Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.661
Cevap
42
Favori
803.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende samsung 40b652 lcd tv aldım.. şu an kötü bir uydu alıcısı ile tv izlemkteyim.. görüntü kalitesi olarak berbat bi durumda uydu yayınlarını izliyorum..
    tavsiye üzerine atlanta hd box uydu alıcısı almaya karar verdim.. amac hd yayın izlemek değil aslında. var olan görüntünün en iyisini izlemek istiyorum..
    arkadaş server kurulumu ile şifreli kanallarıda izleyebileceğimi söyledi. alet 485tl server 80 tl kablo 40 tl saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

Arkadaşlar hiremco turbo ile bu cihaz arasında takıldım kaldım.arada 200 tl lık fark var.hiremco nun tuner lerinde problem olduğunu söylüyorlar.sizce hangisi?

teşekkürler

Hala çözülememiş problemleri var diye biliyorum bu cihazın. Ancak ATLANTA HD BOX'ta şu anda hiçbir problem yok ve gayet stabil çalışıyor. Gidip ucuza alcam diye başınızı ağrıtmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forumchu

quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

Arkadaşlar hiremco turbo ile bu cihaz arasında takıldım kaldım.arada 200 tl lık fark var.hiremco nun tuner lerinde problem olduğunu söylüyorlar.sizce hangisi?

teşekkürler

Hala çözülememiş problemleri var diye biliyorum bu cihazın. Ancak ATLANTA HD BOX'ta şu anda hiçbir problem yok ve gayet stabil çalışıyor. Gidip ucuza alcam diye başınızı ağrıtmayın.

• aynen katılıyorum arkadasa.kalıte arıyorsan paraya da bıraz kıyacaksın kalıtelı goruntu kalıtelı ses kalıtelı yayın hepsı ATLANTA HD BOX ta birleşiyor.
    bu birleşim en uygun almak istersen pm at
  • Sormak istediğim birşey var daha önce redline kullanıyordum 2-3 sene boyunca sorunsuz emu ile bir sürü kanalı seyrettim ama sonra destek bir anda kesildi ve makina çöp oldu şimdi en basit itv yi bile seyredemiyorum merak ettiğim ilerde atlantaya destek kesilirse bu kutu ile ne yapabiliriz yeni yazılım çıkmasa bile eski yazlımla cccam leri sorunsuz seyredebilirmiyiz çünkü ben cihazdan çok şey beklemiyorum cccam olarak iyi performans ve düzgün çalışma . Dediğim gibi destek kesilirse yeni yazlım olmadığından dolayı cccamde soum yaşarmıyım . cevaplarınız için teşekkürler.
  • Hocam ATLANTA 15 yıllık köklü bir fırmadır destek kesılmez kaldıkı kesıldıgını düşünelım cccam desteklı bır urun ıstedıgınız yerden destek alabılırsıın
    bu destekcılerden bırıde benım :)
    garantı de verıyorum elınde patlarsa getır ben ıade alırım :)
  • Kısa bir süreliğine dolar durumları belli olmadığından cihazın satış fiyatı revize edilmiştir kredi kartına tek çekim 500TL, Nakitte 480 TL
  • bu fiyata nerden alınır peki birde bunların sahtesi varmış orjinal olduğunu nasıl anlaşılır

quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

Kısa bir süreliğine dolar durumları belli olmadığından cihazın satış fiyatı revize edilmiştir kredi kartına tek çekim 500TL, Nakitte 480 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: djx

bu fiyata nerden alınır peki birde bunların sahtesi varmış orjinal olduğunu nasıl anlaşılır

quote:

Kısa bir süreliğine dolar durumları belli olmadığından cihazın satış fiyatı revize edilmiştir kredi kartına tek çekim 500TL, Nakitte 480 TL

Hocam ATLANTA marka cihazların sahtesi yok. Bu verilen fiyatlar da candostum2007 nickli arkadaşlan iletişime geçip yerini öğrenebilirsin almak istiyorsan.

• quote:

bu fiyata nerden alınır peki birde bunların sahtesi varmış orjinal olduğunu nasıl anlaşılır

quote:

Atlanta Turkiye yetkili bayilerinden alirsaniz size garanti karti imzalarlar ve kaselerler. bugun itibariyle ben de atlanta ailesine katilmis bulunmaktayim. candostum - irem elektronige ilgisinden dolayi tesekkur ederim. fakirhanesinde bizi agirladigi icin, dimi sekerim?

• kaça aldın

quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

quote:

quote:

Atlanta Turkiye yetkili bayilerinden alirsaniz size garanti karti imzalarlar ve kaselerler. bugun itibariyle ben de atlanta ailesine katilmis bulunmaktayim. candostum - irem elektronige ilgisinden dolayi tesekkur ederim. fakirhanesinde bizi agirladigi icin, dimi sekerim?

