- x
66.MKNZ P. BARIŞ GÜCÜ. TOPKULE İSTANBUL
114 Cevap40688 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:58:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

herkese selamlar..bu birlik hakkında yardımcı olabilirmisiniz önceden giden arkadaşlarımız?

Beşiktaş seni; Sevinmek için,sevmedik...!

142 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:02:10 

Bende buraya gidiyorum.

3D

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:10:57 

quote:

Orijinalden alıntı: erensifiralti

Bende buraya gidiyorum.

sevinelim mi üzülelim mi tertip ?

21 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:05:43 

bende buraya gıdıyorum kardesler.. gıderken bı arkadas mutlaka ıclık ve kar bereı gotur dedı cok soguk ve ruzgarlıymıs

142 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:07:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mturan41

sevinelim mi üzülelim mi tertip ?

Genel olarak iyi deniyor, sonuçta İstanbul gibi bir yer ama ayrıntılı bilgi edinemedim henüz.

3D

24 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:18:51 

bende burdayım ilk görüşler iyi olduğu yönünde ayrıntılı araştırma yapan paylaşsın arkadaşlar..

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:19:20 

quote:

Orijinalden alıntı: dj_keyfialem

bende buraya gıdıyorum kardesler.. gıderken bı arkadas mutlaka ıclık ve kar bereı gotur dedı cok soguk ve ruzgarlıymıs

kar beresini de alayım tertip.sağol bilgilendirdiğin için

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:22:10 

quote:

Orijinalden alıntı: hommerdream

bende burdayım ilk görüşler iyi olduğu yönünde ayrıntılı araştırma yapan paylaşsın arkadaşlar..

Afganistan yada Lübnan bizi bekler mi ? :))

142 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:04:28 

Geçen sene aralık döneminde giden bir arkadaşın yorumu.

66.mekanize piyade tugayinin 3 tane kislasi var.
1) topkule
2) bastapya
3) kartaltepe
Acemi birligim (28 gun) topkulede gecti usta birligim kartal tepede.
iclerinde en bakimli en imkanli ve askere iyi davranilan topkuledir cunku tugay komutani orda kaliyor. rutbeli cok gorursun ama kantine gidip yorgunlugunu alabilirsin.iclerinde en kotusu yani sosyalligi az olan kartaltepedir orda uzun kisa ayrimi pek yapilmaz.avantajida rutbeli azdir'oradaki komutanlarla aran iyi olursa gunler gecer. kisa donem askerler genelde iyi davranirsan uzun donemler tarafindan sevilir.

3D

142 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:24:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mturan41

Afganistan yada Lübnan bizi bekler mi ? :))

Cevap devamı:
66.mekanize asker gondermiyor.ankara baris gucu gonderiyor ihtiyac olursa 66.mekanize gonderiyormus ama simdiye kadar olmadi sanirim.

3D

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:09:32 

quote:

Orijinalden alıntı: erensifiralti

Cevap devamı:
66.mekanize asker gondermiyor.ankara baris gucu gonderiyor ihtiyac olursa 66.mekanize gonderiyormus ama simdiye kadar olmadi sanirim.

doğruysa iyi haber..teşekkürler.

350 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:37:11 

Acemiliğimi (26 gün) Topkulede Tankçı olarak yaptım, acemilik eğitimi olduğu için pek sevemedim burayı usta birliğim ise Baştabya Lojistik destek idi.Tugay genel olarak iyi.Fakat size dedikleri gibi çok soğuk olacak.Acemiliğinizin çoğunu dışarıda geçireceğiniz için yanınıza kışlık mutlaka alın.Komutanlar çok iyiler.Kantini çok yeterli değil.Sigara kullanıyorsanız kantinde bulamama ihtimaliniz var.Acemilik boyunca Topkule dışında bişey görmeyeceksiniz ama emin olun askerliğe alıştıktan sonra askerlik yapılacak en iyi yerlerden biridir 66.Mekanize Piyade tugayı.

