Şimdi Ara

Samsung'dan dokunmatik ekranlı ve WI-FI destekli telefon; M5650 Lindy (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
770
Cevap
1
Favori
94.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu telefonu almak istiyorum. fakat corby pro ile bunun arsında kaldım. lindy de qwerty olmayışı bi sorun mu??

Benım adıma değil...
    Cünkü qwerty olsada kullanmiycam bi özlelik...
    Ama illede qwerty olsun isteyenler için evet sorun
  • arkadaşlar az önce bir telefoncu arkadaşımın yanına monte almaya gitmiştim bana bunu tavsiye etti 450 TL ye 10 taksit olarak siyah bir lindy aldım. daha önce iphone kullanıyordum. iphone yi eşime kaptırınca bunu aldım. çok hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim ama sanırım alışmamaktan kaynaklanıyor. bakalım bir az kullandıktan sonra sanırım alışırım.
  • kullanıldıkça alışılıyor telefona.

şu an çok memnunum telefondan. aradığım her özellik var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 133T 313554R

Arkadaşlar:

1) Ne zaman

Ayarlar ===> Telefon ayarları ===> PC bağlantısı ===> Yığın bellek

iken hafıza kartına müzik ya da film dosyası atsam

Ayarlar ===> Hafıza ayarları ===> Varsayılan bellek ayarları

nı değişmiş buluyorum yani varsayılan bellek hafıza kartından telefona dönüyor. (Ek: Bazen takvim ayarlarında hafta başlangıç günü bile değişmiş oluyor. Pazartesiden Pazar gününe çevrilmiş buluyorum)

2) Video oynatıcı hafıza kartına attığım 320X240 mp4 uzantılı dosyaları "Desteklenmeyen ortam biçimi" deyip göstermiyor.

Arkadaşlar aranızda benim gibi Lindy sahibi olup ta bu sorunlarla karşılaşan hiç kimse yok mudur? Yoksa bu sorunlar benim telefona mı mahsus acep?

Son bir kaç gündür de telefonun alarmı sapıtmaya başladı. Geceden alarmı hafta içi sabah 07:45 de çalacak şekilde etkinleştirmeme rağmen sabah bakıyorun alarm çalmıyor, telefonda alarm inaktif olmuş.

Aranızda bu tür sorunlarla karşılaşanlar ve çözüm yolu var mı?

• quote:

quote:

Arkadaşlar:

1) Ne zaman

Ayarlar ===> Telefon ayarları ===> PC bağlantısı ===> Yığın bellek

iken hafıza kartına müzik ya da film dosyası atsam

Ayarlar ===> Hafıza ayarları ===> Varsayılan bellek ayarları

nı değişmiş buluyorum yani varsayılan bellek hafıza kartından telefona dönüyor. (Ek: Bazen takvim ayarlarında hafta başlangıç günü bile değişmiş oluyor. Pazartesiden Pazar gününe çevrilmiş buluyorum)

2) Video oynatıcı hafıza kartına attığım 320X240 mp4 uzantılı dosyaları "Desteklenmeyen ortam biçimi" deyip göstermiyor.

Arkadaşlar aranızda benim gibi Lindy sahibi olup ta bu sorunlarla karşılaşan hiç kimse yok mudur? Yoksa bu sorunlar benim telefona mı mahsus acep?

Son bir kaç gündür de telefonun alarmı sapıtmaya başladı. Geceden alarmı hafta içi sabah 07:45 de çalacak şekilde etkinleştirmeme rağmen sabah bakıyorun alarm çalmıyor, telefonda alarm inaktif olmuş.

Aranızda bu tür sorunlarla karşılaşanlar ve çözüm yolu var mı?

Pc baglayınca aynı sorun bendede oluyor(buna sorun denirse tabi)

Vieo oynatma konusundada 320X40 degilde daha düşük ölçülerdeki videoları yükleyin.

Çalar saat olayına gelincede telefonu akşamları kapatıyorsanız alarımı kurunca otomatik açılışi seçmemiş olabilirsiniz

İlk aldıgımdada bana oldu bikaç kez sonra fark ettimki telefon kapalı iken otomatik açılış seçenegi kapalıymış

• quote:

Çalar saat olayına gelincede telefonu akşamları kapatıyorsanız alarımı kurunca otomatik açılışi seçmemiş olabilirsiniz

İlk aldıgımdada bana oldu bikaç kez sonra fark ettimki telefon kapalı iken otomatik açılış seçenegi kapalıymış

Geçen hafta tatil için memlekete gittiğimde alarmı sabah uyandırmaması için "Kapalı" konumuna getirmiştim "Otomatik açılış" seçeneği telefonumda her daim "Açık" konumunda.

Pazar akşamı memleketten döndükten sonra gece yatmadan önce alarmı tekrar "Açık" konumuna getirdim fakat pazartesi sabahı alarmın çalmadığını fark ettim.

