Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (463. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.661
Cevap
42
Favori
803.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Atlanta HDbox'ta en son güncellemelerden hangisini yüklediysem birşey eksik kalıyor.

Bir güncelleme yüklüyorum JSC Sports HD ler çıkmıyor ,başka bir güncelleme yüklüyorum ondada saçma sapan bir sıralama düzeneği çıkıyor.[Eutelsat-Hotbird-Astra]
    yada Fog TV vs. çıkmıyor.
    İskenderun vs. diye bir güncelleme yükledim herşey çok güzel ama JSC Sports HD ler yok:(

4X4 lük bir güncelleme yokmudur yada son güncellediğiniz yazılım benim internet güncellememde çıkmıyormudur?.Can dostum diye çıkan bir güncellemeyi yükledim ama ondanda çok memnun kalmadım.Sizden ricam çok memnun kalacağım hangi güncellemeyi yüklemeliyim.[Sorunsuz izleyebileceğim.][En son çıkanı USB ilemi yüklemeliyim?]
    Bu 1.Sorum.
    2.Sorum Lig TV 2 ve 3 ü ne zaman izleyeceğiz.
    3.Sorum BEing Sportslar açmıyor neden?
    4-Sorum kanalları istediğim şekilde nasıl düzenleyebilirim.
    5-kanal geçişlerini hızlandıran bir program varmıdır,eğer var ise nasıl yükleyebilirim?

Şimdiden cevaplarınız için can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainbowdivx -- 10 Ekim 2012; 22:28:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rainbowdivx

Sevgili fatih ustalarım;

Atlanta HDbox'ta en son güncellemelerden hangisini yüklediysem birşey eksik kalıyor.

Bir güncelleme yüklüyorum JSC Sports HD ler çıkmıyor ,başka bir güncelleme yüklüyorum ondada saçma sapan bir sıralama düzeneği çıkıyor.[Eutelsat-Hotbird-Astra]
    İskenderun vs. diye bir güncelleme yükledim herşey çok güzel ama JSC Sports HD ler yok:(

4X4 lük bir güncelleme yokmudur yada son güncellediğiniz yazılım benim internet güncellememde çıkmıyormudur?.Can dostum diye çıkan bir güncellemeyi yükledim ama ondanda çok memnun kalmadım.Sizden ricam çok memnun kalacağım hangi güncellemeyi yüklemeliyim.[Sorunsuz izleyebileceğim.][En son çıkanı USB ilemi yüklemeliyim?]
    Bu 1.Sorum.
    5-kanal geçişlerini hızlandıran bir program varmıdır,eğer var ise nasıl yükleyebilirim?

slm
    son ayarlamayı sabah yapacagım lısteyı acılen paylasayım

https://hotfile.com/dl/175645892/40a95e6/atlanta_hdbox_kanal_listesi.rar.html

lıstede spor buketınde jsclerhdler hazır

4x4luk guncelleme nasıl olur en guncel frekansları gırdım tarattım buketlere ekledım
    fakat ben fılm severım, sen spor , bır başkası belgesel sever kımseye begendıremeyız

verdıgım lısteyı falsha acıp cıhaza tak pvr bolumunden usbdeb guncelle sec yukler

yarın oglende hostta bestuydu dıye eklenır

soru 2 :hayır kırılmıyor
    soru:3 serverda dolayı acmıyordur
    soru:4 menu -kanal duzenleme -tv kanalları secıceksın ;
    ok tusuyla ıstedıgın kanalı secıp
    kırımızı tusla tasıyacaksın

bunlar kullanma klavuzunda yazıyor

kanal gecıslerı cok hızlıdır sıfrelı kanalları yavas acıyorsa serverını degıs

fatih çörek --best uydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 10 Ekim 2012; 22:51:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Orijinalden alıntı: rainbowdivx

Sevgili can dostum ve fatih ustalarım;

Bu 1.Sorum.