• nakit fiyatına
  • quote:

nakit fiyatına

Hoşgeldiniz ATLANTA ailesine. Atlanta ayrıcalığını sizde tadacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forumchu

quote:

nakit fiyatına

Hoşgeldiniz ATLANTA ailesine. Atlanta ayrıcalığını sizde tadacaksınız.

Hoşbulduk... Bugün cihaz hakkında yakından bakınca gördüğüm eksiklikleri yazacağım. Artılarını daha önce belirtmiştim. Eksiklik dediğim konular sonraki yzılımlarda giderilebilecek hususlar oldugunu dusunuyorum.
  • Burada fazla kullanıcı yok herhalde diğer forumda son yazılımla iligili şikayetler bayağı var(yanlız bir kaç kişi oratılı kızıştırıyor ve zannediyorum ki onlar rakip firmanın adamları çünkü 9 - 10 mesaj atıp sadece şikayet ediyorlar ) , inşallah kısa zamanda çözüme kavuşur , almayı gerçekten istediğim bir cihaz ama fiyat hala biraz pahalı gibime geliyor etrafta nakit olark çok daha düşüğe satanlar var acaba onların ki de garantili mi?
  • Daha önce de incelemiş olduğum gibi

Ürünün artıları;
    - HDMI dan aldığınız görüntünün çok kaliteli olması, HD ve SD yayınlar oldukça başarılı.
    - Sistemin açılış ve kapanış hızı süper
    - Kanal geçiş hızı süper
    - Dreambox da iken almış olduğum bazı kanllardaki <Tuner fail> hatasını almıyorum
    - Isınma gibi bir sorun yok
    - LCD ekran mavi led oldukça şık ve okunaklı
    - Kullanıcı menü özellikleri oldukça sade ve basit, uzman olmayanlar icin tercih nedeni olabilecek kullancı dostu arayuz.
    - Kumadası çok şık ve kompakt, cihaz oldukça ufak ve dış gövde alüminyum kasaya sahip, altta havalandırma kanalları var
    - Kanal arama hızı harika, ayrıca kör tarama özelliğini olması güzel.
    - CCcm calısma hızı cok iyi

Ürünün eksiklikleri
    - Tam geliştirilebilir esnek bir linux yazılım olmaması, kendi yazılım gelistirilmesine mahkum olması
    - PC ye baglanıp listerleri guncelleyebilecegimiz bir kanal editorunun olmaması (Oluşturulmuş favori listeler yetersiz bu yüzden kumada haricinde sistemin kanal listeleri oluşturulabilmeli. Cihaza baglanamasak bile atıyorum farklı bir yazılımla dışarıdan bu listeler bir PC de yapılıp, olusturulan dosya usb stick bağlanmak suretiyle bu duzenlemeler aktarılabilecek bir yazılım ve esneklik saglanabilmeli)
    - Her ne kadar alırken bilerek almış olsam da ; Teknik donanım eksiklikler 8mb flash ve 128mb ram, tek tuner, tek usb port, wifi olmaması ve su an icin usb wifi adaptor destegi olmaması, ileride olsa bile bu sefer tek usb den dolayı coklayıcı kullanmak gerekecek.
    - Menu yazılarının gri olması bazen okunurlugu azaltıyor, beyaz olmasında fayda var
    - Kullandığımız menuarayüzü ile cihazın ön panelinin eş olmaması (ana menü türkçe, cihazın ekranı ingilizce)
    - Dreambox da oldugu gibi IP userinden browser vs ile baglanıp cihazdaki goruntu pc den laptoptan izlenebilmeli neticede bir aga bagli bir cihaz.
    - TV ayarlarında yer alan 16:9 ve 4:3 göruntu desteği verimli çalışmıyor. Kimi kanallarda ayarlar TV de ve cihazda 16:9 olmasına ragmen goruntu 16:9 gelmiyor.
    Video çıkışı ve video formatı desteği geliştirilmeli ve verimli hale getirilmeli.
    - Yetişkin kanallar için buketlere vs kilitin nasıl ayarlanacağını bulmadım, çok pratik olmasa gerek. Bazı Dremabox imajlarında oldugu gibi yetişkin kiliti rahat bir şekilde açılıp kapanabilmeli.
    - Optik ses çıkışından alınan ses kalitesi oldukça yetersiz. Ses kodeklerinin optimize edilmesi lazım. Dreambox cihazımda ev sinema sistemimde 20 seviye de aldığım sesi bina dinliyordu. Bu cihazda 30 seviyede ancak beni tatmin edecek ses alabiliyorum.
    - Arayuz tema secenklerinin olmaması
    - Gelen paylasim Hop larin 1-2 oldugunu hangi adresten oldugunu gostermesi icin gerekli eklentilerin olmamasi, alınan yayınların sinyal seviyelirini gosteren eklentinin olmamasi, kanal picon ozelliginin olmamasi, kısacasi arayuzu optimize edebilecegimiz bazı eklentilerin internet uzerinden baglanip isteyen kullanıcılar tarafından yuklenip arayuz kullanıcının istegine gore gelisebilmeli.
    - Her paylaşım protokolunu desteklememesi (sadece cccam ve newcamd)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 28 Şubat 2010; 17:39:42 >