Telefonu açtığımda ise ana ekranın üst tarafında alarmı simgeleyen sarı renkli saat simgesinin bulunmadığını Menü > Alarmlar ekranında ise alarmın "Kapalı" konumuna geçtiğini farkettim.

Aynı şey bu sabah da tekrarladı.

Biraz önce tekrar daha önce oluşturduğum alarm profilini kontrol ettim "Alarm tekrar" günleri değişmiş, erteleme "Kapalı" konumuna geçmiş sanki birisi telefonu alıp alarm saati dışında alarmla ilgili her şeyi kurcalayıp değiştirmiş.

Bir de bu telefonda hands free (eller boşta) görüşme nasıl yapılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 133T 313554R -- 27 Nisan 2010; 12:02:21 >

• 133T 313554R
    Telefonu görmeden ve ayarlarına bakmadan bişey diyemiycem sizden kaynaklanan bişey olabilir(ayarlar konusunda)
    benım telefonumun çalar saatı her zaan açık(pazar günü hariç) ve ara sıra tamamen kapatıp açıyorum ve hiç sorun çıkmadı...

Bir de bu telefonda hands free (eller boşta) görüşme nasıl yapılıyor?

Arama yaptıktan sonra veya sizi biri aradıgında telefonla görüşme yaparken sağ taraftakı tuş kilidine basılı tutuyorsun ekrana çıkan menüde yazıyor
  • Beyler bizim telefonda mesajlar kısmında email var oraya giriyorum ama pop3 STMPA mı ne onun gibi birşeyler var onlar nedir.
    yahoo ve hotmailin pop3 adresleri nelerdir ya da IMAP4.
    ayrlar tam olarak nasıl yapılıyor.
    yardımcı olursanız sevinirim.
    Bir de psuh email özelliği var mı ayarları yaptıktan sonra mail geldiğinde bana haber veriri mi vermez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

ya arkadaslar bende de bu teelefondan var yeni aldım cok güzel ama bi sorun var sanırım telefonun. bekleme modunda kulaklığı taktığım zaman aniden son aramalrdaki ilk kişiyi arıyor??? sizde de böle bi problem var mı acil yardımcı olursanız sevinirim...

Aynı sorun dün gece benim telefonda da meydana geldi.

Aramızda bu sorunla karşılaşan başka arkadaş var mı?

Ek: Dün gece taktığım kulaklık bilgisayar marketlerde 15 - 20 TL arasında satılan çin malı büyük kulaklıklardandı ve takar takmaz son arama listesindeki ilk kişiyi aramaya başladı.

Deneme için kulaklığı bir kaç kez takıp çıkarttım aynı durum meydana geldi.

Sonraki denemelerimde ise sadece son arama listesini göstermeye başladı.

Bu sabah yine deneme için orjinal sony mdr-6618 kulaklığımı taktım ilk bir kaç denemede sorun çıkmadı ama sonraki denemelerimde her defasında olmasa da yine son arama listesini göstermeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 133T 313554R -- 29 Nisan 2010; 11:41:47 >

• Onun nedeni orjinal kulaklıkta olan tuş'tan kaynaklanıyor(arama açıp kapatma tuşu) farklı kulaklık takarken veya taktıgınızda onun içerisindeki (takılan kısmı) orjinal kulaklıgınkinden biraz farklı oldugu için telefon o tuşa basılmış algııyor ve son aramalara giriyor 2 kere o kısıma temal oluncada arama yapıyor

Orjinal kulaklıgı takarken veya çıkartırken yavaşça çıkartırsanız veya takarsanız aynı durum olur

Umarım anlata bilmişimdir...

Farklı kulaklık kullanıçaksanız ucunun orjinal kulaklıkla aynı veyza benzer olmasına önem gösterin(genelde adı kulaklıklarda o sorunu yapıyor)
  • arkadaşlar lindye nasıl oyun yükleyebilirim.ayrıca blot ve ebuddy i yükledim başka yararlı olabilecek program varmı teşekkürler
  • bu facede nasıl video izlenir yokmu çözeeeeennnn:((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Onun nedeni orjinal kulaklıkta olan tuş'tan kaynaklanıyor(arama açıp kapatma tuşu) farklı kulaklık takarken veya taktıgınızda onun içerisindeki (takılan kısmı) orjinal kulaklıgınkinden biraz farklı oldugu için telefon o tuşa basılmış algııyor ve son aramalara giriyor 2 kere o kısıma temal oluncada arama yapıyor

Orjinal kulaklıgı takarken veya çıkartırken yavaşça çıkartırsanız veya takarsanız aynı durum olur

Umarım anlata bilmişimdir...

