Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.415
Cevap
9
Favori
216.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nasıl yapıcaz usta ben cahılım bu konuda su dns ayarınımı dıyorsun
  • 802.11n wıreless card ozellıklerınde

adhoc support dısable yazıyodu enable yaptım acaba sımdı calısırmı
  • Acaba fanın sesinden rahatsız olan varmı ? Bende sürekli çalışıyor. Fn tuşuyla fan modları arasında geçişte yapıyorum fark etmiyor. Üfleme deliğinden dışarıda epey bi sıcaklık veriyor. Bunlar bana özel durumlar mı yoksa genelinde böylemi ?
    wireless konusunda daha öncede dediğim gibi modem ip formatından farklı bi formatta ip alırsa modeme bağlanır fakat sınırlı bağlantı der. örnek modemin ipsi 192.168.2.1 sizin pc de 192.168.2.X olmalı
    burdaki X yerine 2 den 255 e kadar bir sayı gelmeli. bende ilk sefer bağlanamıyordum. ip ye baktığımda 192.168.2.1 olan modem ip me rağmen netbook kendi kafasına göre otomatik 192.220.34.56 gibi bi ip almış tuhaf bi şekilde. ip yi otomatikten çıkarıp kendim verdim sorun düzeldi.
  • onur-d aşağıdaki linkte nasıl yapılacağını anlatıyor. 3. adıma bakarsan orada support var. oraya basarsan bilinin aldığı ip ayarlarını görürsün. temsilihayal in dediği ayarları aldıysa sorun yok. 5. adımdaki ip numaralarını kullanma.

http://bim.cankaya.edu.tr/ipayar/iptr.html
  • 2 gb 800 mhz ram taktım fakat ramler 533 mhzde calısıyor bios da ram için ayar menüsü yok 800 mhz ram calıstıran arkadaslar bi yardımcı olabilir mi acaba?
  • yanı sunumu dıyorsunuz benım kablosuz olarak baglanabılmem ıcın gırdıgım agın ıp adresını bılmem gerekıyor yoksa gıremem,

ama abımın calıstıgı hastanede ona verdıgım eskı laptopum hıc bı ayar yapmadan agı gordu baglan dedım baglandı elle ıp falan gırmedık
  • bu gırmeye calıstıgım aglarda sıfre gozukmuyor ama mac fıltreleme dıye bı olay varmıs acaba bundanmı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: temsilihayal

Acaba fanın sesinden rahatsız olan varmı ? Bende sürekli çalışıyor. Fn tuşuyla fan modları arasında geçişte yapıyorum fark etmiyor. Üfleme deliğinden dışarıda epey bi sıcaklık veriyor. Bunlar bana özel durumlar mı yoksa genelinde böylemi ?
    wireless konusunda daha öncede dediğim gibi modem ip formatından farklı bi formatta ip alırsa modeme bağlanır fakat sınırlı bağlantı der. örnek modemin ipsi 192.168.2.1 sizin pc de 192.168.2.X olmalı
    burdaki X yerine 2 den 255 e kadar bir sayı gelmeli. bende ilk sefer bağlanamıyordum. ip ye baktığımda 192.168.2.1 olan modem ip me rağmen netbook kendi kafasına göre otomatik 192.220.34.56 gibi bi ip almış tuhaf bi şekilde. ip yi otomatikten çıkarıp kendim verdim sorun düzeldi.

Evet fan sürekli çalışıyor ve aynen dediğiniz gibi silent moda alınca pek fark etmiyor. Ama mesela youtube da video izlerken normal moddan silent'a alınca video takılmaya başlıyor bunu fark ettim.
    Fanın diğer marka netbooklarda zaman zaman durduğunu okumuştum bizimkilerde böyle bir olay yok heralde.

Harddisk ise işlem esnasında gayet sessiz hiç duymuyorum ancak zaman zaman tiktik sesi çıkarıyor.Bunun kafa park etme sesi olduğunu tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 27 Aralık 2009; 23:01:34 >

• Eğer modemde dhcp server açık değilse ip ayarlarını elle girmen gerek. Bağlandı dediğinde nete giremiyorsun 3. adımdaki support kısmına tıkla ip adresi alıp almadığını gör. Ayrıca ip adresini doğru alıp giremediysen modem içinde mac adres filitreleme ve erişim kontrolü açık olmuş olabilir.
  • sorun o ıste ıp almıyo demekkı adam mac fıltreleme yapmıs bızde sevınıyoz enayı sıfre koymamıs dıye
  • 2 gb 800 mhz ram taktım fakat ramler 533 mhzde calısıyor bios da ram için ayar menüsü yok 800 mhz ram calıstıran arkadaslar bi yardımcı olabilir mi acaba?
  • Yarin almayı düşünüyorum ancak bu wireless olayı açıkçası kafamı karıştı, bağlantı sorunları yaşayan arkadaşları görünce.
    Aranızda kullanan arkadaşlar öneriyor mu? Best Buy'da 479TL, ayrica Dell Mini 10VB 499TL.
    Hangisini onerirsiniz arkadaşlar?
  • Arkadaşlar LG x 130 da pil en fazla 4 saat dolu gösteriyor bunun sebebi nedir acaba daha fazla kullanım için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shnshn

