Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silverdagger

2 hafta önce 2011 model 1,5 dizel 90 beygir duster aldım. yaklaşık 1000km. şehiriçi-şehirdışı karma yol yaptım. ortalama yakıt tüketimim 100 km.de 6,7 ile 7 litre arası oldu biraz yüksek gibi geldi bana. ben 5,5- 6,5 arası olur diye umuyordum. elbette kullanım farkı etkilidir ama sizcede yüksek mi?

4x4 modeliyse çok ıyı tuketım... 4x2 ise, bıraz hızlı ve sert kullanımdan etkılenmiş... gösterge de 0,5 ltr. civarı fazla gösterebilir... servıs bakımları fitre yağ ne durumda ona göre değişir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalrx

quote:

2 hafta önce 2011 model 1,5 dizel 90 beygir duster aldım. yaklaşık 1000km. şehiriçi-şehirdışı karma yol yaptım. ortalama yakıt tüketimim 100 km.de 6,7 ile 7 litre arası oldu biraz yüksek gibi geldi bana. ben 5,5- 6,5 arası olur diye umuyordum. elbette kullanım farkı etkilidir ama sizcede yüksek mi?

4x4 modeliyse çok ıyı tuketım... 4x2 ise, bıraz hızlı ve sert kullanımdan etkılenmiş... gösterge de 0,5 ltr. civarı fazla gösterebilir... servıs bakımları fitre yağ ne durumda ona göre değişir...

4x2 modeli. servise 20000 de girmiş. şuan 36500 de 40000km olunca servise sokacağım. bu arada haklısınız galiba kullanımdan kaynaklanabilir. Birde dün depoyu doldurdum. içinde son kademe çizgisinde benzin olmasına rağman tam 58 litre aldı yahu bu arabanın kapasitesi 50 litre değil mi? hadi 3-5 te yedeklesin boruda falan olsun desen içerde kalan hariç 58 litreyi aldı depo ilginç geldi:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilalrx

quote:

4x2 modeli. servise 20000 de girmiş. şuan 36500 de 40000km olunca servise sokacağım. bu arada haklısınız galiba kullanımdan kaynaklanabilir. Birde dün depoyu doldurdum. içinde son kademe çizgisinde benzin olmasına rağman tam 58 litre aldı yahu bu arabanın kapasitesi 50 litre değil mi? hadi 3-5 te yedeklesin boruda falan olsun desen içerde kalan hariç 58 litreyi aldı depo ilginç geldi:)

BENİM BENZİNLİ ARABADA IŞIK YANINCA 42 LT BENZİN ALIYOR. GÜVENDİĞİN YERDEN YAKIT AL

• valla opettem aldım ama içime kurt düştü tatil bittsin servise soracağım olmadı iş fabrikaya kadar gider. 58 lt ne yahu? eğer kandırıldıysam istasyona dava açarım.
  • Aynı şey bana da olmuştu zamanında.
    Bartın tarafına gitmiştim iş için, loganın lambası yanan deposuna 63 litre sığdırmıştı adamlar.
    Bu ne ya değince hemen bidon hortum getirdiler çekip ölçelim filan, tabi benim uğraşacak zamanım olmadığı için basıp gitmiştm.
    Keşke uğraşsaydım dedim sonra ama geçmişti artık.
    km göstergesini sıfırlayıp tekrar aynı miktar kalana kadar bakman lazım bakalım kaç km yapacak.
  • içini rahat tut kardeşim ben dusterimi alırken bayiiden bana söyledikleri aracın verilerine göre kapasitesinin 50 lt olduğu ancak gerçekte 58 lt ile dolduğuydu ve denedim gerçekten 58 lt alıyor
  • arkadaşlar uzun süredir duster alma düşüncem vardı ama ön yargılı davranıp çekiniyordum. çünkü bilende bilmeyende yorum yapıyor. beni en çok cesaretlendiren ümit erkan ın yorumları oldu ve 2 ay önce gözümü karartıp look paketi,güvenlik paketi ve deri direksiyon+vites paketi ile 49,500 TL ye duster laureate 1.5 dci 4x4 aldım. bir sefer uzun yol yaptım aracım şuan 2700 km oldu. bilgileri ve düşüncelerimi paylaşıyorum.