• Baya bir araştırmadan sonra 900 Tl civarında Azbox Hd Premium cihaza karar vermiştim.Sonra forumda Atlanta'nın namını duydum ve daha ekonomik olan Atlanta Hd box aldım.İyikide almışım LG Lh 2000 serisi Lcd'mde görüntü inanılmaz değişti.Eski Dijitürk kutumdaki görüntü ile (Sd yayınlarda bile) Atlanta'nın görüntüsü arasında epey bir fark var.Hd kanalları saymıyorum bile.

Server'da aldım ve Ccam destekli gayet güzel çalışıyor cihaz.Arada donmalar yaşasamda (Şifreli kanallarda cok kısa-sanırım server kaynaklı)cihazdan çok memnunum.

Yeni cihaz alıcaklarada HDMI çıkışı olan bu ürünü şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Baya bir araştırmadan sonra 900 Tl civarında Azbox Hd Premium cihaza karar vermiştim.Sonra forumda Atlanta'nın namını duydum ve daha ekonomik olan Atlanta Hd box aldım.İyikide almışım LG Lh 2000 serisi Lcd'mde görüntü inanılmaz değişti.Eski Dijitürk kutumdaki görüntü ile (Sd yayınlarda bile) Atlanta'nın görüntüsü arasında epey bir fark var.Hd kanalları saymıyorum bile.

Server'da aldım ve Ccam destekli gayet güzel çalışıyor cihaz.Arada donmalar yaşasamda (Şifreli kanallarda cok kısa-sanırım server kaynaklı)cihazdan çok memnunum.

Yeni cihaz alıcaklarada HDMI çıkışı olan bu ürünü şiddetle tavsiye ederim.

Siz de hoşgeldiniz ATLANTA ailesine

• uisik34 dostum hayırlı olsun tekrar bu yukarda yazdıklarını emın ol hemen yetkılı kişi yanı u üründe en çok emegı gecen ali beye ıletıyorum bu eksıklerı gozden geçirecek set edıt aslında var lınk verdım nedense onetıcı o mesajımı sılmıs vardırsebebı elbet. forum sıteme gırıp ordan alabılırsın
    buket kılıt olayı haklısın buyuk eksıklık hatta şifrelendıkten sonra saklanması fenaolmazdı degıl mı :)
    bunların hepsı inş olacaktır.
  • quote:

uisik34 dostum hayırlı olsun tekrar bu yukarda yazdıklarını emın ol hemen yetkılı kişi yanı u üründe en çok emegı gecen ali beye ıletıyorum bu eksıklerı gozden geçirecek set edıt aslında var lınk verdım nedense onetıcı o mesajımı sılmıs vardırsebebı elbet. forum sıteme gırıp ordan alabılırsın
    buket kılıt olayı haklısın buyuk eksıklık hatta şifrelendıkten sonra saklanması fenaolmazdı degıl mı :)
    bunların hepsı inş olacaktır.

3 eksiklik daha
    - Dil ses seçeneğini misal Sky italia da italyancadan ingilizceye geçiyorsun, kanal değişip aynı kanala dönünce tekrar italyanca oluyor. dreamde bu ayar korunuyordu. her seferinde ses dil ayarını yapmak gerekiyor.
    - Cccam 2 gün aralıksız denemeleri süresünce çok iyi çalıştı. Hatta NDS Sky İtalia larda başarısı Dreambox a göre daha iyi gibi geldi ama dün gece küt diye birden bağlantım kesildi. Server aldığım arkadaş online idi o anda ve sorduğumda server sağlam dedi. Ben yine de emin olmak için server adresine ping attım ve aktif olduklarını gördüm. Cihaz tekrar agda login oldugunu görmem icin modemi resetledim ve daha sonra atlantayı arka fisinden cekip tekrar taktım. Bir kaç denemeden sonra cccam log in oldu. Yani teknik olarak CCcam çakıldı! Tekrar aynı sorun olup olmayacağına bakacağım, umarım ilk ve son olur, zira dreambox da haftalarca cccam resetlemeden aktif oldugunu biliyorum.
    - Her bir favori (bukete) listeye 100 kanal ekleme sınırlaması var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 1 Mart 2010; 10:32:37 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.