Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu
2192 Cevap397776 Görüntüleme18 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

62 Mesaj
7 Mayıs 2010; 19:53:36 

quote:

Orijinalden alıntı: aliki

dacia duster ile ilgili kendi görüşlerimide yazmak istedim.araç dışarıdan farklı içeriden farklı bir konseptte.dış görüntü orta ölçekli bir suv gibi fakat içi dar,siyah ve iç karartan bir görüntü basık tavan ve normal binek bir otomobil havasında.renault eski kasa meganın ve clionun parçalarından oluşan bir dashbord ve iç donanım.bugün zeytinburnu dacia showroom unda kapıları açıp aracın içine geçip oturayım dedim.kapıların içi resmen boş.açıp kaparken kuş gibi sanki.bagaj bölümünü geniş tutmak için arka koltuğu resmen ön koltuğa yaslamışlar.içi hakketten çok kasvetli.sunroof olayıda hiçbir donanımda yokmuş.
fiyat asla ucuz değil.4x4 versiyonu dizel 105 bg lik full+fullu (donanım full olsada çok eksiklikler var)temmuzda geliyormuş fiyatıda 47.000 t.l.?satarsa helal olsun derim.o parayı veren biraz borç harç daha oturaklı bir suv alır diye düşünüyorum.birde renault meganı ben 4 sene kullandım.ön dashborddan cıklama dahil her türlü ses geliyordu.düz asfalt yolda bile asabımı bozan kapı ve diğer yerlerinden gelen sesler arabadan iyice soğutmuştu beni ve dayanamayıp 4 senede satmıştım.duster da kullanılan malzeme aynı ve bu arabayla birde offroad yaptığınızı düşünün.6 ay sonra kulaklarda pamukla arabayı kullanabilirisiniz?

2009 sportage kullanıyorsun gelip duster a yorum yapıyosun. yap tabi. ama bilinç altında bi sportage var ve sen onun bazı özelliklerini duster dada aradın alıştığın için. Dacia bunu barbaros bulvarında simsiyah camlarla gezilsin diye yapmadı. Kırsal kesimdeki kullanıcıya 30 bin liraya dağa taşa vurucak sağlam bi araba vermek için yaptı. içine 1-2 donanım daha ekleyip şehirdeki kullanıcıyada hitap etmeye çalıştı. yanlışım varsa uyarın lütfen. Ama nedir bu büyük beklentiler anlamıyorum. Arabada donanım değil sağlamlık ön planda. Loganıda beğenmeyenler var aynı sebepten. Ama bikere sorun çıkarmada. Neden ??? Çünkü sorun çıkarıcak elektornik donanımı yok. sorun çıkması için sorun çıkarıcak bişey olması gerekir. Dağda taşta o logan neler yaptı ben biliyorum. Primeranın giremediği heryerde şaşırttı beni. max. torkunuda 3000 'nde veriyor 1.4 motor bi benzinli modeler göre çok iyi. Ama bazı arkadaşlar daha objektif düşünürse ve biraz empati kurarlarsa bana katılacaklardır.

● Galatasaray SK ●
● Elano Blumer ● Kader Keita ●
● Arda Turan ● Milan Baros ● Harry Kewell ●
● Joao Alves ● Lucas Neill ● Dos Santos ● Leo Franco ●
● Made By Curly ●

2218 Mesaj
7 Mayıs 2010; 20:49:29 

bu aracın karşılaştırılması gereken araç qhaskai değil terios tur...nissan nissan yani, heleki arazide izsim yapmış marka (ben beğenmiyorum ayrı)
bugün duster siparişimizi verdik allah utandırmasın

79 Mesaj
7 Mayıs 2010; 23:12:38 

quote:

Orijinalden alıntı: egunns

bu aracın karşılaştırılması gereken araç qhaskai değil terios tur...nissan nissan yani, heleki arazide izsim yapmış marka (ben beğenmiyorum ayrı)
bugün duster siparişimizi verdik allah utandırmasın

Hayırlısı olsun.
Hangi donanımını kaça aldınız bilgi verebilir misiniz acaba?
Liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yaptılar?

2218 Mesaj
8 Mayıs 2010; 1:08:16 

ilk etapta fazla araç gelmediği ve gelmeyeceği için şu an sıkıntı var; dacia,türkiyeden çok talep beklemediği için fazla araç ayırmamış; ama tam tersi oldu millet kuyrukta; bayilerin çoğu artık sıra bile yazamıyor; biz haziran sonu gelen siyah laurette look paket araçlardan birini alıcaz; güvenlik paketinin olup olmayacağı henüz belli bile değil; bu yüzden net fiyat alamadık; zamdan etkilenmeyeceğimizi biliyoruz ama teslimat aşamasında çok ufak bir fiyat jesti yapacaklarını söylediler

2311 Mesaj
9 Mayıs 2010; 1:36:28 

Cherry tiggodan bıle daha ucuz oldugu ıcın tercıh edılebılır ama sandero stepway bence daha sık ve daha ucuz.Ben alacak olsam stepway ı tercıh ederdım

2044 Mesaj
9 Mayıs 2010; 2:15:16 

forumda duster sahibi olan var midir? konu da goremedim ya da gozden kacirdim.

zonguldakta bir duster sahibinin yorumlarina kulak misafiri olmustum. tam olarak `yaa bu araba neymis boyle. bi ankaraya gittim depo bosaldi. cok yakiyor. hic sevmedim ya` demisdi.

sonucta adi arazi araci olan bir makine bu. biraz fazla yakmasi normal karsilanmali. sizin yorumlariniz ne olur bu konuda?

asil merak ettigim konu ise aracin arazi performansi. hic test eden oldu mu? sifirinin bu fiyatlarda olmasi insani suphelendiriyor dogal olarak. fakat insanlar ismi olan arabalari alirken marka amblemine muthis paralar verdigi icin daicanin ucuz olmasini pke yadirgayamiyorum. zaten adamlarin satis politikasi bu yonde.

