Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axisios

quote:

Orijinalden alıntı: mstfks-82

quote:

17 jant kış lstiklrinin fiyatı 16 ya göre çok pahalı 16 jant lastiklerim var eski aracımdan kalma onları sport tourerde 16 jant alıp kullansam sıkıntı olur mu? 4 adet jant alıp

uygun jant bulabilirsen en güzelini yapmış olursun. Gerçekten 17" lastikler aşırı pahalı 16" e göre. Yapan arkadaşlar var. zaten 2012 makjalı kasa öncesi 16" olarak üretiliyordu. ölçü 205/55/16

adet fiyatı 200 tl den aşağı jant varmıki 16 jant.gerçi onlarda pahalı da

çıkma bulabilirsin. neredesiniz bilmiyorum fakat Ankara Ostim'de yığınla ve uygun fiyata bulabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

17 jant kış lstiklrinin fiyatı 16 ya göre çok pahalı 16 jant lastiklerim var eski aracımdan kalma onları sport tourerde 16 jant alıp kullansam sıkıntı olur mu? 4 adet jant alıp

uygun jant bulabilirsen en güzelini yapmış olursun. Gerçekten 17" lastikler aşırı pahalı 16" e göre. Yapan arkadaşlar var. zaten 2012 makjalı kasa öncesi 16" olarak üretiliyordu. ölçü 205/55/16

çıkma bulabilirsin. neredesiniz bilmiyorum fakat Ankara Ostim'de yığınla ve uygun fiyata bulabilirsin.

saç jant alsam çelik alaşımlıya göre fiyat olarak baya avantajlı olur.peki kullaım ömrü olarak uzun ömürlü olur mu ikisinin adet fiyatı bazında kaç kat fark vardır acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

saç jant alsam çelik alaşımlıya göre fiyat olarak baya avantajlı olur.peki kullaım ömrü olarak uzun ömürlü olur mu ikisinin adet fiyatı bazında kaç kat fark vardır acaba

o kadarını bilemiyorum ama görünüşü sizi rahatsız etmezse sorun olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilitea

quote:

Orijinalden alıntı: ekemenli

quote:

http://www.renault.es/gama-renault/renault-vehiculos-turismos/gama-megane/nuevo-megane-sport-tourer-2012/ burada da yok ?

ispanyadaki broşür en doğrusu. çünkü araçlar ispanyadan geliyor.

yokuş kalkış desteği yani HSA experession hariç hepsinde var.

bir foto yükledim. koyu olan kısım. broşürün özellikler kısmında var. broşürden bir sayfa.

Freno de parking asistido con función de ayuda al arranque en cuesta (HSA)

çevirisi;Destekli park freni fonksiyonunu eğimi Kalkış Desteği (HSA)(google translate)

not: diğer detayları merak eden arkadaşlar mail adreslerini özelden msj atarlarsa ispanyadaki broşürü yollarım...

saygılar.

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ

urfa renault önünden geçerken sordum. gt line ve enerji hariç yok dediler şimdi kafam iyice karıştı. nitekim soğutma torpido ispanyada yine standart yazıyordu fakat tr ye gelen modellere takmamışlardı. hatta tüketici mahkemesine verdim ama bir sonuç çıkmadı. bana alırken var dedikleri halde olmadığında renault a karşı inanılmaz bir güven eksikliğim oldu. birde aracımda 3 mm kadar ön kaputda eziklik vardı. renault boya koruma hediye etmişti. haberiniz ola.

bayiilerin bu arabada bilgi eksikliği hat safhada. forumdaki birçok insan bende dahil olmak üzere makyajlı kasa kullanıyor. ve bu araçların hepsinde yokuş kaldış desteği mevcut. bende arabayı sipariş verdiğimde 16 jantın geleceğini söylediler. söyleyenler. ısprata,antalya ve ankaradaki bi bayii. bende ısrar etmeme rağmen 17 jantın sadece gt line olduğunu söylediler. ben ispanyadaki bilgileri söyledim. gene inanmadılar. velhasıl 17 jant geldi. artık privilage 17 standart geliyor. benim artık bayiilere bilgi konusunda güvenim. ben onlardan daha çok şey biliyorum:)))

soğutmalı topido var mı yok mu inanın bakmadım. yorum yapamayacağım.
    bakınca paylaşırım saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ekemenli
    bayiilerin bu arabada bilgi eksikliği hat safhada. forumdaki birçok insan bende dahil olmak üzere makyajlı kasa kullanıyor. ve bu araçların hepsinde yokuş kaldış desteği mevcut. bende arabayı sipariş verdiğimde 16 jantın geleceğini söylediler. söyleyenler. ısprata,antalya ve ankaradaki bi bayii. bende ısrar etmeme rağmen 17 jantın sadece gt line olduğunu söylediler. ben ispanyadaki bilgileri söyledim. gene inanmadılar. velhasıl 17 jant geldi. artık privilage 17 standart geliyor. benim artık bayiilere bilgi konusunda güvenim. ben onlardan daha çok şey biliyorum:)))

soğutmalı topido var mı yok mu inanın bakmadım. yorum yapamayacağım.
    bakınca paylaşırım saygılar...