Farklı kulaklık kullanıçaksanız ucunun orjinal kulaklıkla aynı veyza benzer olmasına önem gösterin(genelde adı kulaklıklarda o sorunu yapıyor)

Eğer son aktivite mesaj gönderme ise sadece, YES ( ) tuşuna bastığımızda gelen liste geliyor. Fakat son aktivite bir arama ise o son aramayı tekrarlıyor benim cihaz.
    Orj. kulaklığı taktığımda bazen liste geliyor, bazen gelmiyor. Dediğin gibi yavaş çıkartınca da bazen geliyor bezen gelmiyor, düzenli bir ritmi tutturamadım ben arkadaşım
    Benim istenmeyen aramalar için kendimce çözümüm menüden mesajlara girdikten sonra kulaklığı takmak. O zaman ne liste geliyor, ne son aramayı tekrarlıyor. Tlf bazen ağır kaldığı için [(ki bence bu da yazılımsal bir durum, dokunmatik ekranın devreden çıkması esnasında manuel tuşların gönderdiği komutun alınamaması. Cihaz manuel tuşları da devre dışı bırakıp tekrar devreye sokuyor gibi geldi bana)] , istemeden son aradığım kişiyi benim bastığım NO etkili olana kadar arıyor, çaldırıp kapatmış oluyor böylece.
    Ama kesinlikle çok şikayet edilecek veya 5800 ile karşılaştırıldığında negatif puan yazdıracak bir durum değil. Eğer çıkarsa bir düzeltme pakediyle çok rahat bir şekilde önüne geçilebilir. Hatta o düzeltme pakedinde müzik tuşlarını her menüdeyken aktif hale getirseler 10 numara olur. Ana menüde ve player içinde aktif oluyor sadece o atanmış müzik tuşları malesef. Hatta müzik tuşlarına, tuş kilidi aktifken yani ekran karanlıkken, çift tıklama ile komut verebilsek süper olur. Yani tuş kilidini açmadan, next track tuşuna çift tıkladığımızda bir dahaki parçaya geçse 11 numara olur Ses ayar tuşları ekran karanlıkken de çalışabiliyorsa, o atanmış müzik tuşları da çalışabilir bence.
    Bu arada bu tlf ile ilgili bir güncelleme veya yazılım düzeltme pakedi yayımlandı mı? Yayımlandıysa indirip yükleyen var mı?

Hatta adı lindy olsa da, siyah rengi erkek tlf'nu olan bu samsung modeline dediğimiz ufakcıcık şeyleri eklemeleri doğrultusunda bir mail atsak samsung yetkililerine etkili olur mu?
    Mail i buradan yayımlarız. Adresi veririz. Ve bütün 5650 kullanıcıları kendi mail adresinlerinden o adrese, kopyala yapıştır yaparak mail atar.

Alıntı yapmıştım ama yazacak ne kadar çok şey varmış içimde Herkese saygılarımla

• Gerçi Samsung Türkiye' nin int. sitesinde 5650 ile ilgili hiç bir bilgi yokken kalkıp (atarsak o da) birlikte attığımız maillerimi sallayacaklar? Hiç sanmıyorum. Samsung Apps açılmış, orayı kurcalıyorum şimdi
  • Samsung Apps' deki uygulamaların bu tlf için gerekli olmadığını öğrendim. En azından şöyle bir linkte telefonumuza ulaştım

http://www.samsungmobile.com.tr/cep-telefonu/samsung-m5650
  • CeEr
    Kulaklıgı takarken bende sorun olmuyor ama bazen çıkartırken liste çıkıyor veye arama yapıyor butür sonunla karşılaşmamak için bende tuş kilidi aktivken kulaklıgı çıkartıyorum o zaman sadece ışık yanıyor :)

Arama yaparkenki bu no tuşu olayı benımde bazen canımı sıkıyor yanlışlıkla birini aradımda hemen no'ya bikaçkez başmama ragmen bazen kapanıyor bazende çok kısa süre karşıtarafın telefonu çalışıyor...

Telefon piyasya çıkalı 5 ayı geçti internette herhangi bi yazılım görmedim ama belki serviste vardır sormak lazım(yakınında samsung servisi olan sorabilir) ona göre bizde telefonu servise göndeririz...
  • face i çözen varmı face i ?
  • Yakın bir tanıdık telefoncudan bu telefonu satın almak için gittim geçen.
    Bana bu telefon çok çabuk bozuluyo kardeş sen bunu alma dedi. Müzik istiyosan m7603 veriyim dedi ama bnm gönlüm lindy'de :D Fakat baya kıllandım açıkcası :D Herhangi bir zorlukla karşılaşan..??
    m7603 okuldan, yakın bir arkadaşımda var ve tasarımı gerçekten göz alıcı fakat işte "pişti" meselesi var, anlayan anladı :D
    Lindy'de bir sorun yaşayan varsa lütfen söylesin çünkü E63'ten sonra açıkcası devrim olucak bu telefon benim için :D 9 aydır E63 kullanıyorum biraz renk istedim :D
    Eğer Lindy kötü derseniz de bir alternatif söyleyin lütfen :)
  • ben masaüstünde facebook a tıklayınca girmiyo bu neden olabılır başka kimse böyle bir sorunla karşılaştımı?
  • arkadaslar wi-fi sorunu olan var mı bu telefonda
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.