1. performans oldukça yeterli. artık ben rampalardan değil onlar benden korkuyor. 6. vitesten düşmüyorum bile
    2. yol tutuşu konusunda farklı yorumlar olsada bence oldukça iyi. 120-130 km arasında sıkıntı yaşamıyorsunuz.
    3. ses yalıtımı 4. vitesten sonra motor sesini pek duymuyorsunuz. eğer asfalt düzgünse 130 km ye kadar ne lastik ne motor sesi gelmiyor. ancak rüzgar sesi 120 den sonra biraz rahatsız ediyor.
    4. yakıt tüketimi: erzurumdan ankaraya ve ankaradan erzuruma geldim. araçta yaklaşık 500 kg yük vardı. hızım 120-130 km arasında 100 km de 7lt. ortalama gösteriyor. yani km.de 30 krş. civarı yaktım bence çok değil.
    5. ses sistemi: ben çok yüksek sesle müzik dinlemem ama denemek için biraz sesi açtım ve bası yülselttim herhangi bir cızırdama duymadım. bluetootth özelliği çok kullanışlı. telefonun rehberine erişmeside arayanın kim olduğunu teyp üzerinde görme imkanı sağlıyor.
    6. süspansiyonları çok çok iyi. sarsıntıları çok iyi emiyor. öyle ki termosla yanımıza aldığımız çayı bardağa doldurup vitesin önündeki bölmeye koyarak yol boyunca çay içtim ve bir damla bile dökülmedi.

şimdilik aktaracaklarım bunlar zamanla yeni paylaşımlarım olacaktır. ha bu arada aracın olumsuz yönleri yokmu elbette var ama bu paraya bu kadar. daha iyisini isteyen maçası yiyosa gitsin X6 alsın . yani kimse bilip bilmeden aracı kötülemesin. almayı düşünüpte benim gibi çekinenler varsa hiç düşünmeyin kardeşim. ne kadar ekmek o kadar köfte gidin alın güle güle binin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ömer.58

arkadaşlar uzun süredir duster alma düşüncem vardı ama ön yargılı davranıp çekiniyordum. çünkü bilende bilmeyende yorum yapıyor. beni en çok cesaretlendiren ümit erkan ın yorumları oldu ve 2 ay önce gözümü karartıp look paketi,güvenlik paketi ve deri direksiyon+vites paketi ile 49,500 TL ye duster laureate 1.5 dci 4x4 aldım. bir sefer uzun yol yaptım aracım şuan 2700 km oldu. bilgileri ve düşüncelerimi paylaşıyorum.

1. performans oldukça yeterli. artık ben rampalardan değil onlar benden korkuyor. 6. vitesten düşmüyorum bile
    2. yol tutuşu konusunda farklı yorumlar olsada bence oldukça iyi. 120-130 km arasında sıkıntı yaşamıyorsunuz.
    3. ses yalıtımı 4. vitesten sonra motor sesini pek duymuyorsunuz. eğer asfalt düzgünse 130 km ye kadar ne lastik ne motor sesi gelmiyor. ancak rüzgar sesi 120 den sonra biraz rahatsız ediyor.
    4. yakıt tüketimi: erzurumdan ankaraya ve ankaradan erzuruma geldim. araçta yaklaşık 500 kg yük vardı. hızım 120-130 km arasında 100 km de 7lt. ortalama gösteriyor. yani km.de 30 krş. civarı yaktım bence çok değil.
    5. ses sistemi: ben çok yüksek sesle müzik dinlemem ama denemek için biraz sesi açtım ve bası yülselttim herhangi bir cızırdama duymadım. bluetootth özelliği çok kullanışlı. telefonun rehberine erişmeside arayanın kim olduğunu teyp üzerinde görme imkanı sağlıyor.
    6. süspansiyonları çok çok iyi. sarsıntıları çok iyi emiyor. öyle ki termosla yanımıza aldığımız çayı bardağa doldurup vitesin önündeki bölmeye koyarak yol boyunca çay içtim ve bir damla bile dökülmedi.

