Şimdi Ara

LG Eigen GM735 ( ANA KONU ) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.968
Cevap
6
Favori
525.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu arada bazı arkadaşlar açılma sorunu yaşayan telefona format atmanın yolunu yazmış.
    Çalışan tefona format atıp sıfırlamak istersek bu yoluda kullanabiliriz. Silmek istediğiniz programlar kaldırılamıyor, çeşitli program çalışma/çakışma sorunları vs varsa bu yol idealdir.
    Telefon arama modulune geçiyoruz yani birinin numaralarını çevireceğimiz kısma aşağıdaki leri (aynı kontör vs sorma gibi)
    3845#*735#
    yazıyoruz
    Gelen menuden 2-factory reset diyoruz..Gelen soruya yes dediğimizde komple cihaza format atılmış oluyor ilk aldığımız halde oluyor.Kalibrasyon ayarını yapıp çıkan artı işaretindeki noktaları kalemle işaretleyip geçiyoruz. Telefon açıldığında gene sıfırdan türkçe dili yüklüyoruz..
    NOT : Bu gizli menudeki ayarları fazla kurcalamasanız iyi olur..Belki LCD tvlerdeki gibi geri dönülmez bir şeyler yapıp üzülebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertali -- 22 Aralık 2009; 18:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertali

Selam çok güzel deneyeceğpim hemen..
    Bu arada bazı arkadaşlar format atmanın yolunu yazmış ama yanlış şeyler yazılmış..
    telefon arama modulune geçiyoruz yani birinin numaralarını çevireceğimiz kısma aşağıdaki leri yazıyoruz (aynı kontör vs sorma gibi)
    3845#*735#

Gelen menuden 2-factory reset diyoruz..Gelen soruya yes dediğimizde komple cihaza format atılmış oluyor ilk aldığımız halde oluyor.Kalibrasyon ayarını yapıp çıkan artı işaretindeki noktaları kalemle işaretleyip geçiyoruz.Telefon açıldığında gene sıfırdan türkçe dili yüklüyoruz..
    NOT : Bu gizli menudeki ayarları fazla kurcalamasanız iyi olur..Belki LCD tvlerdeki gibi geri dönülmez bir şeyler yapıp üzülebilirsiniz..

Bunu yaptıktan sonra ilk kez kart takıyormuş gibi oluyor, 2. el alırken dikkatli olmak lazım
  • @mertali format atmanın yolunu kim yanlış yazmış? Anlatılan ve yanlış olduğunu belirttiğin yöntemi denedin mi???
    Senin verdiğin servis menüsünden format atma yöntemi. Kaldıki servis menüsüne gerek kalmadan zaten ayalar-sistem-belleği temizle den de aynı şekilde hard reset atabiliyoruz
    Peki ya cihaz hiç açılmaz ise nasıl format atacaksın bu yöntemle.

Cihaz açmaza düştüğünde format atmak istersek;
    ses azaltma+kamera+power tuşlarına 10 sn kadar basılı tutarak hard format ile cihazı açabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 22 Aralık 2009; 18:04:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snuffxxx

quote:

Orijinalden alıntı: mertali

Selam çok güzel deneyeceğpim hemen..
    Bu arada bazı arkadaşlar format atmanın yolunu yazmış ama yanlış şeyler yazılmış..
    telefon arama modulune geçiyoruz yani birinin numaralarını çevireceğimiz kısma aşağıdaki leri yazıyoruz (aynı kontör vs sorma gibi)
    3845#*735#

Gelen menuden 2-factory reset diyoruz..Gelen soruya yes dediğimizde komple cihaza format atılmış oluyor ilk aldığımız halde oluyor.Kalibrasyon ayarını yapıp çıkan artı işaretindeki noktaları kalemle işaretleyip geçiyoruz.Telefon açıldığında gene sıfırdan türkçe dili yüklüyoruz..

