- x
ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ 3'ÜNCÜ ZH. TUG. K.LIĞI
69 Cevap44623 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:19:17 

Merhabalar arkadaşlar. Konumuz hayırlı olsun. MSN de beş arkadaşla konuştuk şuan için listede 8 kişi görünüyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Umarım güzel bir haberleşme yaparak birliğimize bir organizasyonla katılabiliriz.

Şimdiden hepimize hayırlı tezkereler diyorum. Mesajlarınızı bekliyoruz.

Biliyorsan konuş örnek alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Computer Engineer, System Manager, Infrastructure Planning and Solution Architect

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:21:25 

slm bende çerkezköy yolcusuyum

1111111111111111111111111

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:24:23 

aynen msn de konustuk mu bilmiorum da.. bakamayana rkadaslara yardımcı omak için pek konusmadım msn den... burayla ilgli gerekli bilgiyi yarın toplarız idorum

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:25:11 

Evet arkadaşlar Volkan, Sercan, Ercan ve Ramazan :) Yarın umarım sayımız artacak. Buradan sağlam bir haberleşme yapmadan çıkmayalım inşaallah. İstanbulu ya da Çerkezköyü bilmeyenlere bilgi aktaralım. Cümleten hayırlı sabahlar diliyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Computer Engineer, System Manager, Infrastructure Planning and Solution Architect

454 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:32:25 

Benide ekleyin çerkezköy yolcusu kalmasın

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:33:45 

Arkadaşlar genel itibarıyla ilk bilgiler Çerkezköyün çok soğuk ve aşırı disiplinli bir yer olduğu yönünde. Ancak İstanbula çok yakın bir yer bu açıdan iyi olabilir ve Tekirdağ yerine istanbuldan gitmek tercih edilebilir.

Ben şuan Ankaradayım ailemden dolayı ama 10 yıldır istanbuldayım Çapada evim var ve önce istanbula oradan da Çerkezköye gidebilirim diye düşünüyorum.
Heryerden İstanbula ulaşım çok daha sık ve bilet bulmak daha kolay.
İstanbuldan ise Çerkezköye tren dahil olmak üzere sürekli kalkan otobüs vs var diye biliyorum. Yarına istanbullu arkadaşlar araştırıp yazacaklardır zaten.
Buradan haberleşebiliriz.

Ayrıca benim msn yi tekrar yazayım ksancak_@hotmail.com.
İsmim Halit Bilgisayar Mühendisiyim. Yaş 27 bölüm TOPÇU :)

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:35:53 

valla ben normalde ankarada oturuorum ama şuan ereğlideyim buralardan gelirsem uçakla gelirim. ankaradan geçersem otobüs sanırım.. am düşüncem önce istabula geçmek ordan tekirdağı düşünüorum

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:36:06 

quote:

Orijinalden alıntı: paulpierce06

ben erkan. ya ankaradan gelcem yada ereğli den konya ereğli yani.. tekirdaga hiç gitmedim hayatımda tek çekici kısmı rakı olması.. hafta sonları bi iki duble atarız belki belli mi olur :d

Erkan tertip hoşgeldin aramıza ben de Ankaradayım sevindim. Rakıyla pek aram yoktur ama sen rakıdan devam edersin bizde farklı takılırız :) Zaten aramızda gitmeden bir köfte muhabbetidir gidiyor, yoksa boğazda balık sofrası felan mı yapsak :)

10 Aralık 2009; 4:49:32 

[Deleted by Admins]

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:57:36 

quote:

Orijinalden alıntı: yuceeren

selam arkadaşlar tankcı kısa dönem olmusum ben de eren ismim adanadan ucak ayarladım 10:30 da istanbul atatürkteyim sonrasını bilmiyorum :)

slm kardeşim hayırlı teskereler.. kaç para bilet?

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 4:58:07 

Erkan tertip bakarız bi çaresine sen yeterki keyfini bozma :)

@yuceeren kardeş sen Atatürk havalimanına gel gerisini biz sana tarif ederiz:) İstanbul ilk başta karışık gibi gelse de ulaşım açısından çok rahat bir yerdir. Tek dert tarfik :)

Zaten yapabilirsek istanbuldan bir gurup olmarak gitsek bence süper olur.

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 5:34:33 

Arkadaşlar mesajlarınızı bekliyoruz

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:03:17 

Arkadaşlar hepinize hayırlı olsun.

Ben 325 KD olarak orda yaptım askerliğimi.