şimdilik aktaracaklarım bunlar zamanla yeni paylaşımlarım olacaktır. ha bu arada aracın olumsuz yönleri yokmu elbette var ama bu paraya bu kadar. daha iyisini isteyen maçası yiyosa gitsin X6 alsın . yani kimse bilip bilmeden aracı kötülemesin. almayı düşünüpte benim gibi çekinenler varsa hiç düşünmeyin kardeşim. ne kadar ekmek o kadar köfte gidin alın güle güle binin.

Al benden de aynısı :), çok doğru bir açıklama.

• quote:

valla opettem aldım ama içime kurt düştü tatil bittsin servise soracağım olmadı iş fabrikaya kadar gider. 58 lt ne yahu? eğer kandırıldıysam istasyona dava açarım.

50lt den fazla almaz, istasyonun bir pisliği var kesin
  • Ömer58 ve MJackson

taban tabana zıt iki yorum yapmış aklım iyice karıştı ama yarın bu işi çözüyorum bakalım gerçek neymiş size buradan sonucu yazarım.

bu arada duster fiyat/performans olarak harika bir araba kim ne derse desin. bu fiyata bu özelliklerde anca bu arabayı alırsınız. ve pişman olmazsınız
  • sevgili silverdagger merak etme içini ferah tut tam 4 ayrı shell istasyonundan depoyu doldurdum ve sonuç hep aynı. üstelik sürücü bilgi ekranından yaktığım mazotu takip ediyorum. 50 litre yaktığımı gösterdiğinde kalan mazotla hala 100 km civarında gidebileceğimi gösteriyor. yani sonuç olarak bu arabanın depo kapasitesi 58 lt.yi buluyor. istasyonlarda sıkıntı yok. sıkıntı bu arabanın teknik verilerinde.
  • arkadaşlar bişey sorcam 4X4 konusunda biraz acemiyim. bu aracı 4X4 e alınca 2. vitestemi kalkmak gerekiyor bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömer.58

arkadaşlar bişey sorcam 4X4 konusunda biraz acemiyim. bu aracı 4X4 e alınca 2. vitestemi kalkmak gerekiyor bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim

kesinlikle hayir.
    debriyaj balatasini yakarsin
  • Merhaba forever duster cılar
  • tam olarak yarım depo yakıtla ş.i-ş.d karışık şuanlık 750 km yol yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaZsTyL -- 3 Kasım 2012; 20:37:27 >
  • Duster'lı olma hikayem :)

