Şimdi Ara

BMW e36 veya e46 arasında fiyat kalite ve performans konusunda yardım istiyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
21.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

15.500 gibi bir param var ama kredi çekerek üzerini 25.000'e kadar tamamlayabilirim. Bu güne kadar broadway ve Focus ghia2.0 ve 1.6 ghia kullandım. BMW'nin sürüş ve yok tutuş, kalite hissi, ağırlığı vb... örnekler çoğaltılabilir konularında focus'dan daha iyi olduğunu kullanıcılarından duydum. ADAC testleri ve test sürüşleri her ne kadar bunun çok abartılı olduğunu söylese de kullanıcıların yorumları bu yönde. Ev almadan önce bir kez BMW sahibi olmak istiyorum.

Bilgi edinmek istediğim konular ise şunlar

1. e36 kasa TEMİZ sedan 4 kapı bir BMW'yi kaça alabilirim. Sanırım 91-98 arası modeller buna giriyor. BMW piyasası çok değişken olduğu için aynı modeldeki araca 5.000 tl ye kadar fazla ücret istenebiliyor. Fakat aynı temzlikte veya aynı hasarda olan araçlar için de bu söylediklerim geçerli.

2. e46 kasa 98'den başlıyor bir BMW'yi temiz olmak koşuluyla en uygun hangi fiyata alabilirim.

3. 3.16 alamayı düşünmüyorum çünkü çekmediği söyleniyor ve de 2. el piyasası 3.18 ve 3.20'ye göre oldukça uygun olmasına rağmen 2. elde pek rağbet görmüyor. Ortalama bir memur (öğretmen) olduğum için aracın 2. eli de benim için önemli. 3.18'in yanında yazan tds nin ne olduğu konusunda bir fikrim yok ama aracın direksiyon simidinde tuşlar olası dikkati yola vermem açısından benim için elzem. Bu bağlamda 3.18 mi yoksa 3.20 mi almalıyım. Bunların yedek parçaları ve 2. elleri yani tutulmaları hakkında ne düşünüyorsunuz. ayrıca e 46 nın far ve karoserini e36'ya göre daha çok beğeniyorum. Eğer borca girmeyip e36 alacak olursam e46'dan alacağım keyif ve performansı e36'dan da alabilirmiyim.

Uzun süredir araştırıyorum. Benim için en önemli şey yol tutuş ve virajlarda savrulmama. aracı çok hızlı kullanan birisi değilim. 2200 devirde düz yolda sürekli vites yükseltirim ve bu sayede çok az yakar. 150.000 km kullandıktan sonra sattığım focusun fabrika çıkışı 100 olan beygiri ben satarken 99 çıktı. Bunun motora zarar verdiğini düşünmüyorum. Konuyu dağıtmadan toparlarsam bana ne yapmamı önerirsiniz. Cevap verip yol göstermeyi düşünen arkadaşlara teşekkür ederim.

• konunun tamamini okumadim ancak e46 öneririm...
  • Çok uzun azmışsınız ama ben hepsini okudum....
    Bende sizin gibi düşünüp bir Opel kullanıcısıydım ve aynı hissiyatları besledim....
    1.si Konuyu baştan çözelim 25.000 Tl gibi bir paranız varsa E46 almanız çok zor..ancak 30.000'e kadar zorlarsanız makyajsız olan kasadan orta halli bir araç alabilirsiniz...
    2.si Tabiki teknoloji geliştikçe motorlarda gelişiyor buna bağlı olarak E46'nın motor teknolojisi daha iyi hele makyajlı olan dahada iyi
    ama herzaman BMW düşünün derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fotodijii

Çok uzun azmışsınız ama ben hepsini okudum....
    Bende sizin gibi düşünüp bir Opel kullanıcısıydım ve aynı hissiyatları besledim....
    1.si Konuyu baştan çözelim 25.000 Tl gibi bir paranız varsa E46 almanız çok zor..ancak 30.000'e kadar zorlarsanız makyajsız olan kasadan orta halli bir araç alabilirsiniz...
    2.si Tabiki teknoloji geliştikçe motorlarda gelişiyor buna bağlı olarak E46'nın motor teknolojisi daha iyi hele makyajlı olan dahada iyi
    ama herzaman BMW düşünün derim...