slm
    son ayarlamayı sabah yapacagım lısteyı acılen paylasayım 10 dakıka bekle
    lıstede spor buketınde jscler hazır

4x4luk guncelleme nasıl olur en guncel frekansları gırdım tarattım buketlere ekledım
    fakat ben fılm severım, sen spor , bır başkası belgesel sever kımseye begendıremeyız

verdıgım lısteyı falsha acıp cıhaza tak pvr bolumunden usbdeb guncelle sec yukler

yarın oglende hostta bestuydu dıye eklenır

soru:3 serverda dolayı acmıyordur

fatih çörek --best uydu

on ayarlamayı sabah yapacagım lısteyı acılen paylasayım 10 dakıka bekle
    lıstede spor buketınde jscler hazır

yarın oglende hostta bestuydu dıye eklenır [hosttan kasıt tv de güncellemede göreceğim anlamınamı geliyor.]

soru:3 serverda dolayı acmıyordur yani sizdeki serverda açıyor öylemi?

fatih çörek --best uydu

• [hosttan kasıt tv de güncellemede göreceğim anlamınamı geliyor.]

evet cıhaz menusunden ındırebıleceksın

https://hotfile.com/dl/175645892/40a95e6/atlanta_hdbox_kanal_listesi.rar.html

optıon tusuna basınca cıkar

lıstede spor buketınde jsclerhdler hazır
  • Çok teşekkürler ellerine sağlık ozaman yarın yüklerim.

Umarım tarihte yazar 11.10.2012 gibi.çünkü birçok güncellemede tarih yazmıyor.Birde umarım diginin en son hali mevcuttur.Dizi ayırımları vede fog tv MTV Hits.

Being sportslar sizde açılıyormu?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 11 Ekim 2012; 3:27:11 >
  • iz tv seyredemiyorum.sebebi ne olabilir yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: olonnil

iz tv seyredemiyorum.sebebi ne olabilir yardımcı olurmusunuz

signal varsa sorun serverdandır tabii server bağlantınızı kontrol edin önce .
  • Merhaba Arkadaşlar

2 yıllık DSMART abonesiyim HD kanallar hariç 12.99 ‘a Tüm kanalları izleyebiliyorum. Full HD 107 cm’lik LCD televizyonda SD yayın izlemekten sıkıldım. Bu nedenle internet üzerinden araştırmalara başladım ilk kafamda olan (yani daha önceden duyduğum) DREAMBOX ile Avrupa üzerinde ki HD kanalları da aylık yada yıllık server abonelikle izlenebilindiğiydi o nedenle DREAMBOX ’a araştırmaya başladım araştırdıkça benzer özelliklerde daha uygun fiyatlı ATLANDA HD BOX cihazı olduğunu öğrendim. Öncelikle kafamda ki sorunların ortadan kalkması ve içim rahat bir şekilde bu cihazı almam konusunda sormak istediğim birkaç soru var. Candostum2007 hocamla telefon üzerinden konuşma fırsatım oldu sağolsun bir çok konuda fikir verdi ancak soramadığım bazı sorularımda dahil benim gibi benzer sorulara cevap arayan arkadaşlarında faydalanması düşüncesiyle buradan da soruyorum;