Ayrıntısı ile ne sormak isterseniz buyrun yardımcı olurum

10 Aralık 2009; 11:10:10 

[Deleted by Admins]

3 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:39:47 

hepimize hayırlı uğurlu olsun tertipler bir istanbullu olarak çerkezköyün soğuk olduğunu söyleyebilirim bunun haricinde her nekadar tekirdağa bağlı olsada ulaşım istanula çok daha rahattır bilginize

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı İkmal
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 3'ÜNCÜ ZH. TUG. K.LIĞI ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ

bu arada sınıfım ikmal aynı sınıftan arkadaşım var ise beklerim

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:52:57 

quote:

Orijinalden alıntı: BARLAS TURAN

Arkadaşlar hepinize hayırlı olsun.

Ben 325 KD olarak orda yaptım askerliğimi.

Ayrıntısı ile ne sormak isterseniz buyrun yardımcı olurum

kardeşim valla bu atm ler fln aklına gelen herşeyi anlatsan.. çok aşırı disiplin var diolar öle mi??? çarşı izinleri fln nası

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:56:39 

Tamam o zaman kısaca anlatıyorum arkadaşlar;

Çerkezköy küçük bir yer ama her türlü gereksiniminizi karşılıyabileceğiniz de bir yer,hiçbir şeyin eksikliğini çekmezsiniz,zaten küçük bir çarşısı var bütün herşey orda(bankalar,yemek,internet,marketler,sinema falan filan)

Merkezden,Tugay yürüyerek 15-20 dakika sürüyor çok uzak değil yani ama taksiye binmek isterseniz zaten 5 TL fiks fiyattır taksilerde,biz çarşı dönüşleri 2-3 arkadaş 5 TL verirdik arada öyle gider gelirdik.

Tugaya gelirsek,içi rahattır güzeldir,duş imkanları ortalama seviyede ne kötü ne iyi,koğuşlar da keza öyle,ama tabii acemilikten sonra hangi bölüğe düşeceğiniz ile değişir az çok bu durum.

İçerde sadece nakit para geçiyor, girişinde ortak nokta bir ATM var Akbank'ın ama zaten para çekme mevzusu çok sorun olmaz,zamanla 1-2 hafta içinde komutanlara dışardan da para çektirirsiniz.

Eğitim olayı ise Çerkezköy'ün en büyük sıkıntısı;
Çerkezköy Tugayı'nın aldığı bir ödül var geçen senelerde tüm Türkiye çapında en iyi,en sağlam-zorlu eğitim veren Tugay.

Gerçekten özelikle bazı bölükler fena zorluyorlar,benim Doğu'ya giden birçok arkadaşım benden çok daha rahat askerlik yaptılar biz ise denetlemelerle,idari işler,tatbikatlarla,eğitimle falan uğraştık sürekli,cep telefonu bizim bölük taşıyamadı hele ki kısa dönemlere sürekli bir kontrol oluyordu ama dediğim gibi bu konu da hangi bölüğe düştüğünüz ile alakalı değişecektir ben o konuda biraz şanssızdım.

Tank-Piyade-Muhabere sınıfları zordur, ama bi Sahra Hizmet(yani yemekhane,kantin,çamaşırhane falan) Sıhhiye(revir), yan hizmetler (işte ne bilim mühimmat temini gibi) bölükler ise en rahat askerlik yapacağınız bölüklerdir.

umarım TOW Bölüğü'ne (Tank imhasını sağlayan bir füze sistemi) düşmezsiniz ben orda yaptım hayattan bezdim bölük komutanı nedeniyle.

Çerkezköy'ün İstanbul'a en yakın ilçe olması başka bir avantaj tabii,Esenler Otogarı'ndan 1 saat falan sürer, diğer illerden gelecekler İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan metro ile Esenler Otogarı'na ordan da saat başı otobüs ile Çerkezköy'e rahatça gidebilirler.

Kışı baya serttir Çerkezköy'ün, özellikle Aralık-Ocak-Şubat ayları baya soğuk geçmişti,gece nöbet tutarken sıkıntı yaşayabilirsiniz,o yüzden 1-2 içlik,yün eldiven,çorap bulundurmakta fayda var.