aynen biliyorsunuz aramadığım sormadığım bayi kalmadı aracı marmara ve egede bazılarına bilgi edinme maksatlı aracı sorduğumda söylenenler aracın içi komple siyah, jantlar 16"megan jantı 17" gtline standart farklı jant yollamıyorlar zaten özellikle sari istememe rağmen gibi gibi... burada kullanan arkadaşlar sayesinde aracı tanımış olduk...

• herkese selamlar,
    yakıtlarınızı nerden alıyorsunuz acaba daha önce karşılaştığınız sorunlar ve gözlemlediğiniz sıkıntılar varmı şuanki düşüncem netten ve çevremden yaptığım araştırmalar sonucu Total Excellium almak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtslk -- 27 Aralık 2012; 11:28:33 >
  • forumda geçmiş sayfalara baktığınız da önceki yazılardan öğreneceğiniz cok sey var mesala yakıt bu arabalar shell gtl ile mükemmel performans ve az yakıt harcama yapıyor. total' e yaklaşmayın derim.
  • quote:

forumda geçmiş sayfalara baktığınız da önceki yazılardan öğreneceğiniz cok sey var mesala yakıt bu arabalar shell gtl ile mükemmel performans ve az yakıt harcama yapıyor. total' e yaklaşmayın derim.

geçmiş konuları okudum 1.sayfadan 30a kadar felan geldim sonra yeni kasanın çıkışına yakın sayfalara geldim sanırım 76. sayfada felan başlıyordu bu kasa hakkındaki konuşmalar yakıtlarla ilgili b forumda diğer konularada göz attım zaten belirttim araştırma yaptığımı tek tek yazmadım ama shell gtl de performans var ama mesafe düşüyor deniyor ses te normal diyorlar total excelliumda ise sessiz ve mesafe fazla deniyor diğerlerine oranla birde araçta fransız sanırım totalde öyleymiş ve onu öneriyorlarmış birde totalde kartlara güzel anında indirimler felan söz konusu...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtslk

quote:

forumda geçmiş sayfalara baktığınız da önceki yazılardan öğreneceğiniz cok sey var mesala yakıt bu arabalar shell gtl ile mükemmel performans ve az yakıt harcama yapıyor. total' e yaklaşmayın derim.

geçmiş konuları okudum 1.sayfadan 30a kadar felan geldim sonra yeni kasanın çıkışına yakın sayfalara geldim sanırım 76. sayfada felan başlıyordu bu kasa hakkındaki konuşmalar yakıtlarla ilgili b forumda diğer konularada göz attım zaten belirttim araştırma yaptığımı tek tek yazmadım ama shell gtl de performans var ama mesafe düşüyor deniyor ses te normal diyorlar total excelliumda ise sessiz ve mesafe fazla deniyor diğerlerine oranla birde araçta fransız sanırım totalde öyleymiş ve onu öneriyorlarmış birde totalde kartlara güzel anında indirimler felan söz konusu...

Bende Total Excellium kullanıyorum, sessiz olduğu doğru ama uzun mesafe konusunda çok emin değilim. Bugün Total'den normal Euro Diesel alıp deneyi düşünüyorum. Geçen yakıt alışımda pompadaki arkadaşlar abi onu otobüslere kamyonlara veriyoruz otomobile gitmez dediler. O yüzden almadım ama duyduğuma göre otomobile kullanan çok insan varmış. Deneyen arkadaş var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Bende Total Excellium kullanıyorum, sessiz olduğu doğru ama uzun mesafe konusunda çok emin değilim. Bugün Total'den normal Euro Diesel alıp deneyi düşünüyorum. Geçen yakıt alışımda pompadaki arkadaşlar abi onu otobüslere kamyonlara veriyoruz otomobile gitmez dediler. O yüzden almadım ama duyduğuma göre otomobile kullanan çok insan varmış. Deneyen arkadaş var mıdır?

araştırırken onunlada ilgili konularlada karşılaştım normal alıpta kullananda çok var memnun olan boşuna gerek yok katkılı yakıta ve 10 kuruş fazla vermeye felan diye yorumlar vardı. ama araç serilik konusunda fark ediyor diyorlar. ama onda da mesafe konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar bazılarıda yorum olarak şunu demiş araç daha atak olduğu için sert kullanımdan dolayıda olabilir deniyor. ama kesinlikle genel kanı shell ve total arasında kalmış durumda herkes. bp opet felan sonra geliyor bunlar daha sesli ve siyah duman attığı söylenyor.

