Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 1,6mjet dynplus asist kit Fiat bravo 105 bg aracımı bugün takasa verip, 2014 lau. 110 navigasyon harici full beyaz 57.900 tl ye 0 duster alarak aranıza katıldım.

Eski aracımdan çok çok memnumdum ancak hem işim gereği hem de ailemin büyümesi dolayısıyla bagaj hacmine ihtiyacım olduğu için sattım bravoyu. K belgesi sıkıntısı olmasa diğer - leri kabul edip kesin hafif ticari alacaktım ama K belgesiz eşya ile yakalanma korkusuna son anda cayıp, ikinci el yeni kasa c-max lere yönelmiştim.
    Dusterın eski tipini ilk çıktığında meraktan bayi de incelemiş ve ön konsol tasarımından dolayı direk elemiştim bir zamanlar. Açıkcası makyaj yediğini bile bilmiyordum. Tamamen tesadüfen gittim gördüm test ettim ve aldım. kullanımı, yüksekliği, düşük yakıt tüketimi, geniş ve genişleyebilen bagajı alıştığım cc nin varlığı, test sürüşünde inanamadığım sessizliği ile hemen karar verdim.
    Aracım salı yada Çarşamba gelecek. Inşallah doğru karar vermişimdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakatem

Arkadaşlar 2012 1,6mjet dynplus asist kit Fiat bravo 105 bg aracımı bugün takasa verip, 2014 lau. 110 navigasyon harici full beyaz 57.900 tl ye 0 duster alarak aranıza katıldım.

Eski aracımdan çok çok memnumdum ancak hem işim gereği hem de ailemin büyümesi dolayısıyla bagaj hacmine ihtiyacım olduğu için sattım bravoyu. K belgesi sıkıntısı olmasa diğer - leri kabul edip kesin hafif ticari alacaktım ama K belgesiz eşya ile yakalanma korkusuna son anda cayıp, ikinci el yeni kasa c-max lere yönelmiştim.
    Dusterın eski tipini ilk çıktığında meraktan bayi de incelemiş ve ön konsol tasarımından dolayı direk elemiştim bir zamanlar. Açıkcası makyaj yediğini bile bilmiyordum. Tamamen tesadüfen gittim gördüm test ettim ve aldım. kullanımı, yüksekliği, düşük yakıt tüketimi, geniş ve genişleyebilen bagajı alıştığım cc nin varlığı, test sürüşünde inanamadığım sessizliği ile hemen karar verdim.

Hocam bendede eski kasa duster var ve 1,6mjet bravolar cok hosuma gidiyor.hem motor hem ic hem dis tasarim cok hos. Aracinizin(bravonun) cekisi nasil ve ses sistemi nasil bilgi verirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerim336

quote:

Arkadaşlar 2012 1,6mjet dynplus asist kit Fiat bravo 105 bg aracımı bugün takasa verip, 2014 lau. 110 navigasyon harici full beyaz 57.900 tl ye 0 duster alarak aranıza katıldım.

Hocam bendede eski kasa duster var ve 1,6mjet bravolar cok hosuma gidiyor.hem motor hem ic hem dis tasarim cok hos. Aracinizin(bravonun) cekisi nasil ve ses sistemi nasil bilgi verirseniz sevinirim

Çekişi, özellikle ara hızlanması çok çok iyi. 109 bg fokus, 105 fluance kullandım uzun süre, ikisinden de iyi. Memnun kalırsın. Tabi ki 110 beygir dusterden de iyiydi
    . Ses sitemi benimkinde iyiydi. Yani 6 hoparlör vs. Yalnız Bluetooth telefon özelliği vardı ki çok alıştığım için duster de da olmasına sevindim.
    Arabanın sorunu imajı. Millet ilk aldığımı duyunca o para fiata verilmez, astar dizel alsaydın, ford daha iyi vs. Çok söylendi. Herkes fiatı albea linea ile bildiği için sanırım.. Hoş şimdi de dacia ya o para verilmez diyorlar ya..

Benim için hb bagajı yetmediği için sattım yoksa hiç sorunu yoktu, tek eksisi bana göre servis fiyatlarıydı. Imaj albea ama parça wolkswagen. 20.000 de giriyor ve çift bakım fiyatı alıyorlar her seferinde.

Alacaksanız mutlaka cam tavanlısını alın derim, ben de olsaydı belki daha satmazdım.

