- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu
2266 Cevap423445 Görüntüleme21 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3594 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:16:45 

KARPAT' LARIN Torosu......DACIA Duster

2010'da Piyasaya sunuldu, 2013 de Makyaji tazelendi.

Motorlar :

Dizel

dci 90 : 90 Beygir, 200 Nm Tork / 1750 devirde, 156 km/h = ort.yakit 5 litre veya 5,3 l ( 4x4 )

dci 110 : 110 Beygir, 240 NM / 1750, 170 km/h = 5,3 litre veya 5,6 l ( 4x4 )

dci 110 ( Ekim 2013 - ) : 109 Beygir, 240 NM/1750 ,170 km/h=4,8 veya 5,2 litre

---------------------------------------------------------------------------------------------
Pozitif man 4X4
Kasai 1.5,4x2,laureate
anqunadan 1.5 dci Laureate
dusterci 1.5 dci Laureate
EROL78 1.5dCi
@vren 2014 4x2 Laurette 110hp
brsm54 laureate yeni kasa 4x4 1.5 dCi 110hp
himzo 2013 laureate yeni kasa 4x4 110hp
kerim336 2011 4x2 1.5dci
kaansay 2012 Duster Laureate 4x2 Platin Gri
yasin_kaya 2012 4x4 laureate
1_bozkurt_1 4x4 laureate
kerim336 4x2
LaZsTyL 4x2
himzo 4x4 laureate
Kafkasdans 4x2
maystor 4x4 laureate
avahmet 2013 Model Yeni Kasa 1.5 Dci 4X4 Laurette Duman Gri
abbasyolcu777
ZkryTkr 4x2
hopali08
ömer.58 4x4
pierrecardin
yigit+ 4x2
bugra00 4x4 Adventure
esinticafe 4x2
attilagur
HyperXCrossfire ...
cemercemer 4x2 laureate
silverdagger
TruckTörMinator 4x2

0

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TruckTörMinator -- 5 Kasım 2014; 13:41:45 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

62 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:05:18 

Renault'un en son seri 1.6 16v 110 hp ve 1.5 dCi motoru, diğer dacialar gibi Nissan-Renault ortak yapımı,

Yürüyen aksam,çekiş sistemi tamamen Nissandan,

İster 4x2 ister 4x4 yada otomatik olarak torku zorunlu durumlarda 4 tekerleğe dağıtma sistemi,

Logan nasıl Clio ve Megane'ın malzemelerinden faydalanıyorsa buda Kaleos'un kardeşi,

Birde fiyatı 35.000 ytl yi geçmezse piyasayı siler süpürür,
Yahu adamlar yapıyor vallahi,he tamam piyasada daha iyi yokmu elbette var ama bu fiyat/performans bide dacia nın sağlamlığıyla birleşecek.

Özellikle kırsal kesimde yaşayıpta sık sık şehirdede bulunanların yada heryol koşulunda tık dememek isteyenler kaçırmaz diye düşünüyorum.

Bravo Dacia Bravo Renault Bravo Nissan

local://upfiles/504570/114201123B9D4ED1B23B98FBA6A005A2.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zisan91 -- 10 Aralık 2009; 18:10:49 >

● Galatasaray SK ●
● Elano Blumer ● Kader Keita ●
● Arda Turan ● Milan Baros ● Harry Kewell ●
● Joao Alves ● Lucas Neill ● Dos Santos ● Leo Franco ●
● Made By Curly ●

23 Mesaj
17 Aralık 2009; 12:22:27 

evet sana yürekten katılıyorum kırsal kesimde yaşıyorum veteriner hekimim ve de bu aracı istiyorum alacağım da inş şu an türkiyede olsun şu tık demeden veririm 45000 tl.neden mi vergisi si 600 civarı 4x4 disel az yakıyor 105 hp dışı gayet iyi dağda bayırda köy yollarında şehirde her yerde kullan altı yerden yüksek brnim için ideal herkes aracını isteğine göre almalı bence hava atacaksan vereceksin parayı koyacaksın benzini yakacak ödeyeceksin vergisini 2500 cc motorlu bi 4x4 e verdiğin vergi ile bu arabayı alırsın ben de o kadar para yok vergi için.ben hep derdim bu özellikte bi araç olsun die millet güler di bana şimdi alacağım bu arabayı ben onlara güleceğim

62 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:05:22 

herkesin seçimi kendinedir.Ben işime yarıyacak içime sinen bir araca 30.000 gönül rahatlığıyla veririm eğer durumum el veriyorsa.aynı özellikte sadece marka farkı yuzunden 15-20 bin lira fazla ödemek bence çok mantıklı değil.Ama dediğim gibi herkesin seçimi kendine ait

