Şimdi Ara

Intel Core i7 930 işlemcisini Şubat ayında pazara sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 32nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Core i3 ve Core i5 serisi yeni nesil işlemcilerini Ocak ayı ile birlikte pazara sunmaya hazırlanan Intel, LGA1366 formundaki Core i7 900 ailesini yeni modellerle genişletmeyi planlıyor. Gulftown kod adını taşıyan 6 çekirdekli Core i7 980X Extreme Edition modelini Mart ayında duyurması beklenilen firma öncesinde Core i7 930 modelini kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

Gelen bilgilere göre Intel, Şubat ayı içerisinde Core i7 930 modelinin dağıtımına başlayacak. Özellikle yüksek hız aşırtma başarımı vaat eden D0 revizyonuyla birlikte ciddi pazar başarısı elde eden Core i7 920 modelinin yerini alması beklenen Core i7 930, 2.8GHz'de görev yapacak ve 8MB Seviye 3 bellek kapasitesiyle gelecek. Isıl güç tasarımı 130 Watt olarak belirlenen yeni işlemci tahmin edilebileceği üzere LGA1366 formunda olacak ve X58 anakartlarda kullanılacak. SMT desteği ile eş zamanlı olarak 8 izlek işleme yeteneğine sahip olacak yeni işlemci Şubat ayında 284$'lık fiyatıyla pazara giriş yapacak.

• Core i7 930 da D0 revizyon mu olacak? Yoksa yeni bir revizyonla mı üretilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Core i7 930 da D0 revizyon mu olacak? Yoksa yeni bir revizyonla mı üretilecek?

önce bir seri çıkarırlar.sonra yeni bir revizyonunu çıkarırlar.intelin yaptığı hep bu.
  • Çok güzel hareketler bunlar çıkarın çıkarın da ucuzlasın biraz
  • yanlız bu işlemci süper olacak i7 920 den daha iyi biraz bekleyip i7 920 yerine bunu almak en iyisi.;)
  • Saçma sapan işler, bu işleri yönetecek bir resmi makam olması lazım, arada belirli bir hız veya teknloji farkı olmadan aynı işlemcileri piyasaya sürüp duruyorlar.

i7 920 = 2.6 ghz
    i7 930 = 2.8 ghz
    i7 960 = 3.0 ghz

ne şimdi bu ? Ucundan azcık azcık pazarlıyorlar. Nasıl olsa yiyor vatandaş !!!
  • Türkiye de 920'den daha fazla fiyata satılacaktır. 920 varken bunu almaya değmez, değmez zaten bir çarpan yükseltirseniz, 920 ile 2800mhz erişebiirsiniz. 920'nin 45nm olmasıda OC potansiyelini kısıtlamıyor.

930 ancak 920'den ucuz veya aynı fiyat olursa alınabilir.
  • Beni 32 nm heyecanlandırıyor.Bunların 4 çekirdeklileri çıktıgında çok daha performanslı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Beni 32 nm heyecanlandırıyor.Bunların 4 çekirdeklileri çıktıgında çok daha performanslı olacak.

yukarıdaki işlemciler zaten 4 çekirdek 8 thread.
  • 130w tdp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Beni 32 nm heyecanlandırıyor.Bunların 4 çekirdeklileri çıktıgında çok daha performanslı olacak.

yukarıdaki işlemciler zaten 4 çekirdek 8 thread.

32 nm değil ama
  • 32 nm değilse ne anlamıvar bu işlemcini sadece pazarlamaya yönelik bir hareket o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.