Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arcanian

Benim babam geçen yıl (2011) modelini 40.000 e almıştı. Şuan çok memnunuz (4x4 değil!). Qashqai gibi bir araç 60.000 TL iken bana göre daha güzel duster 40-45.000 TL

güzel araç, fiyat-performans-özellik olarak, enuygun jıp-suv.... teşke 4x4 alsaydı, daha ıyıdır, az fazla yakarda... neyse yınede ıyı araç... güle güle bının... marka fanatıklerı beğenmesede önemli değil, onların çoğunda araba-jıp bile yok, yandan gazel hesabı yapıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 27 Temmuz 2012; 10:39:39 >
  • Biz memnunuz ama şuanki 4x4 açığını mobil vinç ile kapatıyoruz.
  • Pazartesiden perşembeye istanbul-ankara balıkesir-istanbul turumda :) ortalama 6.5l/100km yaktı, hız ortalama 110km/s, klima devamlı açık, sadece ben vardım şöför olarak. Sizce çok mu yaktı, araç daha sıfır sayılır, 1800 km oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maystor

Pazartesiden perşembeye istanbul-ankara balıkesir-istanbul turumda :) ortalama 6.5l/100km yaktı, hız ortalama 110km/s, klima devamlı açık, sadece ben vardım şöför olarak. Sizce çok mu yaktı, araç daha sıfır sayılır, 1800 km oldu.

Benzinli ise normal dizel 4x4 ise yeni olduğundan dolayı biraz fazla yakmış olabilir ama dizel 4x2 ise bence çok..
  • quote:

Pazartesiden perşembeye istanbul-ankara balıkesir-istanbul turumda :) ortalama 6.5l/100km yaktı, hız ortalama 110km/s, klima devamlı açık, sadece ben vardım şöför olarak. Sizce çok mu yaktı, araç daha sıfır sayılır, 1800 km oldu.

Bence çok yakmış ama araç yeni olduğundan dolayı normal sayılabilir. Kilometresi ilerledikçe yakıt düşecektir. benimki öyle olmuştu. İlk 1000-2000 km. si 6,6 iken şu an 5,6 Litre yakıyor. Şehirlerarası 4,7 gördüğüm oldu. Şu an 7800 Km.de.
  • Araç 4x4 dizel, yani şimdilik normal demek ki. 2010 logan uzun yolda 4.5 gördükten sonra bu bana çok fazla geldi :).
  • arkadaşlar merhaba. hiç aklımda yokken ben de duster almaya niyetlendim. 4X2 90 bg Laurate donanımını. geçen hafta sonu kısa da olsa bir test sürüşü yaptım. arabada sürüş çok zevkli, konforu da yeterli geldi bana, ayrıca çok şık. ancak araç 80 km hızdan sonra rüzgar sesi almaya başlıyo . acaba tüm duster larda mı var bu yoksa test aracında mı sorun vardı acaba?
  • quote:

bende aracımı 0 aldım ilk aldığmda kış ayıydı ve 100km.7.4 gösteryodu bu rakam 1500 km kadar aynı kaldı şuan aracım 5.000 kmde ş.i 5.8 ş.d 5.0 gösteriyor senin değerlerin normal açılmamış motordur yakar okadar tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ince belli bardak

arkadaşlar merhaba. hiç aklımda yokken ben de duster almaya niyetlendim. 4X2 90 bg Laurate donanımını. geçen hafta sonu kısa da olsa bir test sürüşü yaptım. arabada sürüş çok zevkli, konforu da yeterli geldi bana, ayrıca çok şık. ancak araç 80 km hızdan sonra rüzgar sesi almaya başlıyo . acaba tüm duster larda mı var bu yoksa test aracında mı sorun vardı acaba?

hepsinde var bu sorun ben çözümüünü buldum fakat zaman olmadığndan yapamadım sıkıntılı ola nyer ön kapıların ön görüş camı paralelinde inen kapı fitilinin kapıya tam yapşmamasından dolayı rüzgar sesi içer gelyor sebep bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaZsTyL -- 28 Temmuz 2012; 10:04:48 >

• lazystyl bahsettiğin yeri resim çekip buraya koyabilir misin?
  • Merhabalar size birkaç sorum olacak bundan önce defalarca Dacıa Stepway almak için araştırmalar yaptım fakat Sıfır araç fiyatları sürekli arttı

ikinci ele döndüm fakat oradada fiyatlar 27-30 bin bandında 2011-2012 modeller için......

Bende daha sonra Stepway yerine ikinci el 2010-2011 model 1,5 Dci +Laurette + Lok paket olarak almak düşüncesindeyim,araştırdıgım kadarıyla

Fiyat olarak 35.000-37.000 tl ye güzel araçlar mevcut.....