● Galatasaray SK ●
● Made By Curly ●

3594 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:43:55 

Dacianin fiyat konusundaki en büyük avantaji, araclarin romanyada üretilmesi ve dogal
olarak ucuza gelmesi,sonucta romanyada calisan bir iscinin maasi 200-300 euro maksimum..
bu da üretilen araclara fiyat konusunda olumlu yansiyor ve dacia kaliteli ve iyi arabalr üretiyor..

sözkonusu dusterin güzel satis yapacagindan emninim..o fiyata markali bir araba alamasinis

870 Mesaj
19 Aralık 2009; 2:57:38 

quote:

Orijinalden alıntı: vet.darkcloud

evet sana yürekten katılıyorum kırsal kesimde yaşıyorum veteriner hekimim ve de bu aracı istiyorum alacağım da inş şu an türkiyede olsun şu tık demeden veririm 45000 tl.neden mi vergisi si 600 civarı 4x4 disel az yakıyor 105 hp dışı gayet iyi dağda bayırda köy yollarında şehirde her yerde kullan altı yerden yüksek brnim için ideal herkes aracını isteğine göre almalı bence hava atacaksan vereceksin parayı koyacaksın benzini yakacak ödeyeceksin vergisini 2500 cc motorlu bi 4x4 e verdiğin vergi ile bu arabayı alırsın ben de o kadar para yok vergi için.ben hep derdim bu özellikte bi araç olsun die millet güler di bana şimdi alacağım bu arabayı ben onlara güleceğim

Hocam ben sizin diğer taraftaki açtığınız konuyu görmüştüm. Sonra bu Dacia Duster 4x4 konusu açıldı, size bunu tavsiye edecektim ama malum forumda Dacia deyince bir taşlanmadığınız kalıyor; malum herkesin altında Mercedes, BMW var konuya dönecek olursak, siz Bursa'daydınız galiba. Dağdaki köylere hastaya giderken çok yokuş varsa Connect ile çıkamayabiliyorum demiştiniz. Duster bence tam size göre bir araç. Benim abim de veteriner hekimi, ona da bir araç alacağız; çekişi vs iyi olması lazım. Öte yandan Niva gibi çok konforsuz da olmamalı, uzun yolda da kullanılacak bir araç istiyoruz çünkü. Şu Duster bir çıksın hele, abime de tavsiye edeceğim. İçinin güncel Dacia'lardan pek farklı olacağını sanmıyorum ama motor, vergi avantajı, sorunsuzluğu, sağlamlığı, Nissan'ın 4x4 kabiliyeti vs düşünüldüğünde Duster bence gerçekten uygun ve başarılı bir araç olacaktır. Merakla bekliyorum.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

62 Mesaj
19 Aralık 2009; 3:05:51 

Bence şık ve estetik bişeyde olmuş alınası bi araç.
Bende 2005 Logan 1.4 var .tü tü tü tık demedi daha bikere 50 binde.
Neden önyargılar aşılamadı anlamıyorum.

● Galatasaray SK ●
● Made By Curly ●

870 Mesaj
19 Aralık 2009; 3:16:45 

quote:

Orijinalden alıntı: zisan91

Bence şık ve estetik bişeyde olmuş alınası bi araç.
Bende 2005 Logan 1.4 var .tü tü tü tık demedi daha bikere 50 binde.
Neden önyargılar aşılamadı anlamıyorum.

İster "markalar" bölümünde olsun, ister "otomobil genel" bölümünde olsun, dönen muhabbetlere bakınca bana çocukça geliyor. Millet bilmem ne marka aracın 0-100km hızlanmasını tartışıyor, bilmem ne marka aracın 0-100 hızlanması bir başka markanınkinden 1sn fazla olduğundan "o araç alınmaz" diyor. Gereksiz donanımların muhabbeti yapılıyor vs vs. Böyle bir ortamda Dacia gibi konfor odaksız yaratılmış bir aracın değerini bulması zor olur. Dacia'yı mantıklı kararlarının seçimi yapan insanlar genelde araçlarından memnunlar. Zaten bunu Renault servisleri de söylüyor; çok karmaşık bir yapısı olmadığından ve karmaşık parçalar taşımadığından Dacia'lar son dönemde Renault çatısı altında üretilen araçların içinde en sorunsuzu. Ama bunun götürüsü olarak da konfor ve donanım eksikliği var. E bu da ister istemez önyargı doğuruyor. Dacia'nın değerini kullanan insanlar biliyorlar zaten. Duster'ın değeri de piyasaya çıktığında anlaşılacaktır. Ama umarım iç mekan tasarımı, kokpit yapısı vs Sandero ya da Logan'ınkinden daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seksanddirt -- 19 Aralık 2009; 3:18:47 >

