Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.661
Cevap
42
Favori
803.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .............................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teufel1905 -- 31 Mart 2010; 11:33:27 >
  • teşekkür ederim Teufel1905 cevabınız için
    pek anlamıyorum evet, ama azimliyim öğrenicem bu işleride :))anladım yayın internet üzerinden de yapılyor ve illa uyduya gerek kalmıyor, way be çok gerikalmısım bu konularda..
    ozaman hem çanak hemde internet üzerinden 4 uydu üzerinden nerdeyse bütün kanalları izleyebiliyoruz...

tv uydu net dediğiniz uydudan
    internet üzerinden de Server ile sanırım,,,,
    bunların hangisini almak ücretli ve daha iyi, 150 tl server için mi?ayrıca sağlam net bağlantı ister
    bu işin bana maliyeti ne olur, server almaya gerek varmıdır? benim istediğim kanallar için, özellikle :( buna göre HD box seçimim yapmam doğru sanırım..

şuan evde Sony 40V4000+Nextsmart uydu var evde sitenin tepesinde kocaman bir çanak var turksat-hotbird falan var onda..

atlanta hd box 500 tl +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 31 Mart 2010; 1:38:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

arkadaşlar herekse selamlar,

Bende kısa bir araştırma sonrası atlanta hd box ile tanıştım forumu hızlıca dolaştım genel olarak yuksek memnuniyet var?
    dijitürk dsmart v.s. kanllara ödenen rakamlarda zaten bir yılda bu bütçeye rahat çıkıyor bu tarz birde her ay fatura ödemek istemiyorum..

bu ürün ile national geo. - animal- history v.s. gibi belgesel ve kültürel kanalları ( hd ) yuksek kalitede sorunsuz izleyebilirmiyiz?

cahlimi mazur görün, internet ve hdd bağlantını bağlayıp ne yapıyorsunuz?

teşekkürler..

sozkonusu kanalları burda paylasamassınız. yerlı platforum destegı bu forumda yok.ancak dsmart orjınsl modul alırsanız 130tl cıvarında.oradakı yayınları sdve hd olarak 6 ay ızlıyebılıyorsunuz. hotbırt paylasım astra paylasım ıstersenız bulluur. ancak sozkonusu kanalları acmaz .
    HDD ıle ıstedıgın fılmı kayıt edersın yıne ızlersın veya gece dıgelım 3 te fılm var ayarla kendı kendı kayıt yapsın sabah kalkıp ıstedıgınız zaman izlersin. yada aynı polarızasyondakı bır yayını ızlerken 2. bır yayını kayıt edebılıyorsn :)

• quote:

Orijinalden alıntı: caver

teşekkür ederim Teufel1905 cevabınız için
    pek anlamıyorum evet, ama azimliyim öğrenicem bu işleride :))anladım yayın internet üzerinden de yapılyor ve illa uyduya gerek kalmıyor, way be çok gerikalmısım bu konularda..
    ozaman hem çanak hemde internet üzerinden 4 uydu üzerinden nerdeyse bütün kanalları izleyebiliyoruz...

tv uydu net dediğiniz uydudan
    internet üzerinden de Server ile sanırım,,,,
    bunların hangisini almak ücretli ve daha iyi, 150 tl server için mi?ayrıca sağlam net bağlantı ister
    bu işin bana maliyeti ne olur, server almaya gerek varmıdır? benim istediğim kanallar için, özellikle :( buna göre HD box seçimim yapmam doğru sanırım..

şuan evde Sony 40V4000+Nextsmart uydu var evde sitenin tepesinde kocaman bir çanak var turksat-hotbird falan var onda..

atlanta hd box 500 tl +

foruma takıl burada ogrenecegın cok sey var
    candostum foruma ozel ıkram da yapıyor:)

• caver p.m. atıyorum sana konuyla ılgılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teufel1905 -- 31 Mart 2010; 11:56:03 >
  • öğrenmek istediğim bir şey var, bizim atlantayı standby konumunda bırakıp sonra elektrik prizden kapatıyorum. Sonra elektrik prizini tekrar açınca otomatik açılıyor, stand by'a geçmiyor? evde birden fazla receiver kullandığımdan stand by'da kalsın, fazla elektrik tüketmesin istiyorum. çözümü var mıdır?
  • 1.60 yüklerseniz, önceki sürümden kalan favori listeniz bozulur. Tekrar düzenlemek zorundasınız
    Kanal düzenleme uygulaması tam sürüm gelince bu tip sorunlarda gidecektir
    Onun dışında server ayarlarınız geri yüklenebiliyor.Ama dedigim gibi, buket ve favori listeleriniz bozulur
    Ayrıca yükledikten sonra illaki fabrika ayarlarına dönmekte fayda var.