CHEVROLET LACETTİ 2004

350 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:41:18 

Bu tugaydan yurtdışına asker göndermiyorlar.Çok büyük ihtimalle Tugay içindeki kışlalardan(Topkule, Baştabya,Kartaltepe) birine çıkacak dağıtımınız yada mesleki olarak yeterli olursanız Zeytinburnu Orduevi veya Hasdal.Bunlardan birine gideceksiniz.

CHEVROLET LACETTİ 2004

139 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:42:48 

beyler hayırlı olsun bende 66. mekanizede topkuledeyim 329 olarak siz biletlerimi 4 gözle bekliyorum.. merak etmeyin dört dörtlük 5 yıldızlı otel gibi bir yer diğer askeri kışlalara göre.. hatta sabahtan beri sizin yatak ranza dolaplarınızla uğraşıyorum... aklınıza takılan soru varsa gokce_recep83@hotmail.com sorabilirsiniz.... tek sorununuz biraz sizin zor geçecek bütün denetlemelere gireksiniz bu da demek oluyor ki spor spor spor... şimdiden 60 şınav 40 mekik.. 15 barfiks falan başlayın.... tekrardan hayırlı olsun...

29 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:06:29 

arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun
bende 329. kısa dönem olarak topkuleye geldim, teslim olmaya geldiğimde eğer topkuleden geçiş yapacaksanız istoç a çok yakın, orayı gelin yoksa 66. mekanize deyince kimse bilmiyor, diğer bir seçenekse topkapı-habibler arası çalışan tramvayın 50. yıl -baştabya durağında inerseniz hemen karşınızda kalacaktır, içlik falan hakkaten getirin soğuk bir yer burası. fazla eşya getirmeyin derim, zaten çarşıya yemin töreninden sonra çıkacaksınız, üzerinizdeki sivil eşya yetecektir, eğer gerek olursa yemin törenini gelen aileniz getirebilir, görüşmek üzere hoşçakalın

21 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:25:44 

neler getırelım dedeler gelırken sizin biletler yanımızdada onun harıcı.... mesela neler verılıyor askere gelınce malzeme olarak ona uygun gelelım bıraz anlatın bakalım ranymıs kogusmu 5 yıldızlı otel dedınız gözüm döndü :)

24 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:42:37 

yaw dedeler bi yardımcı olun hiç bir fikrimiz yok gideceğimiz yerle ilgili..

75 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:51:17 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 66'NCI MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI TOPKULE İSTANBUL

Cumartesi gorusuruz arkadaslar

Engin

21 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:36:25 

hayırlısı ıle cıksak teslım olsak bakalım neler beklıyor bızı..

73 Mesaj
10 Aralık 2009; 22:53:18 

cumartesi görüşmek üzere arkadaşlar..hayırlısı olsun..

139 Mesaj
11 Aralık 2009; 16:16:46 

bana kalırsa hiç birşey getirmeyin topkule kantinide herşey satılıyor. ama aileniz gelmeyecekse kışlık falan getirin kazak... ben üzerimdekilerle geldim... çalınır zaten yada yer değiştirir...

34 Mesaj
12 Aralık 2009; 2:14:27 

arkadaşlar kadıköyden topkuleye yani kışlaya nasıl gidebilirim,detaylı anlatabilirseniz sevinirim,pek bilmiyorumda buraları

694 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:35:07 

66.mknz çıkanlar varsa yardım etmeye çalışim.

2012 polo bm

75 Mesaj
9 Ocak 2010; 12:27:15 

66.MKNZ P. BARIŞ GÜCÜ acemilik Bastabyada gecti ve daha sonra ayni yerde Lojistik Desteke gidecegim. Varmi onerisi olan? Tesekkurler

20 Mesaj
10 Nisan 2010; 8:45:24 

Merhaba arkadaşlar. 333. Kısa Dönem benimde burası çıktı. Tavsiyeleriniz nelerdir? Yemek, yatak, duş vs. durumu nasıl?