Öte yandan aldığım duster de kol dayama standardında mevcut mu? Bilen var mı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Çekişi, özellikle ara hızlanması çok çok iyi. 109 bg fokus, 105 fluance kullandım uzun süre, ikisinden de iyi. Memnun kalırsın. Tabi ki 110 beygir dusterden de iyiydi
    . Ses sitemi benimkinde iyiydi. Yani 6 hoparlör vs. Yalnız Bluetooth telefon özelliği vardı ki çok alıştığım için duster de da olmasına sevindim.
    Arabanın sorunu imajı. Millet ilk aldığımı duyunca o para fiata verilmez, astar dizel alsaydın, ford daha iyi vs. Çok söylendi. Herkes fiatı albea linea ile bildiği için sanırım.. Hoş şimdi de dacia ya o para verilmez diyorlar ya..

Benim için hb bagajı yetmediği için sattım yoksa hiç sorunu yoktu, tek eksisi bana göre servis fiyatlarıydı. Imaj albea ama parça wolkswagen. 20.000 de giriyor ve çift bakım fiyatı alıyorlar her seferinde.

Alacaksanız mutlaka cam tavanlısını alın derim, ben de olsaydı belki daha satmazdım.

Öte yandan aldığım duster de kol dayama standardında mevcut mu? Bilen var mı acaba?

Milletimiz zaten bilmeden konusmakta ustadır hocam malesef. Su bravolar hakettigi degeri,piyasayi gormedi sirf bu albea,linea imaji yuzunden. Ayni sey banada dendi. 34.250ye dacia mi alinir astra alsaydin falan. Anca tipe gore karsilastirma yapiyorlar. Bu arada dizel fluancelar hakkinda ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerim336 -- 31 Mayıs 2014; 19:21:48 >

• Aracimi satma fikrimi erteledim. Seviyorum aslinda arabami. Tek memnun olmadigim yonu ic mekan ve ses sistemi. İc mekan sorun degil alistim derli toplu gene rahatsiz etmiyor. Ama ses sistemi gercekten berbat. Bende eski tip teyp var usb girisi olmayan. Ve toplam 4 hoparlor var. Ses berbat diyebilirim. Pionerr usb teyp alsam (150 lira civarinda ve tasarimida hos) ses nasil olur arkadaslar?

• quote:

Aracimi satma fikrimi erteledim. Seviyorum aslinda arabami. Tek memnun olmadigim yonu ic mekan ve ses sistemi. İc mekan sorun degil alistim derli toplu gene rahatsiz etmiyor. Ama ses sistemi gercekten berbat. Bende eski tip teyp var usb girisi olmayan. Ve toplam 4 hoparlor var. Ses berbat diyebilirim. Pionerr usb teyp alsam (150 lira civarinda ve tasarimida hos) ses nasil olur arkadaslar?

Yokmu arkadaslar yorumu olan? Biraz canlandiralim konuyu

• Vallahi benimde yeni çıkan Skoda Rapid Spaceback hoşuma gitti, Dusterden inip ona binilir mi bilemiyorum.
    Yüksek arabaya alıştım, Skodanın eteklerini parçalarım gibi geliyor.
    Ama şehir içinde otomatik vites şart oldu, bazen trafiğe takılınca sol ayak iptal oluyor belli bir süre, korkuyorum debriyajı kaçırıp öndekine vururum diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maystor

Vallahi benimde yeni çıkan Skoda Rapid Spaceback hoşuma gitti, Dusterden inip ona binilir mi bilemiyorum.
    Yüksek arabaya alıştım, Skodanın eteklerini parçalarım gibi geliyor.
    Ama şehir içinde otomatik vites şart oldu, bazen trafiğe takılınca sol ayak iptal oluyor belli bir süre, korkuyorum debriyajı kaçırıp öndekine vururum diye.

Hocam aman diyim otomatik alacaksaniz dsgye bulasmayin. O araclarin piyasasi yok ayrica. Butceniz ne dusundugunuz?

• Bütçe düşünmedim hiç, 60-65000 arası olabilir.
    Yeni 4x2 110bg Duster de aklımı çelmiyor değil.
    4x4 alırken ana nedenim bağımsız arka suspansyon idi.
    Ama gördüm ki 4x2 modunda bile yakıt çok.
    Logan vardı daha önce, uzun yolda 4 lt yakıyordu, Dusteri 6 da zor tutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maystor

Bütçe düşünmedim hiç, 60-65000 arası olabilir.
    Yeni 4x2 110bg Duster de aklımı çelmiyor değil.
    4x4 alırken ana nedenim bağımsız arka suspansyon idi.
    Ama gördüm ki 4x2 modunda bile yakıt çok.
    Logan vardı daha önce, uzun yolda 4 lt yakıyordu, Dusteri 6 da zor tutuyorum.

