2010 model 320d almak uzereyim
65 Cevap6223 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

116 Mesaj
13 Aralık 2009; 21:09:10 

merhaba arkadaslar , baska forumlarda 116i veya tiguan 4*2 arasında kaldıgımı yazıp sizlerden fikir almıstım. fakat dün bir anda sartlarımızı biraz daha zorlayıp 320d advantage paket almaya karar verdik.. hatta kaporamızı verdik yarın kredi basvurusu yapıyoruz. aracın malıyetı 41200 euro olucak.. son indirimlerle fiyatı bu kadar dusurtebıldım. yanında orjınal bmw paspası , ılk bandrol hediyesi, ilk bakım 25-30 000 km hediyesi , boya koruma pakedi gibi hediyelerle.
fakat ilk defa bu kadar yuksek rakamlar odeyerek arac alıyoruz. baya bir sınıf atladık yani.. suanki aracım toyota yaristi...
simdi yinede dusunuyorum bu kadar para vererek bu aracı almakla ıyı yaptımmı acaba diye.. yada bu rakamlara baska bırsey alabılırmıydım diye..
yorumlarınızı bekliyorum..............

be yourself

8098 Mesaj
14 Aralık 2009; 9:28:11 

yarisden sonra 3.20d sizi bayagi mutlu edecektir.. son derece guzel bir secim olmus hayirli olsun simdiden..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2856 Mesaj
14 Aralık 2009; 9:37:35 

Bence çok güzel bir karar vermişsiniz.
Hayırlısıyla kazasız belasız kullanın inşallah.
116 vs tsi Tiguan dan daha az yakacak ve daha çok performans ve keyif alacaksınız.

Benim de hayalimdeki araçtır kendileri...
Bakalım zaman neler gösterecek?

Eğer bir kurbağayı sıcak suya atarsanız hemen zıplar ve kaçar. Ama soğuk su dolu bir kaba koyarsanız ve yavaş yavaş suyu ısıtırsanız, su kaynayana kadar kurbağa çoktan ölmüş olur. Modern toplumlarda da, sıcak su içerisindeki kurbağa gibi benzer bir tepki verilir. Bir şeyi yavaşça değiştirirseniz çoğu kimse bunu farketmez. Örneğin toplumlarda denetim mekanizmaları gittikçe çoğalıyor. Bu aslında hiç de iyi bir gelişme değil. Çünkü kişi kendini gözetlenmiş hissettiğinde, gözetlenmeyen birine göre daha farklı davranır. Anonim olmadığı sürece, haklarını kullanmakta kendilerini özgür hissedemedikleri için bu haklarını kullanamamaktadırlar. Böylece fikir özgürlüğü büyük ölçüde engellenmiş olur. Bu düşünce özgürlüğü için de geçerlidir. Göze batmamak için insanlar giderek kurallara uymaya başlarlar. Böyle bir durumda toplumlarda kendine özgü farklı düşünenlerin sayısı günden güne azalır. Bu tür tek tip toplumlar kendini zihnen veya sosyal olarak yenileyemez. Hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük artarken, aynı zamanda toplumun yaratıcılık, yenilenme, ilerleme olanakları engellenmiş olur. Bu yüzden arada bir termometreye bakıp, suyumuz ne kadar ısınmış görmemiz lazım!!!

1978 Mesaj
14 Aralık 2009; 9:43:36 

Uzun yıllar binebileceğiniz bir araba alacaksınız. Fiyat yüksek olunca acab çok mu verdik diye düşünmek son derece doğal. Ev,arsa vb.. alma niyeti yoksa bu meblalar genelde otomobile yatırılır..

Muhtemelen yıllık vergisini öderken de aynı şeyleri soracaksınız kendinize.. 320d pahalı bir araba değil, pahalılık sadece ülkemizde biliyorsunuz.

Yarınınızı rahatça görebiliyorsanız niye aldım ,iyi mi ettim.. gibi soruları sormaktan vazgeçin kendinize. Şahsen yarınımı az çok tahmin edebiliyor olsaydım ben de iyi bir araba alırdım... 1.6 motorlu,4 yaşındaki bir arabanın vergisini öderken durup düşündüğüm için hayalini bile kurmuyorum ...

Hayırlısı olsun, önemli olan sağlık.

116 Mesaj
14 Aralık 2009; 12:59:02 

tesekkurler arkadaslar...

be yourself

1372 Mesaj
14 Aralık 2009; 17:45:36 

cok ciddi bir nakit akisi...bir varmis bir yokmus gibi.....allah herseyin hayirlisini versin kazasiz belasiz kullanman dilegi ile....

3301 Mesaj
14 Aralık 2009; 18:06:43 

Hayırlı olsun çok güzel bir seçim
Ben de gidip gördüm ama maalesef 2 çocuklu bir aile için arkası çok dar olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım.. Aynı şekilde C180K hayallerim de suya düştü.. 5 serisi de beni çok aşacağı için şimdilik beklemedeyim.. Yeni çıkacak (Passat, Sonata ve makyajlı Mondeo) araçları bekliyorum.