ilk sayfayada koyuyorum

quote:

*Yeni yazılım favori ve buketlerdeki düzenlemeler nedeni ile ,yüklemeden sonra mutlaka fabrika ayarına dönülmesi gerekiyor.(CİHAZDAKİ BÜTÜN BİLGİLER SİLİNECEK,BUNU YAPACAK OLAN KULLANICILARIMIZ MUTLAKA KENDİLERİ CCCAM BİLGİLERİ VS GİREBİLMELİLER.)

Burada kullanıcılarımızdan anlayış bekliyoruz.Zorunlu olduğu için bu işlem gerekiyor.

*Mevcut editör programları alınan Data dosyasını hatalı gösterdiği için yeni gelecek olan programı bekliyoruz.

*Şu an için bu yazılımı yüklemek isteyen arkadaşlarımız , kanal düzenlemelerini kumanda ile kendileri yapmaları gerekecek.

*Eski kanal listelerini kullanamayacaklar.

*Card Client ve CCcam oldukça başarılı çalışıyor.Bizden olumlu olarak geçti.

*Linkde sizlere hazırladığımız kanal bilgisini bulabilirsiniz.Türksat-Hotbird-Eutelsat-Astra bu 4 uydu taralıdır.

*Favori listesilerini isteyen kullanıcılarımız kendilerine göre düzenleyebilirler.

Zip linki.Usb'den update klasörü ile yüklemek için.

http://funboxkey.com/160.zip

Cihaza indirme linki.

internetden güncelleme bölümünden

160.img yazıp Ok basiyoruz.

(internetden güncelleme bölümünden sadece Yeni img' ler yüklenebilir.Kanal listesi vs yüklemeyiniz.)

http://funboxkey.com/DBDATA.img (inen dosyayı usb belleğinize olduğu gibi atınız.usb belleği cihaza takınız ,menü-pvr bölümünden Sabit disk yöneticisine geliniz,usb den güncelle deyip onaylayınız.Güncelleme başarılı uyarısı aldığınızda işlem tamadır.)

http://funboxkey.com/Homecardsharing.pdf

Yenilikler.

Uyarı :

1.Buket yeniden adlandırma:Güncellendi.

2.Kanal listesi açıkken numerik tuşlar kullanımda.

3.Favori listesi kanal sayısı 200 'e çıktı.

4.Türkçe bilgiledirme hataları düzeltildi.(osd bilgi bölümündeki)

5.Home sharing (Card Client) özelliği eklendi.Sunucu bölümünden Newcamd-CCcam-Card Client olarak seçilebilir.Kendi kartlarınızı bu özellik sayesinde evinizde ,ikinci bir hdbox'da rahatlıkla kullanabileceksiniz.Linkde şema size yol gösterecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

öğrenmek istediğim bir şey var, bizim atlantayı standby konumunda bırakıp sonra elektrik prizden kapatıyorum. Sonra elektrik prizini tekrar açınca otomatik açılıyor, stand by'a geçmiyor? evde birden fazla receiver kullandığımdan stand by'da kalsın, fazla elektrik tüketmesin istiyorum. çözümü var mıdır?

sanmıyorum dreamde de aynı sıkıntı var otomatık olarak acılıyo fıse takınca
  • arkadaslar 160 gb hdd baglıyorum makina gormuyor windows 7 kullanıyorum hdd ntfs fat32 yapamıyorum exfat oluyor nasıl bunu atlanta da okutaiblirm yardım edecek arkadaslar war mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman900

arkadaslar 160 gb hdd baglıyorum makina gormuyor windows 7 kullanıyorum hdd ntfs fat32 yapamıyorum exfat oluyor nasıl bunu atlanta da okutaiblirm yardım edecek arkadaslar war mı

kayıt tusuna bastıgında usb baglı degılmı dıyo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman900

arkadaslar 160 gb hdd baglıyorum makina gormuyor windows 7 kullanıyorum hdd ntfs fat32 yapamıyorum exfat oluyor nasıl bunu atlanta da okutaiblirm yardım edecek arkadaslar war mı

