Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SkillsFor

Arkadaşlar x130 a format atamıyorum harddisk kırılmıştı değiştirdik onunla beraber rcovery de gitti onun haricinde nasıl format atabilirim yada recovery i nerden indirebilirim

recovery yi indiremezsiniz. Windows 7 yükleyebilirsiniz,sürücü problemi olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Arkadaşlar x130 a format atamıyorum harddisk kırılmıştı değiştirdik onunla beraber rcovery de gitti onun haricinde nasıl format atabilirim yada recovery i nerden indirebilirim

recovery yi indiremezsiniz. Windows 7 yükleyebilirsiniz,sürücü problemi olmuyor.

Nasıl yükleyebilirim ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Nasıl yükleyebilirim ?

http://forum.donanimhaber.com/m_45892475/tm.htm

• benim bellek 512mhz c4te çalışıyor biostan menü göremedim ram zamanlarını değiştirecek gizli tuş var mı ekstra menüleri açacak?
    bios sürüm: ul1f3g11
  • Yaw deliricem nolur yardım edin , lg x130 beyaz kasa bir netbook var, simdi mevzu cok uzun kısa anlatım brigun modem gitti geldi sonra bu wireless calısmamaya basladı bende linux kurdum calısmadı ,sevmedim sonra pardux kurdum ondada calısmadı neyse, simdi pardusdan xp ye döncem ama söyleki bios f10 basınca gelmior hepsini denedim tusların ecsden tut delete kadar hiç biri biosu acmadı siyah ekran kalıor öle ha anakart filan bozulsa abi f tuslarına filan basmayınca gayet normal girior ve pardus calısıor bugun tubitakla konustum pardus kesinlikle biosu engellemez filan dediler kafayı yicem yadımcı olan biri olsn nolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhaniga

Yaw deliricem nolur yardım edin , lg x130 beyaz kasa bir netbook var, simdi mevzu cok uzun kısa anlatım brigun modem gitti geldi sonra bu wireless calısmamaya basladı bende linux kurdum calısmadı ,sevmedim sonra pardux kurdum ondada calısmadı neyse, simdi pardusdan xp ye döncem ama söyleki bios f10 basınca gelmior hepsini denedim tusların ecsden tut delete kadar hiç biri biosu acmadı siyah ekran kalıor öle ha anakart filan bozulsa abi f tuslarına filan basmayınca gayet normal girior ve pardus calısıor bugun tubitakla konustum pardus kesinlikle biosu engellemez filan dediler kafayı yicem yadımcı olan biri olsn nolur

Bios için birde F2 tuşuna bas.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 numara bir alete benziyor.
  • Konu biraz hort gibi olacak ya,neyse.
    Mac OS bölümüne de konu açtım,cevap gelmedi birde burda şansımı deneyim,
    Mac kuran,en azından deneyen oldu mu?
    Bi PM uzağınızdayım :)
  • Arkadaşlar.bu konuyu yeni farkettim.2009 yılında aldığım bilgisayarımı sorunsuz 4 yıl kadar kullandım(2 yıl gitse iyi diye almıştım 400 lira civarıydı o zaman neyse) bundan 3-4 ay önce açıkken yaklaşık 1 mt.yükseklikten yere düşürdüm.açtığımda bilgisayarı ekranda yeşil yeşil çizgiler vardı 8-9 tane.Hemen evdeki masaüstü bilgisayarımın münitörüne taktım acaba sadece ekranda mı sorun diye.Gerçekten bilgisayar eski haliyle çalışmaya devam etti.Evde kablosuz interneti kullandığım için komşudan o şekilde büyük ekran ve netbok takılı olduğu halde 3-4 ay sorunsuz kullandım.Ekranda yeşil çizgiler hep vardı...O zamana kadar herhangibir sorun yaşamadım.Şimdi ne olduysa bir gün açmaya çalıştığımda tüm ışıklar sesler normal bilgisayar açılıyor gibi ancak artık monitöre görüntü gelmiyor.Üstelik ekrandaki o çizgilerde gözükmüyor artık sim siyah ekran.Şİmdi sorunnedir? Ekranı tamamen mi öldü.yoksa ana kartıda mı gitti? Anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: samilto

