Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.338
Cevap
53
Favori
727.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

araç fazlalağından dolayı dusteri mi ne yazık ki satılığa çıkartıyorum. ilgilenenler varsa görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-dacia-denizli-den-beyaz-4x2-110-hp-laurette-model-duster-196241008/detay/
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize kazasız belasız sürüşle.

Benim bir yakınımda 2014 model 1.5dci 110hp 4x4 duster var. Aracı bende kullandım. Gayet güzel hoş ama 110-120 km süratin üzerine çıkınca epey bir rüzgar sesi yapıyor. Servise sorduk olur o kadar ses sonuçta pahalı bir araç değil altı üstü dacia gibi bir cevap aldık. Ben merak ediyorum acaba sizin araçlarınızda da böyle bir ses var mı ve siz servise başvurdunuz mu ? Bir çözüm bulabilen var mı ?

Tekrar hepinize kazasız belasız sürüşler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Selam,
    45.000 liraya 2012 4x4 110 hp Laurette 20.000 km anlaştık kısmetse hafta içi notere gideceğiz ama aklımda sorular var. Aracı kullanacağım yol çoğunluk uzun yol (çift şeritli ara yollar) 90-110 arası basılıyor en çok yakıt tüketimi fabrika değerine yakın olur mu? Bir de bu civarda 10 cme kadar kar ve buzlanma olabiliyormuş, kış lastiği almalı mıyım? (Trakya'dayım araç İstanbul, Edirne, Tekirdağ gezecek...

Son olarak 45.000 lira uygun mu bu araca?

45000 TL iyi fiyat. sadece kar olmasına gerek yok, ıslak yol için bile kesinlikle kış lastiği alın. Bir de 4x4'e bence size gerek yok. 4x2'si fiyat ve yakıt tasarrufu olarak daha uygun olur. Dağ bayır, kar çamur gibi işleriniz yoksa 4x2 de işinizi görür. Onun yakıtı uzun yolda 5 ciavrına düşer. Ama 4x4'te 6lt'nin altına düşmez.

bu tip araçlarda 4x2 olmaz! üretmemeleri lazım...
    4x2 alacaksanız binek alın... doğaya çıkacağım diyorsanız 4x4 olacak araç...
    4x4 olan araçta esp var... araç biraz dengesiz çünkü ihtiyaç esp...
    dag bayırla işi olmayan adam zaten neden duster alsın... yüksek ve dengesiz bir araç... eğer sadece şehirde binilecekse...
    karda kışta zaten çıkarmam deniliyorsa...

• Ben dacianın hiçbir arabasına binmedim ama yinede pek ala yorumlayabilirim:
    Renault markasını bilen biliyor, çıkardığı arabalar ortada, seviyesi belli.
    Yeri geliyor renaulttun en üst segmentteki modeli bile "tırt" çıkıyor ki öyle.....
    Dacia da onun yan sanayisi sayılır, başka söze hacet var mı?

Peki neden dacia alınır. Tamamen az parayla modelli arabaya binmek için. Tek sebebi bu.
    Bu da kimini memnun eder kimini pişman o ayrı konu.
    Yeri geliyor insan diyor. Şu markanın 99modeline bineceğime gideyim dacianın 2010 modeline bineyim en azından ama kararı iyi vermek gerek. Elbetteki araç pek yaşlı olmadığından motoru diri olacak ama nereye kadar. Yaşı benden büyük araçlar tıkır tıkır çalışırken ben renaultun bile araçlarının o yaşta sağlam kalabileceğini sanmam.

Misalen bir fikir: Duster alacağına, kasası sağlam bir R12 al, arazi için. Motorunu revize ettir. Kaloriferini attır. Radyatörünü büyüğünden (torosunkini) attır. Kasnağını falan değiştirt. Dişli iki çift lastik attır. Benzinde bin. Az yakar araziyede uyar. Tabi 4x4 sayılmaz lakin Türkiyedeki birçok taşranın üstesinden gelir. Bu aracın yetmediği yerlerdede kimsenin kolay kolay işi olmaz bence :)

• LaZsTyL kullanıcısına yanıt
    2013 duster ambiance 40000 bakımında hangi marka ve yağ önerirsiniz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necod -- 17 Şubat 2015; 22:11:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necod

2013 duster ambiance 40000 bakımında hangi marka ve yağ önerirsiniz arkadaşlar

Araba garantili değil mi? BAkımını serviste yaptırmayacak mıısnız.

Ben yeni yaptırdım 3. Bakımı Trabzon servis öptü beni. 480tl'cik. O da indirimli.