Bizim acemlilik Saray'da olmuştu (Çerkezköy'e 10 dakika mesafede) şimdi de öyledir o yüzden ilk 1 ay acemiliğiniz Saray'da olur ordan dağıtılırsınız Çerkezköy'e 4-5 ay da ordasınız(Yani dağıtımda başka yere gitmeyeceksiniz)

Biz giderken kimse denk gelmemişti ekstra Çerkezköy ile ilgili bilgi veren,çok faydası oluyor sonradan görünce...
Başka sormak istedikleriniz varsa arkadaşlar her şeyi sorabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 12:57:08 >

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:07:39 

ek olarak;

Çarşı izinleri bölüğe göre değişir...

Mesela bizim bölükte evci izni diye bir şey yoktu, çarşı iznini de kafasına göre veriyordu yani bazen haftada bir,bazen 2 haftada bir (ama dediğim gibi bizim bölük biraz psikopattı bu açıdan) (veya genel karar çıkıyor Tugay'da tüm bölüklerin izinler iptal , Korgeneral gelecek hafta içi ona hazırlık veya ne bilim bizde mesela Seçim denk gelmişti iptal olmuştu)

ama bazı bölüklerin evci izni oluyor,yani cuma akşamından veya cumartesi sabahtan pazar akşam 17:00'e kadar Çerkezköy'de dışarda bir otelde anneniz-babanız-evli kardeşiniz ile kalabilirsiniz.

Sonuç olarak genelde her hafta çarşıya çıkarsınız, acemilikten sonra(28 gün) yemin töreninizin bitimiyle beraber; ya evci izni kullanacaksınız 2 gün ya da Çift Çarşı izni

Sonra ise usta birliğinde yani Tugay'da ise;
silahlarla atış yapana kadar 2 hafta falan çarşıya çıkamazsınız ama daha sonra rutin şekilde her hafta çıkarsınız.

Acemilik bitince Onbaşı olacaksınız, acemilik bittikten 1-1,5 ay sonra da Çavuş rütbesi takacaksınız.

Tugay genel olarak disiplinli diyebiliriz,

Kış dönemi; Kara Kuvvetleri Komutanlığı denetlemeleri oluyor onlarla uğraşırsınız tabii arada spor,eğitim falan.

Bahar dönemi ise tatbikatlar oluyor arazide veya Edirne'de,onların hazırlığı ve tatbikatlar ile geçer.

Ama tekrar söylüyorum umarım iyi bölüklere denk gelirsiniz ve kısa dönemlere iyi bakan komutanlar başınızda olursa çok daha rahat yaparsınız askerliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 12:12:32 >

10 Aralık 2009; 12:54:27 

[Deleted by Admins]

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:12:33 

quote:

barlas cok teşekkür ederiz peki egitim zor derken ne kadar zor bi komando da değildir heralde kısalara bakış değişiyor sanırım bölükten bölüğe ama tank cıktı benim sınıfım ben ne iş yapcam mesela gerci büyük ihtimalle tank görmeden askerlik biticek ama :) bi de ben makine mühendisiyim var mı bi pozitif negatif etkisi.

Yok hocam komando falan değil tabii ki de yani anlatmak istediğim öyle çok rahat yatarak askerlik yapmamıştık biz öyle söyleyebilirim.
Sırf askerliğini yatarak,kilo alarak yurdun çeşitli yerlerinde bitiren arkadaşlarımı görünce bizim Tugay biraz üstte kalıyor:)

ama öyle çok abartılcak bi komandoluk durum yok tabii ki sadece disiplini biraz fazla,biraz daha sıkı tutuyorlar eğitimleri,denetlemeleri,tatbikatları falan.

Sık tatbikat yapılmasının nedeni de eğer diyelim bir savaş çıktı Yunanistan veya Bulgaristan ile
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düşmana ilk saldıracak Zırhlı Tugayı Çerkezköy Tugayı imiş,o yüzden sık sık tatbikat yapılıyor.

Evet hocam kısa dönem durumu bölükten bölüğe değişir mesela bizim bölük komutanı kısa dönemleri sevmez, uzun dönem erler yatarken biz kısa dönemleri çalıştırırdı ama bu Tugay'da çok rahat askerlik yapan kısa dönem arkadaşlar da vardı tabii.

Hocam askerde branş öğretmenliği,doktorluk,belli mühendislikler gibi meslekler dışında diğer meslekleri pek önemsemiyorlar.Hatta marangozluk,aşçılık,berberlik,terzilik meslekler çok daha önemli onların gözünde.
Öğretmenleri subay çocuklarına ders versinler diye ayırıyorlar,rahat oluyor askerlikleri yani
Doktorların da zaten kaçarı yok 12 ay asteğmen olarak

Makine Mühendisi olarak ekstra faydasını görebilirsin,geçen sene aynı pozisyonda bir arkadaşıma kazan dairesinde bir görev vermişlerdi,ama hani kazan dairesi diyince komik gelebilir başta fakat sakın öyle düşünme çok rahat askerlik yaptı orda,gidip orayı,sistemi falan kontrol ediyordu her gün,işte sorunlarıyla uğraşıyordu.

