Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.338
Cevap
53
Favori
727.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Diablo

Konuyla alakasız, kişisel tartışmalar içeren mesajları sildim arkadaşlar.
    Lütfen konuda bahsi geçen araç hakkında yorum yapınız, başka araçlar hakkındaki yorumlarınızı o araçların bölümünde/konusunda dile getiriniz.

Hakaret eden, sürekli olarak alaycı mesajlar atan üyeler daha fazla ısrar etmesinler, zaten gereken uyarı/ceza işlemi yapıldı.

İyi forumlar.

Teşekkürler
  • quote:

Lütfen konuda bahsi geçen araç hakkında yorum yapınız, başka araçlar hakkındaki yorumlarınızı o araçların bölümünde/konusunda dile getiriniz.

Hakaret eden, sürekli olarak alaycı mesajlar atan üyeler daha fazla ısrar etmesinler, zaten gereken uyarı/ceza işlemi yapıldı.

İyi forumlar.

çok sağolun:) insanlara yakışmayan bu uyarı için geç bile kalındı aslında, ama zararın neresinden dönülürse kardır diyelim, tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.
  • off be ne kadar çok kişi yazmış sayfaya bizim banladığımız gibi kalmış...
  • quote:

İyi forumlar.

iyi hoşda karşılaştırma yapmmassak verimli bi paylaşımda bulunamayız karşılaştırıcaz ki araç ortaya çıksın yanlışmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67
    off be ne kadar çok kişi yazmış sayfaya bizim banladığımız gibi kalmış...

sen niye banlandın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

sen niye banlandın?

Neden olucak buradaki tartışmalardan...
    Neyse oldu bitti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 25 Aralık 2010; 18:04:16 >
  • quote:

quote:

quote:

sen niye banlandın?

Neden olucak buradaki tartışmalardan...
    Neyse oldu bitti...

oldu bitti evet.. Sen yokken de kimse tartışmaya devam etmedi, bu yüzden konuda başka mesaj yok. Düşündüğün gibi rağbet görmediği için değil. Diğer dacia konularına bak güzel çalışmalar oluyor.

• 47.500 TL param var,

1) Dacia Duster alabilirim. 1.5 dCi 110 Beygir, yıllık vergisi 648 TL, yılda 15.000 km yol yaparım, 975 litre mazot yaklaşık 3.000TL. Sanayiye, servise, lastiğe, parçaya harcamam olmaz. Periyodik bakım 350 TL. Yıllık masrafı 4.000 TL.

2) 2006 model Land Rover Freelander 2.0 diesel HSE,112 Beygir alırım, 1.384 TL yıllık vergi. 15.000 km yol için 1.500 litre mazot yaklaşık 5.000 TL, arka cam motoru bozulur 1.500 TL veririm, servise gidip bakım yaptırırım 2.000 TL, 4 lastik lazım 1.000 TL. Yıllık masraf 11.000 TL'ye çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknhcs

47.500 TL param var,

1) Dacia Duster alabilirim. 1.5 dCi 110 Beygir, yıllık vergisi 648 TL, yılda 15.000 km yol yaparım, 975 litre mazot yaklaşık 3.000TL. Sanayiye, servise, lastiğe, parçaya harcamam olmaz. Periyodik bakım 350 TL. Yıllık masrafı 4.000 TL.

2) 2006 model Land Rover Freelander 2.0 diesel HSE,112 Beygir alırım, 1.384 TL yıllık vergi. 15.000 km yol için 1.500 litre mazot yaklaşık 5.000 TL, arka cam motoru bozulur 1.500 TL veririm, servise gidip bakım yaptırırım 2.000 TL, 4 lastik lazım 1.000 TL. Yıllık masraf 11.000 TL'ye çıkabilir.

Sıfır araç her zaman iyidir bence. Aksi halde söylediğiniz fiyatlara 2.el birçok iyi araç var. Ama ileride ne sorun çıkaracak diye beklemek veya sanayilerde koşuşturup parça aramak veya yüksek fiyatlara yedek parça bulmak veya bulamamak insanı kullandığı araçtan soğutan büyük etkenler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hknhcs

47.500 TL param var,

47ye full dizel 4x4 jip bence süper bi araç. vergi az yakıt az servis yaygın.. ve SIFIR 4x4 jip.. Bence tek tercih bu olmalı..
  • Kullananlar acaba benzinlisini tavsiye eder mi? Şehir içinde yoğun trafikte kullanan varsa ne yakıyor acaba? LPG montajı garantiyi bozuyor mu? Logan dizel mi, duster benzinli mi almalı sizce? LPG ile ne yakıyor? Çok mu soru sordum ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 30 Aralık 2010; 16:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Kullananlar acaba benzinlisini tavsiye eder mi? Şehir içinde yoğun trafikte kullanan varsa ne yakıyor acaba? LPG montajı garantiyi bozuyor mu? Logan dizel mi, duster benzinli mi almalı sizce? LPG ile ne yakıyor? Çok mu soru sordum ne

hocam logan dizel ile duster benzinli arasında kalıyorsan seni lpg sandero paklar
    hem otomobil hem jip tasarım güzel her ihtiyaca binayen

