Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes beğendiği aracı almakta serbesttir... ancak araçları haksız-önyargılı-keyfi-yanlış eleştirmek, heleki özelliklerini tam bilmeden abestir... herkesin ihtiyacı-zevki-imkanı farklıdır... bunu anlasak mesele kalmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 2 Mart 2012; 11:28:59 >
  • Çalıştığım sektör gereği sürekli otomobillerle haşı neşirim. Özellikle uzakdoğu otomobillerini çok iyi tanıyorum.

Yalnız Duster 4x2yle yaptığımız testlerde, kompakt B araçlardan iyi bir yol tutuş, C araçların çoğuna yakın bir yol tutuş sunmaktaydı.

Ancak bu C segmentinin referans modelleri kadar iyi bir yol tutuşa sahip değil.

Ama ''yol tutuş berbat'' demek sanki araç hiçbir viraja giremiyor vs. anlamına gelir.

Tİcari araçlardan çok çok iyi yol tutuşa sahip.

Ayrıca yurt dışı testlerinde bir çok B segmenti ve ticari aracın takla attığı durumlarda sadece savrulmuştur(ESPsiz) Takla atmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackersun -- 2 Mart 2012; 12:01:05 >

• Duster 4x2 aracın arka aks sistemi Logan MCV den türetilerek geliştirilmiştir.MCV nin zaten başarılı bir yol tutuş ve sessiz çalışan süspansiyon sistemi vardır.

Sizin 4x2 Duster yol tutuş berbat demeniz, bu aracın viraj performansı ve limitleriyle ilgili en ufacık daha bir bilginiz olmadığını ispatlamaya yetmektedir.

Saygılar.

Aracı bir gün boyunca kullandım. daha ne bilgim olucakki sert viraja giriyosun sovruluyo 100-120 ile giderken otobondan ani hareketlerde hakimiyet zorlaşıyo. artı aracın limiti diye bir şey zaten yok 80-90 km hızdan sonra araçta hiç bir güvenlik sistemi sizi korumaz ne yapıcaz bu araçla 160-170km hızla giderken bak ne kadar stabil şeritten ayrılmıyomu diyeceğiz.

Arkadaşım araç sehir içinde yoğun trafikte dahi kullanırken yoruyo insanı sen almışsındır seni tatmin eder o senin zevkin. Ben ilk mcv ler çıktığındada aldım 150.000km de satıp 2011 ini aldım mcv dusterdan bence çok daha iyi bir araç hem ticari kullanıyorum hem özel ve yol tutusu da daha iyi.

Duster dıstan güzel onun dışında iç güzelliği ofsayt ee zaten yüksek altan hava alıyo bu aracın ne kadar limiti olabilirki. Bilmeden farklı araçları kullanmadan atıp tutan sensin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: mamati2

Duster 4x2 aracın arka aks sistemi Logan MCV den türetilerek geliştirilmiştir.MCV nin zaten başarılı bir yol tutuş ve sessiz çalışan süspansiyon sistemi vardır.

Sizin 4x2 Duster yol tutuş berbat demeniz, bu aracın viraj performansı ve limitleriyle ilgili en ufacık daha bir bilginiz olmadığını ispatlamaya yetmektedir.

Saygılar.

Aracı bir gün boyunca kullandım. daha ne bilgim olucakki sert viraja giriyosun sovruluyo 100-120 ile giderken otobondan ani hareketlerde hakimiyet zorlaşıyo. artı aracın limiti diye bir şey zaten yok 80-90 km hızdan sonra araçta hiç bir güvenlik sistemi sizi korumaz ne yapıcaz bu araçla 160-170km hızla giderken bak ne kadar stabil şeritten ayrılmıyomu diyeceğiz.

Arkadaşım araç sehir içinde yoğun trafikte dahi kullanırken yoruyo insanı sen almışsındır seni tatmin eder o senin zevkin. Ben ilk mcv ler çıktığındada aldım 150.000km de satıp 2011 ini aldım mcv dusterdan bence çok daha iyi bir araç hem ticari kullanıyorum hem özel ve yol tutusu da daha iyi.

Duster dıstan güzel onun dışında iç güzelliği ofsayt ee zaten yüksek altan hava alıyo bu aracın ne kadar limiti olabilirki. Bilmeden farklı araçları kullanmadan atıp tutan sensin bence

Peki siz detaylı test etmişsiniz ve beğenmemişsiniz. Saygı duydum.
    Duster araçların sadece iz açıklığı ve dingil mesafesi bile onu binek araçlardan daha oturaklı yapıyo.
    Herhangi bir B segmenti araçla, Duster,ı virajlı yollarda takip edemezsiniz.

• dostum eğer dusterin varsa ve istanbuldaysan al aracını bende 92.000km olmuş mcv mi alim aynı yolda aynı virajda test edelim ne demek istediğimi o zaman net anlarsın.

