Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.338
Cevap
53
Favori
727.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değerli arkadaş aracınız hayırlı uğurlu olsun.. izlenimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. o düz olan sırt yeri için kimileri satılan fileli çevresi madenle yapılmış sırtlıklar alıyor. ben şahsen öyle bir şey kullanmam. ergonomik gelmiyor atrıca da güvenli değil. bende çokça uzun yol yapıyorum ve sanırım gri süngerden bel boşluğuna alıştırarak bir parça yapıp kılıflandıracağım. orta kolçağı biraz zayıf zaten yaslandıkça tıkır tıkır ediyor. opetten sonra ilk defa shell doldurdum .hafif dinamiği arttı ama sanki sesi de arttı.
  • Demek ki koltuk konusu sırf bende sıkıntı değilmiş. Oraya bir çözüm bulacağız artık. Gerçi eşimin yaptığı günlük km 30 civarında, onda çok problem olmaz ama yazlığa falan gidince uzun yolda bel ağrısı olursa fena. Uzun yıllardır hem eşim hem ben dizel araçları tercih ediyoruz. Bende fluence dizel otomatik şirket aracı var, yanlış bilmiyorsam duster de aynı motoru kullanıyor. Şirket araçlarında shell kullanıyoruz ama ben kendim yakıt aldığımda PO veya LUK tercih ediyorum. Performans ve tüketim olarak daha iyi gibi geliyor psikolojik mi bilmiyorum. Duster'ın depoyu da PO dan fulledim, yaklaşık 48 lt 200TL mazot aldı. 600 küsür km yaptım hala 350 falan gider diyordu yol bilgisayarı, gösterge de de 3 çizgi kalmıştı.
  • PO veya LUK dediğinize göre sanırım istanbulda değilsiniz. genelde o firmaları daha çok ist dışında görüyorum. aslında yakıt konusunu yıllardır irdeledim ve çalıştım. şuan bir çok araçta kullanılan bu motor yakıt konusunda iyidir. megane 2 vardı. uzun yolda 3.9-4.2 arası muhteşem giderdi. bende bir ara fluens aldım ozaman 105 beygir.. inanın aracı sevmemiştim. zaten apar topar 110 beygire çıkardılar. motor yine 1.5 . bu dusterde evet aynı motor. tabi bunda o yakıtı beklemek hata çünkü ağırlık ve 4x4 faktörü ama bir litre artsın oda onun hakkı olsun. biz de hafta sonu kartepeye gidip geldik şuan ki tüketim 5.6 ile 5.8 arası. ayrıca benim bu 2. dusterim. geçen yıl da bir 4x4 almış satmıştım. birinci vitesi çok nadir kullanırım . ama yakıt konusunda bu depoyu bitirip bir de tekrar opeti deniyeceğim. dediğim gibi araba daha atak ama sesi az sanki daha çok. alttan yalıtım düşünüyormusun. benim ses sorunum yok ama arkadaşlar yalıtım için tavsiyeler geldi. bakalım hayırlısı ..

• Arkadaslar benim arabada sorun mu var 1depo ile 750km civari gidiyor sehirici ve genelde sert kullanim ile (1.5dci 90hp 4x2). Cok mu yakiyor normal mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dusterların en ekonomik ve en çok tercih edilenleri;
    2010-2011de 4x2 85 hp
    2012-2013 4x2 90 hp
    2014-2015 4x2 90 hp 6 ileri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul'da yaşıyorum sayın hizmo, evet LUK çok yaygın değil ama PO bol miktarda mevcut. LUK nedense bana daha uygun gibi geliyor. Eskiden bir miktar fiyat avantajı da vardı ama şimdi pek kalmadı. Bugünlerde eşim şehiriçi kullanmaya başladı bakalım ortalama tüketim ne olacak. Henüz tekrar yakıt almadı, 48 lt ile 750km geçti herhalde, depo bitince kaç km yaptığını yazarım.
    Bende motosiklet merakı da var, son beş senedir BMW1200GS kullanıyorum, uzun yolda 5,5lt ortalama benzin yakan motordan sonra inanın her araç tasarruflu geliyor insana. Yurt dışına da gezmeye çıkarım motorla, geçen yıl Almanya'ya gittim dönüşü İsviçre, İtalya Yunanistan üzerinden yaptım, Avusturya'ya kadar hep LUK kullandım diğer markalara göre hep en ucuzdu ve her depoda 20-30km fazla yol yapıyordu.
    Alt yalıtım düşünmüyorum, araç o kadar sesli gelmedi bana otobanda 130'a kadar çıktım ses makul seviyede, tabi ki binek araca göre biraz farklı ama altında M+S lastik var bu kadar ses olacak artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi königoe -- 23 Haziran 2015; 10:47:08 >

• kendi profilimin bir foto su olsun istedim ama olmadı yapamadım. ayarlar- avatar .yükle dedim uygula dedim olmadı anlamadım ben de beğendiğim bir fotoyu buraya koyayım bari..
    Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu
  • arkadaşlar selamlar,
    geçen hafta bayiden 1.5 ambiance 90hp için 49 bin tl, laurate için de 52 bin tl fiyat aldım.
    tabi bunlar nakit fiyatlar.
    kredili ise 1000 lira fark geliyor, 18 bin 18 ay sıfır faiz veya 0,89 faiz oranından 36 bin lira 36 ay 1150 tl kredi kullanılabiliyor.
    sizce temmuzda artış mı olur yoksa fiyatlar yaz dampingiyle bir miktar daha düşer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

arkadaşlar selamlar,
    geçen hafta bayiden 1.5 ambiance 90hp için 49 bin tl, laurate için de 52 bin tl fiyat aldım.
    tabi bunlar nakit fiyatlar.
    kredili ise 1000 lira fark geliyor, 18 bin 18 ay sıfır faiz veya 0,89 faiz oranından 36 bin lira 36 ay 1150 tl kredi kullanılabiliyor.
    sizce temmuzda artış mı olur yoksa fiyatlar yaz dampingiyle bir miktar daha düşer mi?