• Ya eknomik ve uucuz bir dizel almayı, ya da az donanım da olsa geniş ve yüksek (arabanın altından bahsediyorum) araç almak istiyorum. Yükseltilmiş lada samaramın ortasını bile kaç kere vurdum. Tamponunu 2-3 kere kırdım. Çarparak değil evin girişinde kaldırıma çıkıp bahçeye geçiyorum. Asfalttan önce çok yüksek ve dardı. İnerken vurdum Türkiye'min yolları malum. Bana hummer kadar yüksek ama az yakan bir araç lazım. 4 çeker olması çok gerekmiyor şuan. Duster dizel ve benzinli en sık trafikte e yakarım bilmek istiyorum.
  • quote:

Ya eknomik ve uucuz bir dizel almayı, ya da az donanım da olsa geniş ve yüksek (arabanın altından bahsediyorum) araç almak istiyorum. Yükseltilmiş lada samaramın ortasını bile kaç kere vurdum. Tamponunu 2-3 kere kırdım. Çarparak değil evin girişinde kaldırıma çıkıp bahçeye geçiyorum. Asfalttan önce çok yüksek ve dardı. İnerken vurdum Türkiye'min yolları malum. Bana hummer kadar yüksek ama az yakan bir araç lazım. 4 çeker olması çok gerekmiyor şuan. Duster dizel ve benzinli en sık trafikte e yakarım bilmek istiyorum.

şefim sen benim dediğimi atma stepway'e alıcı gözle bak
    diğer sanderolardan farklı şu özellikleri var, altı daha yüksek, tekerlekleri 185-65-r16 yani 16 inç, SUV kiti var. dizel az yakıyor tam bi arazi aracı

bi bak derim

• Stepway artık satılmıyor biliyorum. Dacianın sitesinde fiyatına basınca normal sanderoya atıyor. Duster kullananlar buraya hiç girmiyor mu yahu :-)

Şimdi tekrar baktım da araya koymuşlar stepwayleri fiyat listesinde. Ama 70 BG var en son dizelde. Ben 85 bile az gelir diyordum Sandero elendi direk. 70 BG dizel alınca 27 filan yapıyor. 2 daha verip en boş duster almayı tercih ederim şahsen. 1.6 110 BG motor var Ama klimasız olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 31 Aralık 2010; 18:58:45 >
  • dacia'nın dizel beygirleri çok düşük bende dizel 90hp yetmiyor diyorum vengadaki 1.6 crdi 128hp istiyorum
  • quote:

Stepway artık satılmıyor biliyorum. Dacianın sitesinde fiyatına basınca normal sanderoya atıyor. Duster kullananlar buraya hiç girmiyor mu yahu :-)

Şimdi tekrar baktım da araya koymuşlar stepwayleri fiyat listesinde. Ama 70 BG var en son dizelde. Ben 85 bile az gelir diyordum Sandero elendi direk. 70 BG dizel alınca 27 filan yapıyor. 2 daha verip en boş duster almayı tercih ederim şahsen. 1.6 110 BG motor var Ama klimasız olmaz

sandero satılmıyor mu?bu bilgiyi nerden aldınız? Evet menü olarak farklı yerde ama fiyat bilgisi sandero kisminda , ne sakınca var? motor tercihi evet dediğiniz gibi ihtiyaç meselesi, torku iyi olduğu için bana yetiyor doğrusu. Herşey ihtiyaç ve tercih meselesi.

Çünkü duster ana konu burası değil
    Ekleme: satılmıyor dediğinize göre satmayı düşünüyorsunuz. Siz o yüzden sıfır araba almayın bence çok zarar edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *XhsyPhoiDeus* -- 31 Aralık 2010; 20:19:44 >

• quote:

dacia'nın dizel beygirleri çok düşük bende dizel 90hp yetmiyor diyorum vengadaki 1.6 crdi 128hp istiyorum

nefis hiç doymaz, bi vadi dolusu altın olsa aynısından bi tane daha ister, o yüzden eldekiyle yetinmek gerek, ayrıca dizelde benzinli motorlara göre tork değerleri daha yüksek olduğu için kurtarıyor, stepwayde 70 beygir var, elbette 80 ya da 90 olsun isterdim ama olmamasını sorun yapmıyorum bu da bana yetiyor doğrusu;)
  • quote:

quote:

dacia'nın dizel beygirleri çok düşük bende dizel 90hp yetmiyor diyorum vengadaki 1.6 crdi 128hp istiyorum

nefis hiç doymaz, bi vadi dolusu altın olsa aynısından bi tane daha ister, o yüzden eldekiyle yetinmek gerek, ayrıca dizelde benzinli motorlara göre tork değerleri daha yüksek olduğu için kurtarıyor, stepwayde 70 beygir var, elbette 80 ya da 90 olsun isterdim ama olmamasını sorun yapmıyorum bu da bana yetiyor doğrusu;)

Tabiki banada yetiyor 90hp 221nm ama 128hp olmasını isterdim sadece

• quote:

quote:

quote:

Tabiki banada yetiyor 90hp 221nm ama 128hp olmasını isterdim sadece

haklısın, hiç de fena olmazdı:)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.