Bunu yaptıktan sonra ilk kez kart takıyormuş gibi oluyor, 2. el alırken dikkatli olmak lazım

Evet hemde çok dikkatli olmak lazım..:) hafıza kartını cihaz kurulduktan sonra takan arkadaşlarımız varsa bu şekilde baştan başlıyabilir.Örneğin fotograf ve videoları kamera ekrarnında hafıza kartı seçili olmasına rağmen bir türlü hafıza kartına kaydettiremiyordum..Bu şekilde sıfırdan başlıyarak çözdüm...

oktay555 @
    Senin yazını kastetmemiştim senin yazdığın bu yolu hiç denemedim..Bu forumda veya başka bir forumda kulaklık/usb düğmesinin yanındaki yere basılı tutunca format atılıyor diye yazılmıştı ona istinaden yazdım.Yanlış ifade ettiysem özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertali -- 22 Aralık 2009; 18:02:07 >
  • Hayır sen yanlış birşey ifade etmedin, sen yanlış şeyler yazanlar oldu diyince ben eden biri oldumu diye merak ettim, zaten yeterince yaman yanlış bilgi verenlerle doldu GM735 konuları.
    Nitekim reset tuşu da formatlama işlemidir ama soft format (soft reset). Cihazın kapanıp açılmasıdır soft reset.
    Fabrika ayarlarına dönmesi ise hard format (hard reset) işlemidir.
    Ve bilinmesi gereken en sağlam yöntem cihaz açılmadığında dahi kullanabileceğimiz üst mesajda belirttiğim yöntemdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay555

Hayır sen yanlış birşey ifade etmedin, sen yanlış şeyler yazanlar oldu diyince ben eden biri oldumu diye merak ettim, zaten yeterince yaman yanlış bilgi verenlerle doldu GM735 konuları.
    Nitekim reset tuşu da formatlama işlemidir ama soft format (soft reset). Cihazın kapanıp açılmasıdır soft reset.
    Fabrika ayarlarına dönmesi ise hard format (hard reset) işlemidir.
    Ve bilinmesi gereken en sağlam yöntem cihaz açılmadığında dahi kullanabileceğimiz üst mesajda belirttiğim yöntemdir.

Şimdi o yolu denedim ama bir türlü yaptıramadım..Sanrıım 3 ünede aynı anda basamadım.Telefon çalışırkende atılabiliyor değilmi o yöntemle..

Birde diğer mesajımı düzelttim kusura bakma yanlış ifade için..
  • Hayır telefon kapalıyken o tuş kombinasyonuna 10 sn kadar basılı tutup açıyorsun. Zaten herhangi bir yazılımsal sorundan dolayı cihaz açılma esnasında takılıp kalırsa bu yöntemle format atmak gerekiyor. O nedenle cihaz kapalıyken yapıyoruz bu işlemi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 22 Aralık 2009; 18:55:17 >
  • ben hafıza kartı alacağım ama sdch kart destekliyormu. hiç kullanan varmı aramızda.
    16 gb yada 8 gb alacağım ama hep sdhc yazıyor kartlarda. klavuzda schd şeklinde bahsetmemiş, o nedenle kararsız kaldım.
    yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

ben hafıza kartı alacağım ama sdch kart destekliyormu. hiç kullanan varmı aramızda.
    16 gb yada 8 gb alacağım ama hep sdhc yazıyor kartlarda. klavuzda schd şeklinde bahsetmemiş, o nedenle kararsız kaldım.

Ben 4gb sdhc kullanıyorum, destekliyor sorun yok. Alacağın kartı desteklemese bile sdhc.cab patch i var onu yüklersin çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 22 Aralık 2009; 19:25:57 >
  • gm735 için antivirüs programı(Eset NOD32). kurdum ve sorunsuzca kullanmaktayım. güncellemeleride alıyor

.filefactory.com/file/a2dee78/n/Eset_Nod32_Antivirus_Mobile.cab
    rapid share.com/files/324457519/Eset_Nod32_Antivirus_Mobile.cab.html

(linklerin başına www koyun. rapid linkindeki boşluğuda silin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlmk -- 22 Aralık 2009; 19:22:38 >
  • mrb arkdaşlar. ben kampanyadan yararlanmak için telekomu aradım 444 1 444 ü hattı alalı 2. ay oldu daha fatura gelmedi ilk fatura 5 gün geç yatırılmış ama telekom müşteri hizmetleri daha görünmediğini hattın yeni oldugunu kampanyadan sorunsuzca yararlana bileceğimi söylediler. bunun üzerine gitmeden önce işi garantiye almak için bir telekom bayii aradım ve durmu anlattım. en az 6 aylık abone olmam gerektiğini yoksa yararlanamayacağımı söylediler. bana biraz mantıksız geldi çünkü bu kampanyada kullanıcı olarak abone olduktan sonra onların için sorun olmaması lazım 24 ay kullanmazsak zaten tüm ücreti peşin alacaklar. sonuç olarak telekom bayii söylediği çok saçma geldi. bu konuda yardımcı olabilecek olursa sevinirim fikri olan.

