Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
9
Favori
216.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun bi aradan sonra, istediğiniz soruları sorabilrsiniz..

x130 gerçekten klas bir alet kullanmayı bilene...

öncelikle kaliteli bir termal macun ile, içini açıp işlemciyi macunlarsanız, ne sıcaklık nede bişe kalıyor bunu başta söleyeyim..

Kullanılacak programlar ;

kesinlikle perfect xp 2010 v2 sürümünü kullanın, hem görsel hemde inanılmaz hızlı..

xp kullanıyorsanız battery misser programını indirin, ve güç tasarrufu yapcagınızda ordan ayarlayın böylece xpde 4 saati bulursunuz yoksa xp win7 den çok enerji tüketiyor...

antivirus avira free öneririm çok stabil ve hızlı..

defragger ve ccleaner olmazsa olmaz. başkada hızlandırıcı vs kullanmayın..

coreavc + bs player free..bu ikisi gerçekten az işlemci kullandırıyor. hd ler takılmıyor hatta yüzde 50 işlemci kullanımında izliyorum. normal divxler 100de 20 işlemci kullanımı. (not; bendeki x130 n280 işlemci yalnız )

sorunlar varsa çözüm bulalım teşkkürler..
  • domi arkadaşım bendede lg x130 var.fakat ekran parlaklığı her defasında ayarlamama ragmen kapatıp acınca eski haline dönüyor.bende cihaz hakkında olumsuz birşey görmedim.gayet hızlı stabil.eskiden kullandıgım asus netbooktan ekran olarak cok üstün.led ekranın lcd ekrana göre bu kadar fark edeceğini tahmin etmezdim.bende pil xp home la internette sörf ile 5 saat gidiyor.birde bu perfect xp 2010 xp nin bir çeşidimi
  • quote:

kesinlikle perfect xp 2010 v2 sürümünü kullanın, hem görsel hemde inanılmaz hızlı..

xp kullanıyorsanız battery misser programını indirin, ve güç tasarrufu yapcagınızda ordan ayarlayın böylece xpde 4 saati bulursunuz yoksa xp win7 den çok enerji tüketiyor...

Xp kuracagım ama internetteki neredeyse bütün programları yöntemleri denedim.Olmuyor olmuyor...
    Ya kurulum bitmeden hata veriyor,ya da hiç başlamıyor bile.Ubuntu netbook remix kurdum ama alışmışız bir kere windowsa,zor geliyor kullanması.Bir yerde az önce bi yazı gördüm,onu deniycem az sonra

"lg x130 xp vista kuramama sorununa yüzde yüz çözüm
    lg x130 marka model netbook2u olup netbooklarına windows xp yahut vista kuramayanlar için çözüm çok basit bir işelmle düzeliyor.sorun biosda harddiskin ahci olarak varsayılan olarak gelmesinden kaynaklanıyor windows xp kurabilmek için bios da harddisk i ahci değilde ide olarak gösterip kaydetip çıktığınızda göreceksinizki x130 netbook a windows xp kurabileceksiniz. "

diye yazmış bir arkadaş.Bakalım çözüm olacak mı.Eger sizin başka bir yönteminiz varsa,kullandıgınız programlar bizimle paylaşırsanız sevinirim.
  • arkadaşlar ben lg x140 aldım vatandan alırken sitesinden çözünürlüğü 1366x... bilmemne yazıyordu ürünü aldım çözünürlüğü 1024x600 olarak geldi daha sonra sıtesıne baktım değiştirmişler çözünürlüğü.bende biraz araştırdım çözünürlüğü attırmayı başardım ama ekrana tam oturmuyor mouse ile yukarı aşşa yapılabiliyor bunu nasıl düzeltebilirim ?
  • gençler herkeste olmazsa olmaz bi aparat var..sata/ usb cevirici bunu gitti gidiyodan 20 liraya alablirsiniz.

bikere sadece bunun için degil herderde deva. bütün hdd lerinizi, ide/ sata herşeyi usb ye ceviriyor. makinanızdan hard diskinizi usb ile baska bi pcye baglayabliyosunuz. ben ilk iş onu aldım, 100 küsüre harici dvd rom alcagıma kasadakini kullanırım dedim, nasılsa bi format. kalana gerek yok usb den atarım. bence sizde böyle yapın modifiye xpleri kuramıyorsunuz baska turlu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

Ne yalan söyliyim şu kısım beni benden aldı...