Hocam almisken laurate paket alon look pakette ekleyin cok guxel gorunuyor boyle araba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • laurate pakette sizinle hemfikirim ancak opsiyonların sonu olmadığı için sade araç tercih ediyorum.
    çünkü araç opsiyonlarla birlikte 60 bine yaklaşıyor. bu sefer de bir fiat 500 3K kullanıcısı olarak 500X'e yöneliyorum...
  • quote:

laurate pakette sizinle hemfikirim ancak opsiyonların sonu olmadığı için sade araç tercih ediyorum.
    çünkü araç opsiyonlarla birlikte 60 bine yaklaşıyor. bu sefer de bir fiat 500 3K kullanıcısı olarak 500X'e yöneliyorum...

Look paket ne kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • look paket her renk araca yakışmıyor. koyu camlar hariç onlar ayrı ve özel bir görüntü. araçların 2 renk olması güzel ama içine bir de 3. bir renk veya nikelaj katınca sanki cümbüş oluyor.fuarda bir duster vardı .araba füme oda siyahın kardeşi mesela o arabaya nikelaj yakışmış. ama bir platin gri veya beyazı düşünün yanına da siyah aksamlar bir de nikelaj ekleyince araba resmen amerikan tırları gibi oluyor.bir arkadaşımda platin gri duster var ona sadece siyah aksesuar ekledik.çok güzel oldu.çok güzel oldu. yani açık renk arabalarda look yani görüntü paketi bence güzel durmuyor.tabi zevkler tartışılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim336

quote:

laurate pakette sizinle hemfikirim ancak opsiyonların sonu olmadığı için sade araç tercih ediyorum.

Look paket ne kadar

Look paket 1.750 TL.
    Araç rengini beyaz düşündüğüm için sade bir görünümü tercih edeceğim sanırım.
  • Bizim araç 4X4 110bg 750km ye geldi daha yakıt almadık gösterge 5,8lt/100km ortalama tüketim gösteriyor hala 2 çizgi mazot var depoda, bu gidişle 900km yi devircek anlaşılan, ilk 500 otoban kalan Istanbul şehiriçi eco modda hep auto ayarda kullandık. Maşallah diyelim nazar değmesin. Dün tekrar biraz kullandım gayet güzel geldi bana yine.

Km yapmış arkadaşlardan öğrenmek istediğim fazla araziye çıkmadan Istanbul şartlarında insanca kullanınca 10-15 bin sonra arabanın sağından solunda sesler gelip gelmediği, bu konuda görüş bildirebilen olursa sevinirim. Fiyat performans oranının düşüklüğünden psikolojik etkilenme midir nedir bilemiyorum, hep çabuk dökülür mü diye bir endişe var içimde, eğer böyle bir durum da yoksa tam alınacak araba diyeceğim.
  • quote:

quote:

quote:

Look paket ne kadar

Look paket 1.750 TL.

Beyaz araç sahipleri kusura bakmasınlar, ayrıca renkler ve zevkler tartışılmaz ama bu araca koyu renklerin daha çok yakıştığı kanısındayım. Hele ambiance modeli düşünülüyorsa boyasız tampon beyazda pek güzel olmadığını düşünüyorum. Ambiance alacaksanız ve metalik farkı da vermek istemiyorsanız siyah tercih edin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: königoe

quote:

quote:

quote:

Look paket ne kadar

Look paket 1.750 TL.

Beyaz araç sahipleri kusura bakmasınlar, ayrıca renkler ve zevkler tartışılmaz ama bu araca koyu renklerin daha çok yakıştığı kanısındayım. Hele ambiance modeli düşünülüyorsa boyasız tampon beyazda pek güzel olmadığını düşünüyorum. Ambiance alacaksanız ve metalik farkı da vermek istemiyorsanız siyah tercih edin derim.

mevcut aracım siyah ve bu renk yazın gerçekten inanılmaz derecede çekilmez oluyor.
    beyazı bu yüzden düşünüyorum.
    dip not: siyah için metalik renk farkı var ve 600 lira.

• 2011 dci extreme clio III faz2 aracım var ve dacia duster almak istiyorum, yada temiz araç denk gelirse takasda olabilir, ne dersiniz tavsiye edermisiniz.
  • aracın neredeyse her rengini denedim. aslında bazı araçlara özellikle bazı renkler yakışır. bu birincisi. sonra arkadaş demişki beyaz renk araç sahipleri kusura bakmasınlar. bakmayız dostum evet jeep tarz arabaya ve duster a koyu renk daha çok yakışır. bunda hemfikirim. ben bu sefer beyaz aldım. camlara gerçek ultraviole kesen cam filmi yaptırdım. klimayı açınca içerisi kayseri tekir yaylası gibi serin. geçen yıl çok koyu renkli aracım vardı. üstelik tavan cam vardı. sanırım arabanın gücü en çok soğutmaya gidiyordu yinede tepeden sıcak geliyordu. yani tartışılmaz derken herkes sevdiği ve beğendiği rengi söyler de alır da bizler dostça burada tartışır fikir beyan ederiz. ve herkesin aracı hayırlı uğurlu olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himzo -- 27 Haziran 2015; 2:45:15 >
  • en güzel rengi budur

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    Bende bu rengi çok beğendiğim için resimdekinin aynısını almıştım ama çok kir belli ediyor onuda belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.