Tank görürsün hocam:) Bölük içinde olur zaten,onların bakımı,temizliği,teçhizatları falan filan artık bölük komutanın insafına kalmış,bizimki bize herşeyi yaptıyordu:)

Size en önemli önerim şu olabilir;

Usta Birliği'nde görevler dağıtılırken Revir Çavuşluğu için öne atlayın,istekli olun hatta ilaçlardan anlarım,yakınımızın eczanesi vardı,işte küçükken çalıştım,dedem sürekli ilaç kullanıyor ben alıyorum falan filan gibi gerekçelerle bu görevi almaya çalışın çok rahat edersiniz söyliyim,eğer bu görevi alırsanız beni hatırlarsınız ve çok daha dua edersiniz bana

Yazıcılık görevi ise biraz uzun,alengirli değişik bir konu(zaten kısa dönemlere genelde verilen görev bu) eğer anlatmamı isterseniz bu konuya da değinebilirim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 13:28:41 >

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:23:42 

0

Çerközköy Tugayı'nın 1. nizamiye girişi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 13:24:51 >

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:53:09 

quote:

orda hangi bankanın atm si varmış öğrenen olursa burda paylaşırsa çok ii olur valla

Hocam sen çok kafayı taktin ATM'ye yahu

Milyonlarla oynuyorsun galiba

İçerde Akbank ATM'si var sadece ama dediğim gibi mesele para çekmekse gerekirse Teğmen'e, Başçavuşa verip çektirirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 13:53:30 >

51 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:55:07 

bursadan oraya gitmek için en mantıklı yol güzargahı ve ulaşım aracı(istanbul-çerkezköy için diyorum) nedir?
Müzisyenllik falan para etmez mi askerlikte.
rmdn2 arkadaş foruma gelirse tam da süper olur.muhtemelen m.kemalpaşadan. çünkü ben burda ikamet ediyorum

454 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:55:59 

nizmiye girişi tuzlaya benziyo disiplinli belli kapı girişinden bu arada eren bende taner bende tankçıyım kısa dönem

3 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:06:09 

quote:

İçerde Akbank ATM'si var sadece ama dediğim gibi mesele para çekmekse gerekirse Teğmen'e, Başçavuşa verip çektirirsin.

ATM lerin hepsi birleşti diye biliyorum

892 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:08:55 

selam arkadaşlar ben çerkezköyde yaşıyorum sorun bakalım bu arada bende 319 kısa dönem olarak yaptım askerliği 2 yıl olmuş size yardım edebilirsem ne mutlu bana

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:15:51 

quote:

yok kardeş te orda sonuçta ortada kalmayalım die biraz ısrarla sordum :D :D :D

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:22:03 

yeni bilgiler yokmu.. üst dönemlerden falan bi arkadas yardımcı olsa güzel olurdu.....biz ordan dagıtılacakmıyız orda mı kalcaz?? nöbet durumları fln

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paulpierce06 -- 10 Aralık 2009; 17:23:49 >

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:37:09 

quote:

yok kardeş te orda sonuçta ortada kalmayalım die biraz ısrarla sordum :D :D :D

Yok hocam parasız kalmazsın merak etme,zaten hiç olmadı diyelim hiç kimse çekemiyor para,komutunına durumu arz edip çıkıp para çekme hakkın var,1 saatlik çıkış izni verirler.

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:39:34 

quote:

Orijinalden alıntı: rmdn2

bide barlas arkadaşım ben topçuyumda topçu ne yapar eder oralarda ya bi açıklarsan sevinirim :)

Dostum biz geçen sene Aralık'ta Çerkezköy'e düştüğümüzde tüm kısa dönemler topçuydu, ama bu sene ayrım yapılmış sanırım çünkü biriniz topçuyum biriniz tankçıyım falan diyorsunuz.

Topçular olarak işte Saray'da acemilik yapmıştık 28 gün,ama bi şey yaptığınız yok sadece sağa dön sola dön,günde 5-6 kere içtima,işte uygun adım marş falan klasik temel askeri eğitimler.