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:21:00 

335 kısa dönem 66'ncı Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı
TOPKULE İSTANBUL

varmıdır 335 dönem veya daha once burda yapan

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:39:48 

335. dönem burası çıktı benim daha önce burada yapanlar var mı? bilgi alsak

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:47:59 

İstanbul bagcılarda istoç un hemen yanındadır.Google map e esenler istanbul yazarsan çıkan yer 66. tugayın arazisi tam çıkan yerin sagındakı yer baştabya kışlası alt sol taraftaki yerse topkule kışlası.Usta birligin topkule kıslası , baştabya kışlası , buyuk kartaltepe kışlası yada zeytinburnu sosyal tesislere çıkıyor.Acemiligi topkule kışlasında buyuk olasılık sahra hizmet bölügünde kalacaksınız.Aklına takılan varsa soru varsa sorabılırsın.331 K.D. olarak burda yaptım askerligimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestik12345 -- 10 Ağustos 2010; 1:52:47 >

54 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:50:58 

66'ncı Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı
TOPKULE İSTANBUL

EVET ARKADAŞLAR BENİM DE BURASI ÇIKTI :)

DAHA ÖNCE ASKERLİĞİNİ BURDA YAPMIŞ OLAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİZ!

54 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:53:48 

MAJESTİK arkadaşım, mesela şu konuya değinebilirsin,
Bazısı şunu bunu götür diye listeler yapmış, kimisi götürme orda herşey veriliyor demiş...
Bizim yazın acemi birliğinde olacağımızı da düşünerek, neler götürmemizi önerirsin?

36 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:11:01 

66'ncı Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı
TOPKULE İSTANBUL

yorumlar şöyle güzel gözüküyor tertipler hayrlı olsun hepimize...

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:35:09 

quote:

Orijinalden alıntı: parapono_87

MAJESTİK arkadaşım, mesela şu konuya değinebilirsin,
Bazısı şunu bunu götür diye listeler yapmış, kimisi götürme orda herşey veriliyor demiş...
Bizim yazın acemi birliğinde olacağımızı da düşünerek, neler götürmemizi önerirsin?

Valla yaz için ne diyecegimi bilemiyorum neden dersen ben kışın yaptım orda askerligimi.Rüzgarı eksik olmaz oranın mayıs ayının sonunda tugayın denetlemesi bitti bizim canımıza okudular siz hiç yoktan daha rahat olacaksınız.
boxer goturmeni öneririm bizde slip giymek yasaktı cuma gunlerı yarı yada tam bakım oluyor orda kontrol edılıyorsunuz.
dıs macunu ,dıs fırcası ,tuvalet kagıdı ,sabun ,tras kopugu ,jılet , almayı unutma yanına dustugun yer guzel yer ama usta bırlıgınde baştabyaya dusmezsin inşallah.
Tugay komutanı Topkule kışlasında oldugundan en ıyı yer dıyebılırım.internet kafe ,lig tv bulunmakta kantınde sıra olmaz ama ılk baslarda olacak dırek hucum seklınde kantıne gıdecegınız için kantınde cogu sey bulunur.akşam yat 9 gibi oluyor akşam nobetçi komutanla konusup gazınoya gıdebılırsınız gece 23 e kadar.Yemin torenine aileniz gelirse pazar 17 ye kadar evci cıkabılırsınız.Aileniz gelmezse sadece çarsı ya cıkabılırsınız.Ulaşım olarakta esenlerde otogarında inince taksiye binmeniz taksiye demeyi unutmayın istoç un hemen yanındaki kışla diye yoksa sizi baştabya kıslasına goturebılır aklıma gelen bunlar.aklınıza takılan varsa sorabılırısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestik12345 -- 10 Ağustos 2010; 2:50:58 >

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:42:33 

majestik bastabyanın zorlugu nedir

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:47:53 

quote:

Orijinalden alıntı: warworn.

majestik bastabyanın zorlugu nedir

p.m. attım sana.