Zaten klas olan netbooklar varken senin dediğin kalası 'klas' yapmak olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyw@lker

quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

Ne yalan söyliyim şu kısım beni benden aldı...

Zaten klas olan netbooklar varken senin dediğin kalası 'klas' yapmak olmuş.

Yok o kadar da değil artık!
    Bu netbook'a da kalas derseniz siz hiç kalas görmemişsiniz demek durumundayım. Marketlerde satılan saçma sapan markalara bakmanızı tavsiye edeceğim.

Neyse; Sıcak fırsatlarda bir konu var, bu ürünle ilgilenenlerin haberi olsun istedim:

LG X140 Netbook --- 422.19 TL
    http://forum.donanimhaber.com/m_43739028/mpage_1/f_/key_//tm.htm#43744669

Fiyatı çok iyi.
  • arkadaşlar bende xp yüklüydü onun yerine win7 home kurdum....
    lg nin sitesinden buldugum her driver ı yükledim ama wireless bi türlü açılmıyor...
    ag baglantılarımdan girdim alet gözüküyor üstünde bi çarpı altta küçük simge çıkıncada üstünde çarpı var ....

bu aletin wirelessını nasıl açarım bilen var mı yaaa
  • SUAVI

Siz bu netbooka sahip şanslı olan ender kişilerdensiniz yerinizde olsaydım benim de bir diyeceğim olmazdı. Birde işin öteki tarafı var yani çoğunluk bana sorarsanız memnun değiller.

Cihazın içini açmak istiyorum ancak başka bir labtopın vidalarına zarar vermiştim(emniyeti vardı) cihazın kasasını açma videosu var mı?

Edit: Denedim bunu da açamadım power düğmesinin yanından dolayı açılmıyor kasa. O boşluğa napmam lazım bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyw@lker -- 16 Ekim 2010; 21:23:40 >
  • Ben ilk defa netbook kullanıyorum. Pek pcyle de aram yoktur. İnternet, film birde dosya indirme bana yeter. Bu ürün de bu ihtiyaçları da rahat bir şekilde karşılıyor. Zaten bunlar için üretilmiş olan bir ürün. Buna rağmen bu ürünü kötülemek de neyin nesi? Ben şahsen bu ürünü herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. İyi akşamlar...
  • Cihaz hakkında yalan ya da yanlış bir şey yazmadım. Benzer sorunları olan başka arkadaşlarda var forumda, ayrıca benim arkadaşlarımdan da var. Bu cihazı almayı düşünen arkadaşların 1 kere daha düşünmesini sağladıysam ne mutlu bana.

Bu arada garantiye vereceğim cihazı muhtemelen umarım donanımsal olarak 'klas' hale getirirler.
  • bence xp çok ağır kalıyor bu netbook için. win 7 kullanan var mı? hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyw@lker

SUAVI

Siz bu netbooka sahip şanslı olan ender kişilerdensiniz yerinizde olsaydım benim de bir diyeceğim olmazdı. Birde işin öteki tarafı var yani çoğunluk bana sorarsanız memnun değiller.

Cihazın içini açmak istiyorum ancak başka bir labtopın vidalarına zarar vermiştim(emniyeti vardı) cihazın kasasını açma videosu var mı?

Edit: Denedim bunu da açamadım power düğmesinin yanından dolayı açılmıyor kasa. O boşluğa napmam lazım bilen var mı?