Acemilikten sonra 250 kişiden sadece 25 kişi Saray'da kalmıştı, 225 kişi ise Çerkezköy'e düştü.

Orda bölüğümüz yine değişti yani, topçu taburundan piyade taburuna geçtik,senin de kuvvetle ihtimal böyle olur ya da küçük bir oranla Saray'da da kalabilirsin.

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:44:39 

quote:

yeni bilgiler yokmu.. üst dönemlerden falan bi arkadas yardımcı olsa güzel olurdu.....biz ordan dagıtılacakmıyız orda mı kalcaz?? nöbet durumları fln

Dostum dağıtım durumunuz kesin yok, oraya düşen bütün kısa dönemler askerliği orda tamamlayacaklar.

Nöbet durumları ise bölüğe göre değişir,bir bölükte kısa dönemler az tutar,diğerinde kısa dönem ayırt etmezler veya koşullar öyledir askerlik bitene kadar nöbet tutulur.

ÇAPRAZ denilen nöbet var silahlı çapraz tutuş şeklinde tutulan nöbet, gecede 2 saat olur.

Çavuş olana kadar bu nöbeti tutarsınız, çavuşlar çapraz nöbeti tutmaz ama eğer bölükte az adam varsa kısa bir süre daha tutturabilirler veya Karargah bölüklerinde askerlik bitene kadar.

Çavuş olduktan sonra Koğuş nöbeti tutarsınız, bu da yine gece 2 saat olur.

Hepsi değişmeli tabii mesela akşam 7-9 nöbeti de denk gelecek, gece 3-5 nöbeti de.

Acemilikte ise Bot nöbeti tutarsınız,bu ise gecede 1 saat olur, bir nevi nöbet olayına alıştırmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 17:48:12 >

185 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:48:10 

quote:

Dostum dağıtım durumunuz kesin yok, oraya düşen bütün kısa dönemler askerliği orda tamamlayacaklar.

Nöbet durumları ise bölüğe göre değişir,bir bölükte kısa dönemler az tutar,diğerinde kısa dönem ayırt etmezler veya koşullar öyledir askerlik bitene kadar nöbet tutulur.

ÇAPRAZ denilen nöbet var silahlı çapraz tutuş şeklinde tutulan nöbet, gecede 2 saat olur

Çavuş olana kadar bu nöbeti tutarsınız, Çavuşlar çapraz nöbeti tutmaz ama eğer bölükte az adam varsa kısa bir süre daha tutturabilirler veya Karargah bölüklerinde askerlik bitene kadar.

Çavuş olduktan sonra Koğuş nöbeti tutarsınız, bu da yine gece 2 saat olur.

Hepsi değişmeli tabii mesela akşam 7-9 nöbeti de den gelecek, gece 3-5 nöbeti de

Acemilikte ise Bot nöbeti tutarsınız,bu ise gecede 1 saat olur, bir nevi nöbet olayına alıştırmak için

tşk ler kardeşim verdigin bilgiler için

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 17:50:31 

quote:

tşk ler kardeşim verdigin bilgiler için

Rica ederim, gidene kadar kafanıza takılan herhangi bir şey olursa sormaktan çekinmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 10 Aralık 2009; 17:51:05 >

10 Aralık 2009; 17:54:44 

[Deleted by Admins]

299 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:02:18 

quote:

dostum bir iclik bir boyunluk bir bere bir kazak bir eldiven yeterli degil mi ? yani ekstradan şunu da alın olmassa olmaz dedigin bişi var mı? temizlik malzemelerini saymıyorum bide dolap kilit mevzusu var mesela, onlara da birazcık değinebilir misin ?

verdiğin bilgiler için çok saol barlas arkadaşım işimize çok yaradı.Bunlara ilavaeten benimde sormak istediğim acaba spor ayakkabısı almak gerekiyomu yada eşertman olayı nasıl oluyo illa takımmı almamız gerekiyo acaba?

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:10:17 

quote:

dostum bir iclik bir boyunluk bir bere bir kazak bir eldiven yeterli degil mi ? yani ekstradan şunu da alın olmassa olmaz dedigin bişi var mı? temizlik malzemelerini saymıyorum bide dolap kilit mevzusu var mesela, onlara da birazcık değinebilir misin ?

İlk planda hepsinden birer tane yeterli dostum hatta almasanız bile olur çünkü askeriye de size verecek zaten belli başlı şeyler,olmadı içerden de herşeyi rahatça alabilirsiniz.