2011 PASSAT VARIANT COMFORTLINE, 1.4 TSI+DSG, KAŞMİR KAHVERENGİ, PANOROMİK CAM TAVAN
2008 HONDA JAZZ, ELITE CVT, SİYAH

116 Mesaj
14 Aralık 2009; 18:12:49 

evet 2 cocuk varsa biraz dar olabilir ,, biz suanda 2 kisi oldugumuz icin daha rahat karar veriyoruz :)

be yourself

2478 Mesaj
14 Aralık 2009; 21:27:22 

hangi bayi den aldınız acaba?
bir de kredi koşulları faiz vs hakkında da bilgi verebilir misiniz?

2127 Mesaj
14 Aralık 2009; 22:20:34 

Kozbi çok güzel bir seçim yapmışsın tebrik ederim.Güle güle kullan kazasız belasız...

BMW 3.20d'nin sürüş zevkini,gücünü ve yakıt tüketimini görünce aracına iyice bağlanıcağına eminim

2478 Mesaj
15 Aralık 2009; 19:21:01 

ahh ahhh
güvensem işlere ve kendimi biraz daha gaza getirebilsem ben de yapıcam o çılgınlığı ama..
sonra da bu fiyatları bulamıcaz
bi daha da kısmet ne zaman olacak?

2849 Mesaj
15 Aralık 2009; 20:04:44 

Süper seçim Bir gün bizde alırız inş.

25 Mesaj
15 Aralık 2009; 20:27:14 

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın.
Bende BMW 5 düşünüyorum, ama galiba daha çok düşüneceğim.
Çocuk olduktan sonra büyük araba şart. benim kızın eşyaları tüm arabayı dolduruyor.

12086 Mesaj
16 Aralık 2009; 18:34:50 

Hayırlı olsun.

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

1233 Mesaj
17 Aralık 2009; 0:43:22 

hayırlı olsun arkadaşım gerçekten çok güzel bir araba almışsın.ayrıca o kadar çok hediye vermeleride dikkatimi çekti:D
hayırlı olsun allah içine sindirtsin....kazsız belasız günlerde kullan inş.

102 Mesaj
17 Aralık 2009; 9:23:00 

Hayırlı olsun güzel seçim. 520 d hayallerim deki araba. Dünyaya bir daha gelmiceksiniz. İmkan varsa almak gerek. İkince elde düşeneceğim bir araba bmw 520 d ..

Astra 1,6 Sedan Enjoy, Eastronic, Elegance pk, Sunrof G.Gri 2009

314 Mesaj
19 Aralık 2009; 18:39:52 

Hayırlı olsn gayet güzel seçim yapmışsınız hem performans hem ekonomi hemde sportif sürüş olarak sizi tatmin edicektir.Güle güle kullanın

384 Mesaj
30 Aralık 2009; 19:40:08 

yarisden bmw 320 de ye. . . . . bu geçiş herhalde sadece türkiyede olur.
Bir almana bunu anlatmak çok güç olur.
bir ekonomikliğin , minimalizmin ucu öte yanda premıum sınıfın en başarılı örneklerinden biri.
bu çok çok extrem bir durum ve ötesi de yok.

YANİ BİRİ YARİSİNİ SATIPTA S KLASS MERCEDES A L A M A Z
tEK Bİ SORUM VAR : E be birader madem gücün vardı ne diye kendine bunca zaman YARIS/YAZIK ETTİN

2004 FOCUS C MAX TDCİ GHİA 170.000 km
IPHONE 4S

2673 Mesaj
30 Aralık 2009; 19:55:36 

320d doğru seçim.. 177 HP güzel asılıyor yolda..

I'm a Mac.

730 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:42:53 

Bu konuya yazmasam çatlarım herhalde :)

Süper enteresan bir durum var. Ben de şu an 2006 model yeni kasa Yaris D-4D araca biniyorum.
Bu güne kadar sırasıyla Clio, Civic ve Polo'ya bindim. Bu Yaris şu ana kadar bindiğim açık ara en en iyi arabadır.
Anormal az yakar. Performansı ummadığınız kadar iyidir Feci hızlanır, park etmesi kolaydır. Çevik arabadır.
Kardeşimde BMW 1.16i var mesala. Yaris ondan 2 kat falan daha seri bir arabadır. Zaten aynı motoru Toyota üst segment arabası olan Corolla'da da kullanıyor. 950kg arabayı uçuruyor tabi..

Dışrdan o kadar küçük görünmesine rağmen arabanın içerisi de anormal geniştir. Arka diz mesafesi sınıfının hatta üst segmentin de tüm arabalarından fazladır.

Ama..

Ama bagajı yoktur :) Koltukları ileri kaydırırsanız bagaja benzer bişey çıkar ortaya ama hala yetersiz.
Yani benim için artık yetersiz çünkü yeni bi bebeğimiz var artık :)
Yani artık arabada bir bebek koltuğu + 1 bebek arabası hatta seyahate çıkınca bir de bebek yatağı taşımak gerekecek. Yaris de maalesef bu kadar yükü almıyor.

İşte ben de tam bu noktada araba almak için araştırma yapmaya başladım.
Kardeşim BMW 1 serisinden memnun ve illa benim de BMW'ye binmem konusunda ısrarcı. Ancak o bekar ve onun için öncelik arabanın "havalı" olması.. benim için ise öncelik konfor, emniyet, bagaj hacmi, kolay satmak, dizel (ekonomik) ve son olarak havalı olması :)

Açıkçası Toyota'dan da o kadar memnunum ki(servis vs.) ilk aklıma yeni corolla dizel almak geldi..
Sonra dedim ikinci el bi BMW 3,16 bakalım eski kasa.. e46 kasa. Fiyatlar düşmüş tabi ama araç feci benzin yakıyor ve ben bu kadar az yakan Yaris'den inip benzinli BMW'ye binemem herhalde.. Yılda 20000km yapıyorum bu arada.