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir

3594 Mesaj
19 Aralık 2009; 12:09:10 

Dacia kullanicilar bence kendini bu konuda kücük görmemeli..DACIA harika bir arac..ucuz,konfor,kalite
fiyatina göre okey..
kaldiki nerdeyse tüm dünyada fabrikalari bulunmakta...Rusya,Fas,Kolombiya,Hindistan ve Iran...
bu zamanda kimse kolay para kazanmiyor...8 bin euroya ( servosus ) sandero varken, niye gidipde
10-12bin euroya polo,corsa vs vs alayim ? herne kadar saymis oldugum bati modelleri aslina
bakilirsa iyi arac olsa bile...isteyen yeni araca 8 bin verir,diger 5-6 yasinda kullanilmis bir araca..zevkler
tartisilmaz....ama Dacia nin kötü bir arac oldugu söylenemez...

Almanya dünyanin en zor otomobil ve ticari arac pazari....
ve bu ülkede Dacia kendine iyi bir isim yapti...lada,proton ve cin li yapamazken......

http://motortips.blogsp...ppear-in-its-final.html

23 Mesaj
24 Aralık 2009; 14:35:26 

ya arkadaşlar şu dysterın içinin resimleri yok mu ? ne zaman çıkacak? sabırsızlık kötü bişey

62 Mesaj
25 Aralık 2009; 0:34:57 

quote:

Orijinalden alıntı: seksanddirt

İster "markalar" bölümünde olsun, ister "otomobil genel" bölümünde olsun, dönen muhabbetlere bakınca bana çocukça geliyor. Millet bilmem ne marka aracın 0-100km hızlanmasını tartışıyor, bilmem ne marka aracın 0-100 hızlanması bir başka markanınkinden 1sn fazla olduğundan "o araç alınmaz" diyor. Gereksiz donanımların muhabbeti yapılıyor vs vs. Böyle bir ortamda Dacia gibi konfor odaksız yaratılmış bir aracın değerini bulması zor olur. Dacia'yı mantıklı kararlarının seçimi yapan insanlar genelde araçlarından memnunlar. Zaten bunu Renault servisleri de söylüyor; çok karmaşık bir yapısı olmadığından ve karmaşık parçalar taşımadığından Dacia'lar son dönemde Renault çatısı altında üretilen araçların içinde en sorunsuzu. Ama bunun götürüsü olarak da konfor ve donanım eksikliği var. E bu da ister istemez önyargı doğuruyor. Dacia'nın değerini kullanan insanlar biliyorlar zaten. Duster'ın değeri de piyasaya çıktığında anlaşılacaktır. Ama umarım iç mekan tasarımı, kokpit yapısı vs Sandero ya da Logan'ınkinden daha iyi olur.

zaten bu araçları inceleyenler bikere şunu kabullenmeli.Sorun çıkarmayacak beni a noktasından b noktasına götürecek ,Ailemle beni ucuza gezdirecek.Adam 2004 megane ını satıyor 2009 sandero alıyor bune kardeşim diyor. O zaman bende tek bişey diyorum, aklın nerdeydi. İnsan ne istediğini bilince aklında soruda kalmaz düşüncesindeyim vede dediklerinize kesinlikle katılıyorum.

● Galatasaray SK ●
● Made By Curly ●

3594 Mesaj
26 Aralık 2009; 11:45:28 

Ic mekan resimleri pek fazla yok nette..2 tane bulabildim...resimler SIR gibi saklaniyor muhtemel..
ama su bir gercek ki > suv ler cok poüler kriz ortaminda...hele duster bir TÜRKIYDE
piyasaya ciksin, ekmek su gibi satar...

alanlara simdiden hayirli olsun

0

Ekteki dosya (1)

3594 Mesaj
26 Aralık 2009; 11:48:00 

.