Ama son servis maceram. Garanti yaza doluyor. Ondan sonra dışarıda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlikileti

quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Selam,
    45.000 liraya 2012 4x4 110 hp Laurette 20.000 km anlaştık kısmetse hafta içi notere gideceğiz ama aklımda sorular var. Aracı kullanacağım yol çoğunluk uzun yol (çift şeritli ara yollar) 90-110 arası basılıyor en çok yakıt tüketimi fabrika değerine yakın olur mu? Bir de bu civarda 10 cme kadar kar ve buzlanma olabiliyormuş, kış lastiği almalı mıyım? (Trakya'dayım araç İstanbul, Edirne, Tekirdağ gezecek...

Son olarak 45.000 lira uygun mu bu araca?

45000 TL iyi fiyat. sadece kar olmasına gerek yok, ıslak yol için bile kesinlikle kış lastiği alın. Bir de 4x4'e bence size gerek yok. 4x2'si fiyat ve yakıt tasarrufu olarak daha uygun olur. Dağ bayır, kar çamur gibi işleriniz yoksa 4x2 de işinizi görür. Onun yakıtı uzun yolda 5 ciavrına düşer. Ama 4x4'te 6lt'nin altına düşmez.

bu tip araçlarda 4x2 olmaz! üretmemeleri lazım...
    4x2 alacaksanız binek alın... doğaya çıkacağım diyorsanız 4x4 olacak araç...
    4x4 olan araçta esp var... araç biraz dengesiz çünkü ihtiyaç esp...
    dag bayırla işi olmayan adam zaten neden duster alsın... yüksek ve dengesiz bir araç... eğer sadece şehirde binilecekse...
    karda kışta zaten çıkarmam deniliyorsa...

Yolları delik deşik; bazı sokaklarına çamurdan girilmez, 2-3 ana caddesi hariç bütün sokakları çamurla kaplı bir ilçede ikamet ediyorum geçici olarak.

Aracı aldım bu arada 4x4 olarak. Yüksek olması dışında memnuniyet verici yanı yok. 16 yıldır kullandığım ilk sahibi olduğum 98 Nissan Primera kullanış olarak çok daha konforluydu ve benzinli olmasına rağmen bu dizel araçla aynı yakıtı tüketiyordu ki benzin o zamanlar biraz daha pahallıydı düşen fiyatları da göz önüne alırsak primera düpedüz dizel dusterdan az yakıyordu. Umuyorum kısa bir sürede buradan kurtulucam ve dusterı hemen satıp alışık olduğum binek ve yere yakın bir arabaya geçeceğim.

İlginiz için teşekkürler.

• Sizden araç alınır. Düşük KM'de uygun fiyatlı olur.

Siz satın ki kıymetini bilecek dağ bayır, kar buz çamur binecek birisi alsın. Siz sadece delik değik çamurlu yol için 4x4 duster almakla hata yapmışsınız zaten. Bence altı biraz yüksek bir binek araca hemen dönün siz. Sizi tatmin etmez. Sadece yüksek diye onu alana kadar gidip benzinli kia spo alsaydınız. Hem donanım hem keyif açısından 10 numara araba. Hemde sizin bir önceki sattığınız araba kadar ancak yakar.
  • Ben 4x4 dusteri alalı 1 yıl oldu. 20.000 km yol yapmışım. En ufak bir yerde bir pişmanlığını duyduğum an olmadı. Herşeyi bilerek aldım zaten. Karda çamurda dağda bayırda beni hiç yarıyolda bırakmadı. Milletin zincir sarmak için durduğu yerlerde rüzgar gibi gelip geçtim.
    Daha 15Tatilde 3000km yol yaptım. 100-120 ortalama hız ile gittim genelde. dönüşte o kadar yolun genel ortalaması km'de 25kuruş. Kış lastikleri takılı. Bu havada karda kışta da yola çıkılır mı demedim. YArım metre kar yağdı, sitenin otoparkından çıkan tek araba benimkiydi.

Daha ne olsun. Bırak yağmur sensörü, geçe sensörü, far sensörüde olmasın.

:)
  • 2012 Duster Ambiance (Fabrika Çıkışı LPG'li)
    Garantisi halen devam eden aracımı su eksiltmesi sorunu ile servise götürdüm. Servis sorunu garanti kapsamında halledeceklerini söyledi.Ancak Debriyaj balatasında ciddi anlamda sorun olduğunu ve acilen değiştirilmesi gerektiğini ifade etti. Yapılacak olan tamirin garanti kapsamında olmadığını Parça ve işçilik için 1250 TL fiyat belirlendiğini Ancak 850 TL ye halledeceklerini söylediler.
    29.000 de olan garantisi halen devam eden aracımın Gerek yetkili servise gerekse DACIA müşteri hizmetlerine ısrarla bu değişimin ücretsiz olması gerektiğini söylememe rağmen kabul edilmedi.
    Sonuçta pazarlık vs 780tl 'yi vererek debriyaj balatası değişti.
    Tüketici hakem heyetine başvursam olumlu bir sonuç alabilir miyim?
    Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Saygılar...
  • murat2408 M kullanıcısına yanıt
    Debryaj olayı, kullanıcı hatasına direk maruz kaldığı için olumlu sonuç almanız zor.