Bunun üzerine önce BMW 3.20d baktım e46 kasa. Şöyle fazla km yapmamış 60-70 bin kmde..
Ama birader de ısrarla e46 alma dedi. 1-2 sene içinde yeni kasa çıkacak e46lar iyice eskiyecek bi de zaten çok fazla var şu an vs. vs. dedi.
Kafa oldu bi dünya :) Bi de 2002 model falan bi dizel araba almak ne kadar mantıklı onu da bilemedim. Türkiye'de Euro dizel yakıt ne zamandır var ki? Eski sahibi mazotu koyduysa motora anası ağlamıştır nereden bilecez..

En sonunda da "ehhhhhh ulen alayım yeni kasa ikinci el bi 3.20d" dedim..
Ama arabanın fiyatı zaten yüksek. Sonra kaskosu yüksek olacak.. sonra yıllık vergisi yüksek olacak(ne kadar olur bilmiyorum ama 2000 motor herhalde sağlam olur rakkam)..

Bunları düşününce hala feci kararsızım arkadaşlar.. Başka aday arabalar da var.. 3 serisinin arka hacmi bana yeter mi ondan da emin değilim zaten.

Şimdi son durum şudur..

a) 37-38 bin lira verecem şöyle temiz 20-30 bin km dizel bi corolla alacam yeni kasa.
b) 45-46 bin lira verip 60-70 bin km BMW e46 kasa 3.20d alacağım.
c) 43-44 bin lira verip 30-40 bin kmlerde Nissan Qashqai dizel alacağım.
d) 65-66 bin lira verip 50-60 bin kmlerde yeni kasa BMW 3.20d alacağım.
e) 33-35 bin lira verip 50-60 bin kmlerde eski kasa 2005-2006 model dizel Toyota AVensis alacağım.

Şimdi bu seçenekleri düşününce kardeşim ve ona benzeyen yapıdaki daha genç arkadaşlar tabi doğal olarak "para varsa yeni kasa 3.20d al" diyecekler.
Ama arada sağlam fiyat farkı var. Üstelik vergisi, kaskosu hatta 2000 motor olduğu için diğerlerinden fazla yakması vs. vs... Evet çok şükür biraz sıkarsam o parayı çıkartırım ama onun yerine o fark cepte kalsa başka yerlerde de değerlendirebiliriz :)

Ben sanki Nissan Quasqai'ye yakınım gibi. Ama onun da bagajı çok büyük değil diyorlar. O zaman işte muamma.. Eski kasa 3.20d mi corolla dizel mi, Avensis mi? Yoksa "hay anasını satayım bi daha mı gelecez dünyaya, binelim şu BMW araca" mı desek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhendis78 -- 3 Ocak 2010; 22:46:17 >

Panerai 111 / Audemars Piguet ROO Panda / Panerai 243 / Rolex 1505 Date TT / Breitling SuperOcean 42mm / Rolex Submariner 16610

9232 Mesaj
3 Ocak 2010; 23:07:12 

Mühendis78 ;

İstekler imkanlarla sınırlı elbet ama ben olsam 66bin liraya yeni kasa 320d alırdım, 2. el piyasasını iyi bilmiyorum haliyle güncel kasa 50.000km civarlarındaki 320d in 66bin liraya alınabildiğini de bilmiyordum. 2004 sonrası Bmw ler son derece sorunsuzlar ve sınıfının en sorunsuz araçları olarak liste başındalar.

730 Mesaj
3 Ocak 2010; 23:37:06 

esmerce;

Evet fiyatlar 65-70000 arasında. Daha düşük de var aslında ama KM 100.000 aşmış oluyor.
Bir de 2002 model e46 var. 37000km. İçi falan bej deri. 45000'e verecekler. Ama 2002 model arabada o kadar düşük km uyuz ediyor beni. Onu bilgisayara bağlayıp değiştirebiliyorlarmış galiba.. Bu 3.20d motorlar kaç km gider sizce?
AYrıca 2002 yılında türkiye'de euro dizel var mıydı yahu? Normal mazot mu koydu millet bu arabalara?

Panerai 111 / Audemars Piguet ROO Panda / Panerai 243 / Rolex 1505 Date TT / Breitling SuperOcean 42mm / Rolex Submariner 16610

9232 Mesaj
4 Ocak 2010; 0:00:21 

Bir Bmw ye binip sunduğu performans ve kullanım zevkine karşı koymak zor iş,ben olsam bunu beceremezdim.

Muhabbet ettiğim bir Toyota ustası "Toyota 2000li yılların başında dizel araçlarının yağ değişim sürecini 3500km olarak belirlemişti" diyor,bu çok manidar,yani o yıllara ait araçların kullandıkları mazotun kalitesi neticesinde motor hasar alma riski taşıyor.

Ben olsam imkanım varsa o Bmw nin sahibiyle görüşürdüm,misal burda da çok temiz bir 530Bmw var sahibi emekli ve yaşını almış bir bey amca,bu gibi durumda insan şüphelenmiyor.

730 Mesaj
4 Ocak 2010; 0:10:38 

esmerce;

Üstad forumu kurcalarken toyota corolla için de yazınızı gördüm.
Corolla kullanıyorsunuz sanırım(gerçi imzada focus yazıyor).