0

Ekteki dosya (1)

9 Mesaj
26 Aralık 2009; 23:19:22 

Şu kokpit tasarımı biraz değişse artık hep aynı tasarım ve malzeme ya arkadaşım.Daciayı ben çok seviyorum.1.6 mcv sahibiyim ama şu iç malzeme ön yargıları yıktırmıyor.Tamam fiyatına göre iyi,sağlam ve ekonomik ama bunu benim senin gibi kullananlar ve arabayı gösteriş amaçlı değil imkanları ve ihtiyaçları doğrultusunda kullananlar biliyor.Bu DUSTER'a da mutlaka bir çamur atıp beğenmeyen parası çok veya az farketmez ,göşteriş budalaları çıkıp aaa dacia mı verilir mi 35 000 o paraya ne arabalar var ikinci elde(bu sefer sıfır da derler ya neyse) derler.Bıktımmmm artıkkkk önnnn yargılardannnnnn.Yeter kardeşim.

3594 Mesaj
27 Aralık 2009; 12:51:35 

DACIA da zaten en cok begendigim o; , kullanisin ve tasarimin ( cokpit bölümünün )
Basit olmasi..sade olmasi...ayiptir söylemesi, gidip kredi cekip en klas bmw veya mersoda cekerim
altima...simdiki nesil arabalarda bir cok dügme,konfor aksesuari ve elektronik donanimi bulunuyor...
Direksiyona bile 20-30 adet dügme monte ediliyor...
bu tip saydigim seyler bana zevk vermiyor,kendimi kullanmasi zor bir ucak kokpitinde gibi
hissederim ...zevkler tartisilmaz...her zevke ve markaya saygim var...
ayrica dacia herhangi bir marka degil : reno ve nissan donanimli bir arac...

unutmayalim, bir zamanlar 124 ve toroslardan baska arac bilmez ve kullanmazdik...

Dacia , ladaya,tata ve cinlilere 10 basar ( fiyatina göre )

herkese hayirli pazarlar

0

Ekteki dosya (1)

204 Mesaj
27 Aralık 2009; 14:56:06 

Dışı çok güzel görünüyor ama içide mevcut Dacilar gibi değil mi?

3594 Mesaj
27 Aralık 2009; 17:13:23 

quote:

Orijinalden alıntı: anakondapower

Dışı çok güzel görünüyor ama içide mevcut Dacilar gibi değil mi?

yeni bir ic tasarim , dacia ve reno adina fazla para demek...
lüks segmentde bile MB c serisi,e serisi veya s serisinin kokpit bölümü,dügmeler,direksiyon vs vs nerden baksak birbirini andiriyor.

( Renault ) dacianin misyonu herzaman ayni ; ucuz,sade ve dayanikli... ( Ic ) görsel konular daima 2. veya 3 planda kalir

0

Ekteki dosya (1)
Guest
28 Aralık 2009; 11:53:44 

dacia sanero ile birlikte guzel isler yapmaya basladı (benim icin) bu duster da bu sekilde cıkarsa ustelik 1.5 85 vy 105 hp motor ile satılırsa iyi bir satıs rakamına ulasır. beyaz olanı gercekten cok şık duruyor ic tasarım sade fakat motor secenekleri , dıs tasarım ve resimdeki bagaj alanı ile bu arac yerden yüksek arac dusunenler icin ideal olabilir. fiyatı da 30-35 binlerde seyrederse süper olur.

20 Mesaj
28 Aralık 2009; 20:29:19 

İyi akşamlar ilgiyle izlediğim Dusterin yeni resimlerini buldum. Eklemeye çalışıyorum umarım başarabilirim.

0

Ekteki dosya (1)

20 Mesaj
28 Aralık 2009; 20:32:18 

Bu da bagaj kısmı.

0

Ekteki dosya (1)

20 Mesaj
28 Aralık 2009; 20:36:04 

Kapı içinde pencere açma düğmesi göremedim. Loganlarda ve Sanderolar da arka pencere açma düğmeleri nerede bilen var mı acaba? Belki onlarla aynıdır.

0

Ekteki dosya (1)

20 Mesaj
28 Aralık 2009; 20:45:34 

Aracın ölçülerini gösteren resime bakarak yüksekliği hakkında ne söyleyebilirsiniz. Ayrıca vites bölgesini gösteren bir resim daha var ama boyutundan dolayı yükleyemiyorum. Umarım daha zengin ve güzel açılardan resimler buluruz da araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.

0

Ekteki dosya (1)

298 Mesaj
1 Ocak 2010; 2:44:37 

Dacia'ların arka cam düğmeleri ön iki koltuğun arasında yerde bulunmaktadır.

1419 Mesaj
5 Ocak 2010; 13:56:00 

Yükseltilmiş Logan gibi ön arka kapılar.Umarım iç tavan yüksekliği yeterli olur gerçi loganda bile bu mesafe tatminkar.