79 Mesaj
9 Mayıs 2010; 15:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: -BoZ-
fakat insanlar ismi olan arabalari alirken marka amblemine muthis paralar verdigi icin daicanin ucuz olmasini pke yadirgayamiyorum. zaten adamlarin satis politikasi bu yonde.

Dacia Duster'ın hiç de ucuz olduğunu düşünmüyorum. Çok ciddi donanım eksiklikleri var ve kaliteli malzemelerden üretildği de söylenemez. Bu durumda insanlara düşük gibi gelen fiyatı bile yüksek bence.
Bikere bu araca Laurette paket olmadan binilmez bence. O da en dolusu olmasına rağmen yeterli donanımda değil ve başlangıç fiyatı diye geçen fiyatla arasında ciddi fark oluşuyor bu paketi alınca.
Şahsi fikrim parasının aracı değil bu araç ben yetkililerin iddialı söylemlerinden sonra gelen donanım ve fiyat listesini görünce ciddi hayal kırıklığı yaşadım.
Bu araçla ilgileniyorduk ama şuan tercihlerimiz arasında değil.

2218 Mesaj
9 Mayıs 2010; 16:19:13 

evet -bir üye- arkadaş doğru söylüyor, bencede laurette donanım harici versiyonlar hakkaten çok boş; görsel olarakta çok zayıf...yani reklamlardaki 29.990 lık aldatmacadan başka birşey değil ve çoğu insanda reklama kanıp bayilere koşuyor; ha! bu tarz reklam stratejileri sadece renault group a has değil; hepsi böyle
Biz aracı kardeşime alıcaz (zaten bu türev araçlar benim tarzım değil)..kardeşiminde yıllardan beri yüksek araç hayali var..özellikle büyük jipleri çok seviyor;tabi bunlara sahip olmak çok külfetli
Ben duster ı 7 ay önce internetten gördüğümde hah dedim bu tam kızkardeşime göre bir araç (tipinide çok beğendim)..bu süre zarfında aracı ince ince takip ettim; aslında benzinli versiyonu aldırıcaktım çünkü senede yapılan 5-6 bin km dizeli mantıklı kılmayacaktı fakat benzinlininde laurette versiyonu yok
Şimdi bakıyorumda araç qashkai le karşılaştırılıyor; bu bile aracın bi nebze gücünü gösteriyor bence...arasında 12-13 bin tl lik fark var! ciddi fiyat...benim hep kriterim aslında kardeşimin istediği terios tu..bence aracın her özelliği teriosla mukayese kabul etmez; terios kadar boyutları ilginç bir araç hatırlamıyorum ben; yüksek, kısa, dar...sert virajda devrilecek gibi
bilmem anafikri anlatabildinmi; yani bu aracı almaya karar verenlerin mutlaka elle tutulacak nedenleri vardır; kimse parayı sokakta bulmuyor....
ha diyecekseniz bu paraya megane corolla vs alınır, bunu bende çok anlatmaya çalıştım kardeşime; ben yüksek araç olmazsa boşuna aracımı değiştirmem deyince çok da alternatif kalmıyor...
ha bu yazdıklarım aracı övdüm gibi sezilmesin, bencede fiyat biraz pahalı..laurette look paket max 36 bin tl lerde olmalıydı...40 bin tl lerde değil!

2174 Mesaj
9 Mayıs 2010; 21:50:54 

arkadaşlar bu dacia hakkında konuşmak için önce bir dacia tarhini nasıl dacianın kurulduğunu bilmek lazım romanya kominist partisi bir milliyetçilik sarhoşluğuyla dacia yı kurmuş bakmışlarki bu iş öyle marşlarla bayrak ve kuru bir milliyetçilikle olmuyor dacia nın bütün haklarını renault ya satmışlar sadece %1 lik bir hakkı romanya devletine ait ve satarken koydukları şartname leri var nedir şartları fabrika romanyada kalıcak üretim romanyada olucak ve tasarımı bağımsız dacia a ait olucak o kadar...

şimdi dacia nın kendine ait en ufak bir arge si mühendisi hiç bir şeyi yokdur her şey merkez fransada yapılır.. yani bazı arkadaşlar bu aracı dacia nın yada dacialı mühendislerin yapdığını sanıyor alakası yok.. daciayı fransada clio megan laguna v.b gibi yapan üreten mühendis takımı yapıyor..

sadece tasarımı dacia yaya ait onun dışında yürüyeni motoru iç tasarımı hatta gerekirse tasarımda bile müdahale ediyor renault..

bu araç bence satar neden satar fiyatı suv segmentinde en ucuz olan suv olucakdır ve aslen suv alıcak olan insan donanıma lükse konfora bakmaz..

anadoluda yüksekliği açısından iyi satabilir.. yani türkiyede segmentinde iyi bir pazar yakalayabilir.. heleki birde renault desteği var aracın yani insanlar 40 bine kim alır diyor yada 45 bine bine..

