Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar direksiyonu saga sola cevirince tak tak diye ses geliyor acil yardim? Neden olur
    Bide arac durunca altinda yag akiyor sorun olurmu ? Ne kadar masraf cikarir bu ikisi acil cevap lutfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apoxxx -- 15 Haziran 2016; 4:10:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar dacia'nın diğer markalara göre ucuz olduğunu fark ettim öncelikle sormak istediğim kalitesine göre diğer markalardan daha ucuz olan arabalar var mı? ve 2. el duster veya sandero almayı düşünüyoruz 30-40 bin lira arasında önerebileceğiniz herhangi bir araba var mı
  • apoxxx A kullanıcısına yanıt
    Direksiyon bölgesinden gelen bir ses mi var yoksa titreme mi var?
    Ses var ise ESP açı sensörü ve döner kondaktör olarak geçen parça sorunlu.
    Titreme var ise kronik.
  • Selamun aleykum arkadaslar okadar okudum arastirdim bu arabayi almakla almamak arasinda kaldim ilk onceligim 4x4 oldugu icin seceneklerim icinde duster ida ekledim.motor vergisi yuzunden l200 ve hilux den vazgectim amarok u saymiyorum arazide pert o arac kim nederse desin bakimi parcasi pahali.velhasil kelam kisaca dusterin 4x4 u dag yollarinda nasildir motoru 1.5 dci sikinti yaratirmi artilari eksileri nelerdir aracdan komfor beklemiyorum canim sikildimi dag bayir sehir sehir gezecek bi arac ariyorum yakitida onemli degil sifir dusunuyorum off road icin modifiye uygunmudur dusundugum bfgoodrich jant lastik takimi on vinc helezon yukseltme falan filan yani daha kisaca ozetlemem gerekirse icimi acitmiyacak cebimi yakmiyacak bi 4x4 ariyorum cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.suanki gunluk kullandigim aracin sifir almistim 2011 citroen berlingo 220 binde bakimini yagi suyunu parca degisini yaparim acikcasi cebimi zorlamayan bi arac suana kadar sikinti cikarmadi cok sukur onunla bile dere tepe geziyorum tabiki bi aracin nerden gecip nereden gidebilecegi yerleride kestirmek gerekki kapasitesinin yettigince gezip tozup geliyorum bana bu araci sunun icin almalisin diyebilirmisiniz.

• jakabo_ist J kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla facebook da Duster off-road kulübü var. Oradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gezebilir forumunada göz atabilirsiniz.

• İron man süspansiyon kiti ve BFGoodrich lastik Hakkında bilgisi olan varmı duster üzerinde kullanan arkadaşlar varsa birkaç sorum var
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Fiyatlar Nasıl arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Şirkete 6 adet alacağım 4x2 dizel en boşunu

• Arkadaşlar dizel otomatik piyasaya çıkış tarihiyle ilgili bilgisi olan var mı?
  • jakabo_ist J kullanıcısına yanıt
    Bende 2015 4x4 Duster var.
    Anadolu şehirlerindeki, yaylaları, uçurumları, dağları, şelaleri, antik kentleri, milli parkları vs..., gezerim.
    Arada canım sıkılınca bozuk yollara dalarım, özellikle off road yapmak için denemedim. Şimdilik

LASTİK
    Aracın üzerinde gelen lastikleri ve sac jantları hâlâ kullanıyorum. 215 65 r16 Continental Crosscontact LX M+S. 33000km oldu.
    Bu lastikler ıslak zeminde yola çok iyi tutunuyor. Kızaklama kesinlikle yok. Kuru zeminde ve toprak yolda gayet iyiler.
    Şimdiye kadar 1 kere lastik patlattım, ona da çivi girmiş. Yakıt tüketimi ve gürültü seviyesi de iyi.
    Kum performansı idare eder. Plajda 15-20 cm kuma gömüldükten sonra LOCK modu ile 2-3 dakikda çıktım. A/T lastik olsaydı 1 seferde çıkardı.
    Fakat lastikler çamurda aracı sağa sola kaydırıyor, aracı zapt etmek zorlaşıyor. LOCK moduna sık sık geçmek gerekiyor....
    Karda çekiş iyi, fakat fren mesafesi çok uzun. Kocaeli gibi kışı hafif olan yerlerde ancak idare eder.
    Bu lastikler bitince 4 adet daha stok sac jant alıp
    *Yaz için 215 65 r16 Lassa Competus A/T (http://www.lassa.com.tr/lastik/216151-competus-at-yaz-21565r16-98s)
    *Kış için 215 65 r16 BFGoodrich All-Terrain KO2 (http://www.bfgoodrichtires.com/tire-selector/size/215/65/16/OE/BNW/all-terrain-t-a-ko2/tire-details)
    ye geçmeyi planlıyorum. Bu lastik Duster gibi hafif bir 4x4 ile ıslak zeminde kızaklama yapar mı yapmaz mı tereddütündeyim.