Gerçekten boşuna hamallık yapmayın,içerden birçok şeyi rahatça ucuza temin edebilirsiniz.

Dolaplar kitlenmiyor,kilit yasak,zaten 24 saat koğuş nöbeti tutan olacağı için sıkıntı olmaz, acemilikte de bot nöbeti tutacaksınız

Sadece ufak bir bot kilidi yanınızda bulundurmanızı önerebilirim,gece yatmadan önce kullanırsınız önlem açısından

Çünkü şimdi sizin botlar çok yeni olduğundan uzun dönem askerler çaktırmadan arada yürütebiliyorlar yeni botları o yüzden bir bot kilidi alabilirsiniz.

Benim en çok kullandığım şeyler başında hiç aklıma gelmezdi kolonyalı mendil olacağı:) O yüzden mutlaka bir paket kolonyalı mendil olsun yanınızda,mutlaka faydasını göreceksiniz.

Bir tane not defteri ve siyah tükenmez kalem mutlaka yanınızda olsun.

Traş takımınız

Ben de bot vurması veya mantar gibi şeyler olmadı çok şükür ama önlem için bir ayak kremi,pudra bulundurun derim.

İlk planda önemli olan şeyler bunlar,zaten sonradan başka şeylere de ihtiyacınız olursa dediğim gibi içerden rahatça alabilirsiniz.

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:13:41 

quote:

Orijinalden alıntı: rmdn2

verdiğin bilgiler için çok saol barlas arkadaşım işimize çok yaradı.Bunlara ilavaeten benimde sormak istediğim acaba spor ayakkabısı almak gerekiyomu yada eşertman olayı nasıl oluyo illa takımmı almamız gerekiyo acaba?

Rica ederim dostum.

Spor ayakkabısı ve eşofmanı askeriye size verecek, zaten tek tip eşofmanla spor yapılır ama eğer askeriyenin verdiği spor ayakkabıyı giyemem,edemem derseniz kendi spor ayakkabınızı da götürebilirsiniz yanınızda problem olmaz,rahatça kullanabilirsiniz ama askeriyenin verdiği spor ayakkabı da fena değil,öyle kullanılmayacak kalite değil yani o da güzel.

465 Mesaj
10 Aralık 2009; 19:09:30 

Sağolasın Barlas Hocam çok faydalı oldu bilgiler için teşekkürler.

Birde arkadaşlar Ankara Çorlu arası indirimli uçuşlar varmış herşey dahil 44 TL, Çorlu havaalanından Çerkezköy arası 30 dakika civarı diyorlar ama ulaşım hakkında bilgisi olan var mı?

1657 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:20:11 

quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Sağolasın Barlas Hocam çok faydalı oldu bilgiler için teşekkürler.

Birde arkadaşlar Ankara Çorlu arası indirimli uçuşlar varmış herşey dahil 44 TL, Çorlu havaalanından Çerkezköy arası 30 dakika civarı diyorlar ama ulaşım hakkında bilgisi olan var mı?

Rica ederim dostum.

Evet bi firma vardı,askeriyede bile broşürleri dolaşıyordu Ankara-Çorlu baya ucuzdu falan.
Valla Çorlu havaalanı tam nerde bilemiyecem ama Çorlu-Çerkezköy arası minübüsle 20-25 dakika sürüyor zaten,yani eğer Çorlu'ya ucuz uçak bileti bulursanız hiç düşünmeyin hemen alın derim.

Çerkezköy öyle bir yerdeki hem Çorlu'ya da çok yakın, İstanbul havalimanına da yakın:)

185 Mesaj
11 Aralık 2009; 2:16:11 

tertiplerim, ben adana dan cumartesei sabah uçakla istanbula gelcem sonra bi arkadas ordan bei alacak ve ordan da çerkezköye geçecem.. sizler ne durumdasınız ayarladınız mı gidişleri???????

52 Mesaj
11 Aralık 2009; 3:37:31 

Bitirmiş arkadaşım mümkünse topçunun acemilikten sonra yapacağı görev hakkında bilgi verebilir misin ?

Neler yapar topçu, top mermisi görecek miyiz ?

1657 Mesaj
11 Aralık 2009; 15:34:35 

quote:

Orijinalden alıntı: menguozkor

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler Kardeş.2 sorum olacak;

1. Ben makina mühendisi ve muhabereyim. Muhabere piyade gibi eğitim görüyormuş duyduğuma göre. Bana ne gibi bir görev üstlenmemi tavsiye edersin.
2. Bir de Çerkezköy sürgün yeri olduğu için tecavüzcü, uyuşturucu bağımlısı ne kadar it kopuk varsa oradaymış. Hatta bir arkın aile dostuna tecavüz etmeye kalkmışlar. Sen gitmiş biri olarak burayı yorumlar mısın?

