Şimdi Ara

Noctua yeni işlemci soğutucusunu duyurdu: NH-C12P SE14

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce satışa sunduğu soğutucuların yeni nesil işlemcilerle kullanılabilmesi için hazırladığı montaj kitlerini ücretsiz olarak sunarak dikkatleri üzerine çeken Noctua, yeni işlemci soğutucusunu duyurdu.

Mayıs 2008'de pazara sürülen NH-C12P isimli işlemci soğutucusunun güncellenmiş yeni versiyonu olarak tanımlanan NH-C12P SE14 isimli soğutucu, 114 x 140 x 152 mm boyutlarında ve 730 gram ağırlığında. Bakır tabanlı işlemci temas alanına ve altı adet Bakır ısı borusuna sahip olan yeni soğutucu, 1200 devir/dakika hızlarında çalışan 140mm'lik fan kullanıyor. Gürültü seviyesinin 20dbA olduğu açıklanan yeni model, beraberinde sunulan özel montaj kiti sayesinde hem Intel hem de AMD'nin güncel tüm işlemcilerine destek sunuyor.

Noctua'dan açıklanan bilgilere göre Intel'in LGA775, LGA1156 ve LGA1366, AMD'nin ise Soket AM2, Soket AM2+ ve Soket AM3 işlemcileriyle uyumlu olan yeni soğutucu NT-H1 isimli termal macun ve SecuFirm2 isimli montaj kitiyle birlikte geliyor. Noctua tarafından 6 yıllık garanti ile sunulacak yeni işlemci soğutucusunun son kullanıcı satış fiyatı ise 70$ olacak.

• 12 cm bile büyük demiştim cpu için şimdi 14 cm yuh yani
  • Sabah powerup'da yazılara bakarken görmüştüm gerçekten ilginç görünüyor , performansını çok merak ettim
  • bunlar artık sırf performansa önem verenler veya kasa içini görmeyenler için.
  • Noctua nın ürünleri performanslı oluyor.Bu soğutucuda iyidir mutlaka.

Ama alemin kralı bir başka noctua:
    http://www.pclabs.com.tr/2009/12/09/noctua-nh-d14-incelemesi/
  • inceleme oldukça detaylı ve güzelmiş :)
  • "Noctua tarafından 6 yıllık garanti ile sunulacak yeni işlemci soğutucusu"
    6 yıl garanti yuh
  • Mevcut tüm işlemcilere destek vermesi gerçekten çok iyi performans testlerinide görmek lazım tabi..
  • 14cm fan 730gr ağırlık. 14cm fan ile gelen ilk işlemci soğutucu galiba. Fanın büyük olması her zaman iyidir. Daha sessiz daha verimli olur.
  • bu ısı bortuları tek taraftan çıkan ve alüminyum yaprakların sonunda son bulan soğutucuları anlamıyorum.. o borular dönüp gelse ring yapsa daha iyi olmaz mı?? yani işlemcinin tek tarafından değilde her iki tarafından da alüminyum yapraklara ısı boruları çıksa oluşan ısıyı dağıtacak daha fazla ısı borusu olmaz mı?? ne gıcık bir durum.. ben yapcam en sonunda :))
  • güzele benziyor. geçen konulardada şu noctua nın fanlarının renklerii konuşmuştuk.Kötü renkleri diye ama gerçekten sessiz performans verdiğini söylemişti herkes.Durum öyle oluncada alınası bir soğutucu gibi.
  • 6 Yıl garantisi varsa sağlam gelecek gibi ?
  • Fan şekilsiz durmuş biraz. Ağırlığıda neredeyse 1 kg olmuş. Bu tür soğutucuların zaten ne ağırlığı hafif oluyor ne de şekli...
  • Noctua NH-U 12P modelini kullanıyorum gerçekten de harika iş çıkarıyor, kesinlikle öneririm

Bu ürünün fanını beğenmedim ayrıca o fan renginden de vazgeçmiyorlar hala bunu da anlamıyorum açıkçası... Fanın düz model olmasını tercih ederdim ben yuvarlak çaplı olmamış bence.

Teşekkürler haber için
  • Aynen Leon hocam soğutucu güzel ama o fan yokmu beni deli ediyor
  • ben 9 aydır e8400 de kullanıyorum BilgiAlanı Değer

CPU Özellikleri

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E8400

CPU Takma Adı Wolfdale

CPU Sürümü (Stepping) E0

Engineering Sample Hayır

CPUID CPU Adı Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz

CPUID Uyarlama 0001067Ah

CPU VID 1.2500 V

CPU Hızı

CPU Saati 4000.1 MHz (Gerçek: [ TRIAL VERSION ] MHz, overclock: 33%)

CPU Çarpanı 8x

CPU FSB 500.0 MHz (Gerçek: 333 MHz, overclock: 50%)

Bellek Yolu 666.7 MHz

DRAM:FSB oranı 16:12

CPU Önbelleği

L1 Kod Önbellek 32 KB per core

L1 Veri Önbellek [ TRIAL VERSION ]

L2 Önbellek 6 MB (On-Die, ECC, ASC, Full-Speed)

Anakart Özellikleri

Anakart Kimliği 10/13/2008-P45-ICH10-7A69PG02C-00

Anakart Adı Gigabyte GA-EP45T-UD3R (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Çipset Özellikleri

Anakart Çipseti Intel Eaglelake P45

Bellek Zamanlamaları 6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) [ TRIAL VERSION ]

DIMM2: Corsair XMS3 DHX CM3X2G1600C9DHX [ TRIAL VERSION ]

DIMM4: Corsair XMS3 DHX CM3X2G1600C9DHX [ TRIAL VERSION ]

BIOS Özellikleri

Sistem BIOS Tarihi 10/13/08

Görüntü BIOS Tarihi 12/11/08

Award BIOS Türü Award Modular BIOS v6.00PG

Award BIOS iletisi EP45T-UD3R F1

DMI BIOS Sürümü F1

Grafik İşlemci Özellikleri

Görüntü Bağdaştırıcısı nVIDIA GeForce GTX 295 (p657)

GPU Kod Adı GT200b (PCI Express 2.0 x16 10DE / 05E0, Rev B1)

GPU Saati (Geometric Domain) 301 MHz (Gerçek: [ TRIAL VERSION ] MHz)

GPU Saati (Shader Domain) 602 MHz (Gerçek: [ TRIAL VERSION ] MHz)

Bellek Saati 100 MHz (Gerçek: 999 MHz) taktir sizin soğutcu değil klima

• Geçenlerde bunun aynısını tanıtmamışmıydı?
  • Yine kahve & krem rengi fan :D:D:D
  • Aslında bunun video incelemesi olsa çok iyi olurdu.Bu aralar tam da soğutucu arıyorken süper olurdu.
  • 70$ tr 100$ olsa fazla bence iyi hoşta gerek yok bence hava soğutmaya bukadar para vermeye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.