5 bin tl peşin 14 ay taksitle arabayı verirsen bak bakalım kimler alıyor yada 24 ay kampanya taksit yaparsan bak bakalım kimler alıyor.. renaultunun böyle büyük bir avantajı var türkiyede..haliyle dacia da bu nimetten faydalanıyor..

birde renault desteği düşünürseniz bu gün dacia bakımlarını renault servisleride yapıyor neticede aynı kokpit aynı motor aynı yürüyen.. haliyle buda çok cezbedici bir artı alıcı için.. parça bakım yedek parça sıkıntısı yok.. kendini ispat etmesine gerek duyucak bir teknolojisi yok neticede kullanılan teknoloji kendini ispat etmiş sağlamlığı belli olan renault teknolojisi..

bunun dışında bir özellikde araç hakkında söyliyim Arazi araçları için önemli olan yaklaşma, uzaklaşma açıları ve karın yüksekliğidir ve dacia duster bu konuda suzuki vitaradan sonra en iyi segmentinde ikinci araç olarak testlerde kendini kanıtlamış bir araç..

illa lüks konfor isteyenler fullu ünü alıp kendi de para harcıyarak o araca bir şeyler ekleyebilir neticede lüks ve konfor denilen şey tamamen paraya endeksli sonrada yapılabilir şeyler bi xenon farlar ısıtmalı koltuklar deri döşemeler ses motor izalasyonu v.b.. neticede o kadar para bile harcasan gene bir sıfır cherooke land rover range rover fiyatına yaklaşamaz..

2044 Mesaj
10 Mayıs 2010; 0:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

arkadaşlar bu dacia hakkında konuşmak için önce bir dacia tarhini nasıl dacianın kurulduğunu bilmek lazım romanya kominist partisi bir milliyetçilik sarhoşluğuyla dacia yı kurmuş bakmışlarki bu iş öyle marşlarla bayrak ve kuru bir milliyetçilikle olmuyor dacia nın bütün haklarını renault ya satmışlar sadece %1 lik bir hakkı romanya devletine ait ve satarken koydukları şartname leri var nedir şartları fabrika romanyada kalıcak üretim romanyada olucak ve tasarımı bağımsız dacia a ait olucak o kadar...

şimdi dacia nın kendine ait en ufak bir arge si mühendisi hiç bir şeyi yokdur her şey merkez fransada yapılır.. yani bazı arkadaşlar bu aracı dacia nın yada dacialı mühendislerin yapdığını sanıyor alakası yok.. daciayı fransada clio megan laguna v.b gibi yapan üreten mühendis takımı yapıyor..

sadece tasarımı dacia yaya ait onun dışında yürüyeni motoru iç tasarımı hatta gerekirse tasarımda bile müdahale ediyor renault..

bu araç bence satar neden satar fiyatı suv segmentinde en ucuz olan suv olucakdır ve aslen suv alıcak olan insan donanıma lükse konfora bakmaz..

anadoluda yüksekliği açısından iyi satabilir.. yani türkiyede segmentinde iyi bir pazar yakalayabilir.. heleki birde renault desteği var aracın yani insanlar 40 bine kim alır diyor yada 45 bine bine..

5 bin tl peşin 14 ay taksitle arabayı verirsen bak bakalım kimler alıyor yada 24 ay kampanya taksit yaparsan bak bakalım kimler alıyor.. renaultunun böyle büyük bir avantajı var türkiyede..haliyle dacia da bu nimetten faydalanıyor..

birde renault desteği düşünürseniz bu gün dacia bakımlarını renault servisleride yapıyor neticede aynı kokpit aynı motor aynı yürüyen.. haliyle buda çok cezbedici bir artı alıcı için.. parça bakım yedek parça sıkıntısı yok.. kendini ispat etmesine gerek duyucak bir teknolojisi yok neticede kullanılan teknoloji kendini ispat etmiş sağlamlığı belli olan renault teknolojisi..

bunun dışında bir özellikde araç hakkında söyliyim Arazi araçları için önemli olan yaklaşma, uzaklaşma açıları ve karın yüksekliğidir ve dacia duster bu konuda suzuki vitaradan sonra en iyi segmentinde ikinci araç olarak testlerde kendini kanıtlamış bir araç..

illa lüks konfor isteyenler fullu ünü alıp kendi de para harcıyarak o araca bir şeyler ekleyebilir neticede lüks ve konfor denilen şey tamamen paraya endeksli sonrada yapılabilir şeyler bi xenon farlar ısıtmalı koltuklar deri döşemeler ses motor izalasyonu v.b.. neticede o kadar para bile harcasan gene bir sıfır cherooke land rover range rover fiyatına yaklaşamaz..

hangi testlerde oldugunu ogrenebilir miyim? bu cok onemli bir mevzu cunku benim icin. yani araba ilk tumsekte parcalanicakmis gibi geliyo bana. arac hakkindaki onyargilarimi yenmemi saglayacak kadar ciddi ise bu testler cok iyi...

@Bir Üye

hakli olabilirsiniz. ben diger suvlarla karsilastirildiginda ucuz kaldigini soylemek istemistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BoZ- -- 10 Mayıs 2010; 1:49:56 >

56 Mesaj
10 Mayıs 2010; 9:58:39 

bu aracın lansmanının yapıldığı aralık ayından beri araç almak için bu aracı bekliyordum, sonradan pişman olmamak için...araç geldikten sonra her tarafını inceledim, araç için yapılan tüm yorumları okudum. sonuç olarak boşa beklediğimi anladım, geçen hafta cuma günü opel zafira aldım. Arkadaşlar bu araca 40 bin lira verecek kadar zengin değilim, çünkü kolay para kazanmıyoruz. ama bu parayı verip alacak olan arkadaşlar da güle güle binsin. Allah hepimize kaza bela vermeden, güle güle binmeyi nasip etsin.