"Fat32 Formatter" adlı program ile FAT32 format atabilirsin...
  • tmmdır programla fat32 yaptım calışıyor teşekürler =) firesea ;)
  • FAT32 yaptım ben de. Şimdi tek sorun Avi, divx, mkv gibi formatları TS formatına çevirecek adam gibi program bulmak. Malesef bazı programlar denedim ama hiçbiri doğru düzgün çevirmiyor.
  • Aslında şu Atlanta bize MKV formatında film izlememizi sağlayacak yazılımı verseler o da olur. Uğraştırmasalar TS filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

FAT32 yaptım ben de. Şimdi tek sorun Avi, divx, mkv gibi formatları TS formatına çevirecek adam gibi program bulmak. Malesef bazı programlar denedim ama hiçbiri doğru düzgün çevirmiyor.

al bakalım :)http://rapid-share.com/files/78511083/video_convert.rar.html aradaki çizgiyi kaldırırısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sancaktar

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

arkadaşlar aranızda hiç hd-smart modül takan oldu mu? olduysa durum nedir kanla geçişleri vs. var mı takılma ne durumda birde benimde bu cihaz aklıma yatıyor gibi candostumdan site için özel fiyat alabilir miyim? Pm bekliyorum

hd smart aldım atlantaya
    çok iyi
    görüntüler çok iyi
    takılma filan yok
    öneririm

buçok iyi oldu cevap için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

Kesinlikle bende bugn yaptıgım kargodan bırıne müşteri dsmart modul istedi. test ettım anında acıyor. bu kadar olur dedırtıyor :=)
    şiddetle tavsıye ederım

ama fiyat hala vermedin candostum:) pmden bekliyorum
  • İyi Geceler arkadaşlar sonuda bende bugün fatih arkadaşımızın yanına uğrama fırsatı buldum ve Atlanta ailesine katıldım ...
    Fatih arkadaşımıza yardımlarından ve benı okadar saat çektiğinden dolayı ayrıca teşekkür ederim :0)

Birkaç aydır araştırıyordum ve tesadüf burdaki foruma ugradıktan sonra fatih arkadaşımızdan almaya karar verdim (Yapılan yorumlar ve gösterdiği ilgiden dolayı). Uğramayan ve atlanta ailesine katılmak isteyen arkadaşlarımız tereddüt etmeden (fiyatta anlaşırsınız sonucta 3-5 bakmıyoruz) karaköydeki şirin dükkana uğrayıp fatih arkadaşımızın sıcak çayını içebilir ...

Teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusufhoca -- 4 Nisan 2010; 1:15:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josi83

İyi Geceler arkadaşlar sonuda bende bugün fatih arkadaşımızın yanına uğrama fırsatı buldum ve Atlanta ailesine katıldım ...
    Fatih arkadaşımıza yardımlarından ve benı okadar saat çektiğinden dolayı ayrıca teşekkür ederim :0)

Birkaç aydır araştırıyordum ve tesadüf burdaki foruma ugradıktan sonra fatih arkadaşımızdan almaya karar verdim (Yapılan yorumlar ve gösterdiği ilgiden dolayı). Uğramayan ve atlanta ailesine katılmak isteyen arkadaşlarımız tereddüt etmeden (fiyatta anlaşırsınız sonucta 3-5 bakmıyoruz) karaköydeki şirin dükkana uğrayıp fatih arkadaşımızın sıcak çayını içebilir ...

Teşekkürler ...

Hocam aramıza hoşgeldin. Atlanta alarak isabetli bir alışveriş yapmışsın. Eminim çok memnun kalacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: josi83

İyi Geceler arkadaşlar sonuda bende bugün fatih arkadaşımızın yanına uğrama fırsatı buldum ve Atlanta ailesine katıldım ...

Teşekkürler ...

evet aramıza tekrar hoşgeldın.hız kesmeden büyümeye devam edecegız. yorumların ve sözlerınle benı mahçup ediyorsun.ben elımden gelenı yapmaya çalıştım senı beklettım hakkını helal et (gerçi ayagın ugurlu geldı :) sen arada sırada ugra bana ..:)
    neyse tekrar hayırlı olsun güle güle kullan.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.