1) ATLANTA HDBOX mı yoksa DREAMBOX 800 HD mi almam daha iyi olur. Aralarında ki (+) ve (-) nelerdir.
    2) ATLANTA aldığımı varsayarsak bu cihazda mevcut kullanmakta olduğum DSMART kartımı kullanabilir miyim yada kullanmak için (+) bir modül almam gerekiyor mu ? Ya da Server aboneliği yaptığımda DSMART kartımı kullanmama gerek var mı ?
    3) Apartmanda merkezi sistem bulunuyor 2 çanak var Turksat ve Hotbird bu durumda Eutelsat ‘tan da yayın alabiliyorum sanırım bir cihaz takılarak, doğrumu biliyorum?
    4) ATLANTA HDBOX ‘ta yada DREAMBOX 800 HD ‘de web arayüzünden kanalları gruplayabiliyor muyum. (Kumanda ile tek tek uğraşmamak için soruyorum) Ayrıca istediğim kanalları şifre girmeden açılmamasını sağlayabiliyor muyum ?
    5) Elimde Avea Mobil modem var. 3g bağlantımı mobil istasyon cihazı alarak wireless ‘e çevireceğim. Bu durumda belirtmiş olduğum cihazlara wireless modül takılması gerekecek sanırım. Sorum şu ; Bu şekilde bağlantı yapılabiliyor mu yapılabiliyorsa nasıl bir modül takmak gerek. Eğer bunlar olmuyorsa mobil istasyon cihazı üzerinden Ethernet çıkışı bulunuyor data kablosu ile bağlandığında sorun olmaz diye düşünüyorum. Bu bahsettiklerimi daha önce deneyen yapan oldu mu (:
    6) Toplam Türkiyede ki HD kanallarda dahil toplamda kaç adet HD kanal geliyor.
    7) Server aboneliğinde kullanıcı adı pass ve birkaç bilgi girmek dışında belirli süreçlerde cihaz üzerinde yapmam gereken güncelemeler vb. durumlar oluyor mu ? Oluyorsa bunlar nelerdir birkaç adımda açıklayabilirseniz sevinirim.

8) Bütün bunların dışında yeni gördüğüm ATLANTA HD Box Smart Android cihazını gördüm (: yoksa bunumu alsak video sitelerinde tanıtım videosunu izledim bir çok özelliği var menüsü vs.hoşumada gitti. Şuan için bunu almak daha mantıklı yoksa biraz daha bekleyelim mi yeni olduğundan fiyat yüksek gibi geldi farklı markalarda benzer ürünler çıkarında fiyatı düşer diye düşünüyorum

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• arkadaşlar astra uydusundaki bütün hd ve normal kanalları izleyebiliyorum hiçbir sorun yok.
    Hotbird uydusundada jscsport ve canal+'nın HD kanalı var onları izlemek istiyorum ancak hotbird uydusundaki neredeyse bütün kanallarda şifrelidir diye uyarı çıkıyor.

Server var bende, astra uydusundaki kanallarıda İnfo tuşuna basınca kanalların sağ alt tarafında CCCam 2.3.0 Sunucu diye bilgi çıkıyor. Demekki bu kanallar servera bağlı ve şifreler çözülüyor. Ancak hotbird uydusundaki kanallarda bu bilgi gözükmüyor İnfo tuşuna basınca. Sorun bundan mıdır acaba, bu ayarı nasıl yapabilirim.

Bu kanallarda CCCam server bilgisi çıkmaması nedendir, serverdan mı acaba yoksa benim ayar mı yapmam lazım. Al jazeere'leri izlemem lazımda.
  • arkadaslar
    turksat hotbırd eutelsat astra

jsc sporhdler spor buketınde eklı
    sıralı buketlı müzık kanallı buketlı cıceklı lıste
    aksamada hostta eklenıcek ordanda ındırebılırsınız

https://hotfile.com/dl/175720416/1304e30/11.10.12Bestuydu4uydu.rar.html

mdu1-mdu2-mdu4 kullanıcıları listeyı ındırdıkten sonra
    arama ayarından eutelsat lnb frekansına gırıp lnbsıne gore mdu mdu2 mdu4
    secersenız sorunsuz ızlersınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 11 Ekim 2012; 17:23:45 >
  • quote:

arkadaslar
    turksat hotbırd eutelsat astra

jsc sporhdler spor buketınde eklı
    sıralı buketlı müzık kanallı buketlı cıceklı lıste
    aksamada hostta eklenıcek ordanda ındırebılırsınız

https://hotfile.com/dl/175720416/1304e30/11.10.12Bestuydu4uydu.rar.html

ya mdu4 digiturk un kullandığı lnb tıpıyle aynı mı onda da mdu4 ıbaresı cıkıyor da

