Şimdi Ara

islemci yandığını nasi anlarsınız??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şirketteki pc de mavi hata ekranı çıktı ben dedm windows hatasıdır ama bilgisayarcı gelip fanın kablosu kopartılmış işlemci yanmış dedi????

işlemci yanınca mavi ekran çııkmaz ki benim bildiğim açılmaz!!????

• çok haklısın tuuberk...
    windowsun mavi ekran bilgilerini işlemciyi
    aşıp direk ekrana yoollayabileceğini düşünüyor galiba sizin
    bilgisayarcı?!!
  • ya fitil oldum adam yanmış bu değiştirilcek dedi gitti kafayı yicem bakarak nası anladın yandığını dedm 6 yıllık pc ciyim ben diyo alala..

adam kopardı bence o fan kablosunu.. bize dio biri koparmış.. dün ofisten ayrıldıımda mavi ekran çıkıodu işlemcisi yanan pcde mavi ekran çıkar mı ya

açıp windowsu yuklicem ama fanları kopuk pcyi açmak da mantıklı diil
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuuberk -- 4 Ağustos 2005, 10:43:10 >
  • Ben o gibi bilgisayarcının .. bu kadar olur ya işlemci yanarsa görüntümü gelir kardeşim
    sağlam bir bilgisayarcı bulup xp nizi onarın yada ramlere baktırın
  • görüntü gelmez dostum nası anlayacan
  • adamın paraya ihtiyacı vadır ya sizide kek zannedip yalanla para kazanma yolunda yol almaya çalışıyor bu tür insanları bir daha şirkete girmesini angellemek den başka careniz yok yeni windows yüklemek en doğrusu olur
  • dostum eğer o mavi ekran çıkıyosa korkma demekki işlemcinde bi sorun yok...o mavi ekranın çıkmasının bi kaç nedeni var,,, ya windowsla alakalı (yani yeni bi windows kur )eğer sorun devam ederse ramini değiştirip başka slota tak ...eğer 2 tane ramin varsa tekeer teker dene ve test et....
  • saolun arkadaslar
    boole bilgisayarcılara
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

saolun arkadaslar
    boole bilgisayarcılara

İşemciye çıkarıp bakmadan anlaşılmaz yanıp yandığı, işlemci yandımı tüm donanımlar iptal olur, anakart hariç.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

saolun arkadaslar
    boole bilgisayarcılara

gerçekten
  • 6 senedir bilgisayarcıyım diyor ama bu piyasada hala nasıl tutunuyor böleleri cağırmayın kardeş böle adamlara para kaptırmayın böleleri yüzüne biz dürüst bilgisayarcıların adı cıkıyor bakım anlaşması yapmaya gidiyorum sizer nasıl güvenebiliriz diyorlar adamlara referans gösteriyorum zar zor ikna oluyorlar kardeş ramleri sıkı bi kontrolden gecir remlerden eminsen işletim sistemini sıfırlaman en hayırrlısı olacak ama yedeklerini almayı sakın unutma yerin nerede bu arada belki yardımcı olabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PhaseR

6 senedir bilgisayarcıyım diyor ama bu piyasada hala nasıl tutunuyor böleleri cağırmayın kardeş böle adamlara para kaptırmayın böleleri yüzüne biz dürüst bilgisayarcıların adı cıkıyor bakım anlaşması yapmaya gidiyorum sizer nasıl güvenebiliriz diyorlar adamlara referans gösteriyorum zar zor ikna oluyorlar kardeş ramleri sıkı bi kontrolden gecir remlerden eminsen işletim sistemini sıfırlaman en hayırrlısı olacak ama yedeklerini almayı sakın unutma yerin nerede bu arada belki yardımcı olabilirim

adamın şirketle anlaşması olduğu için birşey yapamadım ama üst kademe de anladı adamın ne mal olduğunu..

adam goturdu işlemciyi bakalım sonuç nolcak..

saol PhaseR pm atarım sana herhangi bi sonuç çıkmazsa..

ne biçim adam bunlar bi de bilmiyosun konuşma demez mi bana

tam dayaklık ya sinir oldum

• ok yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadarı ile ama bence değiştirin bu adamları verdiğiniz paraya gercekten yazık günah
  • ben şahsen şirketteki anlaşmalı bilgisayarcılara , bilgisayarımı vermem.Ben sorunu söylerim oda yanımda yapar.zaten bizim teknik bölüm ilgilenir bunlarla ama yinede anlaşmalı bilgisayarcımız var garanti icabı keşke vermeseydin. buzdolabı deyilki bu götüreyim yapayım işlemciyi olurmu.
  • böylelerini asmak lazım bende bilgisayarcıyım ama böyle adamlar yüzünden gerçekten bakım anlaşması yapmak zor işlemci yanmışmış arkadaşlar zaten yardımcı olmuşlar nelerden olabileceği konusunda bi kere bakım anlaşması olan yerlerin kontrolu ayda bir kere yapılır makinalara ki soğutucu zarar görürse anlaşilir zaten direk işlemci yanmış ki işlemci yandı alırsın yeni işlemciyi getirirsin adamların gözü önğnde takarsın yananıda adamlara verirsin değilmi yani şiddetle kınıyorum
  • ya madem bilmiyosun yapma kardeşim şu iş...
  • işlemci yandığında bilgisayar açılmaz, fan filan çalışır ama ekrana görüntü gelmez ve uyarı beepleri de gelmez, tecrübeyle sabittir.
  • Anlaşılan kaş yapayım derken göz çıkardı bunun hesabınıda
    sizden çıkarmak istiyor ilerizekalı
    Bari daha düzgün bi yalan söyleseydi
  • hocam bunların kasıtlı yapıldıgı farketılmesı takdırde goruldugu yerde yok edılmesı makbuldur (ibretialem için sallandıracaksın adi herifleri)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.