Şimdi Ara

ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
98
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • --------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar ekran kartım 9200 rodeon. B.Sayardaki sdmi televizyonda seyretmek istiyorum. daha önce de buraya sorunumu yazdım fakat verilen vevaplardaki sıralamayı gerçekleştiremedim. B.S. da masa üstünde özellikler bölümünde ikinci monütörü kabul ettiremedim bilgisayara. yani masa üstüne başka bir masa üstü yerleştiremedim. ekran kartının kasa arkasında belli bir işareti varmıdır. bağlantı mı yanlış yoksa başka yapmam gereken bir şey varmıdır. anlamdım

• EĞER EKRAN KARTINIZ TV OUT ÖZELLİKLİYSE BUNU YAPABİLİRSİNİZ BUNUN İÇİN BİRDE EKRAN KARTINDAN TV YE BAĞLAYACAĞINIZ Bİ KABLO OLMASI LAZIM TABİİ Kİ DRİVER VE GEREKLİ PROGRAMLARI DOĞRU YÜKLEMEK ŞART
  • ilk olarak senin ekran kartının tv out çıkışı varmı o önemli. genelde türkiye piyasasındaki %95 lik kesim 9200 lerde tv out var. bazıları vcd çıkışlı oluyor. bazıları dVi çıkışlı(lcd ler için) . bazılarıda her ikisiinide bulunduruyor. şimdi ilk olarak yapman gereken. (sende bu çıkışlardan herhangi birinin olduğuunu varsayıyyorum) vcd çıkışlı ise buna uyan bir video kablosu bulman ve tv ile bağlantısını sağlaman. bu şekilde bağlantyı bitirdikten sonra bilgisayarını mutlaka yeniden başlatmalısın. atillerin bu modelleri takılan ikinci monitörleri ilk açılış anında algılıyor. zaten bilgisayarın açıldığı anda her iki ekranda da görüntülerin farklı çıktığını göreceksin. daha sonra denetim masasında görüntü özelliklerinden her iki monitör içinde ayrı ayrı ayar yapman gerekecek. mutlaka ama mutlaka driverı cd içinde otomatik kurulumdan yüklemen gerekiyor. çünkü ikinci monitör için dosyalar bu şekilde bilgisayar yükleniyor. eğer sadece driverı yükledi isen tekrar yükleme yap. daha sonra ekran kartının gleişmiş özelliklerinde monitorler paneli göreceksin. oradan istediğin gibi ayar yapabilirsin. ama eğer tv ile bağlantı kuruyorsan ikisinde de aynı görüntüyü alacaksın ve sanıyorum ki capture (film, video) gibi görüntüleri izleyemeyebilirsin. bazı ayarlar gereke bilir. ama ilk olarak sen bu adımları bir uygula. eğer sende sadece dvi çıkışı varsa bununla tv çalışrıamazsın. sadece ikinci bir bilgisayar monitörü kullanabilirsin. faakt bu şekilde masa üstü görüntüsünü her iki monitöre de dağıtabilirsin. örnek olarak word bir ekranda excel bir ekranda. problemlerini buraya yazamaya devam et. biz her zaman buradayız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.