Bence iç kaplamalar güzel olmuş ayrıca arka kapıdaki lastiklerde iyi olmuş mevcut modellerde yok.En full olanı 4x4 35000 olabilir.Çünkü ruhsatta binek mcv 7 koltuklu bile dizel 28000-30000 aralığında.
4x2 olanı baya tutar gibi çünkü çok ağır arazi şartlarında kullanım pek olmuyor yani 4x4 yerine yüksek alt ve torklu motor yeterli.

Araç Mayıs gibi ülkemize gelicek avrupayla aynı anda gelicek 2010 ilk çeyrek.Sandero stepway den sonra iyi hamle bence başarılı olur..

1419 Mesaj
5 Ocak 2010; 14:33:01 

Arazi için düğmeli seçim 4x2-4x4-4x4 lo sanırım.

0

Ekteki dosya (1)

1419 Mesaj
5 Ocak 2010; 14:39:24 

Boyutları açısından etrafındakilerden yükseklik büyüklük olarak karşılaştırın..

0

Ekteki dosya (1)

3594 Mesaj
7 Ocak 2010; 0:46:06 

Dacia Duster 2010'da Türkiye pazarında

Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Dacia Duster, 2010�un ilk çeyreğinde Avrupa ve Kuzey Afrika ile aynı anda Türkiye�de de satışa sunulacak. Araç, bazı pazarlarda Renault logosuyla tüketicilerle buluşacak ve 3 yıl-100.000 km garanti süresine sahip olacak.

Yeni otomobil;31 metrelik uzunluğuyla kompakt SUV sınıfında yer alıyor. Duster'da, Nissan tarafından geliştirilen bir 4 tekerlekten çekiş sistemine yer veriliyor. Renault ve Nissan modellerinden tanınan 1.5 lt 85 bg ve 105 bg dizel ile 1.6 lt 110 bg benzinli motorların yer aldığı aracın; ayrıca sadece önden çekişli giriş modelleri de bulunacak. Araçta; sürücü, yolcu ve yan hayastıkları, ABS, klima, alaşım jantlar, elektrikli camlar, yükseklik ve derlinlik ayarlı direksiyon, ön sis farları ve Radyo-CD-MP3 Çalar donanım seviyesine göre standart veya opsiyonel olarak sunuluyor.

Dacia�nın ürün gamındaki altıncı model olan Duster'ın 4 tekerlekten çekişli, 105 bg�lik dizelli üst versiyonu yaklaşık 35.000 TL'ye satışa sunuluyor.

( TASIYANLAR )

1419 Mesaj
7 Ocak 2010; 11:11:57 

Araba logan Konsol şuan kullanılanlardan.Fark lastikleri dışarı çıkarıp yerden yükseltilmiş.35000 iddialı bi rakam o kadar olacağını sanmam çünkü yeni araç diil kapılar mevcut logan kasa mevcut logan bu yüzden ucuza mal olacaktır.Başta aracı farklı sanmıştım ama yanındakilere bakarsanız çok yüksek çok geniş değil.

Tam şehir içindede kullanılabilecek bi araç.Bence en full 4x4 olanı 110hp dizel 32000 civarı olur yoksa 2.elde bu fiyata düşük km de iyi alternatifler var.

0

Ekteki dosya (1)

1419 Mesaj
7 Ocak 2010; 11:30:23 

quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

.

0

Bu resim Nissan Quashqai

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2010; 13:54:23 

dacia son derece iyi işlere imza atacak gibi

ayrıca aracın profilden görünümünde hafif nissan mış izlenimi var

bana göre tr de çok satar

161 Mesaj
18 Ocak 2010; 16:22:37 

Herkese selam,
ben yaklaşık 2 aydır bu arabayla ilgili internette araştırma yapıyorum ayrıca bir komşumda renault'ta yetkili bir pozisyonda ve bu arabayı beklememi söylüyor araba almadan önce. Fiyat ve özellikleri oldukça tatmin edici bu arada size en son videosunu da ekliyorum alacak olan ve bekleyenler için

http://www.youtube.com/watch?v=NFSKghv1Lsc

2010 / 1.5 dci / 105 bg / Privilege / Siyah / Sunroof / FLUENCE

1419 Mesaj
26 Ocak 2010; 12:21:12 

Alt takım 4X4 için .Peki reno daki tanıdıoğın fiyat için ne diyor ve kesin geliş tarihi..