Fotodijii teşekkür ederim. Sanırım 25.000 TL'nin 1 kuruş üzerine çıkamam. e 46 yı görünce e 36 bana hikaye gibi geliyor. BMW düşünüyorum ama sanırım bir süre daha başka arabalara binip ileride param olunca e46ya bineceğim gibi gözüküyor. Tabii Allah ömür verirse

• hocam bosa rıske gırmeyın derım 15 varsa emanet arabaya bınmektense kendı arabanıza bının e36 tercıh edın cunkı bunun sonu yok yarın atıyorum e19999 kasa bı oncekınden daha ıyı olacagı garantı en ıyıyı alamıyosan ımkanına gore en ıyıyıe sırayla gıt. tds yazan dızel olan a yazan otomatık olan i yazan enjeksıyonlu olanlar dedıgın gıbı pyasa cok degısken ama ınternet ortamından cok pazara yonelırsenız daha ıyı olur cunkı ınternettekıler gole maya calmak gıbı ya tutarsa hesabınada ılan koyuyolar
  • peki nerden bulabiliriz araç bu ilanlar dışında ? yani tek tek galeri gezmek gibi mi ? piyasadan kastınız nedir ?
  • Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşımın kardeşi Ankara'da 1998 model e 46 3.20 i 3 aydır BRC lpg si ve 2 parça lokal boyası (sol arka kapı ve sol arka çamurluk ) aracı 26.000 TL'ye aldı. Nasıl aldı hala anlayabilmiş değilim. Aracı sürdüm arkadaşlar. Araba arkadan çekişli olduğu için önceki kullandığım focus'a hiç benzemiyor. Sürerken genişliğinden midir yol tutuşundan mıdır bilmiyorum farklı bir güven veriyor.

xmiralay arkadaşın dediği gibi fazla bütçemi zorlamayacağım. Ayda 15.000 tl nin üzerine her ay 1.000 tl koymaya çalışıp vakti geldiğinde ve temizini bulduğumda hemen alacağım.

Bu arada arkadaş aracını bizim okuldan isteyen bir arkadaşa 27.500'e dahi vermedi.

Saygılar
  • e36 pasif güvenlik olarak oldukça kötü.... altyapısı epey eski bir araç...
    e46 çok daha güvenli bir arabadırr....

her kıstasta daha iyidir e36 dan....

www.euroncap.com sitesinden 2 aracın kaza testlerini karşılaştıraiblirsiniz...
  • e46 nın alt takımı daha sağlamdır, 3 serisi Bmw ler sert ayarlı ve süratli olduklarından alt takımlarının kontrol edilmesi yerinde olur,bu konuda 2004 ve sonrası modeller çok daha güvenilirdir ancak elde e36-e46 seçenekleri varsa mümkünse e46 alınmalıdır.

Focus kendi sınıfında iddialıdır ancak 3 serisi hem segmenti gereği hem de hitap ettiği alıcı kesmi açısından Focus dan daha pahalı ve kaliteli bir üretimdir,arkadan itiş oluşu da aracın direksiyon tepkilerini olumlu kılar ve Focus un aksine sadece zor anlarda değil her an yol hakimiyeti hissi sunar.
  • E 36 parçası ucuz daha çok modifye yapabileceğiniz bir araç .e 46 biraz daha masraflıdır ikisi arasında kıyaslandığında tabi 4 yıldır e36 kullanıcısıyım çok zevkli bir araç. E 46 tabiki ondan daha iyi ama 25.000 lerden bahsedince alabileceğiniz e46 da o kadar dolu ve diri bir araç olmayacaktır.işin içine o kadar para girince ve kredide olunca idame etmeyi de göz önünde bulundurmak gerekir.Kredisiz alıcam deseydiniz o rakama gidin e46 alın derdim ama kredi ve ikisi bir arada biraz sıkabilir (ekonomik durumunuzu bilmiyorum tabi). Bizde iki tane var Bir tanesi 3.18 93 model otomatik birtaneside 3.18 IS düz vites ikiside güzel araçlar.canımız sıkılınca modify edersiniz
  • Bi soruda ben sorayım 2005 model Mitsubishi Colt 1,3 AMT kullanıcısıyım. 17.000 lira civarı satıp üzerine 3000 eklemeyle 20.000 liraya 2003-2004 model benzinli 60-100 bin km arası Ford mondeo bulanabiliyor. Mondeo düşünürken aklıma 1997-1998 3.18is E36 kasa düştü ama 150-200 bin km civarındalar ve yaş olarak 7-8 yıl daha yaşlılar. Tercih ne olmalı kağıt üzerinde teknik olarak aynı gibi duruyorlar ama km ve yaş olayı düşündürüyor.
    Aslında mondeo'ya karar vermiştim ama ebat olarak çok büyük makam arabası gibi nerdeyse :) 20.000 lira civarıda o kalitede başka araç yok... Baktım E36 bmw var bir sorayım dedim tercih nasıl yapılmalı.
  • e 46 bambaşka bi araba