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:05:55 

p.m atamıyorum sana

sınıfım piyade

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:25:28 

quote:

p.m atamıyorum sana

sınıfım piyade

eger piyade yazıyorsa buyuk olasılık baştabya kışlasında mekanizelerden birine düşme olasılıgın fazla.Acemiligin tadını çıkar kımseyı takma poşet fılan der dururlarsada takma hiçbir şekilde.66 da en guzel askerlık acemılık donemınde oluyor fazla yuruyus yapmazsınız havalar sıcak başınızdaki komutan başına bela almamak için yani.Durmadan bagırtırlar sizi benim ilk hafta sesim kısılmıştı bide artıdan aralık ayındada orda olacagınızdan kalın bıseyde al yanına.Ruzgarı hiç eksik olmaz 66 nın.

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:32:22 

quote:

Orijinalden alıntı: majestik12345

eger piyade yazıyorsa buyuk olasılık baştabya kışlasında mekanizelerden birine düşme olasılıgın fazla.Acemiligin tadını çıkar kımseyı takma poşet fılan der dururlarsada takma hiçbir şekilde.66 da en guzel askerlık acemılık donemınde oluyor fazla yuruyus yapmazsınız havalar sıcak başınızdaki komutan başına bela almamak için yani.Durmadan bagırtırlar sizi benim ilk hafta sesim kısılmıştı bide artıdan aralık ayındada orda olacagınızdan kalın bıseyde al yanına.Ruzgarı hiç eksik olmaz 66 nın.

usta birliginde carsı izni sıklıkla cıka bılyomuyuz birde evcı cıka bılırmıyız

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:39:08 

quote:

usta birliginde carsı izni sıklıkla cıka bılyomuyuz birde evcı cıka bılırmıyız

Her hafta sonu çıkabılıyorsunuz carsıya.Evci izni tugay genelinde yasak nedenıde ıstanbulda herkesın bır akrabası olma olasılıgından dolayı.

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:47:47 

quote:

Her hafta sonu çıkabılıyorsunuz carsıya.Evci izni tugay genelinde yasak nedenıde ıstanbulda herkesın bır akrabası olma olasılıgından dolayı.

cok sagol allah razı olsun.....

çok oldu ama kalın bişey derken içlik falanmı alayım yoksa kazak falan tarzımı kapşonlu falan bişeymi yada bunları alıp akrabalara bırakayım carsıya cıkınca onlardanmı alayım...

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:05:28 

quote:

cok sagol allah razı olsun.....

çok oldu ama kalın bişey derken içlik falanmı alayım yoksa kazak falan tarzımı kapşonlu falan bişeymi yada bunları alıp akrabalara bırakayım carsıya cıkınca onlardanmı alayım...

içlik alma soguk oldumu direk kantinden alırsın içligi fiyat olarak da iyi kantınde içligin fiyatı unutmadan dıyım cornet 1 tl kola 1 tl magnum 1.6 tl ahah dıyorum suan fıyatlar aklıma gelınce eger akrabalara fılan bırakmak ıstemıyorsan alma yanına kalın bısey carsıdan cok ıyı fıyata alırsın nerde ne fıyata zaten askerler derler sıze eger istanbulda fazla gezmişligin yoksa tarıhı yerlere gıtmemezlık etme zaten askerı kımlıgını gosterdınmı tarihi yerlere gırmek ucretsız.

19 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:12:34 

majestik yardımların için çok teşekürler...

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:21:31 

teşekkür edeirz bilgiler için. kapıda sıkı arama olurmu telefon falan unut dermisin Xray varmı? bilgisayar mühendisiyim sizin meslek neydi...yada bilgisayarcı emsal varmıydı tanıdığınız.

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:22:00 

quote:

majestik yardımların için çok teşekürler...

Önemli degil kardeş aklına takılan bişey varsa sorabılırsın.