Saygılar.

Rica ederim dostum.

1.Evet muhabere aynen piyade gibi eğitim görür,hatta benim TOW bölüğü ile yanyanaydı Muhabere Bölüğü.
Bölük komutanı onun biraz cinstir ama bölük inan çok güzel diğerlerinden.Koca Tugay'da tam merkezi yerde,yatakhaneleri falan hepsi bir yerde,temiz yeni bina o açıdan şanslısın.
Görev olarak da Revir Çavuşluğunu öneririm,herkes sabah içtimaya çıkarken veya yardırırken sen revire gidip işte işlemler ile uğraşırsın en azından saat 10'a kadar falan rahat edersin millet yardırırken
Ya da yazıcılığı önerebilirim.
İsmi konmuş bir görev alırsanız daha faydası olur çünkü ortada takılırsanız bölükteki her iş size de denk gelebilir,tüm subaylar,uzman çavuşlar tarafından ama bir göreviniz olursa sonuçta kurtulma şansınız daha fazla.

2.Çerkezköy'ün sürgün yeri olduğu kısmen doğru,çünkü eğitimi açısından sağlam bir yer olduğundan adam olsunlar diye yoluyorlar.
Bizim bölükte de uzun dönemlerden çaktırmadan kokain kullanan,hafif şizofrenik tipler vardı ama onlarlar arana belli bir mesafe koyarsan yani şöyle söyliyim ne çok soğuk,ne çok sert olucan ne de öyle ele ense göte parmak şeklinde olmayacan,ayarı iyi tutturursan hiçbir sorun çıkmayacaktır.Özellikle bazı bölüklerde vukuatlı Çerkezköy'e sürgün edilmiş tipler oluyor veya cezaevinden yeni çıkmış kişiler gelebilir fakat ben 6 ay süresince tecavüz konusunda ismi çıkmış tek asker duymadım,görmedim Çerkezköy'de,belki bizim devrede yoktu.
Ama dediğim gibi ayarı iyi tutturursanız hiçbir sıkıntı olmayacaktır.Hele 1 ay sonra size abi demeye başladılar mı veya en azından biraz saygı duymaya başladılar mı herkesten çok severler sayarlar sizi,önemli olan bu saygıyı onlar üzerinde yaratabilmek.

1657 Mesaj
11 Aralık 2009; 15:38:15 

quote:

Orijinalden alıntı: MaXiGeNouS

Bitirmiş arkadaşım mümkünse topçunun acemilikten sonra yapacağı görev hakkında bilgi verebilir misin ?

Neler yapar topçu, top mermisi görecek miyiz ?

Eğer daha şimdiden topçu diye ayrıldıysa sınıfınız o zaman siz Saray'da askerliğinizi yapacaksınız.

Ben Saray'da sadece acemiliği yaptım topçu olarak daha sonra usta birliğinde piyadeydim TOW Bölüğü'nde o yüzden Saray'da topçular tam olarak ne yapıyorlardı pek bir bilgim yok ama Saray için şöyle bir şey diyebilirim çok daha küçük bir ilçe hatta kasaba,kışı Çerkezköy'e oranla daha sert oluyor.

465 Mesaj
11 Aralık 2009; 16:25:55 

Arkadaşlar THY deki bir arkadaş çorluya bilet almış mecburen çorluya uçuyorum bu akşam telefonum birliğe katılana kadar yanımda numaram bu çerkezköye gelen arkadaşlar lütfen arasınlar.

0505 433 20 32

185 Mesaj
11 Aralık 2009; 17:46:04 

ben de 12.30 gibi istanbula inecem sonra çerkezköye geçicem bi arkadaşla... orda bi cafe tarzı bişe adını ögrensek herkes oraya gelse aslında ii olur

14 Mesaj
11 Aralık 2009; 22:39:27 

arkadaşlar bende istanbuldan geliyorum. saat öğlen 1 veya 1.30 gibi çıkmayı düşünüyorum. yarım saatte bir otobüs varmış.