"Ne malum sizin aracı sürekli yarım debryaj kullanmadığınız, ne malum arazide vs çok zorlamadığınız"

algısı vardır herzaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Debryaj olayı, kullanıcı hatasına direk maruz kaldığı için olumlu sonuç almanız zor.

"Ne malum sizin aracı sürekli yarım debryaj kullanmadığınız, ne malum arazide vs çok zorlamadığınız"

algısı vardır herzaman.

Sayın Hasan Oglanli,
    İlgi ve alakanız için teşekkür ederim ''kullanıcı hatasına bağlı'' kanısının oluşacağından bahsediyorsunuz.
    Ancak sizin mantıkla gidecek olursak firma isterse aracın hiçbir parçasını garantiye sokmaz.
    Motoru zorlamışsınız...
    Radyonun sesini çok açıp hoporlörü patlatmışsınız...
    Çok bozuk yolda kullanmışsın...
    Değişen parça tam anlamıyla mekanik bir parça. plastik, halat , hortum değil ki...

Bence Firma aracının arkasında tam anlamıyla durmalı.
    Müşteri memnuniyeti.
    Yoksa Marka değer kaybeder.(Sonuçta DACIA denildiğinde kesinlikle bir önyargı var) Bu sorunların müşteri odaklı çözülmemesi ciddi bir sorun kanaatindeyim.
    Bu sorunu Tüketici Hakem heyetine taşımayı düşünüyorum.
    Saygılar...

• murat2408 M kullanıcısına yanıt
    Hocam, debriyaj balatası fren balatası gibi kullanışa göre erken yada geç aşınabilir, ben logan için 1800 tl fiyat almıştım siz çok uygun yaptırmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Hocam, debriyaj balatası fren balatası gibi kullanışa göre erken yada geç aşınabilir, ben logan için 1800 tl fiyat almıştım siz çok uygun yaptırmışsınız.

Ufuk Bey,
    Sorun arızalanması değil. Bu kadar dikkatli kullanmama rağmen olması. Yani Aracın sağlamlığı noktasında kafamda soru işaaretinin oluşması...
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat2408

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Ufuk Bey,
    Sorun arızalanması değil. Bu kadar dikkatli kullanmama rağmen olması. Yani Aracın sağlamlığı noktasında kafamda soru işaaretinin oluşması...

Haklısın, baskı balatası çok kalitesiz, bende 20 bin de değistirdim, aslında bitik değil ama yanıyor bu balata ,kalkışlarda titreme koku ve debriyaj pedalı çok sertleşiyordu.değistirince problemim kalmadı çıkan balata valeo idi.

• Benim 62bin km oldu, hiçbir sorun yok.

• Arkadaşlar Duster in en dolu modeli hangisi geçiyor acaba birde 50.000 TL para verilip alınacak bir araçmıdır. Honda CRV (2010 modelden sonrası) ikisi arasında kaldım Duster kullanıcıları memnun mu tavsiye edermisiniz Crv mi Duster mi almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt_0618

Arkadaşlar Duster in en dolu modeli hangisi geçiyor acaba birde 50.000 TL para verilip alınacak bir araçmıdır. Honda CRV (2010 modelden sonrası) ikisi arasında kaldım Duster kullanıcıları memnun mu tavsiye edermisiniz Crv mi Duster mi almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Ben duster kullanıcısı olarak neden duster aldığımı anlatayım. Siz de kararınızı kendiniz verin.

4x4 olması
    1.5DCI 110BG motoru olması, (ki bu motordan 4milyon adet üretilmiş, mercedes A serisinde dahi kullanılan motordur)
    az yakması,
    vergisinin düşük olması
    Arıza yapan bir model olmaması
    Servis ve yedek parça ağının geniş olması.

Diğer alternatiflerim ise Nissan QQ ve Kia SPO idi. Son anda duster aldım ve pişman değilim. Daha dün yaklaşık yarım metre karda buzda zincirsiz gittim geldim. Keyif aldım.
    QQ ve SPO 4x2 ve benzinli. elektronik donanımı ve iç malzemeleri daha iyi. daha keyif cerecek bir araba. Ancak yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü tercihim Duster oldu.

2010 Honda CRV'de iyi arabadır ancak benim radara girmediğine göre motor, yakıt, vergi vb sebeplerden girmemiştir. Tabi bir de 50bin tl ye var mı?

:D

• Dusterın sitesinde en dolu modellerine bakabilirsiniz.

4x4 Laurate diye geçer. look paketi vardır. Yeni kasalarda navigasyon vs donanım seçenekleri mevcut.
  • Ayrıca Dusterların motor ve şanzımanları Bursada üretilip Romanyaya gönderilmektedir.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.