Arkadaşlar.bu konuyu yeni farkettim.2009 yılında aldığım bilgisayarımı sorunsuz 4 yıl kadar kullandım(2 yıl gitse iyi diye almıştım 400 lira civarıydı o zaman neyse) bundan 3-4 ay önce açıkken yaklaşık 1 mt.yükseklikten yere düşürdüm.açtığımda bilgisayarı ekranda yeşil yeşil çizgiler vardı 8-9 tane.Hemen evdeki masaüstü bilgisayarımın münitörüne taktım acaba sadece ekranda mı sorun diye.Gerçekten bilgisayar eski haliyle çalışmaya devam etti.Evde kablosuz interneti kullandığım için komşudan o şekilde büyük ekran ve netbok takılı olduğu halde 3-4 ay sorunsuz kullandım.Ekranda yeşil çizgiler hep vardı...O zamana kadar herhangibir sorun yaşamadım.Şimdi ne olduysa bir gün açmaya çalıştığımda tüm ışıklar sesler normal bilgisayar açılıyor gibi ancak artık monitöre görüntü gelmiyor.Üstelik ekrandaki o çizgilerde gözükmüyor artık sim siyah ekran.Şİmdi sorunnedir? Ekranı tamamen mi öldü.yoksa ana kartıda mı gitti? Anlayamadım.

Büyük bir ihtimalle anakart gitmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar lg x130 da acilen ışık azaltmam lazım yardımınızı bekliyorum.sorun şu:bunda ışık azaltmak için fn+aşağı ok gerekiyor.ama bende aşağı ve sağa ok tuşları çalışmıyor.ne yaptıysam olmadı. nasıl ışık azaltabilirim çok acil lazım.
  • tuş fonksiyonlarını değiştirebilirsin google da arat derim
  • Merhaba arkadaşlar. bilgisayarıma format attım. Malümünuz CD sürücüsü olmadığından flash üzerinden attım. yanlız açılışta sorun çıkardı bana. Ekteki resimde karşılaştığım sorun görünüyor. Lütfen bilgisi olanlar veya başına gelenler çözüm yolu önerebilirse sevinirim.
     LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )
  • cihazı downloader olarak almayı düşünüyorum 2. elde temiz buldum fakat prize takılı iken ne kadar güç çekiyor acaba mantıklı olurmu downloader pc yapmak için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

cihazı downloader olarak almayı düşünüyorum 2. elde temiz buldum fakat prize takılı iken ne kadar güç çekiyor acaba mantıklı olurmu downloader pc yapmak için?

Adaptörü 40 watt..
    Bu değer aynı anda hem şarj etmek hem de PCyi çslıştırmak için hesaplanır.. Şarjı dolduğunda muhtemelen 20 watt falan çeker..
    Download için bulabileceğiniz en tasarruflu çözüm x130..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

cihazı downloader olarak almayı düşünüyorum 2. elde temiz buldum fakat prize takılı iken ne kadar güç çekiyor acaba mantıklı olurmu downloader pc yapmak için?

Adaptörü 40 watt..
    Bu değer aynı anda hem şarj etmek hem de PCyi çslıştırmak için hesaplanır.. Şarjı dolduğunda muhtemelen 20 watt falan çeker..
    Download için bulabileceğiniz en tasarruflu çözüm x130..

aynen hocam windowsdan ztn bütün gereksiz hizmetleri vs. kapattım güç tasarruf modunda bırakıyorum ztn, 190 tl ye aldım 1 mekanik temizlik 1 format cillop gibi oldu :) sabah akşam açık artık full download.

• quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

Orijinalden alıntı: marcorcun

quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

Lenovonun hangi modeliyle kıyaslıyorsunuz? s10-2 ile kıyaslıyorsanız fan konusunda derin bir fark olduğunu söyleyebilirim.

x130'da gündüz değil ,ancak gece sessiz ortamda çalışırken fan sesini rahatça duyabilirsiniz. Ayrıca fan hiç kapanmıyor, mesela x110'da kapanıyordu.

bios uptade sorunu düzeltmiyor mu? teşekkür ederim yorumun için büyük ihtimalle 6cell lenovo alacağım biraz daha araştırma yapayımda...

Bios update ile değişen gözle görülür birşey yok.

Arkadaslar, LG X300-L.ARW4T xp'ye cevirmek isterken. Bios ekranım

Pres <F2> to enter SETUP, <F12> for PXE Boot
    bölümünde kaldı. Daha öncesinden defalarca Biosa girip ayarlarını kurcalamıstım en son kurcaladıktan sonra yeniden baslatınca bu ekranda kaldı. F2 ye basınca işlemiyor. f12 de işlemiyor. Bende baştan X300-L.ARW4T bios kurmaya karar verdim. Ama biosunu bulamadım. Bu konularda birileri yardımcı olursa sevinirim. ve LG X300-L.AWR4T bios bulamadım. Cok rica etsem bilen bir arkadas link atabilir mi.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: steen

Evet şu an güncellenmiş BIOS'um var. Güncellemeden önce burayı okusam bende şüphelenir yoksayardım; fakat direk BIOS Update görünce olumlu olacağı kanısına varıp yükledim.
    Bende şu anda Norton antivirüs var.
    Bu arada resimlerini koyduğunuz cihaz benimkiyle aynı sanırım ve yanlış bilmiyorsam katalogta siyah olarak geçiyor olması lazım. Klayve,touchpad ve etrafı beyaz, diğer her yeri siyah. Teşhirde gördüğüm diğer beyaz ürünün kapağı, ekran çerçevesi vs. tamamen heryeri beyazdı.

bölümünde kaldı. Daha öncesinden defalarca Biosa girip ayarlarını kurcalamıstım en son kurcaladıktan sonra yeniden baslatınca bu ekranda kaldı. F2 ye basınca işlemiyor. f12 de işlemiyor. Bende baştan X300-L.ARW4T bios kurmaya karar verdim. Ama biosunu bulamadım. Bu konularda birileri yardımcı olursa sevinirim.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

quote:

Orijinalden alıntı: ogzhnmngn

benim cihazdada lg intelligent update programı açıktı,dün cihazı kullanırken otomatik olarak bios update yapıodu kendisi sonra sistem yeniden başlatılacak şeklinde uyarı verdi.kapandı ve tekrar açılmadı

cihazı açtığımda sadece power ışığı yanıyo ekranda hiç bi görüntü yok,muhtemelen bios sıfırlandı.konu hakkında fikri olan varmı

Problem çözüldü mü @ogzhnmngn?
    Bios update öyle kafasına göre sormadan etmeden yapması çok saçma ve tehlikeli.

bölümünde kaldı. Daha öncesinden defalarca Biosa girip ayarlarını kurcalamıstım en son kurcaladıktan sonra yeniden baslatınca bu ekranda kaldı. F2 ye basınca işlemiyor. f12 de işlemiyor. Bende baştan X300-L.ARW4T bios kurmaya karar verdim. Ama biosunu bulamadım. Bu konularda birileri yardımcı olursa sevinirim.
    Saygılar.

• Arkadaşlar LG X130 netbookuma yeni harddisk taktım fakat malum recovery bölümü eski harddiskle çöpe gitti.
    Elinde x130 un recovery bölümünden backup wsi dosyası bulunan varsa (orijinal fabrika imajı halinde) bana gönderebilirmi ?
    Normal win kuruyorum netbookun smart on özelliği çalışmıyor ve eskisinden yavaş oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.