• @orpii

• quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

quote:

Orijinalden alıntı: semin1907

candostum2007 mdu kanal listesi için emegine saygi duyar ve teşekkur ederim.Ancak muzik kanallarina hotbird kanallarini eklememişsin :) (viva polska,102,5 rtl,mtv vs...)
    fatih beyden hdbox i satin aldim ve eve geldigimde kanal listesi hazırdı ancak eutelsat daki kanallari acmiyordu uydudan tekrar arattıgımda kanallari buldu bu seferde 3 er 5 er geldi.candostum un hazırlamış oldugu kanal listesi merkezi sistem kullananlar için birebir uyumlu en azından bende sorunsuz calisiyor.

Merhaba hocam
    bazı arkadaşlar sinyal alamamaktanşikayetçiymiş.sizde yaptıgım bu listeden(favorı) sınyalını alamadıgınız yayın varmı?
    kısa sürede diger istediginiz kanallarıda ekler nete koyar indirirsiniz
    şu mdu liste hazırlamaktan daha illet birşey yok ya:(

Hocam bende senin favo kanallarin uzerinden izliyorum,yayin gelmeyen kanallara cok nadir denk geliyorum(bugune kadar hatirlayabildigim 1 2 dir) ancak tum kanal listesinde yayin almayan kanallar mevcut olabiliyor.
    Kanal ayirmak cok zorlu ben hiremcodan biliyorum saatlerce ugrastigimi :) muzik kanallarina yardimci olabilirim istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 UYDULU BUKETLI LISTE 02_34BESTUYDU ISMIYLE EKLENMISTIR,,

eksikler olabılır fıkır belırtırsenız gece eklerım guncellerız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 11 Ekim 2012; 19:54:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

arkadaşlar astra uydusundaki bütün hd ve normal kanalları izleyebiliyorum hiçbir sorun yok.
    Hotbird uydusundada jscsport ve canal+'nın HD kanalı var onları izlemek istiyorum ancak hotbird uydusundaki neredeyse bütün kanallarda şifrelidir diye uyarı çıkıyor.

Server var bende, astra uydusundaki kanallarıda İnfo tuşuna basınca kanalların sağ alt tarafında CCCam 2.3.0 Sunucu diye bilgi çıkıyor. Demekki bu kanallar servera bağlı ve şifreler çözülüyor. Ancak hotbird uydusundaki kanallarda bu bilgi gözükmüyor İnfo tuşuna basınca. Sorun bundan mıdır acaba, bu ayarı nasıl yapabilirim.

Bu kanallarda CCCam server bilgisi çıkmaması nedendir, serverdan mı acaba yoksa benim ayar mı yapmam lazım. Al jazeere'leri izlemem lazımda.

servercınızla bir görüşün genelde hotbird bütün servercılarda vardır .

• quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

arkadaşlar astra uydusundaki bütün hd ve normal kanalları izleyebiliyorum hiçbir sorun yok.

servercınızla bir görüşün genelde hotbird bütün servercılarda vardır .

• JSC Sports HD leri elle frekansını girebiliyormuyum
    eğer cevap evet ise frekansı nedir?
  • quote:

4 UYDULU BUKETLI LISTE 02_34BESTUYDU ISMIYLE EKLENMISTIR,,

eksikler olabılır fıkır belırtırsenız gece eklerım guncellerız

fatih hocam öncelikle ellerine sağlık emeğin için.

Ancak bu yazılımda benim bir sorunum oldu Astra 1F olmasına karşın başka bir güncellemede astradaki birçok kanal çıkmasına karşın sizin yazılımla hiçbir astra kanalı açamadım neden acaba?

• slm
    4 uydu hepsı guncel frekanstır
    astra kanallarının hepsı gunceldır, birde dıseqc ayarını kontrol et, benım lıstede 4 numarada kayıtlı

hangı frekans yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 11 Ekim 2012; 23:59:11 >
  • 
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.