2 gb 800 mhz ram taktım fakat ramler 533 mhzde calısıyor bios da ram için ayar menüsü yok 800 mhz ram calıstıran arkadaslar bi yardımcı olabilir mi acaba?

hocam valla ben taktım direkt 800mhz de çalıştı.hiç ayar felan çekmedim.

bu arada bi arkadaş şarj süresini uzatmayı sormuş ekran parlaklıgını azaltmak ciddi bir tasarruf sağlar daha uzun süre netbook açık kalabilir.
  • Herkese merhaba. benimde birkaç sorum olacak
    .
    arkadaşımda x120 var xp home yüklü. biz buna win7 kurmayı düşünüyoruz.
    .
    1 win7 kurarsak recovery devre dışı kalırmı ?
    2 win7 kurarsak smart-on özelliği devre dışı kalır mı. devre dışı kalırsa win7 de nasıl aktive edebilirim.
    3 win7 kuranlar varsa driverların tamamını tanıyormu / tanımıyorsa indirebilecğeim bir adres varmı ?
    .
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanaltintas

Arkadaşlar LG x 130 da pil en fazla 4 saat dolu gösteriyor bunun sebebi nedir acaba daha fazla kullanım için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Bluetooth gibi kullanmadiginiz donanimlaeri devre disi birakin,kullanmadiginiz ama altta calisan programlari kapatin ve ekran parlakligini dusurun(en onemli nokta budur),super save mod(bu mod ureticiden ureticiye degismekte ama battery performance mod vs.gibi isimler vardir genelde)aktif hale getirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

quote:

Arkadaşlar LG x 130 da pil en fazla 4 saat dolu gösteriyor bunun sebebi nedir acaba daha fazla kullanım için nasıl bir ayar yapmam gerekiyor?

Bluetooth gibi kullanmadiginiz donanimlaeri devre disi birakin,kullanmadiginiz ama altta calisan programlari kapatin ve ekran parlakligini dusurun(en onemli nokta budur),super save mod(bu mod ureticiden ureticiye degismekte ama battery performance mod vs.gibi isimler vardir genelde)aktif hale getirin.

Teşekkürler.
  • quote:

ılk acılısta yada fazla program acıksa oyle gosterır ama sıstem bostayken full dolu batarya 7 saat gostermesı lazım benımkısı 7.15 gosterıyor
  • Merhaba arkadaşlar ben de bu netbooktan almayı düşünüyorum. Amacım oyun değil tabiki zaten oyun olsaydı netbook düşünmezdim.
    Ama en azından pes 10 tarzı oyunlar çalıştırabiliyor mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz59914

Merhaba arkadaşlar ben de bu netbooktan almayı düşünüyorum. Amacım oyun değil tabiki zaten oyun olsaydı netbook düşünmezdim.
    Ama en azından pes 10 tarzı oyunlar çalıştırabiliyor mu acaba? Şimdiden teşekkür ederim

Pes 10 çalışmaz

Arkadaşlar ben de yarın bu netbooku alıp aranıza katılmayı planlıyorum. Sorularıma geçeyim hemen;

1- Netbooku Yazıcıoğlu'ndan almayı planlıyorum. Yazıcıoğlundan alan kişiler aşağı yukarı fiyatları yazabilirlerse memnun olurum.
    2- Ürünün gerek fandan gerekse de diğer birimlerinden çıkardığı ses çok fazla mı? Örneğin netbooku dl yaparken sabahlatmak istersem pişman olur muyum?
    3- Ram güncellemesi yaptığımızda(2gb'a) gözle görülür bir gelişme görülüyor mu performansta? Yoksa sözde mi kalıyor sadece?
    4- Bu netbook üzerinden çalıştırmış olduğunuz oyunları yazabilirseniz sevinirim(kendim için örnek vermek gerekirse cm 10,knight online vs. gibi)-(özellikle knight online çalıştırabilen varsa deneyimlerini anlatırsa sevinirim).
    5- İnternette dolaşırken bu alet ile kullanıcıya illallah getiriyor mu yoksa oldukça rahat mı?
    6- Üründe kalıcı bir eksi var mı? Giderilemeyecek ve kullanıcıya bir takım problem oluşturabilecek eksiklikler gibi..
    7- Gördüğüm kadarıyla da bu netbook f/p açısından en iyisi. Sanırım aşağı yukarı nasıl bir netbook istediğimi anlatabildim. Aynı fiyatlarda(400-500) "lg x130'u boşver sen bunu al" diyebileceğiniz bir netbook varsa bunu paylaşırsanız sevinirim.

Sorular fazla oldu biliyorum ama bu kadar bilgili insanı bir arada bulunca kafamdaki soru işaretlerimi gidermek istedim. Bir hatam varsa lütfen mazur görünüz. Şimdiden çok teşekkürler!

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.