Açık açık söyleyeyim. Ben ya ekonomi diyeceğim ve corolla d-4d alıp geçeceğim, ya da imkanım varken fantazi yapacağım ve 3.20d yeni kasa alacağım sanırım.

Sürüş keyfi olarak büyük fark olurmu bu 2 araba arasında. yani şehir içi/dışı sürüş sırasında mesala yol sesi alma, asfalt darbe hissi vs. çok fark eder mi? İnanın arabanın görüntüsü ve ne kadar "havalı" olduğu falan zerre umurumda değil. benim şu an bindiğim Yaris D-4D araç mesala yol tutuş olarak beni memnun etmiyor. Ayrıca yol sesi çok alıyor ve süspansiyonlar da baya sert geliyor bana. Corolla'ya geçince muhtemelen bunlarda zaten bi düzelme olacak. 3.20d için fazladan 30.000 lira vermek çok çok büyük fark oluşturacak mı ki?

İşte bütün mesele bu :)

9232 Mesaj
4 Ocak 2010; 2:02:55 

Yaris ile Corolla arasında bir sınıf fark var, 3 serisi ile de Corolla arasında bir sınıf fark var artı olarak da Bmw premium bir marka olduğu için "Premium D Class" olarak adlandırılabiliyor,yani sınıfındaki bir Mondeo,Passat ya da Avensis gibi rakiplerinden daha yüksek maliyetle üretilmiş ve alıcı kesmi gelir düzeyi daha yüksek insanlar olan bir model,bu da farklı bir genel kalite toplamına / farkına neden oluyor.

Yaris den Corolla ya geçince daha kaliteli malzemeler,daha iyi darbe emiş ve daha az yol/rüzgar sesi ile konfor katsayınız artar,ayrıca segment farkından dolayı güvenliğiniz de artar ancak yine artan ağırlık yüzünden Yaris deki kıvraklığı/çekişi bulamazsınız,tabi performanslı kullanımdaki tülketim değerleriniz de farklı olacaktır.

320D alırsanız Corolla ya göre daha iyi karoseri yalıtımı,daha iyi yol tutuş,daha iyi çekiş gücü ve daha yüksek işçilik/malzeme kalitesine sahip bir kabine sahip olursunuz,subjektif açıdan yol imajınız da daha yüksek olur,ancak darbe emme konusunda 3 serileri serttirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 4 Ocak 2010; 16:14:07 >

214 Mesaj
4 Ocak 2010; 6:43:30 

burda doğru cevap corolla gibi duruyor.sonuç olarak şuan kullandığın aracı değiştirme sebebin yeni bir aile üyesi :)

9232 Mesaj
4 Ocak 2010; 16:19:18 

Corolla nın üzerine 30.000 daha ekleyip 320D aldıktan sonra Bmw ile yapılan eğlenceli bir sürüş akıllardaki "30.000 vermekle hata mı ettim acaba?" sorusunu yok edecektir eminim,aracın içerisindeyken verdiği kalite ve yol hakimiyeti hissi o farkı unutturacaktır.

Ancak "ekonomi" seçeneğinde duran Corolla da iyi bir otomobil,Bmw gibi uç noktalarda özelliklere sahip değil ama olması gereken her kaliteli özellikten bir nebze barındıran olgun bir araç,ancak Yaris den sonra hantal gelebilir,bu yüzden de Corolla yı ufak bir turbo basıncı ilavesiyle 110hp dolaylarına çıkarabilirsiniz,bunu da Mehmet Gazihan ustamız yapıyor.

1101 Mesaj
4 Ocak 2010; 17:29:38 

Muhendis78'in dedigi gibi siz Corolla dizelciydiniz. Imzanizda Focus yaziyor. Arac degistirmis olmalisiniz?

1.5 yil kadar once birisi Corolla dizel ile ilgili bir suru sIkintilarini yaziyordu. Acaba o siz miydiniz? Ben de tam o siralar Corolla dizel aracimi almistim, Mayis 2008.

Ben su ana kadar 20 ay boyunca Corolla dizel elegant vsc aracimdan memnunum. Memnuniyetimi bozan bir kac nokta var, o da 90 beygirin ilk kalkislarda bazen yetersiz olmasi. Bununla ilgili baski balataya binen yuk, cikan koku olaylarindan muzdaribim. Ama dedigim gibi ancak ve ancak egimli bir yolda dur kalk yapmak gerektigi zaman oluyor.

Inanin bu sorun disinda arac gercekten tam bir aile arabasi. Epey sessiz calisiyor ve hatta aracin dizel oldugunu unuttum diyebilirim. 20 ayda 28bin km yaptim ve yaklasik 3000 TL yakittan kardayim. Araci ilk aldigimda dizel icin benzinliye gore ekstradan 1500 TL fazla odemistim, yani su anda kardayim. Tabii su anda bu araligi Toyota benzinliye kampanya yaparak epey acmis.

Bence sifir model dizel Corolla alin ve keyfini surun derim.

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Corolla nın üzerine 30.000 daha ekleyip 320D aldıktan sonra Bmw ile yapılan eğlenceli bir sürüş akıllardaki "30.000 vermekle hata mı ettim acaba?" sorusunu yok edecektir eminim,aracın içerisindeyken verdiği kalite ve yol hakimiyeti hissi o farkı unutturacaktır.