25 mılyara lüx araba sahibi olmakta bi ayrı güzel
    bu arada 25-30 arası değişiyo fıyatlar bmw e36 için
    cogunu favorılere ekledim 25-26-27 mılyarlık olanlar çatır çatır satıldı.
  • 3 serileri hakikaten güzel araba. Hem performans hem konfor herşey var İkinci elleride çok ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarling

bu nasıl ?

http://www.araba.com/2947372/BMW%20325?r=1

22 mılyar
    150 bin km lpg li
    en önemlisi 2003 model !
    süper fiyat ve km
    eger km dogruysa kesinlikle alırdım suan param olsa dırek arabayı servise göturuyo baktırıyo olurdum heralde
    harbi harbi cok iyi fıyat ya
    97 model arabalara o fiyatı istiyolar
    bi katakulle yoksa ertesi güne kalmaz araç orda
  • şöyle birşey var
    3.25 yazmıs ama araba 5 serisi
    34 plaka ama adam kırsehırde
    al satmı yapıyo napıyo anlamadım ama yapsada bu fıyata cok zor ya
  • Gerçekten çok ucuz ve 3 değil 5 serisi diğer arkadaşın dediği gibi
  • E46 ya ailenle bin E36'ya yanlız bin

yıllardır BMW topluyorum satıyorum.Herbi arabanın (E-21'ler dahil) bende yeri hatırası ayrıdır. İmkanım olmasına rağmen E36 3.20C kullanıyorum.Sanada difransiyeli kilitli bi E36 tavsiye ederim. Bin keyfini çıkar harla gürle kazasız bi şekilde, aldığın fiyata satacağının garantisini veriyorum.Sonra üzerine yatır biraz daha E46 al sakin sakin ak yollarda.Ama önce E36 bi tanış bakalım bemwe ile
  • e36 gunumuz yakit tuketimi ve pasif guvenlik soz konusu oldugunda biraz artik yetersiz kaliyor.

markaya asik degilseniz, ya da klasik araba seven biri olarak almiyorsaniz cok yanasmayin bu saatten sonra e36 ya.
  • 7 yıldır clio kullanmaktayım,oldukça tasarruflu ve sınıfında gerçekten sorunsuz bi araba diyebilirim...ancak yol tutuşdan filan bahsedemem...geçenlerde arkadaşımın 1997 e 36 bmv 3 20i otomatik m tech aracını sürdüm etkilenmemek elde değil...ilk anda sanki kalkışlarda ağır kalıyormuş hissine kapıldım ama alışkın olmadığımdan diye düşündüm,ama o ağır ve baskın güvenli seyrini, gidişini unutmak imkansız, hemen araştırmaya başladım.aracımı satıp artık 20 25 bin aralığında nakit hazırlayabiliyorum max. 25 ,bi e36 aradım ve 90000 km nin bile altında nokta boyasız bi tane var ama 27000 gibi bir nakit isteniyor... bu arabaya bu para verilirmi? sonra satmam gerekirse zararlı olurmuyum?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.