not: telekom sitesinden alıntı

Kampanyadan en az 6 aylık Turk Telekom aboneleri ve son 6 ay içerisinde herhangi bir ödenmemiş borcu bulunmayan aboneler yararlanabilir

internetten başvuru denedim fakat adana için online başvuru yok diyor.

ne saçma iş anlamadım zaten 24 ay kullanmak zorundayız 6 aylık abone olsam ne olacak 1 aylık abne olsam ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuunsal -- 22 Aralık 2009; 20:02:14 >
  • En az 6 ay düzgün ödeme yaptın mı diye kontrol edebilmek için 6 aylık abone olman gerek, hayır mantığını mı anlamadınız acaba ?

Telefon gayet güzel, gün içerisinde fazla vakit bulamıyorum işyerinde kurcalamak için ama sürekli yeni şeyler buluyorum örneğin media playerda şarkıları değiştirmek için altta kare biçimli tuşa hafifçe soldan sağa ya da sağdan sola parmağımızı sürtünce şarkı değişiyor.
  • Arkadaslar wirefona uye oldum.kulanici adim sifre geldi.sormadim bedava dakkayı.simdi konusmaya baslasam bedava dakkadan gider demi
    @uuunsal
    bende denemiştim olmadı.asri mezarlığın oradaki turk telekom ofisinden aldım
  • şu patchi arıyorum ama bulamadım. link verebilirmisiniz acaba bildiğiniz bir yer varsa.
    quote:

quote:

ben hafıza kartı alacağım ama sdch kart destekliyormu. hiç kullanan varmı aramızda.

Ben 4gb sdhc kullanıyorum, destekliyor sorun yok. Alacağın kartı desteklemese bile sdhc.cab patch i var onu yüklersin çalışır.
  • arkadaşlar ben problemimi halledemiyorum ablamdada bendede var bu telefondan activeSync ile benim telefon pc ye bağlanıyor fakat ablamınkini bulamıyor acaba bi pc ye sadece bi tane mi bağlanablır yardımcı olrsanız sevinirim.
  • quote:

şu patchi arıyorum ama bulamadım. link verebilirmisiniz acaba bildiğiniz bir yer varsa.
    quote:

quote:

Arkadaşım cihazda zaten dahili sdhc desteği mevcut, denemeden neden patch i arıyorsun???
    Ayrıca bulabilmek için google da "sdhc.cab" yazman yeterliydi.
    Yine de elimin altında olsun diyorsan buyur;

http://rapid-share.com/files/72977206/SDHC.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 22 Aralık 2009; 21:41:06 >
  • üstteki mesajı görünce 8 gb lik sdhc aldım. şimdi denedim ve çalıştı. ama yine de el altında durmalı. o nedenle link aradım.

quote:

quote:

şu patchi arıyorum ama bulamadım. link verebilirmisiniz acaba bildiğiniz bir yer varsa.
    quote:

quote:

Arkadaşım cihazda zaten dahili sdhc desteği mevcut, denemeden neden patch i arıyorsun???
    Ayrıca bulabilmek için google da "sdhc.cab" yazman yeterliydi.
    Yine de elimin altında olsun diyorsan buyur;

http://rapid-share.com/files/72977206/SDHC.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINLASINN -- 22 Aralık 2009; 23:00:31 >
  • arkadaşlar daha kullanışlı video programı ve videoları en kaliteli video çevirmek için program?
  • İgo8 mi, Route66 mı kurmak lazım? Hangisi daha iyidir? İgo8 i defalarca denedim ve kuramadım. Bu Route66 yı kur derseniz ona deneyeceğim.
    Yavaş yavaş kıvırcam bu cihazı , yenilmicem ona. Hadi beyler bir omuz atın.
    Ayrıca @oktay555 ve @Mysterious27 nin katkılarına teşekkürler, emeğe saygı.

Birde en başta cihazı kurarken çıkan (+) ları tekrarlayabiliyormuyuz? Cihazı sıfırlamadan. Kalibarasyon tam oturmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çantaci -- 22 Aralık 2009; 23:39:20 >
  • format factory.
    şu an bu program ile çeviriyorum. ücretsiz ve çok kullanışlı.

quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

arkadaşlar daha kullanışlı video programı ve videoları en kaliteli video çevirmek için program?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.