Önemli olan bu benim görüşüm ve beni bağlar sadece sen beğenmişsen sorun yok ama 4x4 dustar a 48.000tl vermem bu fiyatın aracı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahtakaplan

biraz içiniz açılsın :) 7

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu

türkiyede güneş gözlüğü takan adam "artis misin lan" gerekçesiyle ötekileştirildiği gibi, bu arabalar da geldiğinde "oğlum sen kadın mısın ne biçim araba lan bu" diye alanlar ötekileştirilir, bayan arabası olur muhtemelen.
  • 1.5.dci.110.ps.240.nm.4x4.abs.esp.6.vites.azyakıt..kalıplı kasa...vs... böyle hangi jipin sıfırı 48-50.tl... bide onu desen...
    yuksek araçlarda-jıplerde viraj-sürat otomobile göre biraz hassastır... sadece duster de değil... bilmeden eleştiri oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 4 Mart 2012; 1:30:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamati2

dostum eğer dusterin varsa ve istanbuldaysan al aracını bende 92.000km olmuş mcv mi alim aynı yolda aynı virajda test edelim ne demek istediğimi o zaman net anlarsın.

Önemli olan bu benim görüşüm ve beni bağlar sadece sen beğenmişsen sorun yok ama 4x4 dustar a 48.000tl vermem bu fiyatın aracı değil.

Bunu hiç Duster kullanmamış biri belki kaale alabilir ancak ben duymazdan geliyorum.
    Başka bir aça deseniz neyse de, zaten üretim olarak teknik olarak Duster,; MCVden üstün bir araç.
    Duster'ım olsaydı da sizi riske sokmak istemezdim.
  • duster 4x4 ün jantları 14-15 yaparsak, hız denge güvenlik artar, o zaman yarış olur bak... alırlar anahtarını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 4 Mart 2012; 20:57:25 >
  • her yerde oldugu gibi burdada tarsisma var umarım dogru yere soru soruyorumdur

-duster için otomatik şanzıman ne zaman gelicek? bri kaç yerde dedikodu şeklinde haber var ama 1 sene geçmiş

-renault turbo son nesil motorlarının duster'da da kullanılacağını okudum yine bu tür haberlerde, bu yönde gelişme var mı?

2013 modellerde bu tür bir süpriz beklenir mi?

esp+otomatik vites olmadan duster listeme alamıyorum.
  • arazide kullanım da manuel tercih edilir... şehirde otm olabilir... şimdiki duster 1.5.dci.110.ps. motorlar yeni nesil sayılır... dusterin full olanlarında abs-esp. mevcut, tabi fiyat farkı bıraz olacak, talebe-fiyata bağlı.... bedavaya ful veren yok zaten... otm.tercih meselesi, dusterciler için çok dert değil... reno dusterlerde kısmen olacakmış ancak o da turkıyeye geç gelir 2015 gibi... pıysada manuel ve otm seçenekli jıpler çok, F/P durumuna göre seçim yapılıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 9 Mart 2012; 10:36:21 >
  • mrb arkadaşlar
    duster 1.5 dci 110 bg 6. vitesde 2000 deviedeki hızı kaç km/h dir ?
    duster 1.5 dci 90 (85) bg 5. vitesde 2000 deviedeki hızı kaç km/h dir ?
  • Wireless Park Kamera montajı için aşağıdaki linkte satıcının izahatı biraz iş görür gibi... pakette çakmak soket yok harıcen alınıp takılcak galıba... neyse bi deneyeces.. umarım işi çözeriz... yaygın olmadığı için oto elk. ve audio tunıngçilerde burda anlamıyor...

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/sok-fiyat-kablosuz-geri-vites-kamerasi-kelebek-40768936

* Kompakt tasarım ve kolay kurulum

Montaj: aracın içersinde, en arka kısım kameradan en ön kısım ekranın oraya kadar kablo kirliliğine son.

7. sıradaki resimde görünen algılayıcıyı arabanızın geri vites kablolarına bağlantıyı yapıyorsunuz.

Kameranızı, plakanın hemen üstünde bulunan plaka lambasının yanına yada en uygun yerine montajını yapıyorsunuz. bu montajlar bittikten sonra aslında işleminde çoğu bitmiş oluyor.

6. resimde bulunan 3 çıkışlı(2.usb+1.avux) cihaz parça uçların birini monitör/cihazınızın AV-İN girişine diğer usb ucu monıtor-cihazın USB şarj kısmına takıyorsunuz. cihazın kendi araç şarjınıda, alıcının alt kısmındaki usb kısma takıyorsunuz. Kamera çıkışı tek çıkışlı-jaklı 12v geri vites lambasından gelen verici cihaz çıkışına karşılıklı bağlanıyor..

Bu şekilde takıldıktan sonra cihazınızı AV formunda açın, gps ise navigasyona girin ve geri vitese takın, (araç-audıo cıhazınızın gerivites ikaz kablosunu aktıf-bağlantısı varsa otomatık girer) işlemleri son kez kontrol edin, kontrol sonrası açınca enson arka tarafı ekranda görmeye başlayın.

AV.in girişi uyumsuzsa ve şarj zıhazı yoksa-usb li uyumlu şarj zihazı, ayrıca dönüştürücü uygun aparat olarak alınmesı gerekır.

ayrıca videolu anlatım...wireless park cam...
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EX1iK3Oymks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 2 Nisan 2012; 22:58:49 >

• Bir akraba Duster almayı düşünüyor. Kampanya bulamadım hiç. Ankara da en uygun nerden alınabilir? Ayrıca 0 faizli kampanyası mevcut olan yer var mı?
  • Çarşamba günü Optimum AVM'de gördüğüm araç.

• jantlar iyimiş...
  • temizlik sonrası duster...

• Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu

kaynak: lzparts.de/index.php?page=categorie&cat=62

• Duster 2013

• quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

Duster 2013

Bu araç Renault Duster olarak satışta galiba. Dacia Duster bu şekilde değişirse alınabilir.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.