0

Ekteki dosya (1)

887 Mesaj
26 Ocak 2010; 19:40:46 

Satar bu arac

415 Mesaj
28 Ocak 2010; 12:34:09 

Otomatik vites seçeneği olur mu?

Mitsubishi Colt 1.3 AMT

309 Mesaj
30 Ocak 2010; 20:27:54 

emin ol otomatik vitesi olmaz..zaten bu paraya bu sınıf bir araçta istenmez de...qasqaide bile yok ki bunda olsun ..nissan zaten tüm japon arabalarında olduğu gibi otomatik vitesi başarmış değil..yaptıkları toyota otomatiklerdeki gibi problemli..

309 Mesaj
30 Ocak 2010; 20:33:30 

ancak bende veteriner hekimim ve renault kangoo 2010 model ve peugeot 3008 2010 model sahibiyim..bu araç benim iş için kullandığım kangonun yerine geçebilir..hele bir gelsin ..bakacağız bakalım nasıl ? beklentilerimiz yüksek değil zaten iş amaçlı olacağı için kullanımı asıl olan..

161 Mesaj
9 Şubat 2010; 18:08:46 

Daha önce cevap yazamadım kusura bakmayın,
Mayıstan önce türkiyeye gelmiyor fiyat 40000 civarı diye tahmin ediyorlar ama henüz kimse bilmiyor öncesinde focus çalışması yapıp nabız yoklayacaklarmış yeni lagunada da yapmışlardı bende katılmıştım gizli bir toplantıydı benzer bir model uygularlar diye tahmin ediyorum ama iç mekan kafamda soru işareti hafta sonu renaultta loganın içinde oturdum canım sıkıldı çünkü konsollar neredeyse aynı gibi duruyor umarım digital göstergeli üst versiyon vardır Buda üretim resmi

0

Ekteki dosya (1)

1419 Mesaj
10 Şubat 2010; 9:22:41 

quote:

Orijinalden alıntı: nkacal

Daha önce cevap yazamadım kusura bakmayın,
Mayıstan önce türkiyeye gelmiyor fiyat 40000 civarı diye tahmin ediyorlar ama henüz kimse bilmiyor öncesinde focus çalışması yapıp nabız yoklayacaklarmış yeni lagunada da yapmışlardı bende katılmıştım gizli bir toplantıydı benzer bir model uygularlar diye tahmin ediyorum ama iç mekan kafamda soru işareti hafta sonu renaultta loganın içinde oturdum canım sıkıldı çünkü konsollar neredeyse aynı gibi duruyor umarım digital göstergeli üst versiyon vardır Buda üretim resmi

0

Reno açıklama yaptı nisan sonu diye.Aynı zamanda skoda yeti de gelecek üstelik 1.2 tsi 4x4.

Eğer fiyat 40000 olursa bence çok yüksek.ben max 32-35 olur diyorum o da 1.5 dci 110 luk 4x4 için.Bu arada arkasındaki araç sandero stepway aralarında çok fark yok gibi sandero stepway 26000 üstelik abs klima hepsi var..

Konsol konusuna gelince loganın aynısı üstte resimlerde var hiçbir fark yok.Tek fark tutamaklar ve orta konsol piyano kahve gibi renk yapılmış.Benim gördüğüm iyileştirme olarak arka kapıya önde öyledir kapı altı lastikleri konulmuş yol sesini baya keser..40000 çok iddialı bi rakam bence etmez.Beni alt ortadaki benzin deposunun açıkta olması rahatsız etti alt ortaya karter koruması gibi koruma olabilirdi.
En iyisi nisan ayını beklemek..

1592 Mesaj
13 Şubat 2010; 0:48:52 

stepway daha şık değil mi??? Bu biraz kaba görünümlü..Önden tofaş kuş serisi gibi..

444 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:44:49 

4x2 mart, 4x4 nisan ayında lansman yapılacak, giriş versiyonu 34.999 fiyatıyla satılacak..

1113 Mesaj
21 Şubat 2010; 14:52:25 

ben bu aracın yüksekliğini kalıbını bitürlü gözümde canladıramadım.. nette beyaz aracın fotoları var, o bana loganın biraz yükseltilmişi gibi geliyor yanında duran insanın boyunu geçmiyor, ancak youtubeda biri vidyo koymuş orada gerçek suv gibi kalıblı araç görünümünde hangisi doğru çözemedim.

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

1139 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:28:04 

Naxtera,

Emin misin , kim söylüyor o fiyatları ?