Hocam GARANTİ KAPSAMINDA OLAN ve size hediye olarak geldiğini söylediğiniz bir kaç haftalık ürünü neden açmak istiyorsunuz?
    Sıkıntınız nedir? Problem nedir? anlamadım.

Benzer sorunlar demişsiniz nedir sıkıntınız?
    60 derece demişsiniz, ilk sayfa benim verdiğim değerler var. Min 37 maksi. 43 derece gözüküyor.

60 derece oluyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir sıkıntı olabilir, termal macun yoktur belki, ya da sensör değeri yanlış ölçüyordur fan sürekli çalışıyordur ...vs
    Garantiye vermişsiniz umarım probleminiz çözülür.

Ama hiçbir şekilde kalas kelimesini hak etmiyor. Gayet zarif, güzel, hafif bir netbook.
  • Israrla söylüyorum, bu cihazın fanı sürekli çalışıyor. Çalışmıyor diyen arkadaş ya duymuyordur yada duymak istemiyordur zira gündüz vakti hafif sesli bir ortamda duyması zor.

Ancak gece sessizliğinde çalışırken fan sesini duymuyorum diyen varsa gidip kulaklarına baktırsın. Heleki bir flash oyun açıp oynayın o zaman şenlik başlıyor.

@SUAVI
    Hocam daha önce de yazdım, sizin makine okunmuş heralde. Konuda birçok mesaj var işlemci sıcaklığı 60 derece civarlarında geziyor diye, sizin söylediğinizle arada uçurum var.37 nere 60 nere. Ses konusu da ona keza, ya çok sessiz deniyor yada kafa ütülüyor deniyor.

Bu durumda 2 alternatif var,

-ya x130ların yarısına yakını sorunlu (sıcaklık, fan sesi vs gibi sorunlar)
    -ya da bu cihazdan herkesin beklentisi farklı.

1-2 kişi dese neyse, mesajların yarıya yakını birbiriyle tezat. Ben skywalker'ın dediklerine katılıyorum, benim cihazda aynı onu tarif ettiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 10 Kasım 2010; 3:29:37 >
  • merhaba arkadaşlar... birkaç ay önce annem için almıştım bu netbook'u.... dün incelerken bir sorun oldu... Fn + Mute tuşuna bastım ve o andan itibaren hoparlörlerden ses alamıyorum. ses sürücülerini tekrar yükledim, ses sonuna kadar açık, herhangi bir parça çalarken ses şiddetini de gösteriyor ancak ses yok... kulaklıktan ses alınabiliyor ama hoparlörlerden ne yaptıysam ses alamıyorum... sorun donanımsal olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

Israrla söylüyorum, bu cihazın fanı sürekli çalışıyor. Çalışmıyor diyen arkadaş ya duymuyordur yada duymak istemiyordur zira gündüz vakti hafif sesli bir ortamda duyması zor.

Ancak gece sessizliğinde çalışırken fan sesini duymuyorum diyen varsa gidip kulaklarına baktırsın. Heleki bir flash oyun açıp oynayın o zaman şenlik başlıyor.

@SUAVI
    Hocam daha önce de yazdım, sizin makine okunmuş heralde. Konuda birçok mesaj var işlemci sıcaklığı 60 derece civarlarında geziyor diye, sizin söylediğinizle arada uçurum var.37 nere 60 nere. Ses konusu da ona keza, ya çok sessiz deniyor yada kafa ütülüyor deniyor.

Bu durumda 2 alternatif var,

-ya x130ların yarısına yakını sorunlu (sıcaklık, fan sesi vs gibi sorunlar)
    -ya da bu cihazdan herkesin beklentisi farklı.

1-2 kişi dese neyse, mesajların yarıya yakını birbiriyle tezat. Ben skywalker'ın dediklerine katılıyorum, benim cihazda aynı onu tarif ettiği gibi.

