Şimdi Ara

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Borcu Ödeme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kredi kartına bu ay 215 Tl borcum olmuş. bunun hepsini ödemesem de sadece askeri tutarını (43 TL) ödesem önümüzdeki aya faiz gelir mi kalan para üzerine ?

• Evet, o paraya faiz biner. O askeri ücret olayı tamamen kandırmaca bir olay. Kesinlikle paranın tamamını ödemeni tavsiye ederim
  • Peki kaç tl lik faiz biner ?
  • yüzde 5 faiz işler.. yaklaşık 8.5 lira yani.. asgariyi mutlaka yatır ama yoksa çok daha fazla miktarda faiz işliyo onun oranını bilmiyorum
  • Evet eğer asgari miktarı yatırmazsan çok daha fazla faiz geliyor. Ama onu yatırsan da yine de faiz gelecek.
  • Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum.

Benimde bu kartın aynısından kartım mevcut.

Limit 300 lira fakat ben 500 liraya bir mal begendim 6 taksit ile satın alabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Arkadaşlar kredi kartına bu ay 215 Tl borcum olmuş. bunun hepsini ödemesem de sadece askeri tutarını (43 TL) ödesem önümüzdeki aya faiz gelir mi kalan para üzerine ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum.

Limit 300 lira fakat ben 500 liraya bir mal begendim 6 taksit ile satın alabilirmiyim.

alamazsın.. max 300 liralık limitin var çünkü
  • quote:

alamazsın
  • quote:

Alamazsın. Limitin yetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiriklasik

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Arkadaşlar kredi kartına bu ay 215 Tl borcum olmuş. bunun hepsini ödemesem de sadece askeri tutarını (43 TL) ödesem önümüzdeki aya faiz gelir mi kalan para üzerine ?

asgari olacak işte

• quote:

2 şekilde alabilirsin.

1- Kartın limitini arttırma isteği gönder, hiç sorun çıkmadan hemen arttırıyorlar (Kendimden biliyorum)
    2- Karta 200 TL para yükle. Limiti yatırdığın para kullanılına kadar 500 TL olsun.
  • Limit artırma talimatı ver, 500 liraya çıkarsınlar limitini...
  • quote:

Bu taksit olayı yanlış bilmiyorsam sadece banka ve alıcı arasında.Yani kredi kartıyla taksitli alışveriş yapıldığında banka mağazaya direk o miktarı ödüyor.Sadece sen bankaya taksitle ödüyorsun.Ondan olacağını sanmıyorum ama şu yönüde var işin daha kredi kartım bile yok
  • Harika fikir teşekkür ederim.

Cevap veren herkesin emegine saglık.

quote:

Orijinalden alıntı: MoriKalina

quote:

2 şekilde alabilirsin.

1- Kartın limitini arttırma isteği gönder, hiç sorun çıkmadan hemen arttırıyorlar (Kendimden biliyorum)
    2- Karta 200 TL para yükle. Limiti yatırdığın para kullanılına kadar 500 TL olsun.
  • kredi kartlarında asgari tutarı yatırmak yanlızca kendini o ay için borçlular listesinden sildirmek olacaktır yani gelen faizlerle nerdeyse hiç para yatırmamış gibi oluyosun ki kötü yanı sadece bu değil ilerde kredi vb çekmek istediğinde inceliycekler bu adam kredi kartının yanlızca asgarisini ödiyebiliyo buda demektirki alcağı krediyide zorlanarak ödiyecek böle şeyler yani asgari tutar yatırmak aslında o kadarda sağlıklı bir olay değil ama tabiki elinden şu an için sadece o geliyorsa mutlaka öde yani ödiyebildiğin tutarı öde45se asgarisi sen 50 yatır 60 yatır ki kalan tutara daha az faiz binsin
  • Neyse arkadaşlar hiç faize gerek yok. Direk borcu ödemek en iyisi
  • benim taksit yapa yapa 160 lira açık kaldı hesapta 113 lirası borçtu 100 lira yatırdım 13 lira kaldı ama bide 140 lira taksitten içerdeyiz bu ay kullanmıcam önümüzdeki ay bi 100 daha yatırır bazı borçlardan kurtulurum
  • seninki yine iyimiş bende hsbc var 500 dolu asgari ödüyum ama sonradan tekrar limitim doluyor

bu arada bi arkadaş uzerine 200 yatır ve 500 liralık ürünü al demiş ya bi örnek vereyim arkadaşta hsbc vardı limit 500 ve 900liralık bi ürün alacaktı elindede 400 nakit var almak için bankaya yatır 400ü sonradan ala bilirsin ama yinede bankaya bi sor dedim arkadaş bankaya sormuş ama eskiden oluyordu artık olmuyor cevabını almıi ha bu hsbcye özel bi durummu bilemem
  • asgariyi yatır geç hiç kasma.öğrenci kartı olduğu için normal kartlar gibi abartı faiz binmiyor. hatta hiç olmuyor diyebilirim..devede kulak misali..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.