Bence fiyatı Türkiye için yüksek tutacak bu zihniyeti bozuk yerli yöneticiler

161 Mesaj
22 Şubat 2010; 15:04:46 

Bugun Dacia müşteri hizmetlerini aradım, duster'ın mayıs ayında satışa sunulmasının planlandığını başka bir bilgi veremeyeceklerini söylediler fransada 11 gün sonra lansmanı var ilgilenenler dacia.fr adresinden takip edebilirler en azından versiyon ve donanımı görmüş oluruz

161 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:13:57 

Duster
Ambience
Laureate
Prestige versiyonları olacağı kesinleşti dacia'nın romanyadaki fun sitesinde araçlarla verilen tanıtım kitaplarından birisinin bir kısmı yayınlandı fransızca olduğu için pek anlaşılmasa da üstelik resimler gerçekten kötü kopyalanmış kitaptan ama yukarıdaki versiyonlar kesin.

0

Ekteki dosya (1)

161 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:16:46 

araçta en üst versiyonda deri koltuk döşeme ve deri direksiyon simidi mevcut opsiyonal olarak diğerlerini de fransızca bilen bir anlatıversin artık

0

Ekteki dosya (1)

56 Mesaj
26 Şubat 2010; 16:42:41 

bu araçta sunroof yokmu? şayet yoksa gerçekten yazık olur.

270 Mesaj
2 Mart 2010; 17:32:53 

0

Fiyatıyla devrim yaratarak ''4x4 modeller pahalıdır'' inancını kırmayı hedefleyen Dacia, otomobil dünyasındaki yerleşik kuralları altüst etmeye devam ediyor.

Dacia Duster'in [font="Microsoft Sans Serif"]4x2 versiyonu Türkiye'de 29 bin 990 lira, 4x4 versiyonu 35 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla, Avrupa'da ise 4x2 versiyonu 11 bin 900 avro, 4x4 versiyonu 13 bin 900 avrodan başlayan fiyatlarla müşterilere sunulacak.

Rakipsiz bir fiyat, iç mekan genişliği ve donanım sunan Dacia Duster, düşük yakıt tüketimli ve karbondioksit salınımlı motor seçeneklerine de sahip.

Dacia Duster, her türlü yol koşulunda etkin sürüş kapasitesi sunan bir araca ihtiyaç duyan müşterilere yönelik sağlam, güvenilir, çekici tasarımlı ve kullanımı kolay bir 4X4 olarak tasarlandı.

Romanya'da Piteşti fabrikasında 4x2 ve 4x4 versiyonlar olarak üretilen Dacia Duster, Türkiye'de 1.6 16V 110 beygir benzinli ve 1.5 dCİ 85 bg ile 110 beygir dizel motor seçenekleriyle sunulacak.

Duster üretim ve satış anlamında uluslararası hedefleri olan bir araç. Logan ve Sandero'da olduğu gibi, Duster da dünyanın farklı bölgelerinde Renault veya Dacia markaları altında üretilip ticarileştirilecek.

Dünyada geniş iç mekanlı, sağlam ve ekonomik 4X4'lere ihtiyaç olduğu ve bununla birlikte, bu talebin bugün yeterince karşılanmadığı bildirildi.

Bu saptama sonucunda, Renault Grubu'nun ilk olarak büyümekte olan ülkelere yönelik her türlü yol koşulunda kullanılabilecek ekonomik bir SUV araç geliştirme kararı verdiği kaydedildi.

Piteşti fabrikasında Duster projesinin geliştirilmesi ve endüstrileşmesi için, yeni vites kutusu (6 ileri 4x4 TL8 mekanik şanzıman) ve yakında çıkarılacak tüm Euro4 ve Euro5 uyumlu motor seçenekleri dahil, toplam 290 milyon avro yatırım yapıldığı belirtildi.

-DACIA DUSTER'IN ÖZELLİKLERİ-

4x4 arazi araçları denildiğinde çoğunlukla akla gelen geniş boyutlarda ve pahalı araçlar düşüncesini çürütmeye kararlı olan Dacia Duster, 4,31 metre uzunluğa ve 1,82 metre genişliğe sahip.

Renault Megane büyüklüğünde kompakt boyutlu Duster, off-road kullanımda olduğu gibi şehir ortamında da aynı rahatlıkla kullanım sağlıyor. Dacia Duster, bir yandan arazi araçları dünyasına aidiyetini gösterirken, aynı zamanda çekici tasarımıyla şehir ortamına da mükemmel uyumunu sergiliyor.