2218 Mesaj
10 Mayıs 2010; 12:15:45 

iyi günlerde kullanın kaliteli bir araba ;; yanlız bir nüans var, zafiranın rakibi duster değil scenic ,touran, 3008, 5008,picasso vs dir; umarım bunların arasında eleme yapmışsınızdır

quote:

Orijinalden alıntı: borsaci67

bu aracın lansmanının yapıldığı aralık ayından beri araç almak için bu aracı bekliyordum, sonradan pişman olmamak için...araç geldikten sonra her tarafını inceledim, araç için yapılan tüm yorumları okudum. sonuç olarak boşa beklediğimi anladım, geçen hafta cuma günü opel zafira aldım. Arkadaşlar bu araca 40 bin lira verecek kadar zengin değilim, çünkü kolay para kazanmıyoruz. ama bu parayı verip alacak olan arkadaşlar da güle güle binsin. Allah hepimize kaza bela vermeden, güle güle binmeyi nasip etsin.

105 Mesaj
11 Mayıs 2010; 17:50:35 

bu aracın boş benzinli versiyonu ne kadar?29.990 t.l. full deri döşeme ve 4x4 ne kadar 47.000 t.l. şimdi bu aracın fullünü aldın içine eklemeler falan yaptın diyelim.bu eklemelerle aracın fiyatı 50.000 t.l. oldu diyelim.ve sen aracı kullanmaya başladın ve altı ay sonra satmak istedin?pazara çıkardın ve 45.000 t.l. etiket koydun müşteri beklemeye başladın.demezlermi adama bunu sıfırı 29.990 t.l.? sen istediğin kadar anlat dur işte benim aracım fulde, 4x4 de şusuda var busuda var de.karşındakine anlatamazsın.çünkü dışarıdan baktığı zaman adam iki aracıda aynı diye değerlendiriyor.bunu niye anlattım?benim başıma geldi çünkü.2005 in sonunda 43.500 t.l. verdim renault megane full+fullünü aldım.2009 yılında tertemiz 60.000 k.mde aracımı 25.500 t.l. ye zor sattım.çünkü piyasada bu verdiğim fiyatın altında boş meganı satıyor.sen istediğin kadar lastik basınç sensörü varde sun roof varde kimin umrunda.bu olaydan sonra mümkünse tek versiyonu araç alma konusuna dikkat eder oldum.bir full almamak lazım satarken çok zarar edersiniz.

kia sportage 2009

1139 Mesaj
11 Mayıs 2010; 20:05:27 

Megan müşteri kitlesi zaten pek lüks segment tutkunu olmadığından böyle. Öyle konfor derdinde olup da imkanı olan zaten başka markalara kaymış durumda. O yüzden 2.el piyasasında sizin full donanıma fazla önem veren olmuyor, kıymetini bilen çıkmıyor.

Ama arazi aracı konusunda farklı olabilir donanım. Biraz da gösteriş için alınıyor bunlar çünkü. Çoğu SUV kullanıcısının pek öyle araziye çıktığı filan da yok. Çok olsa biraz bozuk köy yoluna ayda yılda bir gidiyorlar. 4x4 şart da değil bunun için aslında.

742 Mesaj
13 Mayıs 2010; 16:45:22 

1139 Mesaj
13 Mayıs 2010; 19:05:20 

Gördüm ama sıfırda temin sorunu olduğundan sıfır fiyatı kadar belki daha fazla fiyat çekmiş keratalar :)

Şöyle 35 tl'ye filan verselerdi alınabilirdi belki.

2218 Mesaj
13 Mayıs 2010; 23:57:36 

adam ambiance 40 bin çekmiş şaka gibi..o zaman ben laurette look a 50 çekiyim

105 Mesaj
14 Mayıs 2010; 1:12:26 

o kilometrede bir araç büyük bir şevkle ve hevesle alındıktan sonra 650 ve 450 km de neden satılır?iyice düşünmek lazım hele sıfırını alıryken 100 kere düşünüp bir kerede temiz karar vermek lazım.sonra saç baş yolmakta var işin içinde!satamaz son sahibi olurum diye korkup iyice ölü fiyatada satmak var sonrasında.

kia sportage 2009

105 Mesaj
14 Mayıs 2010; 1:17:46 

ikinci elde iki aya kalmaz ciddi bir rekabet olacağını söyleyebilirim.bekle ve gör!demiş atalarımız.boşuna değil?

kia sportage 2009

1231 Mesaj
14 Mayıs 2010; 7:44:28 

adamlar yazmış niye okumadan yorum yapıyorsunuz,
keyfi diye ,ne demek bu; yani adamlar hava atıyor zaten sıfırı pazarlıkla
daha ucuz , millet jeep görsün diye ,koymuşlar ilana.
ama tabi kötülemek bedava nasıl olsa vurun.

1972- Dacia sandero 1.4 half comfort
İphone 4
ipad mini
Xetec DS-6202-IGO basarsoft

1414 Mesaj
14 Mayıs 2010; 9:12:48 

Madem para kolay kazanılmıyor duster ı nissan QQ ile karşılaştırıyoruz.Duster ın hangi modelini alırsanız alın paranız boşa gidecek.

