma kadar var genelde?
  • quote:

Bilen yokmu arkadaşlar?

quote:

Arkadaşlar 2000 3000 kumluk zımparaları nerden bulabiliriz.. özellikle ankarada.. hırdavatçılarda 300-400 kuma kadar var genelde?

2000 kumu ulusta zımparacılarda bulursun. Hatta bazılarında 3000 kum da var. 3000 kumu ulus'ta bulamazsan Kavaklıdere, Karum karşısında Fiat servisinin boya koruma kısmından temin edebilirsin. Hatta oradan uygun fiyata plastx de alabilirsin.
  • Çok teşekkürler..
  • Bu arada ulustaki zımparacılar nerde oluyor

quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

quote:

Bilen yokmu arkadaşlar?

quote:

2000 kumu ulusta zımparacılarda bulursun. Hatta bazılarında 3000 kum da var. 3000 kumu ulus'ta bulamazsan Kavaklıdere, Karum karşısında Fiat servisinin boya koruma kısmından temin edebilirsin. Hatta oradan uygun fiyata plastx de alabilirsin.

• quote:

Bu arada ulustaki zımparacılar nerde oluyor

Zımparacılar diye biryer yok tabi ki :)

Anafartalar ile itfaiye arasında birçok yerde çok çeşitli zımpara satan hırdavatçılar var. Ben birkaç yerde 2000 kum zımpara bulmuştum. Ama 3000 kum ellerinde yoktu. 3000 kum zımparayı ve plastx'i fiat servisinden almıştım.
  • Sağol hocam tşkler bilgi için
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.