Dacia Duster gerçek bir 4X4 olarak tasarlandı. Geniş çamurlukları, krom kaplamalı radyatör kafesi, büyük tavan barları ile koruyucu tamponu Dacia Duster'ın 4X4 genleri hakkında hiçbir kuşkuya yer bırakmıyor. Yandan bakıldığında, kasanın yüksekliği, ''16'' lastikleri ve geniş çamurlukları sürücüyü en zorlu zemin ve yol koşullarının üstesinden gelmesini sağlıyor.

Dacia Duster dünyanın her yerinde her tür zemin ve yol şartlarında kullanılmak üzere tasarlandı. Bu değişken ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla, Dacia Duster, zemin yüksekliği, yüksek ve güvenli sürüş konumu arayışında olan ancak günlük hayatlarında dört çekere gerçekten ihtiyaç duymayan müşteriler için de 4X2 versiyon olarak da geliştirildi.

Dacia Duster, 29 bin 990 lira ile 44 bin arasında değişen fiyatlardan satışa sunulacak

1139 Mesaj
2 Mart 2010; 20:03:51 

Teşekkür ederim bilgi verdiğin için Uzman rumuzlu arkadaşım.

1788 Mesaj
3 Mart 2010; 0:08:24 

iç tasarımı ofsayt ama fiyatına göre çok işlevsel bi araç ayrıca unutmayalım türkiye sadece izmir istanbul ankara değil %80 kırsal kesim o yüzden bence bu araç bu fiyatıyla müthiş işler başarır türkiyede en basit örnek chery nin cipleri bile çok sattı bu hem ucuz hem daha kaliteli hem daha gösterişli hem servis ağı reno...

yaza arabamı değiştirmeyi düşünüyordum vala beni bile dürtüyo şuan şeytan al al diye dizel motor seçeneği kesinlikle tercih edilebilir...

1711 Mesaj
7 Mart 2010; 20:42:01 

öncelikle araç @uzman 0042 nin verdiği bilgilerdeki fiyatıyla girerse oldukça rağbet görür diye düşünüyorum.dacıa şu ana kadar logan ve sanderoyla iyi işler yaptı.

özellikle verimli bir motor olan 1.5 dci tercih etmek için öncelikli nedenlerden olur.iç mekana gelince tamam çok gösterişli ve kaliteli olamayabilir ancak kullanışlı ve sade.aracın fiyat aralığına göre de tatminkar.

1419 Mesaj
7 Mart 2010; 21:41:47 

Bana göre 4x4 dizel 85,abs,katologdaki krom aksesuarlı 35000 olsa çok daha iddialı olurdu.sanırım bu dediğim 40000 civarı olacak 4x4 aksesuarlı 110hp dci de 44000.

Şu an çıkacağı fiyatlar yüksek geldi en azından 4x2 85 lik dizel 30000 olsa..

56 Mesaj
8 Mart 2010; 9:22:42 

bu aracın lansmanı yapıldığı aralık ayından beri arac almak için, bu aracı bekliyordum. yazık boşa beklemişim. 45 bin lira verdikten sonra ikinci elde çok temiz ve gerçek, tekrar altını çiziyorum gerçek 4x4'ler var. Ben hayal kırıklığı yaşadım...

1113 Mesaj
9 Mart 2010; 12:34:07 

renault maisten telefonla bilgi aldım..

ambiance versiyon için:
4x2 1.6 110ps benzinli + abs, klima, yolcu hava yastığı, 34.700
4x2 1.5 85ps dizel + abs, klima, yolcu hava yastığı 37.700

standart, siyah tavan rayları ve loureate, donanımda manuel klima standart

opsiyonel olan ekipmanlar abs, kilima, yolcu hava yastığı ve 16inç jantlar

araçlar mayıs sonu haziran başı gelecek, 4x4ler şuan gelmiyor, daha ileri bir tarihte gelecekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 9 Mart 2010; 15:48:29 >

1419 Mesaj
9 Mart 2010; 13:16:52 

Hocam klima standart o zaman.Opsiyonlarda klima yok dizel klimalı 4x2 85 lik 34700 sanırım

1113 Mesaj
9 Mart 2010; 15:03:41 

klimayı yazmayı unutmuşum

araçlar klimalı klimasız olarak varmış yani opsiyonel..
ellerinde araçla ilgili fazla bilgi yokmuş ancak

ambiance ve loureate olarak iki donanım var. "loureate" bir üst donanım.

birde kadın deri döşeme vs. bişeylerden bahseti, bu full donanım heralde, ama bilgi veremedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 9 Mart 2010; 15:08:35 >