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: nseren

teşekkür edeirz bilgiler için. kapıda sıkı arama olurmu telefon falan unut dermisin Xray varmı? bilgisayar mühendisiyim sizin meslek neydi...yada bilgisayarcı emsal varmıydı tanıdığınız.

nızamıyede aramada çantanın her tarafına bakıyorlar xray dan geçeceksin ama çantanda kesin metal bişey vardır eninde sonunda oteceksin eger sokacaksan sadece sım kartı sok oda corabında olsun.eger telefon sokacaksan bı tanıdıgına ver oda senı acemılık zamanında zıyaret ettıgı zaman sana versın en guzelı boyle.bilgisayar muhendisi tanıdıgım yoktu.Ama sıze ne bılıp bılmedıgınız soracaklar işlerıne yarar bısey dersen oraya dusersın bıde branşda yazanda onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestik12345 -- 10 Ağustos 2010; 4:32:34 >

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:28:23 

yemek durumları nasıldır?sonra banyo önemli sıcak su falan bulunurmu...birde kesin buradamı kalıyoruz ustadada yoksa kalkıp buradan sen olayın kabasını aldın hadi bakalım uza doğuya derlermi?

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:36:02 

jiletle uğraşmıyim traş makinesi getireyim desem kasarlarmı kapıda...ziyaretçi içeri telefonla girebiliyor ozaman almıyorlar nizamiyede...
en kötü ve en iyi yanı nedir 66. mekanizede olmanın deseler...çok soruyorum ama nabim neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:37:24 

quote:

yemek durumları nasıldır?sonra banyo önemli sıcak su falan bulunurmu...birde kesin buradamı kalıyoruz ustadada yoksa kalkıp buradan sen olayın kabasını aldın hadi bakalım uza doğuya derlermi?

ilk başlarda kotu gelebılır ama zamanla alışırsınız yemeklere.yaz donemındesınız kahvaltıda kavun karpuzda çıkar.Banyo zamanlarında hep sıcak su bulunur eger dustugunuz bolukte sıcak su olayı varsa hamama bıle gıtmezsınız dırek bolukte duş alırsınız.4 yere duşeceksiniz topkule ,kartaltepe ,baştabya ,zeytınburnu sosyal tesıslerı.Kullanacagınız silah HK-33

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:38:05 

braşta birşey yazmıyor. öğretim görevlisiyim ama bunu belirtmedim.orada söylersek nolur görücez.evliyim çocuk var uzun çıkmasından çekindim açıkçası

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:41:08 

silah boş nöbet tttuyorlarmış bazı yerlerde öyle değildir sanırım. birde nöbet sıklığı nedir.canımızı çıkarırlarlarmı nöbetle...arkadaşın biri gitmeden kep al mutlaka benim kafamı sıkmıştı beynim duman oldu dedi bu tarz şeylere gerek varmı...

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:45:07 

quote:

jiletle uğraşmıyim traş makinesi getireyim desem kasarlarmı kapıda...ziyaretçi içeri telefonla girebiliyor ozaman almıyorlar nizamiyede...
en kötü ve en iyi yanı nedir 66. mekanizede olmanın deseler...çok soruyorum ama nabim neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.

traş makınesı goturursen nızamıyede bısey demezler bence en guzelı jılet goturmen şimdi pu.t un teki çalar fılan makıneyı o açıdan.nızamıyede zıyaretcının telini almıyorlar sende o an alırsın teli zıyaretcıden.66 da olmanın en iyi yanı istanbulda olman kotu yanını dıyemıyorum nedenıde dusecegın boluk cok onemlı o açıdan.Aklına gelen sorular varsa sorabılırsın bende ılk gıderken boyleydım ıyı kotu yardımcı olmaya calısırım.