• shell v-power veya gtl+ tercihim. Bizim istasyonlarda aslında euro disel ve katkılı euro disel kullanılması gerekmekte. Fakat adamlar normal disel ile euro disel satıyorlar. Ben bundan dolayı v-power veya GTL+ tercih ediyorum. Opet duman atmakta. BP Yunanistanda almıştım 20 lt kadar araç resmen öldü gitmiyordu fakat gitmesi gereken yakıtın 100 km den fazlasını gitti uzun yolda. TR de BP hiç kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper5 -- 27 Aralık 2012; 15:30:22 >
  • shell in kendi istasyonları diye birşey varmış sanırım bayi değilde. email attım sordum koskoca bursada kendi istasyonu yokmuş bayilikleri varmış :(
  • Shell diyorum ben de. Her türlü yakıtta bir numara. Sanayi de vs. her yerde duyduğum bu. Total o kadar iyi ise neden çok çok az Total istasyonu görüyoruz? Kolay kolay bulamadım Total. Shell hem yaygın hem daha iyi.
  • quote:

Shell diyorum ben de. Her türlü yakıtta bir numara. Sanayi de vs. her yerde duyduğum bu. Total o kadar iyi ise neden çok çok az Total istasyonu görüyoruz? Kolay kolay bulamadım Total. Shell hem yaygın hem daha iyi.

evet buda farklı bir bakış açısı. shell de de v-power diyorlar fullsave aracı bayıyormuş ama km farkediyormuş. gtl performans fark ediyormuş km düşüyormuş ama v-power ikisinin ortası diyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

Orijinalden alıntı: mrtslk

quote:

ben arabayı 4 nisanda aldım ve urfa da görev yaptığım için memleket balıkesir+eskişehir olunca 6-7 defa gidip gelmek zorunda kaldık 15.000 km deyim kısa zamanda bu km yaptığım için arabanın çok ilginç olaylarını da kısa zamanda çözdüm. Çok iyi tarafları da var berbat tarafları da...
    ilk olarak gtl deniliyordu ama anlatılanlara bakınca çok abartılıyor diye düşündüm. 1001 km olan suruç - eşkişehir arasını normal shell vpower ile kırmızı ışık yanmasıyla eskişehir girişte ilk shell istasyonuna girmiştim. Dönüşte aynı yol hatta daha ağır arabamla shell gtl aldım. suruç'a girdiğimde çeyrek depo yakıt vardı. Adana otobanında gelişte 150 km kadar genelde iniş olduğu için bu kadar fark etti sandım.
    Ama yaklaşık 1 ay sonra tekrardan gitmek zorunda kaldım ve Suruç'ta olmadığı için G. Antep' e kadar yakıt almadım ve G. Antep'ten 53 lt alarak yola çıktım. sanırım 7 lt kadar araçta varmış antep eskişehir arası 900km düştüğü için eskişehir'e girdiğimde iki çeyrek depo yakıt vardı. şimdi bazı yerleri kaçırmış olabilirim affola ama gerçekten çok fark ediyor gibi geldi ama uzun yolda. şehir içinde birşey diyemem. pek deneme şansım olmadı. Sanki şehir içinde de daha fazla yakıyor ama daha atik.
    Bu ara arabamda max total im 1205 km

• quote:

ben arabayı 4 nisanda aldım ve urfa da görev yaptığım için memleket balıkesir+eskişehir olunca 6-7 defa gidip gelmek zorunda kaldık 15.000 km deyim kısa zamanda bu km yaptığım için arabanın çok ilginç olaylarını da kısa zamanda çözdüm. Çok iyi tarafları da var berbat tarafları da...
    ilk olarak gtl deniliyordu ama anlatılanlara bakınca çok abartılıyor diye düşündüm. 1001 km olan suruç - eşkişehir arasını normal shell vpower ile kırmızı ışık yanmasıyla eskişehir girişte ilk shell istasyonuna girmiştim. Dönüşte aynı yol hatta daha ağır arabamla shell gtl aldım. suruç'a girdiğimde çeyrek depo yakıt vardı. Adana otobanında gelişte 150 km kadar genelde iniş olduğu için bu kadar fark etti sandım.
    Ama yaklaşık 1 ay sonra tekrardan gitmek zorunda kaldım ve Suruç'ta olmadığı için G. Antep' e kadar yakıt almadım ve G. Antep'ten 53 lt alarak yola çıktım. sanırım 7 lt kadar araçta varmış antep eskişehir arası 900km düştüğü için eskişehir'e girdiğimde iki çeyrek depo yakıt vardı. şimdi bazı yerleri kaçırmış olabilirim affola ama gerçekten çok fark ediyor gibi geldi ama uzun yolda. şehir içinde birşey diyemem. pek deneme şansım olmadı. Sanki şehir içinde de daha fazla yakıyor ama daha atik.
    Bu ara arabamda max total im 1205 km

