Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lanet lg'nin teknik servis bilgilerini bilen var mı? Ben x130 u göndericem ne kadar update etsem de wireless sorunu çözülmedi. Bilen varsa lütfen yazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

Bu lanet lg'nin teknik servis bilgilerini bilen var mı? Ben x130 u göndericem ne kadar update etsem de wireless sorunu çözülmedi. Bilen varsa lütfen yazsın.

lg müşteri hizmetlerini araman gerekiyor onlar seni yönlendiriyor kargo filan ben biosu çökelttim 100 tl para bayıldım olması için garantisi de olmadıgı için firma bana yüzü astarı geçer dedi bende forumda bir arkadaşlar tanıstım ankarada bu işleri yapan ona yolladım oda sağolsun gerekeni yaparak geri yolladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

Bu lanet lg'nin teknik servis bilgilerini bilen var mı? Ben x130 u göndericem ne kadar update etsem de wireless sorunu çözülmedi. Bilen varsa lütfen yazsın.

lg müşteri hizmetlerini araman gerekiyor onlar seni yönlendiriyor kargo filan ben biosu çökelttim 100 tl para bayıldım olması için garantisi de olmadıgı için firma bana yüzü astarı geçer dedi bende forumda bir arkadaşlar tanıstım ankarada bu işleri yapan ona yolladım oda sağolsun gerekeni yaparak geri yolladı.

Mail atmıştım adres verdiler yurtiçi kargoyla karşı ödemeli bugün yolladım bakalım ne zaman geri dönecek.

• Merhaba arkadaşlar,
    Son zamanlarda netbook'umda ortaya çıkan bir problem var. Belki bir hal çaresi bulunur da servise gitmem. Netbooku açtığımda press f11 for recovery yazdığı sırada bir ses geliyor kesik kesik. Uyarı gibi birşey. Ses çıkmadan fn tuşuna basarsam bilgisayar açılıyor başka türlü açılmıyor. Diyelim ki açıldı bundan sonra kendiliğinden windows gezginindeki arama motoru açılıyor ve sürekli açılmak ister gibi ekran göz kırpar gibi davranıyor. Chrome'dayken de chrome un arama kutucuğu çıkıyor. Aynı şekilde fn tuşuna bastığımda olay bitiyor ama çok kısa bir süre sonra tekrar arama penceresi açılıyor. Recovery yaptım. Sonuç aynı. Şimdiden teşekkürler...
  • arkadaşlar öncelikle merhaba,

ben yaklaşık 2 sene önce lg x130 almıştım. kullandığım süre zarfında hiçbir sorunla karşılaşmadım. deyim yerindeyse alet taş gibi çıktı. fakat bu yaz başında bilgisayarı kardeşime vermiştim kullanması için, kullanmaya başladığında bazı ekranla ilgili birkaç sorun olmuştu. sağolsun lg servisi ekranı değiştirmişlerdi. yalnız bilgisayar servisten geldikten sonra format atılmasına ve xp kurulmasına rağmen belirgin bir yavaşlama oldu (servise gitmeden evvel bilgisayarımda win 7 ultimate kurulu idi). daha da önemlisi 5 saat çok rahat giden batarya 3 saati çok zor görüyor artık. acaba forumda bu batarya sorunu ile karşılaşıp bilgisi olan var mı? ha bir de garanti süresinin dolmasına 2 ay var eğer servise gönderirsem lg servisi bilgisayarımın bataryasını değiştirir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genadi

arkadaşlar öncelikle merhaba,

ben yaklaşık 2 sene önce lg x130 almıştım. kullandığım süre zarfında hiçbir sorunla karşılaşmadım. deyim yerindeyse alet taş gibi çıktı. fakat bu yaz başında bilgisayarı kardeşime vermiştim kullanması için, kullanmaya başladığında bazı ekranla ilgili birkaç sorun olmuştu. sağolsun lg servisi ekranı değiştirmişlerdi. yalnız bilgisayar servisten geldikten sonra format atılmasına ve xp kurulmasına rağmen belirgin bir yavaşlama oldu (servise gitmeden evvel bilgisayarımda win 7 ultimate kurulu idi). daha da önemlisi 5 saat çok rahat giden batarya 3 saati çok zor görüyor artık. acaba forumda bu batarya sorunu ile karşılaşıp bilgisi olan var mı? ha bir de garanti süresinin dolmasına 2 ay var eğer servise gönderirsem lg servisi bilgisayarımın bataryasını değiştirir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.

Bilgisayarı bilmem ama telefonların bataryasını değiştiriyorlar.
    Bir kere Nokia 5800 yolladım. (bataryayı çıkararak) Yeni bataryayla geldi. (Hatta dokunmatik kalemi de kaybolmuştu, onu da yenilemişler.)
    Bir seferde LG KP320 yollamıştım yine bataryasız, onun da bataryasını yenilediler. Ama tabi ki bahsettiğimiz batarya, cep telefonu bataryası gibi değil. Siz yine de pilsiz yollamayı deneyin.
    İşletim sistemini de neden XP yaptınız, merak ettim. Windows 7 Ultimate bildiğim kadarıyla şu an için en hızlı Windows işletim sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: baharat

quote:

Bir kere Nokia 5800 yolladım. (bataryayı çıkararak) Yeni bataryayla geldi. (Hatta dokunmatik kalemi de kaybolmuştu, onu da yenilemişler.)
    Bir seferde LG KP320 yollamıştım yine bataryasız, onun da bataryasını yenilediler. Ama tabi ki bahsettiğimiz batarya, cep telefonu bataryası gibi değil. Siz yine de pilsiz yollamayı deneyin.
    İşletim sistemini de neden XP yaptınız, merak ettim. Windows 7 Ultimate bildiğim kadarıyla şu an için en hızlı Windows işletim sistemi.

windows 7 varken bilgisayarım kardeşimdeydi ve bir sabah bilgisayarı açmaya çalıştığında açılmamış. daha sonra bilgisayarı servise götürdüğünde onlar yüklemişler. zaten aldığımda da xp yüklüydü.

batarya konusunu da şu sebepten sordum. dell bu konuda bir numara. hiç uğraştırmadan değiştiriveriyorlar bataryayı ve fakat lg nasıl bu konuda bi fikrim yok. bazı bilgisayar servisleri bataryanın ömrü bu kadar diyip başından savıyorlar. bu hafta içerisinde arayıp soracağım, bakalım ne cevap verecekler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baharat

quote:

windows 7 varken bilgisayarım kardeşimdeydi ve bir sabah bilgisayarı açmaya çalıştığında açılmamış. daha sonra bilgisayarı servise götürdüğünde onlar yüklemişler. zaten aldığımda da xp yüklüydü.

batarya konusunu da şu sebepten sordum. dell bu konuda bir numara. hiç uğraştırmadan değiştiriveriyorlar bataryayı ve fakat lg nasıl bu konuda bi fikrim yok. bazı bilgisayar servisleri bataryanın ömrü bu kadar diyip başından savıyorlar. bu hafta içerisinde arayıp soracağım, bakalım ne cevap verecekler.

Anlıyorum.
    Sorun bakalım, cevaba göre hareket edersiniz. İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gsmania1905

Merhaba arkadaşlar,
    Son zamanlarda netbook'umda ortaya çıkan bir problem var. Belki bir hal çaresi bulunur da servise gitmem. Netbooku açtığımda press f11 for recovery yazdığı sırada bir ses geliyor kesik kesik. Uyarı gibi birşey. Ses çıkmadan fn tuşuna basarsam bilgisayar açılıyor başka türlü açılmıyor. Diyelim ki açıldı bundan sonra kendiliğinden windows gezginindeki arama motoru açılıyor ve sürekli açılmak ister gibi ekran göz kırpar gibi davranıyor. Chrome'dayken de chrome un arama kutucuğu çıkıyor. Aynı şekilde fn tuşuna bastığımda olay bitiyor ama çok kısa bir süre sonra tekrar arama penceresi açılıyor. Recovery yaptım. Sonuç aynı. Şimdiden teşekkürler...

Klavyeden donanımsal bir sıkışıklık olabilir. Klavyeni ters çevirip silkelemeni tavsiye ederim. Bir de eğer şansın varsa çok güçlü olmayan bir kompresor ile klavyenin içine doğru hava basman faydalı olabilir.

• Bir hafta önce servise göndermiştim. Batarya az gidiyor demiştim ama hiç bir şey yapmamışlar. Kontrol edildi yazmışlar.
  • arkadaşlar belirtmeyi unutmuşum bir husus daha var batarya ile ilgili. batarya çoğu zaman %100 dolmuyor %94 veya %96 kalıyor ve şarj olmuyor diyor.
  • merhaba
    ben hd film izlerken donuyor sizde de ouyormu
  • KMplayer'da bir süre donmuyor. 25 dakika sonra falan senkron kaybı oluyor. Pause yapıp bir kaç dakika sonra oynatınca yine devam ediyor.

Netbook'u hiç beğenmedim çok hantal. Buna hangi işletim sistemi yüklemeliyiz xp var şu an.
  • arkadaşlar sizde bir hata olmalı ben smart-on da kablosuz bağlanmtımla 4 oda öteden bağlanıyorum sorun yok.

nedense çoğu kişide olan kronik sorunların hiçbirisi bende yok.

şans işi.
  • acaba photoshop dreamweaver corel vs. çalıştırmak mümkünmü bu alette??? varmı zorlayan deneyenn?
  • Selam, arkadaşlar, bi arkadaşın lg x130a win7 home premium yükledim ama lgnin sitesindeki On screen display programı bozuk olarak iniyor. Nerden bulabilirim?

Tamam buldum.

http://forum.shiftdelete.net/suruculer-ve-guncellemeler/116941-osd-on-screen-display-lg-notebook-5-01-0911-0401-windows-7-a.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plan-M -- 13 Eylül 2011; 23:07:00 >
  • arkadaslar bu pcnın 2. el pıyasası nedır acaba bılen varmıdır..
    tesekkurler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: quetm

arkadaslar bu pcnın 2. el pıyasası nedır acaba bılen varmıdır..
    tesekkurler...

bılen yokmu arkadaslarya.. bı yardım etsenız cok sevınırım..
  • Ben tatilde iken arızalandı açılmıyor ordaki tamirciye açtırdımmecbur bilgileri alabilmek için haşat etti :S 4 aydır oyle duruyor götürsem mi ki yetkili servise
  • basit anakartı açıosun üzerinden wirelles kartı söküosun kartın üzerinde iki kalın kağıt var onları söküyorsun altında ince metal kapak var onuda çıkarıp oyle kullanıyorsun :) netbook un 2 gram kütlede hafiflio wirellesda hava aldığı için entegreleri soğuyor ve kuş gibi uçuoooorrr denenmişi var iletişime geçersen resmini de yollarım
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.