Şimdi Ara

BenQ 27-inç boyutundaki ilk monitörünü satışa sunuyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım üreticisi BenQ, 27-inç boyutundaki ilk monitörünü duyurdu. M2700HD kod adını taşıyan ve 1920 x 1080 piksel doğal çözünürlük desteğine sahip olan Full HD uyumlu LCD monitör, 50,000:1 dinamik karşıtlık oranı ve 400 cd/m2 parlaklık değeri ile geliyor. Tepki süresi 5ms olarak belirlenen monitör daha iyi görüntü kalitesi için parlaklık, dinamik karşıtlık, renk ve koyuluk gibi ayarları optimize edebilen Senseye Human Vision teknolojisi ile donatılmış. 10 Watt kapasiteli EmbracingSound çevresel ses sistemi ile desteklenen 27-inç boyutundaki yeni monitör ile BenQ, çoklu ortam uygulamalarına göz kırpıyor.

Üzerinde iki adet HDMI 1.3 portu ile birlikte komponent, kompozit ve SPDIF konnektörlerine yer ver verilen BenQ M2700HD'nin kutu içeriğine uzaktan kumanda da eklenmiş. Fiyatı henüz açıklanmayan monitörün bu hafta içerisinde dünya genelinde satışa sunulacağı bildiriliyor.

• işte alacağım monitör
  • peki aynı çözünürlükte daha büyük bir ekranı nasıl yaparlar?? ekrandaki pixelleri büyüterek mi?? pixel aralarını genişleterek mi??
  • 27. inc olmasına ragmen çözünürlük desteği zayıf kalmış.
  • pc de günlük kullanım imkansız bu boyutta bir monitör ile. tv, video, ps3 için kullanılabilir.
  • cok büyük :D
  • quote:

PontiSS
    pc de günlük kullanım imkansız boyutta bir monitör ile. tv, video, ps3 için kullanılabilir

kesinlikle öyle.
    oyun için 22'' alma konusunda bile kararsızken.
  • 30 inch monitor için 2560 ideal çözünürlük. 27 inch arada kaldığı için 1920 normal.
  • 1 yıldır 24"predatör kullanıyorum. 2 hafta sonra keske daha buyuk alsaydım dedim. gercekten 24" kucuk geliyor. ha neye kucuk geliyor diyeceksiniz... sebebi yok tamamen psikolojik galiba. yeni bir monitor alsam kesinlikle 26" üstü olur.
  • 26-27 inch almak için benq dan monitör bekliyordum ve fakat bunun ayağı öne eğilebiliyor mu eğilemiyor mu belli değil... benim için öne eğilebilmesi çok önemli... modellerden biri eğilebilir gibi diğeri eğilmiyor, hangisi yeni modelin gerçek kasası anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 17 Aralık 2009; 23:35:06 >
  • çözünürlük aranan özelliklerden
  • Hakikaten ilk olarak 2500 lü çözünürlük aradım fakat yok

Neyse monitör bence gene çok tutulacaktır. Çünkü Full HD'den daha ileri kullanan pek yok.
  • Yeterli sayıda ve boyutta LCD var piyasada. Artık LED monitörlerin çoğalması lazım. Seneye bunların yüzüne bakan pek olmaz. Tabi makul seviyelerde olmazsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realcem

27. inc olmasına ragmen çözünürlük desteği zayıf kalmış.

full hd 1920*1080 neresi düsük :S
  • şu anda düşük ebatlarda 17-19" arası LED fiyatları makul ama, 21,5 ve üstü ciddi fiyat farkları var. Bu monitör LED olsaydı muhtemelen, zaten 27" olduğundan fiyatı yüksek bir monitör üzerine +200~400 USD daha sadece LED için eklense şahsen ben almazdım.
    Üst modellerde LED için biraz daha bekleyeceğiz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.