Sizce 2010-2011 model olarak 1,5 dci + laurette +Look paket olarak kaç liraya kadar almalıyım.Ederi sizce ne olmalı.

Hepnize verdiginiz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
  • M-M-M-marjinal dusterr...

fazla söze gerek yok....!

• merhaba duster kullanıcıları

bir arkadaşım bana, dizel araçların kısa mesafe kullanımı için uygun olmadığını söyledi. doğruluk derecesi nedir?
    ayrıntılı soracak olursam, evden işe 6,5 km yolum var, çevre yolu (arada lambalar var). dizel araçlarda en az 15 km yapmak lazımmış ki turbolar tam anlamıyla çalışsın. yoksa uzun vadede hasar arıza söz konusu oluyormuş. şehir içi kısa mesafe için benzinli olmasını salık verdi arkadaş...

teknoloji gelişiyor, yukardaki bahsettiğim mevzu geçerli mi, yoksa eskide mi kaldı

ilginiz için teşekkürler
  • Bugün Dacia Duster dizel 110bg aracıma chiptunung yaptırdım , oluşan farkı şöyle anlatayım araç 6 vites ama 1. vites çok çok kısa ve kalkış için genelde 2. vitesi kullanıyorum.
    Chiptunungten sonra hafif rampa bile olsa kalkışta gazı az fazla kaçırsam araç acayip pati çekiyor 4x2 modunda iken(tabi benden de kaynaklanıyor biraz, eski motora göre basıyorum gaza).
    Yani araç güzel oldu, fazla gaza basmadan eskisinden daha iyi gidiyor. Birde haftaya Antalyaya gidicem, yakıt da belli olacak.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Dacia Dustter Laurate 1.5dCi 110bg 4x4 Beyaz
    + look paketi
    + GüVenlik paketi
    + Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
    + esp&asr
    modelini en son kaça alabilirim. (ankarada bir bayiden 50.000tl fiyat aldım)
  • quote:

Bugün Dacia Duster dizel 110bg aracıma chiptunung yaptırdım , oluşan farkı şöyle anlatayım araç 6 vites ama 1. vites çok çok kısa ve kalkış için genelde 2. vitesi kullanıyorum.
    Chiptunungten sonra hafif rampa bile olsa kalkışta gazı az fazla kaçırsam araç acayip pati çekiyor 4x2 modunda iken(tabi benden de kaynaklanıyor biraz, eski motora göre basıyorum gaza).
    Yani araç güzel oldu, fazla gaza basmadan eskisinden daha iyi gidiyor. Birde haftaya Antalyaya gidicem, yakıt da belli olacak.

Burdur-Bucaktan geçerken arayın da bakalım şu duster'ın tadına :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

merhaba duster kullanıcıları

bir arkadaşım bana, dizel araçların kısa mesafe kullanımı için uygun olmadığını söyledi. doğruluk derecesi nedir?
    ayrıntılı soracak olursam, evden işe 6,5 km yolum var, çevre yolu (arada lambalar var). dizel araçlarda en az 15 km yapmak lazımmış ki turbolar tam anlamıyla çalışsın. yoksa uzun vadede hasar arıza söz konusu oluyormuş. şehir içi kısa mesafe için benzinli olmasını salık verdi arkadaş...

teknoloji gelişiyor, yukardaki bahsettiğim mevzu geçerli mi, yoksa eskide mi kaldı

ilginiz için teşekkürler

eskı dizel teknoljılerde öyle olabilirde... şimdi 18-20 devırde turbo devreye giriyor zaten... kısa mesafe-soğuk motorda biraz fazla yakar, bu doğru... benzın dizel farketmez yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: cemdum

Arkadaşlar merhaba,
    Dacia Dustter Laurate 1.5dCi 110bg 4x4 Beyaz
    + look paketi
    + GüVenlik paketi
    + Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
    + esp&asr
    modelini en son kaça alabilirim. (ankarada bir bayiden 50.000tl fiyat aldım)

gayet güzel fiyat, full sayılır (deri koltuk hariç)... herşey dahil anahtar teslim fiyatsa çok ıyı... civar illere telf sorulabılır...git gel extra masraflar dikkate alınmalı tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalrx

eskı dizel teknoljılerde öyle olabilirde... şimdi 18-20 devırde turbo devreye giriyor zaten... kısa mesafe-soğuk motorda biraz fazla yakar, bu doğru... benzın dizel farketmez yani...

ilginiz ve cevabınız için teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar, sandero stepway düşünürken son anda Duster'a karar verip bugün aldık. 10-15 gün tahmini teslimat süresi verdiler..

Duster Ambiance 4x2 - 1.6 16v LPG 105 bg Euro 5

Klima + metalik gri + 2 airbag + park sensörü + lpg falan filan 36000 e aldık..

Sizce nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msg111 -- 6 Eylül 2012; 21:10:34 >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.