Ondan daha ucuz Yeni kangoo expression 85hp dizel duster 85 laurette den fazlası var.En azından aktif gergili emniyet kemeri standart.
Altı yerden yüksek içi duster ın iki katı.Jeep havası istiyosanız kangoo da var ama duster da yok çünkü duster da sürücü kangoo dan daha alçakta oturuyor.Dusterda kapılar boş zaten duster 200kg kadar hafif olmasına rağmen aynı yakıtı tüketiyor kangooyla ikiside 4x2 ikiside 85 hp.
Sağlamlık derseniz tabiiki kangoo çok daha sağlam çünkü ticari olarak üretilmiş..İstediğin yolda istediğin gibi kullan.Yerden yükseklik kangoo 185mm,duster 210mm.yani 3cm. 3cm ile arazi yapacaksanız???

Fiyatlar
yeni Kangoo expression 85hp 31.500

Dacia Duster laurette 85 hp 40.000

yeni Citroen berlingo 92hp 31500

Diğerleri için ;cherry satılıyosa ve suv satışında 4.-5. olabiliyorsa duster hayli hayli satar..

2218 Mesaj
14 Mayıs 2010; 9:44:24 

kangooyu doblo roomster tarzı karşılaştırsak fena olmaz
elma-armut;ticari-binek!

1139 Mesaj
14 Mayıs 2010; 15:19:13 

Mobiletle de karşılaştıran çıkacak yakında

1414 Mesaj
14 Mayıs 2010; 16:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: egunns

kangooyu doblo roomster tarzı karşılaştırsak fena olmaz
elma-armut;ticari-binek!

Fiyat ve sağlamlık olarak karşılaştırdım.Yoksa Duster bu ticarilerin alt kategorisinde bi araç .elma-armut

Bu arada ticari - binek diyosan duster ne kangoo nun ne berlingonun konforunu,sağlamlığını yol tutuşunu sunar.Burada 4x2 modellerini karşılaştırdık tabii.

Kaldi ki sunsa bile arada +8000tl lik dezavantajı var..

Bu fiyatları parayı zor kazanıp alternatifleri düşünsünler diye paylaştım..

Duster alanlara da hayırlı olsun kazasız belasız inşAllah..

1139 Mesaj
14 Mayıs 2010; 16:26:44 

sağolasın. Ben de zaten iki çeker Duster almanın pek anlamlı olmadığını yazmıştım daha evvel. Jip olamadıktan sonra iki çeker altı biraz yüksek station wagon alternatifi var epey. Ama vatandaş sanırım Doğan görünümlü şahin örneklerinde olduğu gibi jip görünümlü iki çeker araba alma hevesinde biraz. Önemli olan pek çoğu için "görünüm" zaten. Yani "jipe sahip olmuş olmak intibaı vermek" çevreye.

1387 Mesaj
14 Mayıs 2010; 17:04:40 

Valla kaba bir jip görüntüsündense 105bglik full+full kangooyu tercih ederim geniş bir ailem varsa.Özellik,işçilik,motor konusunda daciadan üstünlüğünü tartışmaya gerek yok.Komşumuzda bu araçtan var biz de uzun yola gittik bu araçla çok memnun kaldık.Dış tasarımı da bence çok hoş.

Veni, vidi, vici

2218 Mesaj
15 Mayıs 2010; 2:39:11 

keşke duster alanlar parayı kolay kazansaydı ne diyim!

444 Mesaj
16 Mayıs 2010; 15:20:20 

30000 TL olanların 1100 kg cıvarında ağırlığı var oda arabanın boş olduğunu gösteriyor.

2218 Mesaj
17 Mayıs 2010; 0:38:12 

bu arada artık sıra yazmıyorlar; fiyat veremiyorlar

1139 Mesaj
17 Mayıs 2010; 21:28:40 

Aman o zaman uzak durun şu Duster'dan Adamlar zihniyeti bozmuş demekki talep yüksek diye !!

472 Mesaj
18 Mayıs 2010; 17:42:11 

duster ıkıncı elı ne zaman 20 bıne duser o zaman alırım

105 Mesaj
18 Mayıs 2010; 22:48:21 

sinemalarda 3 yıl önce borat diye bir film oynamıştı.o filmde romanyada yaşayan filmin kahramanı olan adamı köyünden akrabaları amerikaya göndermek üzere yolculuyorlardı.adam eski bir dacia nın içinde giderken kamera açıyı yavaş yavaş genişletirken daciayayı katırların çektiğini görüyordunuz yani herifler at arabası olarak daciayayı kullanıyorlar?çok komik bir görüntü veriyordu.arabayı bayağı aşağılıyan bir görüntü aynı zamanda.insanları resmen bu araçtan soğutur.

kia sportage 2009

79 Mesaj
19 Mayıs 2010; 1:06:32 

quote:

Orijinalden alıntı: aliki

sinemalarda 3 yıl önce borat diye bir film oynamıştı.o filmde romanyada yaşayan filmin kahramanı olan adamı köyünden akrabaları amerikaya göndermek üzere yolculuyorlardı.adam eski bir dacia nın içinde giderken kamera açıyı yavaş yavaş genişletirken daciayayı katırların çektiğini görüyordunuz yani herifler at arabası olarak daciayayı kullanıyorlar?çok komik bir görüntü veriyordu.arabayı bayağı aşağılıyan bir görüntü aynı zamanda.insanları resmen bu araçtan soğutur.

Kazakistan değil miydi o?