Ancak "ekonomi" seçeneğinde duran Corolla da iyi bir otomobil,Bmw gibi uç noktalarda özelliklere sahip değil ama olması gereken her kaliteli özellikten bir nebze barındıran olgun bir araç,ancak Yaris den sonra hantal gelebilir,bu yüzden de Corolla yı ufak bir turbo basıncı ilavesiyle 110hp dolaylarına çıkarabilirsiniz,bunu da Mehmet Gazihan ustamız yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teaman1977 -- 4 Ocak 2010; 17:31:31 >

2010 VW Tiguan 1.4 TSI 4Motion Sport&Style Şeker Beyazı

5563 Mesaj
4 Ocak 2010; 17:35:38 

BMW 3 kasaları uzun boylu insanlar için biraz dert.

1,4 TSI da 2.0 D kadar yakacaktır, tavsiyem turbolu 1,4 motorlara bakmanız.
Verdiğiniz bütçeyle sıfır TSI alınabilir. Hatta otomatik bile olabilir.

730 Mesaj
4 Ocak 2010; 18:16:44 

1,4 TSI derken?
VW grubunun arabalarını sevmiyorum. 98 model Polo'nun astronomik yedek parça fiyatlarını bizzat yaşamış olmanın da etkisi büyük tabi.. VW güzel araba ama BMW ya da Audi değil.. Bunu birilerinin haturlatması lazım bu Almanlara :)

Neyse zaten Corolla D-4D Elegant M/M ile BMW 3.20D arasına indirdim seçenekleri.
Qashqai bagajı umduğumdan küçük çıktı + kabin içi uğultu, tıkırtı falan çok fazla. İşçiliği de beğenmedim.
Avensis'in ve BMW 3.20d'nin eski kasalarına da o kadar yüksek paralar vermek aklıma yatmıyor. 3-5 sene sonra satarken o arabalar iyice kaşarlanmış olacak.. 10 yaşında araba satmaya çalışmak ne zordur bilirim..

Vergilere baktım... BMW tabi 2.0 motor olunca oradan da yüklenecek üzerimize.. (yaklaşık yılda 1000tl fazladan) ayrıca kasko bedeli de yine çok daha yüksek olur (o da yaklaşık 1000 tl fazladan).. Bi de yakıt tüketimi de 1.4 D-4D motora göre 2.0D motorda daha fazla olur en az %30-40 fark eder. Bu da yılda 15000 yapsak yaklaşık yılda 1000 lira yapıyor.. Yani BMW seçersek ekstradan yılda 3000TL de keyfimiz için fazla ödeme yapacaz.. Aracı 5 sene kullansan 15000 lira da oradan kaçacak çaktırmadan :)

Corolla'ya yaklaşıyorum.
BMW olayına sanırım (Allah işlerimizi tepetaklak etmezse) 5 sene sonra gireceğim. O zaman yaş da 37-38 olur. Daha bi kodaman oluruz belki 5.20d kasarız :)

116 Mesaj
6 Ocak 2010; 17:49:42 

bugun arabamı teslim aldım ,, yaristen sonra bayaaaa bir farkılı geldi dogrusu :)))

be yourself

438 Mesaj
6 Ocak 2010; 18:02:14 

Bu kadar yorumdan sonra detaylı bilgi verirsiniz sanırım. Benimde ciddi şekilde düşündüğüm bir araç, yorumlarınız faydalı olacaktır.

Bu arada hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firsttrue -- 6 Ocak 2010; 18:47:04 >

9232 Mesaj
6 Ocak 2010; 18:16:07 

quote:

Orijinalden alıntı: teaman1977

Muhendis78'in dedigi gibi siz Corolla dizelciydiniz. Imzanizda Focus yaziyor. Arac degistirmis olmalisiniz?

1.5 yil kadar once birisi Corolla dizel ile ilgili bir suru sIkintilarini yaziyordu. Acaba o siz miydiniz? Ben de tam o siralar Corolla dizel aracimi almistim, Mayis 2008.

Ben su ana kadar 20 ay boyunca Corolla dizel elegant vsc aracimdan memnunum. Memnuniyetimi bozan bir kac nokta var, o da 90 beygirin ilk kalkislarda bazen yetersiz olmasi. Bununla ilgili baski balataya binen yuk, cikan koku olaylarindan muzdaribim. Ama dedigim gibi ancak ve ancak egimli bir yolda dur kalk yapmak gerektigi zaman oluyor.

Inanin bu sorun disinda arac gercekten tam bir aile arabasi. Epey sessiz calisiyor ve hatta aracin dizel oldugunu unuttum diyebilirim. 20 ayda 28bin km yaptim ve yaklasik 3000 TL yakittan kardayim. Araci ilk aldigimda dizel icin benzinliye gore ekstradan 1500 TL fazla odemistim, yani su anda kardayim. Tabii su anda bu araligi Toyota benzinliye kampanya yaparak epey acmis.

Bence sifir model dizel Corolla alin ve keyfini surun derim.

Bende 2007 model benzinli Corolla Elegant düz vites vardı,bir takım problemleri yüzünden satıp 2009 Focus Tdci Titanium almıştım.