yorumlarda genelde o şekilde ikisi arasında çok fark yok aslında diyorlar ama gtl alınca araba sanki bir rahatlıyormuş . ş.içinde v-power ama arada birde özellikle ş. arası yapacağınız zaman gtl alın araba kendine gelsin diyorlar.

• quote:

Merhaba, megane sport tourer oldukça hoşuma giden bir araç o yüzden bu forumu takip ediyorum. İlerde kısmet olursa konut kredisi borcum biterse ki o zaman da sanırım yeni kasası çıkar ve yeni kasasını da beğenirsem bir sport tourer ımız olur umarım :) Yakıtta firma kadar bayilerde önemli sanırım. İnsan yakıt alırken güvenilir bayiler arıyor. Bende seat ibiza 1.4 tdi mevcut uzun zamandır akaryatı totalden alıyorum. Ankara'da yanlış bilmiyorsam 3 yerde total şirketine ait, şirketin işlettiği istasyon var (şahsa ait değil) o istasyonlardan alıyorum yakıtı. Allah'a şükür bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Hatta tatile gittiğimde Antalya'da da totalin şirketçe işlettiği kendi istasyonları var eğer gittiğim bölgeye yakınsa oradan aldım dönüş için yakıtı. Çevremizden güvenilir olduğunu duyduğumuz shell bayisinden bazen gtl de alıyorum(eski benzinli aracıma yakıtı da o bayiden alırdım). 1.4 dizel motorda performansta artış yaşıyorum, menziline ise dikkat etmedim. Forumlarda gtl ile ilgili;1.4 - 1.3 gibi motorlarda performansta artış yaşadığını belirtenler olduğu gibi 1.6 üzeri motorlarda çokta bir fark yaşamadığını belirtenler de olmuştu. Gtl normal motorinlere göre 20 kuruş civarı, euro dizellere göre 10 kuruş civarı daha pahalı ve shell'in her istasyonunda yok. Totale yaklaşmayın diye neden belirttiniz bilemiyorum? Herkese kazasız belasız günler.

• Şu anda 2006 laguna kullanıyorum ve açıkçası renault un en beğendiğim aracı laguna. Ancak yeni üretim gelmiyor artık Türkiye ye yurtdışında varmı bilmiyorum. Aracım artık 7 yaşına girdiği için değiştirmek maksadıyla OYAK kampanya Megane Sport Tourer katıldım. Şubat sonu alıcaz inşallah. Arabasız kalmamak için lagunayı da şubatta satacağım kısmetse. Forum hakikaten gayet seviyeli ve faydalı. Emeği geçen ve değerli paylaşımlarda bulunan herkese teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: başkan01

Şu anda 2006 laguna kullanıyorum ve açıkçası renault un en beğendiğim aracı laguna. Ancak yeni üretim gelmiyor artık Türkiye ye yurtdışında varmı bilmiyorum. Aracım artık 7 yaşına girdiği için değiştirmek maksadıyla OYAK kampanya Megane Sport Tourer katıldım. Şubat sonu alıcaz inşallah. Arabasız kalmamak için lagunayı da şubatta satacağım kısmetse. Forum hakikaten gayet seviyeli ve faydalı. Emeği geçen ve değerli paylaşımlarda bulunan herkese teşekkürler.

hayırlı uğurlu olsun hocam bende oyak kampanyasından megane sport tourer 1.5 dci privilege ve xenon paket aldım beyaz renk.umarım şubatta teslim ederler aracı yalnız önceki yıllarda yerli üretim olan fluence araçlarını önce bizimkileri daha sonra teslim ettiler,hatta geçmiş konuları inelediğimde mart ortasına sarkanlarda olmuş sanırım megane sport tourer de umarım o kadar gecikmez.
    sizin renk tercihiniz ve ek paket tercihleriniz neler oldu acaba

• GTL+ kullanıyorum km farkı olmuyor aynı km gidiyorsun. Fakat araç o kadar seri oluyor ki tepkimeler en üst sevyede oluyor kısa mesafelerde araca fazla yüklenildiğinden km fark ediyor.
    Aslında kendinizi tutacaksınız ve normal kullanacaksınız kefine süreceksiniz. A4 otobanda tokatladımı bilir GTL+ la :)
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.