299 Mesaj
12 Aralık 2009; 0:47:53 

arkadaşlar bende bursadan sabah 7 de otobüse bincem en geç 12 de esenler otogarda olcam ordanda çerkezköye haraket etcem

herkese hayırlı teskereler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmdn2 -- 12 Aralık 2009; 1:17:34 >

465 Mesaj
12 Aralık 2009; 15:35:00 

Arkadaşlar bu mesajı Çerkezköyde Eren internet kafeden yazıyorum buraya ulaşanlar ve hala teslim olmayanlar varsa mesaj atsınlar bir şekilde buluşmaya çalışalım.

465 Mesaj
12 Aralık 2009; 15:44:50 

Bu arada arakdaşlar isimlerinizi yazın ziyaretçi gelince çağırttıralım bir şekilde nizamiyede dahi olsa buluşalım :)

8 Ocak 2010; 18:32:50 

[Deleted by Admins]

1657 Mesaj
8 Ocak 2010; 18:39:21 

quote:

acemi birligini bitirmiş biri olarak diyorum ki arkadaşlar buraya gelecek arkadaşlar gelirken hiçbirşey getirmesin herşeyi burdan temin edebiliyorsunuz kocaman bi valiz veriyorlar illa getirmek isterseniz traş jeli ve jilet ve banyo havlusu derim o kadar.

Hayırlı olsun

Dediğim gibi malzeme konusunda sıkıntı olmaz Çerkezköy'de,herşeyi eksiksiz temin edebilirsiniz,her ihtiyacınızı da giderebilirsiniz çarşısında.Küçüktür ama sonuçta hiç yoktan iyidir.

Usta birliği hangi bölüktesin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 8 Ocak 2010; 18:40:51 >

8 Ocak 2010; 19:04:33 

[Deleted by Admins]

1657 Mesaj
8 Ocak 2010; 19:58:03 

quote:

@barlas henuz belli olmadı pazartesi inşallah

Anladım.

Biz de acemilik bitmeden belli olmuştu da o yüzden sordum...

Acemilik Saray da mı yaptınız peki?

52 Mesaj
9 Ocak 2010; 13:34:46 

Birine beddua etmek için "inşalla acemiliğini saray'da yapıp 10.takıma düşersin" cümlesi kullanılabilir.

188 Mesaj
24 Ocak 2010; 11:48:49 

çerkez'de piyade de üstteğmen cem duman ve teğmen yakup yıldız ın bölüğüne düşenlere allah gani gani sabır versin. her ikisi de tedavilik...... kendileri hakkında genelkurmaya yazılmış şikayet dilekçelerim var...inşallah general olmalarını engellerim.....

1657 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakone

çerkez'de piyade de üstteğmen cem duman ve teğmen yakup yıldız ın bölüğüne düşenlere allah gani gani sabır versin. her ikisi de tedavilik...... kendileri hakkında genelkurmaya yazılmış şikayet dilekçelerim var...inşallah general olmalarını engellerim.....

Dostum şu uzun boylu,iri,sürekli bağıran çağıran,tam artist olan Yakup Teğmen den mi bahsediyorsun?

Bizde de vardı o:)

Sen ne zaman gitmiştin askere?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARLAS TURAN -- 24 Ocak 2010; 13:11:54 >

1 Mesaj
6 Mart 2010; 1:31:11 

3.zırhlı tugay lojistikte askerlik yapıyor nişanlım çerkezköyde kalınacak iyi bir otel birde otelin birliğe olan krokisini istemişler evci izni için nasıl temin edicem bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim uydu görüntülerinden ulaşılmıyor şimdiden sağolun

1657 Mesaj
6 Mart 2010; 8:40:28 

Kroki için öyle ayrıntılı birşey çizmenize gerek yok.İnternetten bi Çerkezköy haritası bulun,o şekilde halledebilirsiniz.
Merkezinde zaten bir sürü güzel otel var, Gabralı Hotel'i tavsiye ederim, şahsen ben askerlik yaparken gitmiştim çarşı izinlerimizde kahvaltıya falan, Çerkezköy için gayet güzel bir otel.

1 Mesaj
21 Haziran 2010; 16:58:07 

Selamlar herkese sözlüm usta birliğine tekirdağ çerkezköy 3. bölük tugayı 1. tank taburuna gidiyo haftaya orada askerlik yapmış olan varsa aranızda biraz bilgilendirebilirmi beni nasıl bir yer hava koşulu olarak gerek ordaki komutanlar olsun eğitimleri dsiplini olsun bilgilendirirseniz çokk sevinirim şimdiden teşekkürler gerçekten.

13 Temmuz 2010; 17:55:07 

[Deleted by Admins]