1240 Mesaj
8 Ocak 2010; 11:18:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kozbi

bugun arabamı teslim aldım ,, yaristen sonra bayaaaa bir farkılı geldi dogrusu :)))

hayırlı olsun. güle güle kullanın. ben de 320d arac aldım sizinle aynı tarihlerde. yılda 40.000km civarı yol yaptıgım ve bir önceki aracım 100 km'de 16 litre civarı benzin tukettigi icin dizel almak istedim. ve aynı sizin gibi ucuz olan advantage paket istedim ama sonra idrive'lı luxury paket bir arac denk geldi .. cok memnun kaldıgınızı tahmin ediyorum.. konfora odaklı bir arac kullandıktan sonra bana sürüş olarak biraz sert geldi ancak alıstım. sonucta teknik olarak önde ve keyifli bir arac.

mercedes'le kıyaslanmasına izin vermeyin.. o fiyatlara ancak c180k veriyorlar ve o araclar sehir icinde 11-12 litre yakıt tuketiyorlar.. ayrıca bu aralar serviste motor arızası yapmıs cok sayıda c220 cdi'ye rastladım.. mercedescilerin bu sene anormal arac satmasından oturu doymus olmaları ve bunun getirdigi ukalalıkları saymıyorum bile daha.. bu durumu bursa'daki galeriye gidip bizzat gordum..

ayrıca yaris icin soylediklerinize katılıyorum.. o segmentin tartısmasız en eli ayagı duzgun aracı.. cok kisi bunu bilmez.. bmwnizi gule gule kullanın..

2127 Mesaj
8 Ocak 2010; 13:32:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kozbi

Kozbi hayırlı olsun.Güle güle kullan kazasız belasız

2.0d 177hp'nin performansı ve yakıt tüketimi gerçekten çok başarılı.Eminim ki çok memnun kalacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LİTEON -- 8 Ocak 2010; 13:35:24 >

1127 Mesaj
9 Ocak 2010; 16:10:01 

hayırlı olsun. kazasız belasız ıns. hangı renk almıstınız ??

251 Mesaj
10 Ocak 2010; 17:28:23 

arkadaşlar bu kozbi denen adam feyk sanırım
çünkü subaru bölümünde forester alacam diyor....

isteyen gitsin baksın

"Safevi Askerleri Şah Şah Şah Diye Bağırırken Osmanlı Askerleri Allah Allah Diye Şahlanırlardı!"

438 Mesaj
11 Ocak 2010; 17:45:53 

quote:

Orijinalden alıntı: £hmet

arkadaşlar bu kozbi denen adam feyk sanırım
çünkü subaru bölümünde forester alacam diyor....

isteyen gitsin baksın

İşiniz gücünüz yok mu acaba sizin? Daha önce bahsi geçmişti Forester ile ilgilendiğinin. Konuyu bilmeden neden insanlara saldırıyorsunuz anlamıyorum. Burası bir paylaşım sitesi, ona buna bulaşma sitesi değil. Rica ederim, konuya hakim olmadan yorum yapmayınız.

438 Mesaj
11 Ocak 2010; 17:48:47 

Buyrun,

Arkadaslar lutfen cvp yazarmisiniz??

Bugun kredimiz onaylandi artik arabayi alabiliriz fakat kuzenim bugun toyota yaris var niye daha buyuk 4*4 bisey almiyosun onun servis ucretiyle vs ugrasicaksin dedi ve biraz kafami karistirdi.. Subaru forester a baktik biraz once gidip ve test ettik bayaa iyiydi ,, simdi size fiyatlari ve donanimi yaziyorum... Bugun son gun tercih yapicam ya 320d yada subaru forester dizel..

Subaru forester dizel: 2000 motor (boxer) 150 hp - manuel vites - otomatik klima(djital degil)-panoramik e yakin sunroof - 8 air bag - full guvenlik donanimi ve surekli 4 ceker - hiz sabitleyici - xenon far - far yikayici / 6 li cd changer mp3 - i pod baglama-park sensoru-deri koltuk- koltuk isitma ve elektrikli-17" celik alasim jant--- 81.500 tl

Bmw advanteg pakette: hiz sabitleyici yok, sun roof yok-deri koltuk yok - far yikama yok- xenon yok - cd cnahger var ama tekli-streptonic vites var--- 92.000 tl ( sun roof alirsam 96.000 oluyor))

hadi herkes yazsin sizce ne yapmalii ?
??

Avukatlık yapmak gibi bir misyonum yok ama bu tarz yorumların forumu kirletmesine katlanamıyorum açıkçası.

Saygılarımla.

251 Mesaj
12 Ocak 2010; 0:06:02 

SALDIRMANKMI??????? yazdığım 2 satır yazıdan saldırıyı anlamak ancak sizin gibi dar görüşlü bir insandan beklenecek bir iştir.....

ben net birşey söylemedim sadece bana feyk gibi geldi çünkü 2 gün arayla açılmış 2 konuve ikiside farklı arabalar alıcam diyor...

iyi niyetli bir adam olduğunuzu düşünsem açıkçası düşünemiyorum;birbirimizin yüzüne bakmasakta tanımadığımız insanların yüzüne böyle konuşmanız bu forumu sizin gibilerin kirlettiğinin açık bir göstergesidir...

"Safevi Askerleri Şah Şah Şah Diye Bağırırken Osmanlı Askerleri Allah Allah Diye Şahlanırlardı!"

3301 Mesaj
12 Ocak 2010; 0:09:42 

Sakin olalım... Arkadaş 3.20d almış.. İsteyen gitsin otomobil genelde açılan konuyu okusun..