Hocam fan sürekli çalışıyor canım, ona kimsenin bir sözü yok. Belki gündüz vakti sesi duymak zor olabilir ona bir şey demiyorum. Zaten fanın çalışıp çalışmadığını elinizi koyarak anlayabilirsiniz egzos çıkışlarına.
    Hani kaç db olduğunu söyleyemeceğim ama daha öncede yazdığım gibi Sinbo'nun buhar üreten cihazlarından daha sessiz o kadar söyleyeyim normal kullanım şartları altında.

Keşke sessiz ürünlerle, seslileri yanyana getirip koyup birebir karşılaştırsak.
    Yoksa inanın benim kişisel beklentimden kaynaklı bir farklılık değil bu. Kendi halinde sessiz salonun bir köşesinde pır pır çalışan Sinbo'nun buhar yapma makinasının fan sesi, normal kullanım şartları altında olan LG-X130'dan daha fazla.

Allah'a çok şükürler olsun kulaklarım da sağlam hani.

Biliyorsunuz bu LG-X130'un 2 farklı modeli var piyasada.
    Bir tanesi ki ilk çıkan kutusu dahi kaliteli, özenli, menteşe kısmı krom kaplı olan modeller (İlk mesajdaki fotoğraflarda var.) bir de kutusu brown box dedikleri, menteşesi plastik olan modeller...
    Acaba 2 farklı kalitede ürün mü dolaşıyor ortada?

Maliyetleri düşürmesi adına 2. modelin çıkartıldığı kesin de, acaba iç donanımdaki soğutucunun, heatsink'in kalitesinde, malzemesinde, fanın da filan bir değişikliğe gidildi mi?

Çok sesli çalıştığı söylenen ve sessiz çalıştığını iddia ettiğim modeli yanyana koyup denemek isterdim açıkçası.
    Hatta garantisinin bozulmayacağını bilsem açıp, içindeki parçaları birebir karşılaştırmakta.

Üreticiler sağolsun haber vermeksizin o kadar çok değişiklik yapıyorlar ki...

@boldshark
    İşletim sistemi W7 mi? XP mi? (FN+Mute tuşuna bir kez daha bastınız mı değil mi? )
  • @SUAVI

işletim sistemi W7

Fn + mute tuşuna defalarca bastım sonrasında... sorunu ne yaptıysam düzeltemedim... aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar da var gördüğüm kadarıyla
  • slm. x130 a 2gb ram ve 320 hdd taktım. ubuntu netbook remix kurdum. sonra kaldırıp win7 ult. kurdum. win7 son derece hızlı ve kullanışlı gibi geldi bana. 720mkv lerde hiçbir sorun yok. ama 1080 lerde takılmalar oluyor. fan sesi duyulmayacak derecede.
  • Arkadaşlar, netbookumu satılığa çıkarmış bulunmaktayım.
    Ürünle ilgilenenler olursa eğer dükkanımdan;http://forum.donanimhaber.com/m_45100491/tm.htm adresinden güncel fotoğraflarını ve daha detaylı bilgiyi alabilirler.
  • hali hazırda şuan için elbette güzel netbooklar vardır arkadaslar ama biz alalı 1 sene oldu neredeyse..ve o sıralar n270 işlemcililerle bu aynı fiyattı, bendeki n280 işlemci 1,66ghz 250 gb hdd..o sıralar aynı fiyata n270 ve 160gb hdd liler vardı.

gel gelelim ses kartındanmıdır yazılımındanmıdır bu netbook akdar harika bir sesi başka bir alet çıkaramaz bunda eminim, özellikle vgadan lcdye goruntuyu, ses girişinede 5+1 i bağlayıp srs true soundu açınca tam bir hd player oluyor. n280 ile gerekli oynatıcıları yüklerseniz kesinlikle full hd bile takılmıyor.

x130 bundan kullanmayı bilene klas, ses sorunu diye şikayetler var..girin vatan computera alın 15 liralık çok kaliteli bi termal macun, hem netbookunuza uygulayın, hem hali hazırdaki bütün kasalararınıza uygulayın ve görün. şahsen bende 10derece indirmişti. neyse iyi günler herkese
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.