Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Necvox e telefonumu bluetooth ile baglayamiyorum.Her deneyisimde yanlis sifre uyarisi veriyor.Ama necvox de en fazla 4 haneli parola giriliyor Telefonun verdigi baglanma parolasida 6 haneli.Yardimci olabilecek var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mister73 kullanıcısına yanıt
    merhaba ..fiyat makul. yani ben de bir ay önce yaptırdım aynı fiyat sadece bizde ufak bir indirim yapıldı yüzde 10 gibi ve 500 lirayı taksitle kredi kartından ödedik. kolaygelsin
  • Selamlar, Adana' da ikamet ediyorum. Adana, Mersin ve Tarsus'ta birer adet olmak üzere 3 ayrı bayi gezdim. 4x4 Duster ile ilgilendiğimi anlattım. Hepsinin ortak görüşü gerçekten yılın büyük kısmını 4x4 ün gerekeceği yol şartlarında geçiriyorsam bu aracı tercih etmem aksi durumda ise 4x2 yi tercih etmem yönündeydi.

Ancak benim takıldığım farklı bir konu oldu, bu 3 bayi de 4x4 için şaftının vınlama, uğultu yaptığı ve bu nedenle çok şikayet aldıklarını söyledi.

Dün bir marketin önünde çalışır durumda bir Duster gördüm. 2015 modeldi. Ve eğer psikolojik bir şartlanma yaşamadıysam sanki gerçekten bir ince vınlama geliyor gibiydi. Aracın arkasına baktığımda 4x4 olduğunu farkettim.

4x4 sahibi kullanıcı arkadaşlar arasında bu tip bir farkındalığı olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Teşekkür ederim.
  • Hayir, oyle bir sey yok ellerinde 4x2 kalmis galiba.

• nefesalmak kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Tam bir yıl 2015 modelini kullandım, herhangi bir rahatsız edici ses duymadım. Bayiler ellerindeki araçları satmak için böyle saçma bir yönlendirme yapıyor olabilir.

4x4 mü yoksa 4x2 mi sorusuna gelince: sadece şehir içi ve düz yolda kullanacak, çok nadir hafif araziye girecekseniz 4x2 versiyonu yeterli olur. Kar/kış durumlarında iyi bir kış lastiği almanızı öneririm. Ancak arazi ağırlıklı kullanılacaksa yada hobiniz varsa yılda bir kez bile keşke dememek için 4x4 versiyonunu tercih etmenizi öneririm. Sizin için gerekli değil ama kar/kış ağır geçen bölgelerde kullanılacaksa özellikle fren performansı açısından 4x4 versiyon için de kış lastiği kullanılması gerekir.

• 2015 4x4 Duster kullanıyorum, 22000 km oldu. Araç tabanında pütür vs yok. Auto modu ile 2000 km kadar yapmışımdır. 5-6 sefer çamur, kum gibi zeminlerde Lock modunu kullandım. Araçtan memnunum.
    20000 bakımı 454 TL tuttu. 4x2 lerle aynı.
    Şafttan gelen rahatsız edici bir ses duymadım. Lock modunu yumuşak zeminden kurtulduktan sonra kapatmak gerekir. Aksi takdirde aracın aktarma organları kasılıp ses yapabilir, aşınabilir, bozulabilir. Bu tüm 4 çeker araçlar için geçerli. Kullanım kitapçığında da bu konu açıklanıyor zaten.

Araç rölentide iken bazen fark etmesi çok zor olan fan sesine benzer bişey geliyor. Vantilatör kayışı veya rulmanlardan biri olabilir. Rahatsız edici olmayan normal bir ses. Bunu fark edebilmek için çevrenin de sessiz olması lazım.

Bazı bayiler 4x4 Duster satmaktan öcü gibi korkuyorlar, evet doğru. 4x2 deki kâr oranlarının daha yüksek olduğunu sanıyorum. Hem can sıkıcı hem komik bierşey. Adam Renault almıyoruz diye neredeyse yas tutacaktı

• himzo H kullanıcısına yanıt
    Ümitköy'deki Sistem-2 Renault yetkili servisinde aracımın ilk 20.000 bakımını yaptırdım. Yaklaşık 2,5 saat sürdü ve kredi kartına taksitle 447 liraya malodu. Genel olarak sonuçtan memnunum, belki ihtiyacı olanlara bir fikir verir. Ancak dikkatimi çeken birşey oldu. Yakıt filtresi değiştirilmemiş olarak gözüküyor, halbuki Dacia'nın web sayfasında standart 20.000 bakımında değiştirilecekler arasında yakıt filtresi de var. P.tesi günü servisi arayıp soracağım, varsa yorumlarınızı buradan beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: metinakyar

Yalniz vurdurduk suan calisiyor fakat kontaktan hala calismiyor stop etmedigimiz surece arac gidiyor.Sanirim bundan sonra yanimda 2 kisi tasicam:))

dizel arabayı mı vurdurdunuz?????

2012 dusterlarda akü problemi çıkıyordu nadiren. Akü birden enerjiyi kesiyor. içerisinde kısa devre oluyormuş. Garantiden değiştiriyorlardı. Ben kendi arabama 70 amperlik daha güçlü bir akü taktırdım. Servis çağırmaya zamanım olmadı akü gittiğinde. 250TL ye mal oldu bana ama ömürlük bir akü taktırdım. Kendi taktıkları akü biraz zayıf. Dağda bayırda farlarrı vs açık unutursam diye güçlü akü tercih ettim.