491 Mesaj
20 Mayıs 2010; 18:53:12 

Bu forumlarda her şeye pahalı her şeye ban diyen bir zihniyet var. Bunlara cevap vermeye gerek yok. Çünkü bunlara göre genellikle birtek bunlar para kazanmak için çalışır parasının kıymetini bilir arabanın kapısına bakıp anlar herşeyi.:))

Duster konusuna gelince atıp tutanlara kimse bakmasın gidin bayilere görün test edin. Evet iç mekanı biraz farklı olsa iyi olurdu onun dışında araç fiyatına göre son derece başarılı. Görüntüsü iyi kullanımı iyi iç mekanı geniş bagajı büyük. Bence gayet güzel bir araba. Bayilerde herkes duster'ın etrafında en erken 2 ay gün veriliyor. Ben arabayı bilgisayardan iyi bilirim çünkü boş vaktim bilgisayardan çok arabayla ilgilenerek geçer o nedenle siz bilgisayar başından kalkmayanların yorumlarını dikkate almayın. 2 ay sonrasına sıraya giren adamlara sorun bakın onlar neler söylüyor.

1139 Mesaj
20 Mayıs 2010; 20:57:10 

Oltaya takılmış olanın söyleyeceği pek bir şeyi yoktur övmek ve iyi çıkmasını ümit etmekten gayri

491 Mesaj
20 Mayıs 2010; 21:36:31 

Arabaya da dizi izler gibi bakmanın sonudur bu.

1139 Mesaj
20 Mayıs 2010; 22:03:09 

Eğer Dacia-Renault sözünün eri olsaydı şimdiye kadar almış olabilirdim !

4x4 modeli 35 tl'den başlayacak en donanımlı deri döşemeli 4x4 modelisi 44 tl olacak denilmişti ! Hani ne oldu !?

Ortada ne 4x4 modeli var, ufukta bile gözükmüyor ne de artık o yukarıdaki uygun fiyatlardan bahis var !!! Daha 1.5 dci 105 bg. motor bile sözkonusu değil ! Alsın arabasını başına çalsın Renault-Dacia Türkiye !!

5 daha koyar full donanımlı az kullanılmış sıfır ayarına yakın Jeep Patriot alır bunu alacağıma vatandaşımız.

2218 Mesaj
21 Mayıs 2010; 3:24:26 

duster düşünen adamın jeep patriot ile ne işi olacağının bence cevabı yok; okuduğum en ilginç yorumdu

quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

[ 5 daha koyar full donanımlı az kullanılmış sıfır ayarına yakın Jeep Patriot alır bunu alacağıma vatandaşımız.

63 Mesaj
21 Mayıs 2010; 10:29:13 

Dacia duster Amerika da Nissan markası ile satılacak .
Dacia Duster 2011 de Ukrayna, Israil,ürdün, Suriye , Mısır and Lübnanda
ve bazı African ülkelerinde Renault markasıyla Satışa çıkıcak .
İngilterede Renault markası ile 2012 de .
Amerika da Renault markası pek pazar payı olmadığı için
Nissan markası ile satışa 2011 de başlanacak .

1139 Mesaj
22 Mayıs 2010; 21:39:41 

Egunns, Şu ana kadar okuduğum en mantıksız cevaptı forumda. Ne deme ne alakası var !!?? VAtandaş jip arıyor jip ! Jeep Patriot 4x4 ve full donanımlı bir jip. Duster'da daha ucuza jip piyasaya sürmek için yaratılmış bir model. Vatandaş herhalde fiyat farkı önemli olmazsa kendini isbatlamıış ve daha kaliteli olan markayı tercih edecektir. Bunu görememek de ayrı bir kabiliyet (!) doğrusu

1183 Mesaj
22 Mayıs 2010; 23:17:52 

arkadaşım Patriot ların motoru sanırım 2.4 buda yakıt ve vergi avantajı mı dezavantajımı sağlar bilemem
araba com a baktım üç tane var ve 54 bin liradan başlıyo.
mutlaka iki arabayı kıyaslarsak duster Patriot a göre oldukça donanımsız kalacaktır.
ancak sizin deyiminizle vatandaşımız işletim giderleri ucuz olan bir araç arıyo ve bunu duster sağlıyo gibi geliyo. patriotun sanırım yedek parça fiyatlarıda pahalıdır.

birde ben renault tarafından duster için için fiyat açıklaması duymadım zaten şuan logan 85 bg abs li çelik jantlısı 30 bin lira civarı bu araç 30 bin lirayken dusterin 35 lik rakamı uygun gibi geliyo.

bana kalsa ikisinide almam işimi gören en ucuzu hangisi ise onu alırım 2006 yılında indirimli aldığım logana 9250 lira para artı 92 model şahin vermiştim şahini 6500 lira saydılar velhasıl 9250 liraya tam 250 adet çeyrek altın bozdurmuştum. şimdi hesap edin 30 bin liraya yaklaşıyo. ve ben sakat plakalı olduğu için güya indirimli aldım.....