Hocam opel astra dizellere bakarsanız daha iyi bence

• Merhabalar, ben de Duster sahibi olmak istiyorum ancak bütçem sıfır almaya müsait değil. Şu anda 2004 1.2 albea ya sahibim onu takasa verip duster ambiance modeli istiyorum. 2010 model 50000 km de 35.000 tl ye bir tane buldum fiyat oldukça makul geldi. sizce 2010 model nasıldır? 11 veya 12 lerle arasındaki farkı nedir. Benim için önemli olan klima, yürüyeni motoru, yolda bırakmasın SUV tadı versin yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsd

Merhabalar, ben de Duster sahibi olmak istiyorum ancak bütçem sıfır almaya müsait değil. Şu anda 2004 1.2 albea ya sahibim onu takasa verip duster ambiance modeli istiyorum. 2010 model 50000 km de 35.000 tl ye bir tane buldum fiyat oldukça makul geldi. sizce 2010 model nasıldır? 11 veya 12 lerle arasındaki farkı nedir. Benim için önemli olan klima, yürüyeni motoru, yolda bırakmasın SUV tadı versin yeter.

Merhabalar, fiyat 2011 model için ve ambiance donanım için hiçte makul değil. Tami 4x4 değilse.

o fiyatlara modeli daha yüksek laurate modelinden bakabilirsiniz. KM de daha düşük olur.

Biraz daha araştırın derim. Bir de takaslarda verilen arabalar ölü fiyatına gider. Onun yerine arabanızı kendiniz sahibinden.com'a ilan verip satın ve alacağınız arabayı da sahibinden alın. Böylece daha karlı bir iş yapmış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: leventsd

Merhabalar, ben de Duster sahibi olmak istiyorum ancak bütçem sıfır almaya müsait değil. Şu anda 2004 1.2 albea ya sahibim onu takasa verip duster ambiance modeli istiyorum. 2010 model 50000 km de 35.000 tl ye bir tane buldum fiyat oldukça makul geldi. sizce 2010 model nasıldır? 11 veya 12 lerle arasındaki farkı nedir. Benim için önemli olan klima, yürüyeni motoru, yolda bırakmasın SUV tadı versin yeter.

Merhabalar, fiyat 2011 model için ve ambiance donanım için hiçte makul değil. Tami 4x4 değilse.

o fiyatlara modeli daha yüksek laurate modelinden bakabilirsiniz. KM de daha düşük olur.

Biraz daha araştırın derim. Bir de takaslarda verilen arabalar ölü fiyatına gider. Onun yerine arabanızı kendiniz sahibinden.com'a ilan verip satın ve alacağınız arabayı da sahibinden alın. Böylece daha karlı bir iş yapmış olursunuz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Takas konusunda haklısınız.Ancak o fiyata laureta bulmak biraz zor gibi, yaklaşık bir haftadır araştırıyorum 41-42 den aşağı laureta görmedim. Tabi acelem yok dediğiniz gibiyse bir iki ay daha araştırabilirim.

• usbli cd çalarda flac desteği var mı ?
  • Ben bu konuda bir şey söyleyeyim:

Sizin aracınız kaç km de bilmiyorum ama benim aracım 4x2 2012 model laureate. 31000 km. de. Şu an şehir içi 5,5 gösteriyor. Ama ondanmıdır, değilmidir bilemiyorum, 4 tekerleğin havasını nitrojen ile değiştirdikten sonra yakıt sarfiyatım 1 litre düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansay

Ben bu konuda bir şey söyleyeyim:

Sizin aracınız kaç km de bilmiyorum ama benim aracım 4x2 2012 model laureate. 31000 km. de. Şu an şehir içi 5,5 gösteriyor. Ama ondanmıdır, değilmidir bilemiyorum, 4 tekerleğin havasını nitrojen ile değiştirdikten sonra yakıt sarfiyatım 1 litre düştü.