Arkadaşlar 2 ay önce 3 cocugumla çıkabileceğim yolculukları düşünerek Clio Grand tour 1.5 dizel extreme sw. arac almaya karar vermiştim. Clio kasa değiştireceginden istedigim modelden bir turlu temin edilemiyordu. Daha önce içine binmediğim ve servislerinde bana gösterebilecekleri Clio Grand tour olduğunu gelip görmemi istediler (bu arada her yerde aracı satabilmek adına bayii benzinli veya dizel baz model-full model gibi araştırma içerisindeydi).
    Serviste cocukları dusunerekten önce arka koltuga oturdum fakat 2 yetişkinin rahat oturabileceği kadar alan vardı.Bagaj hacmini ve kullanılabilirliğine baktığımda sw. gibi gözüken fakat hb-sw arası model olan grand tour düşündürücü geldi.
    Dizeli,celik jantlı-klimalı modeli pahalıdır diye uzak durdugum siyah renkli duster ilgimi çekti.Yine arka koltuklardan başladığım turda 3 yetişkinin dahi cok rahat oturabilecegi, bagajın cok daha kullanıslı ve büyük oluşu, yerden yuksekliği, yine arkasında kendisini kanıtlamış 90bg Renault motoru olunca "fiyat nedir?" dedim. Düşündüğüm Grand tourdan 1000 TL fazla dedi. Gerekli araştırmaları da yaptıktan sonra daha fazla düşünmeden bu araç için işlemlere devam edelim dedim ve bugün itibariyle aradan geçen 40 gün sonunda aracımdan cok memnunum. 3800km'de olan "1.5 dizel 4x2 Ambiance 90bg" aracımı km'de 270kuruş ortalama ile kullanıyorum.
    En son 1 depo ile 200TL alarak karma tüketimle 750km yol gittim.
    Sağdan soldan işittikleri ile uzak duran özellikle kalabalık aileler için 1.sırada tavsiyemdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: caspercenk

Duster'lı olma hikayem :)

Arkadaşlar 2 ay önce 3 cocugumla çıkabileceğim yolculukları düşünerek Clio Grand tour 1.5 dizel extreme sw. arac almaya karar vermiştim. Clio kasa değiştireceginden istedigim modelden bir turlu temin edilemiyordu. Daha önce içine binmediğim ve servislerinde bana gösterebilecekleri Clio Grand tour olduğunu gelip görmemi istediler (bu arada her yerde aracı satabilmek adına bayii benzinli veya dizel baz model-full model gibi araştırma içerisindeydi).
    Serviste cocukları dusunerekten önce arka koltuga oturdum fakat 2 yetişkinin rahat oturabileceği kadar alan vardı.Bagaj hacmini ve kullanılabilirliğine baktığımda sw. gibi gözüken fakat hb-sw arası model olan grand tour düşündürücü geldi.
    Dizeli,celik jantlı-klimalı modeli pahalıdır diye uzak durdugum siyah renkli duster ilgimi çekti.Yine arka koltuklardan başladığım turda 3 yetişkinin dahi cok rahat oturabilecegi, bagajın cok daha kullanıslı ve büyük oluşu, yerden yuksekliği, yine arkasında kendisini kanıtlamış 90bg Renault motoru olunca "fiyat nedir?" dedim. Düşündüğüm Grand tourdan 1000 TL fazla dedi. Gerekli araştırmaları da yaptıktan sonra daha fazla düşünmeden bu araç için işlemlere devam edelim dedim ve bugün itibariyle aradan geçen 40 gün sonunda aracımdan cok memnunum. 3800km'de olan "1.5 dizel 4x2 Ambiance 90bg" aracımı km'de 270kuruş ortalama ile kullanıyorum.
    En son 1 depo ile 200TL alarak karma tüketimle 750km yol gittim.
    Sağdan soldan işittikleri ile uzak duran özellikle kalabalık aileler için 1.sırada tavsiyemdir.

Hayırlı Olsun,bence doğru bir karar vermişsiniz
    Aracın içeriye yol sesi alma durumu nedir,yalıtım iyi mi?

• Üretim başından beri aynı standartta mı uretiliyor veya sorunlara cozumler bulunarak mı üretiliyor bilemem ama ben ciddi yol sesi,rüzgar gibi sesleri rahatsız edecek sekilde duymadım. Yalıtımda kapı icinde sonradan kullanılan sert köpükler dikkatimi çekti, benzer bsey ön camın alt kısmında da var. Dediğim gibi gelen şikayetlerin ardından düşünülmüş bsey olabilir.
  • s.a aranıza yani katıldı bende dacia duster 4.2 aldım dahili navigasyon takacagım kime desem takılmaz diyor resimlerden gurdum takulmış takabilen varmı varsa bana ulaşabilrmi kendisiyle irtibat geçegegim
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.