LOGAN 1.5 AMBİANCE PACK CA KİRAZ KIRMIZI

2218 Mesaj
23 Mayıs 2010; 2:20:25 

yılmaz arkadaş; duster düşünen adam; yüksek bir araca ayırabileği max bütçeyi ayırmaya çalışarak; yürütme maliyetlerine de hesaba katmak zorunda olan tüketicilerdir....kardeşim 7-8 bin ver kendini kas qaşkai al denebilirde patriot denemez...
ufak bir örnek aklıma geldi; arkadaşım geçen hafta 64 bin km de mercedes c220 dizel aldı...servise soktu fatura 2500 tl!....belki biraz aydınlatabilmiştir....
yoksa biz duster arazinin kralı da demiyoruz burda...daciaa kiim jeep kim!

quote:

Egunns, Şu ana kadar okuduğum en mantıksız cevaptı forumda. Ne deme ne alakası var !!?? VAtandaş jip arıyor jip ! Jeep Patriot 4x4 ve full donanımlı bir jip. Duster'da daha ucuza jip piyasaya sürmek için yaratılmış bir model. Vatandaş herhalde fiyat farkı önemli olmazsa kendini isbatlamıış ve daha kaliteli olan markayı tercih edecektir. Bunu görememek de ayrı bir kabiliyet (!) doğrusu

105 Mesaj
23 Mayıs 2010; 15:29:15 

insanların bir aracı alırken bu araçtan beklentileri nedir?önemli olan budur bence.hem ucuz hemde çok süper olsun beklentisi tabiki her tüketicin hayalidir.ama her şey öyle değil maalesf.ilk defa suv kullanıcısı birisi için duster sıfır km bir araç olarak uygun.yola binek araçlara göre biraz yüksekten bakıp belki kendini araçta emniyette hissettirebilir.ancak donanım özellikleri ve diğer beklentiler bu araçta yok maalesef.dolayısıyla sanırım 3 yıl garantisde var alan kişi korkusuzca 3 yıl bu aracı tepe tepe kullanır.range rover veya discovery kullanan vatandaşta zaten aracını değişirme zamanı geldiğinde bir de gidim şu dustera bakayım demez!henüz yollarda bu araca rastlamadım.nasıl yok satıyor onuda anlamak mümkün değil?spekülasyonmu acaba diye düşünüyor insan.

kia sportage 2009

1139 Mesaj
24 Mayıs 2010; 21:50:42 

Tamam öyle ama Duster'ın fiyatını talep yüzünden şımaran Renault_Dacia Türkiye yönetimi çok fazla şişirdi. O yüzden paradoks yaratıyor artık tüketici açısından.

Bu arada Jeep Patriot dizel modeli 2 litrelik motora sahiptir. Bu araçların tamamı full donanımlı ve sunrooflu ve deri döşemelidir.
Bu model Alman Volkswagen motoru kullanmaktadır ve Renault motorundan daha az sorun çıkartır.

2218 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:48:33 

patriotun tip çok güzel; en azından gerçek bir jip; ama jeep markasına geçtiğimiz yıldaki bataktan sonra ne kadar güvenilebilir o da muamma...ben zaten amerikanları 10 yılı geçkin bir zamandır kendi kıstaslarıma göre bitirdim.
kardeşim yıllık 600 vergiyi zor ödeyecek; ben kardeşime yılda 1700 tl ödeyebilirmisin deseydim; abi kafamı buluyorsun diyecekti
biz 1001 tanıdık devreye sokarak duster ın fullunu 39 bine yakın bir fiyata aldık; o da birkaç defa aradılar zam gelicek yansıtıcaz dediler; biz yine yana yakıla vazgeçirmeye çalıştık...yani bütçe meselesi...ha fiyat politikalarımı, bence de yanlış; ama ticari bir gerçek var; ne kadar talep o kadar fiyatta pozitif ivme
boyutları biçimsiz terios un 25 bin tl lerden çıkıp talebe oranla 50 bin tl lere dayandığını unutmayalım....bir süredir qaskai ve duster piyasaya çıkınca tekrar 30 bin tl ye terios reklamlarını vermeye başladılar çarşaf çarşaf

1139 Mesaj
25 Mayıs 2010; 21:39:12 

Hayırlı olsun ama full dediğiniz model 4x4 değil ama . Yani jip olması teknik olarak mümkün sayılmıyor. Biraz altı yüksek SW gibi. Bu arada ikinci el piyasasında sıfır sayılabilecek 40, 41 TL fiyatlarda son model Peuogot 3008 var. 1.6 lt motor ,120 bg ve benzinli olmakla birlikte lpg takılabilir araçlar.

Bu arada 39 tl'ye aldığınız araç kaç bg acaba ? 105bg bir ara yok diyorlardı.

1139 Mesaj
25 Mayıs 2010; 22:43:27 

Aha bak şurada bir tane alternatif var. http://www.sahibinden.c...t-3008-sifir-gibi/detay

1480 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:09:55 

şu dusteri merak ettim valla ,ya yollarda hiç göremedim,

75 OPEL RECORD 1.9 D -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 86 MITSUBISHI LANCER 1.6 DİESEL----------------------------------------------------------------------------------------------------------- 92 CİTROEN BX TZD TURBO STW(1.7 TURBO DİESEL İNTERCOOLER ) --------------------------------------------------------------------------- 2011 DFM SUCCE//////2013 MITSUBISHI L200 4X2

105 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:23:30 

aracın ilanında dikkatimi çeken aracın 1.6 hdi diye yazılıp altta benzinli denmesi?acaba benmi yanlış hatırlıyorum hdi pejolarda dizel olduğunu belirten kısaltma değilmi?