YÜKSELTME KİTİ ÇELİŞKİSİ (Paradoks içerir)
    Aracın yerden yüksekliği ve arazi açıları gittim yerlerde bana yeterli geliyor.
    Ayrıca aracın stok süspansiyon ve stok lastik ebatı (215/65 R16) ve tavsiye edilen lastik basıncı (29 PSI) ile hem asfaltta hem bozuk yollarda yol tutuşu çok iyi.
    Bağımsız arka süspansiyon sayesinde arka tekerler sürekli yol ile temas halinde.
    Gezenbilirde okuduğum kadarıyla yükseltme kiti takan arkadaşlar sürüş konforunun bozulduğu söyleyenler vardı.
    Aracın yol tutuşunu bozmamak için yükseltme kiti takmayı düşünmüyorum.
    Otoyollarda viyadük rüzgarlarında aracın hakimiyeti oldukça iyi.
    5cm daha yükselse Duster'ın geçemeyeceği yerleri yine geçemeyeceğim fakat aracın yol tutuşu ve konforu değişecek veya bozulacak.
    Bana göre yol tutuşundan ve konfordan vazgeçmeye değmez.Başkasına göre değebilir.

DİĞER
    Garanti süresi bittikten sonra 5-6 bin TL ye mal edebilirsem vinç, şnorkel eklemeyi ve aracın rengini yeşil yapmayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 9 Temmuz 2016; 10:02:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

Arkadaşlar dizel otomatik piyasaya çıkış tarihiyle ilgili bilgisi olan var mı?

Kasım ayında sipariş ekranına düşecek ve Aralık ayındanaraçlar lansman edilecek.
    Aralık ayı boyunca sınırlı sayıdaki Duster EDCler lansman fiyatıyla satılacak.
    Şubat ayına değin otomatik Duster alınamayacak, 2017 olarak gelicek olan Duster EDCler ise zamlı fiyattan müşterileriyle buluşacak.
    Herhangi bir Renault bayisinde tanışınız varsa, Kasım ayında aracınızı opsiyonlayınız.

• showstopper41 S kullanıcısına yanıt
    Orjinal Contileriniz bittiğinde yaz/kış güvenle kullanmak için BFG Urban Terrain alabilirsiniz.

Michelin Crossclimate'in SUV için olanı.

• Arkadaşlar bu duster ne zaman tamamen yeni kasaya geçicek acaba ...uzun zamandır bu kasa .

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Arkadaşlar bu duster ne zaman tamamen yeni kasaya geçicek acaba ...uzun zamandır bu kasa .

2018/2019

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Internette 2017 de otomatik vites ve yeni kasa ile gelecek yazıyor ama siz emin misiniz acaba ?
    Keşke 2017 de değişse alma planım var

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    Nerde yazıyor internette 2017 de yeni kasa grlicek diyr .

• http://www.arabakeyfi.com/7-koltuklu-2017-dacia-duster-ne-zaman-gelecek-2016-03-28-697.html

2017 Duster, selefinden daha modern multimedya sistemlerinin yanında daha kaliteli bir iç mekana kavuşacak. 2017 yazında yollarak çıkması beklenen yeni kasa 2017 Dacia Duster fiyatı Almanya'da birinci nesille aynı olan 11.000 Euro'dan başlayacak.

http://www.yenimodelozellikleri.com/dacia-duster-2017-de-yenileniyor/

http://habersefi.com/haber/2017-dacia-duster-fotograflari-ortaya-cikti-3915.html

Markaya yakın olan kaynaklar ve konunun uzmanları tarafından 2017'de ortaya çıkacak olan Dacia Duster modelinin hemen hemen çizimdeki ayrıntılarıyla aynı olacağı ifade ediliyor.

Yani tasarımlar farklı olsada google 2017 duster Yazdığım da bu sonuçlar çıktı ondan buraya gelip bir sorayım dedim :)

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler, fakat Urban Terrain de bir binek lastik ve işimi görmeyecek. Bir sonraki lastiğim kesinlikle all-terrain türünde olacak.
    Çamur, kar, kum gibi yumuşak zemin geçişlerinde difransiyel kilidini daha az kullanmak istiyorum.
    Kartepe, Menekşe Yaylası'ndan aşağı inerken yollar çamurluydu. 7-8 kere LOCK moduna geçmek zorunda kaldım.
    Çamurda özellikle de yokuş aşağı inerken ön aks ve arka aks farklı yönlere gidiyor.
  • İyi akşamlar arkadaşlar şurda ucuz fiyata dodik buldum.Bununla ilgili bilgisi olan varmı ? Fiyat baya düşük geldi.

http://urun.n11.com/diger/dacia-duster-2011-dodik-yan-camurluk-agzi-8-parca-P118157513

• quote:

Orijinalden alıntı: nvturboforce

İyi akşamlar arkadaşlar şurda ucuz fiyata dodik buldum.Bununla ilgili bilgisi olan varmı ? Fiyat baya düşük geldi.

http://urun.n11.com/diger/dacia-duster-2011-dodik-yan-camurluk-agzi-8-parca-P118157513

Aynı ürün birkaç ay önce 89 tl di yanlış hatırlamıyorsam.

• Arkadaslar duster 4wd hangi yagi kullaniyorsunuz yagini degistirecegim bide duster orjinal yedek parcasi satanbir site varmi periyodik bakim icin?

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.