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:51:33 

evet aslında umrumda değil doğu falan hertürlü zevkle giderim ancak bunu aileye anlatmak zor. istanbul diyince resmen bayram ilan ettiler. en güzel yanı gerçekten bu sanırım.beni 4 yıl önceki yükseklisanstan önceki muayene ile gonderdiler üstüne bi 25 kilo aldım acayip hantal yapım var koşuyu şunu bunu yapamazsak nolur durum varmıydı böyle adamlar.
sanırım dişi sıkıp koşmak en güzeli :)

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:53:06 

quote:

silah boş nöbet tttuyorlarmış bazı yerlerde öyle değildir sanırım. birde nöbet sıklığı nedir.canımızı çıkarırlarlarmı nöbetle...arkadaşın biri gitmeden kep al mutlaka benim kafamı sıkmıştı beynim duman oldu dedi bu tarz şeylere gerek varmı...

Bızım boluk garajındakı nobetı boş şarjorle tutuyorduk.kep olmazsa kafana gidip kantinden alırsın.ılk baslarda fazla nobet tutarsınız fazladakı kastım mesela ben hafta sonu 6 saat gunduz 2 saat gece nobetım vardı hafta içi bunu yapamazlardı herkesın kısmı vardı ondan yani hafta içi sadece 2 saat gece nobetımız olurdu.01-03 nobetın oldumu otekı gun 03-05 nobetın olur ama bu ara ara degısır.cavus oldugunuz an sadece nobetcılerı yerlerıne goturursunuz.

quote:

braşta birşey yazmıyor. öğretim görevlisiyim ama bunu belirtmedim.orada söylersek nolur görücez.evliyim çocuk var uzun çıkmasından çekindim açıkçası

sınıf dıyecegıme branş yazmışım sınıfında ne yazıyor.

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:54:14 

yazlık kışlık ayrı kamuflaj bot verirlermi yoksa bunlar zaten 5 ay giysin ne bulursamı derler...çatal kaşık götür diyen bile oldu. sanırım istanbulda bu tip olaylar yoktur...

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 4:56:22 

sınıfta piyade yazıyor. bir arkadaşıma sonucu soyleyince ses değişti bunun yandın der gibi oldu şüphelendim.

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:03:32 

quote:

yazlık kışlık ayrı kamuflaj bot verirlermi yoksa bunlar zaten 5 ay giysin ne bulursamı derler...çatal kaşık götür diyen bile oldu. sanırım istanbulda bu tip olaylar yoktur...

size kışlık kamuflaj verecekler sadece yazlık kamuflajı nısan ayında gıdenlere verıyorlar.çatal kaşık götürme sakın ha sakın dalga konusu olabılır o acıdan.zaten sabah kahvaltıda çayınızı demir bardakta içeceksiniz

164 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:10:52 

nseren hocam ben çıkıyorum aklınıza gelen soru varsa yazın gunduz cevap yazarım.Şimdiden tüm 335 K.D. Hayırlı teskereler.

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:13:19 

quote:

size kışlık kamuflaj verecekler sadece yazlık kamuflajı nısan ayında gıdenlere verıyorlar.çatal kaşık götürme sakın ha sakın dalga konusu olabılır o acıdan.zaten sabah kahvaltıda çayınızı demir bardakta içeceksiniz

peki sence kesin pişermiyiz kışlıkların içimde ağustos ayında yoksa kurtulma şansı varmı :) tüm bilgiler için teşekkürler. istanbullu değilsiniz sanırım yenikapıdan oraya nasıl gideceğimide sizden öğrenirsem.Allah gönderdi bu adamı diyip sorularımı bitiricem :) Çok teşekkürler herşey için

38 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:23:50 

çok teşekkürler. Selamlar...

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 8:46:12 

benim statümde piyade.piyade askerini orada neler bekliyor acaba.kısa dönem oldugumuz için yurtdısı olayı yokmus.barıs gücüyüz bugune bugunde bununla ilgili bir görevde bulunacakmıyız.örn:nato askeri falan sayılacakmıyız :)

58 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:32:53