kia sportage 2009

2218 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:44:20 

hangi modelleri önermedimki!; 3008-5008, auris,golf..vs vs...hangisini göstersem abi bunlar alçak diyor ben daha yüksek istiyorum...
3008 in boytları biraz garip olsa bile içini adamlar gallardodan esinlenmişler sanki, muhteşem....
bizim aldığımız 4*4 değil; şu anda gelmiyor, ha gelse bile biz 4*2 alıcaktık;; hem daha az yakıyor hem arazi ortamımız yok....
ben aslında biraz daha bekleyip 105 bg liğini aldırmayı düşünüyordum; abi yok dedi, benim güzergahım göztepe- libadiye; benim hızla falan işim yok; olabildiğince az yaksın ve biraz yüksek araç olsun...

quote:

Aha bak şurada bir tane alternatif var. http://www.sahibinden.c...t-3008-sifir-gibi/detay

1139 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:45:56 

Biraz fazla yüksek olmuş ama neyse tercih meselesidir. Yüksek olması yol tutuşa zararlı olduğundan mecburen süspansiyonları sert tutarlar bu da rahatını kaçırabilir ama neyse artık Önemli olanan kullanacak kişinin memnun kalmasıdır.

2218 Mesaj
26 Mayıs 2010; 23:40:30 

aracı bir kaç km kullandım; eniştenin arabası fluence. ..hafif tümseklerden geçerken plump plump diye ses çıkartıyor (hiç ama hiç sevmedim)
duster la tümseklersen geçerken o kadar tok bir his vardıki, çok şaşırttı beni..çok başarılı emiyor.....şu ana corolla kullanıyorum rezalet, çakıldan geçsen salınım kabin içinde

1139 Mesaj
27 Mayıs 2010; 21:21:35 

İyi o zaman. Bazı arabalar zaten bir arkadaşın benzetmesiyle tam "bilyalı arabalar" gibi. Çocukken rulmanlardan tekerlekli tahta arabalar yapardık. Ne zevkli olurdu ve F1 aracına benzer ses çıkartırlardı Ancak pist olarak kullanılan betonun üstünde ne kadar pürüz varsa hepsini insan altında hissederdi. Bazı arabalar da aynen öyle gerçekten. Özellikle Türkiye şartlarında sert süspansiyon hiç cazip değil !

Guest
6 Haziran 2010; 11:42:30 

15gün önce arabayı inceledim dışardan fena değil ama iç kalitesi düşük biraz hayal kırıklığına uğrattı.Eylüle veririz diyor bende biyürü git dedim

1139 Mesaj
7 Haziran 2010; 19:47:39 

İyi demişsiniz şayet açıktan dediyseniz

Bu Renault-Dacia Türkiye yöneticilerini ben çaycı bile yapmam. Beceriksizler !

Guest
8 Haziran 2010; 19:40:18 

Günümüzde herkez karşısındakini nası yapsamda s.sem siye düşünür olmuş, araba yapmak için araba yapan şirketler bile bir elin parmakları kadar sayılı , geçen eski arabamı sanayiye götürdüm ustanın tükanda bitane clio vardı motoru açmış parçalamış bende dedim usta daha yeni araba niye bu kadar söktün diye ,adamda bana trigeri kopmuş sibopları eğmiş birkaç şey daha söyledi arabada 3-5binliralık hasar var bu trigerlerininde 60000de bir değişmesi gerekiyormuş ,dedim bizim 92model r9 külüstürün hiç değişmedi, seninkinde zincir var gerek yok seni gömer dedi ..Yani anlayacağınız nerden çarpsak nası kazık atsak mantalitesi, aynı olayı daciadada gördüm arabanın dışı tatlı görünüyor ama içine girdiğinizde dışıyla içi bir olmayan bi araba görüyorsunuz , gerçi bu fiyata bu deniliyorsa bence bu fiyat hiçde az değil içine birazdaha önem gösterilebilirdi.

1139 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:00:38 

Fiyatı özelliğine göre normal aslında Avrupa'da ama şunlar yıllardır almışlar Türk milletini kazıklamaya ! İlk başta dediler 4x4 35 TL olacak 105 bg 1.5dci full aksesuar 4x4 modeli ise 44 TL olacaktı. Baktılar talep var, Euro'daki düşüşe rağmen niyetlerini bozdukları için fiyatı yükseltiyorlar kanaatimce

408 Mesaj
9 Haziran 2010; 0:19:10 

bu aralar çok duster gördüm, anlaşılan baya satmış.

bu romanya forumu
http://www.daciaclub.ro...cia-Duster-t169508.html

buda ispanya forumu
http://loganbreak.mforos.com/1814416-duster/

bir de fotoğraf ekleyeyim, ispanya forumundan alıntıdır.

0

Ekteki dosya (1)

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

22 Mesaj
12 Haziran 2010; 11:30:35 

Arkadaşlar aracı inceledim araç vasatın üstüne çıkamaz,ağustosa sıra veriyorlar (bence komik),satış stratejisi bmw nin 1 serisi de aynı stratejisiyle çıktı çok talep var sıra var yetişemiyoruz falan filan dediler sonra patladı,parası olan alır ama sıkıntıya girilipte alınacak araç değil gelecek sene bu zamanlar 25 bin civarı olacak o zaman alınabilir diye düşünüyorum.5-10 tane araç getiriyorlar sonra yetişemiyoruz diyorlar,aracın motor aksamının iyi ve dayanıklı olduğunu ve dizel motorun ekenomik olacağını tahmin ediyorum.,ama yürüyen aksam ve iç donanımın ileride sorun çıkartacağını düşünüyorum.

''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''

1139 Mesaj
13 Haziran 2010; 22:17:20 

Bunlar tam anlamıyla "yok" satıyorlar. Yani satamıyorlar !

Sayfa:   <<     1 [3] 5 6