2011 PASSAT VARIANT COMFORTLINE, 1.4 TSI+DSG, KAŞMİR KAHVERENGİ, PANOROMİK CAM TAVAN
2008 HONDA JAZZ, ELITE CVT, SİYAH

438 Mesaj
12 Ocak 2010; 15:35:37 

quote:

Orijinalden alıntı: £hmet

SALDIRMANKMI??????? yazdığım 2 satır yazıdan saldırıyı anlamak ancak sizin gibi dar görüşlü bir insandan beklenecek bir iştir.....

ben net birşey söylemedim sadece bana feyk gibi geldi çünkü 2 gün arayla açılmış 2 konuve ikiside farklı arabalar alıcam diyor...

iyi niyetli bir adam olduğunuzu düşünsem açıkçası düşünemiyorum;birbirimizin yüzüne bakmasakta tanımadığımız insanların yüzüne böyle konuşmanız bu forumu sizin gibilerin kirlettiğinin açık bir göstergesidir...

Vermiş olduğunuz cevap durumu yeterince açıklıyor. Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firsttrue -- 12 Ocak 2010; 15:35:45 >

2478 Mesaj
30 Ocak 2010; 20:41:05 

merhaba arkadaşlar;
ben de kozbi arkadaş gibi karar verme konusunda git gel leri fazla olan biriyim..
olaya yeni astra ile başladım,fiyatlar açıklanınca bir ohaa ( çok afedersiniz ) çektim ve direkt o paraya daha neler alırım olayına girerek;
VW tiguan
chevrolet captiva
opel insignia 1.6T 180 hp
araçları almak konusunda bayilerin eşiğinden döndüm..
şimdi ise o kadar da parayı verinceeee diye başlayıp kendimi mercedes c 180 K luxury ile BMW 320d advantage paket arasında seçim yaparken buldum..
esasen benim de maddi olarak yeterli de olsa bir miktar borçlanma ile olacağı için ortalama 41.000 euro civarında bir parayı bağlayıp bağlamama konusunda git gellere başladım..
çünkü; 60.000 - 65.000 TL arasına düz vitesli insignia cosmo ya da VW tiguan alana kadar 20.000 daha fark verip az pazarlıkla tiptronic vitesli mercedes ya da BMW yi tercih etmek mantıklı gelmiyor değil?
alan arkadaşlardan yardım istiyorum açıkçası bu konuda..
bir de C180 K hakkında da bilgi alabilmeyi umuyorum forumdan?
teşekkürler..

716 Mesaj
31 Ocak 2010; 13:19:54 

Yeni Accord'a baktınız mı? Accord hakkında düşünceniz nedir?

2478 Mesaj
31 Ocak 2010; 16:52:48 

yok accord düşünmüyorum..
bu kez mercedes ya da bmw olacak seçimim..

1081 Mesaj
31 Ocak 2010; 19:06:01 

bence hiç 20.000 daha borca girmene gerek yok ama eğer içinde hep bir mercedes ya da bmw alma isteği varsa yolunda devam et derim bu iki marka arasınada audiyi eklemeni tavsiye ederim birde yaşını yazarsan ona göre bir öneride bulunuruz

1081 Mesaj
31 Ocak 2010; 19:12:03 

2478 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: cemoandcemo

bence hiç 20.000 daha borca girmene gerek yok ama eğer içinde hep bir mercedes ya da bmw alma isteği varsa yolunda devam et derim bu iki marka arasınada audiyi eklemeni tavsiye ederim birde yaşını yazarsan ona göre bir öneride bulunuruz

ille de mercedes bmw olacak değil ancak bu iki arqaç görüntü olarak da çok farklı geliyor benim gözüme..
daha çok psikolojik bir durum olduğunu biliyorum ama bende durum bu
her sene araç değiştirme hastalığım sebebiyle belki de özellikle mercedes avantaj olacak gibi zira daha güncel kasa ve marka olarak tatmin ediyor beni..
bu aracı 4 sene kullandığımı var sayarak 4 senede araç değiştirme zararları ile en az 20.000 TL de avantajım olacak

2478 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: cemoandcemo

http://www.sahibinden.c...92971WQQpXQQdisplayitem

bu araç grey market ( paralel ithalat ) açıkçası grey market 2.000 - 3.000 euro daha uygun fiyatta bayilere göre ancak ben garanti sıkıntısı vs. olur diye çekiniyorum..
grey market araçlar ve garanti durumları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim..

438 Mesaj
2 Şubat 2010; 9:25:36 

Sayın corail,

her iki aracı da yakından takip ediyorum. Kısaca detaylandırmak gerekirse, C180 320d'ye oranla daha rahat bir araç. BMW süspansiyonu biraz sert fakat performans olarak sorduğunuz iki araç arasında ciddi fark var. 320d hem çok daha performanslı hem de çok daha az yakıyor. Ama bahsettiğim gibi C180 daha yumuşak süspansiyonlara sahip. Bir de şunu söyleyeyim, genel görüş C180'in özellikle iç kalitesinin diğer Mercedes modelleri kadar iyi olmadığı yönünde. Ben durumum olsa hiç düşünmeden bir 320d alacağım ama boyum yetmiyor maalesef.