ömürlük akü mü? :)

en iyi akü diye gittim varta akü aldım, bir sürü para döktüm. 2 ay sonra şarj bilmemnesi hem bozuldu hem de giderken yanında aküyü de götürdü. bir daha kaliteli akü zor takarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

Yalniz vurdurduk suan calisiyor fakat kontaktan hala calismiyor stop etmedigimiz surece arac gidiyor.Sanirim bundan sonra yanimda 2 kisi tasicam:))

2012 dusterlarda akü problemi çıkıyordu nadiren. Akü birden enerjiyi kesiyor. içerisinde kısa devre oluyormuş. Garantiden değiştiriyorlardı. Ben kendi arabama 70 amperlik daha güçlü bir akü taktırdım. Servis çağırmaya zamanım olmadı akü gittiğinde. 250TL ye mal oldu bana ama ömürlük bir akü taktırdım. Kendi taktıkları akü biraz zayıf. Dağda bayırda farlarrı vs açık unutursam diye güçlü akü tercih ettim.

en iyi akü diye gittim varta akü aldım, bir sürü para döktüm. 2 ay sonra şarj bilmemnesi hem bozuldu hem de giderken yanında aküyü de götürdü. bir daha kaliteli akü zor takarım.

o sözün gelişi ömürlük. Sonuçta elektronik malzeme şans işi. Ama kalitelisini alarak kendinizi biraz daha garantiye alıyorsunuz. iki ayda olması iyi olmuş. Garantiden değiştirmişsinizdir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o sözün gelişi ömürlük. Sonuçta elektronik malzeme şans işi. Ama kalitelisini alarak kendinizi biraz daha garantiye alıyorsunuz. iki ayda olması iyi olmuş. Garantiden değiştirmişsinizdir.

arabanın bozduğu şey garantide değişir mi? :)

gitti malesef... :(

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arabanın bozduğu şey garantide değişir mi? :)

gitti malesef... :(

Canınız sağolsun.

Aslında değişirdi. Esnafına bağlı. Onu vartaya çakarlardı kusurlu ürün diye. Kısmet.

Bende acemilik ettim. Araba garantili idi. Akü garantiye girmez diye, akşamdan kendim hallettim. sabah yola çıkacaktım. Gittim aldım yenisini. 250TL masraf cepten gitti. Ama serviste de kesin iki gün yatardı araba arıza tespiti için.

• arkadaşlar merhaba 2016 model dacia duster laurent look paket 4x4 110 beygir aldık 10 gün oldu.
    deri direksiyon, kol dayama var birde park sensörü Tarsus'tan 67.500 e mal oldu.
    araçla alakalı 2 sorun vardı benim gördüğüm
    - aracın en son kapanan kapısı zor kapanıyor araç içi basınçtan olduğu söylendi mantıklı geldi çünkü cidden bagajı açık bırakınca 4 ü de normal kapanıyor :) zor dediysek sanılmasın ki kapanmıyor sadece bir tık sert kapatmak icap ediyor zamanla daha düzeleceğini söyledi servisteki usta.
    - araç hızı 90-100 e geldiğinde araç ön tarafından uğultu geliyor motor dişlilerindenmiş sanırım usta motor devri işle şanzıman devri uyumsuzluğu felan dedi düşük devirlerde yüksek hızlara araç geldiğinden oluyor bu ses dedi anlattı birşeyler de ben çok bişe anlamadım ilerisi için bir sıkıntı değilmiş kendisinde de 4x4 varmış ve aynı ses onda da varmış sıkıntı yapma dedi eyvallah dedik:) zaten aşırı rahatsız edici bir ses te değil ben araç içi seslere hassas olduğumdan duyuyorum aracı babama aldık babam hiç farkında bile değil.

araç alacak arkadaşlara fikir olsun diye şimdilik yaşadıklarımı yazdım ekstra bir durum olursa paylaşırım yine.

• benim ayrıca bir de sorum olacak arkadaşlar park sensörü serviste takıldı markasını felan bilmiyorum ama mesafe gösteren ekranı yok onun fiyatı ayrı mı oluyor bu sensöre o ekranı taktırabiliyormuyum servis mi takmadı durum nedir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar 4x2 2015 model dacia duster modelim var arka kapılarda yolculuk esnasında içeriye hava alıyor bu sizlerdede varmı nasıl giderilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MorningLight

Merhaba arkadaşlar 4x2 2015 model dacia duster modelim var arka kapılarda yolculuk esnasında içeriye hava alıyor bu sizlerdede varmı nasıl giderilir

Kapı içleri bomboş, yalıtım yok.
    Bu gri kapattığım yerlerde koca koca boşluklar var, haliyle oradan giren rüzgar, kapı döşemesinden iç mekana sızıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• arkadaşlar ben de dusterime tavan atkısı almayı düşünüyorum orjinal mi almalıyım yoksa servis dışından alsam monte ettirsem sıkıntısız kullanırmıyım ? Taktıran fikri olan varmı varsa fiyat ta yazabilir mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Merhaba arkadaşlar 4x2 2015 model dacia duster modelim var arka kapılarda yolculuk esnasında içeriye hava alıyor bu sizlerdede varmı nasıl giderilir

Kapı içleri bomboş, yalıtım yok.
    Bu gri kapattığım yerlerde koca koca boşluklar var, haliyle oradan giren rüzgar, kapı döşemesinden iç mekana sızıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bende 88 Mazda vardi onda bile kapi icine izocam benzeri bir maddeyle yapistirilmis (komple kapi icini kaplayan) kalinca bir naylon vardi. Bituself her zaman iyi cozumdur. Nivada yapardik bir zamanlar.

• quote:

Hocam şu uygulamaları yaptım, bir inceleyin derim.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=107588395

• himzo H kullanıcısına yanıt
    eyvallah dostum ses konusunda servistekilerde senin dediğini dedi zamanla azalır o ses ama 4x4 lerin olağan sesi dedi. park sensörüne de alışacaz artık yapacak bişe yok bir daha para veripte taktırmam bunla idare ederiz artık.
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.