Makul bir rakam sizinki. Kendi ölçmemde gostergeye bağlı kalmadan ş.içi 26 krş yaktığını gordum. Muhtemelen göstergesi arızalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhabalar,

Uzun süredir forumda bu sayfayı takip ediyorum ve okuduklarım beni Duster'a yönlendirdi. Ama halen kararsızlık yaşıyorum ve siz değerli dostlardan tavsiye bekliyorum. Kullanım amacımı ve gereksinimlerimi yazayım bana tavsiyede bulunmanızı rica ediyorum. Ben sizlere Elbistan'dan yazıyorum ve ayçekirdek işiyle uğraşıyorum. Benim 2012 model 1.3 dizel safeline vardı. Aracı kullanım amacımız: işçiler tesise gitmek için kullanırlar, arkasına 1500 adet boş çuval atıp çekirdek almaya aksaray, denizli, ankara gibi yerlere gideriz. Kısmen arazidedir. (Çekirdek çayırları vs.) %50 ş.içi %50 ş.arası kullanımı vardır. Yakıt en önemli kriterimdir. İşçilerin kullanımında olduğu için donanım pek önemli değil. 120'den fazla hız yaptığımız yok. Dediğim gibi en önemli kriterim YAKIT. Doblo'yu dün itibariyle sattım ve yerine Duster düşünüyorum. Duster'ı düşünme nedenim; az yakıt, dobloya kıyasla nisbeten prestijli. Duster'in arka koltukları yatırınca 1000-1500 adet boş çuvalı buda alır. Bide araziye daha uygun. Normalde kıyasladığım araçların aynı sınıf olmadığının farkındayım ama Duster'da karar kıldım ancak hangi modeline karar veremedim. Fiyatları biraz uygun olsa laurate olsun dicem ama fiyat uygunluğu da önemli. Bu yüzden Ambiance düşünüyorum. 4X4'ün ve 4X2'inin vergierinin aynı olduğunu öğrenince 4X4 olsun diyorum. Sonuçta az da olsa araziye girecek. Ama bu seferde yakıtı çok olur mu diye korkuyorum?

Dostlar tavsiyeleriniz nelerdir? 4X4'ü 4X2 modunda kullansak normal 4X2'nin yakıt değerine ulaşabilirmiyiz?

• tikirti kullanıcısına yanıt
    senin için en uygun araç 4x2 90 bg olan modelidir 4x4 ü 4x2 modunda kullansan bile 100 km de 1 yada 1.5 litre daha fazla yakar bence dusterin 4x2 modeli hafif arazi şartlarında fazlasıyla performans verir ağır off road yapacak olmadıktan sonra 4x2 gayet yeterli bir araç antipatinaj sistemi olduktan sonra zaten 4x4ü aratmadan ufak tefek çamurda karda seni yolda bırakmaz
  • ensar_yasar E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. İnanın bu msjınızla fikrim yeniden değişti. bi tane 4X4 için pazarlık halindeydik. Aslında şöyle de bi durum var: sıfırı arasında normalde 5.000 gibi bi fiyat farkı var ama ikinci elde 4X4 için de, 4X2 için de aynı fiyatı istiyorlar. 2012 model 40.000 km altı araç bakıyorum. 4X4 için 40.000TL fiyatta anlaşmak üzereyiz, sizin mesajınız üzerine ikinci el 4X2 ambiance bakıyorum (2012 üstü/40.000km altı) fiyatlar yine 40.000. Bu şartlarda 4X4'ü ucuz aldığımı düşünüp tekrar gönlüm ona kayıyor. Sözün özü: inanılmaz kararsızım...

Tekrar teşekkür ederim.
  • tikirti kullanıcısına yanıt
    merhaba 15 gun kaldım elbistanda alt ust ettım sayılır epey gezdım.. aslen rizeliyim enerjisanın santralerini gezdim sarıguzel hacınınoğlu kandil dağdelen..... kara elbistan pınarbaşı falan ... duster konusunda şöyle diyim eğer çamurda işin yoksa 4x2 a lderim ama çamurada girerim duzdede gıderı mdersen 4x4 olsun fakat herguzelin kusuru olduğu gibi 4x4 1 - 1.5 litre fazla yakar yerıne göre sırf tarla da bişeler taşıycam dersen ambıance al eğer ailecede bınıcem gezıcem dersen laurate lok paketli fulunu almanı tavsiye ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaZsTyL -- 16 Haziran 2014; 23:23:20 >
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.