44 Mesaj
23 Şubat 2010; 21:05:03 

konuyla ilgisi olduğunu düşünüyorum

44 Mesaj
24 Şubat 2010; 22:12:41 

konuyla ilgili olarak 3.20 d ile 3.20 xd kararsızlığı forumuna da fikirlerinizi bekliyorum

363 Mesaj
15 Mart 2010; 23:22:36 

abi yaris küçücük araba yaristen inip 3.20 ye binmek tarif edilmez bişey hayırlı olsun güle güle binin...

2012 Ford C-Max Titanium TDCİ X-Paket + Otomatik park Buz beyazı
2012 Ford Transit 13+1
2012 Fiat Linea Via 1.3 MultiJet 90HP
2011 Kia Rio 1.4 DOCH Trend Sedan
Bmw tutkunu..

874 Mesaj
18 Mart 2010; 4:00:26 

bu işsizlikte almak cesaret ister güle güle binin ....

26 Mesaj
19 Mart 2010; 10:36:32 

öncelikle hayırlı olsun araban cok guzel bi arac bendede once 1.6 8v a3 vardı ve bende aynı tarihlerde aldım 320d ilk surerken ferari gibi geldi :) aracın ozelliklerini test ettin mi bilmiorm etmediysen sayıyım belki daha cok hosuna gider...

top speed 218 km derler ben 255 te bıraktım daha gidermi blmiorm ama gidiceginide zannetmiorm istersen kadran resmini koyabilirm

arac ii yol tutmuo mercedes daha ii derler 240 istanbul bolu otobanndaki yumusak virajları gayet ii donebliyorsun aracın yatma potansiyeli gayet iyi

eger yanlarımda diorsan DTC nin ayarını soyledilermi bilmiorm ilk bastıgında %70 ini kapatır bastıktan snra tekrar basıp basılı tuttugunda %100 kapatır kapandıgındada hafif burnouta kadar yolu var ben baya bi lastik yaktım yani ve sakın el frenini deneme cnku tutmuo :)

aynı zamanda sabanci unisinde ögrenciyim yurtta kalıorm diger adresimde orasıdır sadece hafta sonları buyukcekmecedeyim

117 Mesaj
26 Nisan 2010; 19:37:46 

Geçen hafta 2010 model 320d comfort aldım bende.

Oldukça seri, ve benzini koklayarak gidiyor. Uzun yıllar benzinli araç kullandıktan sonra, 320d depoyu fulleyince 800km menzil görünce dumur oldum.

Araç oldukça güçlü, virajlarda biraz sert gaza basarsanız arka kısım kayıyor. Gaz pedalına biraz uysal davranmak gerekiyor.

Son derece konforlu. Ses yalıtım, süspansiyonlar kaliteli. İşçilik bildiğiniz Alman mühendisliği.

Ancak comfort paket olmasına rağmen bazı eksiklikler dikkatimi çekti. Elektrikli koltuk ayarlama, bardak tutacağı, arka koltuk için bölmeler kol dayamalık ve çoklu cd changer gibi özellikler birçok markada standart özellik konumunda. Bunlarında opsiyonel donanım olması üzücü.

Showroomda daha sonra gördüğüm orta konsolda LCD ekran çok hoş görünüyor. Ancak türkiyede halen BMW'nin navigasyon sistemini geliştirmemesi, ekranın işlevselliğini sorgulatıyor. Arkayı kamerayla görmeyi kaç kişi ister bilemiyorum.

Yinede bu fiyata, motor performansı ve kalite harika.

Tüm BMW 3 serisi sahiplerine kazasız keyifli sürüşler dilerim.

PSN: Bertyyy / PSN: BertyTR

464 Mesaj
28 Nisan 2010; 15:12:58 

Doğru seçim Hayırlı olsun

344 Mesaj
12 Mayıs 2010; 23:30:32 

Benim gibi 1.80 boy 100 kg ağırlığa sahip 35 yaş insanın rahat edemeyeceği kadar dar buldum kabini. Rahat edebilmek için bayaa bi uğraş verdim sıkıntı oldu. Ancak sürüş hızlanma konfor 10 numara. Direksiyon biraz sert geldi. vw direksiyonuna alışkınım herhalde. Almak için gittim ama test aracını iyi ki kullanmışım vazgeçtim. Almak isteyenleri çaydırmak gibi bir amacım yoktur sadece kendi tecrübelerim. Bu arada X1 gördüm içine oturdum (test aracı yoktu) gerçekten güzel olmuş ve rahat ettim.. Fiyat olarak aynı donanımda ki 320 d den 3500 € daha pahalı idi ancak x1 4x4 .. yani zaten 320 D'nin Xd 4x4 versiyonu için bile 4000-5000€ fark olduğunu düşünüce hiç düşünmeden x1 alınır. Aynı motor var (184 bg).

GordonFreeman
Audi Q5 2.0 TDI quattro stronic sline 2011
Samsung Galaxy S2
Sony Vaio VPC-EB1S1E/BJ i5-430 1024 MB Ati HD5650 - 4 gb 1066Mhz DDR3 -500gb HDD
Desktop 1: Intel i7 2600K-Asus Z68 mainboard - 8Gb 2133mhz DDR3-120 gb SSD Corsair GT Force-Sapphire HD6970 2gb-
Desktop 2: Intel Core 2 Quad Q9400 2.66 - Nvidia GTX275 - 4 gb Crossair DDR3 - 1 tb Seagate
Samsung SyncMaster SA950 FullHD 3D LED monitor

2478 Mesaj
16 Ağustos 2010; 1:15:00