Şimdi Ara

Scythe Mugen 2 işlemci soğutucusunun yeni revizyonunu satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ninja serisi yüksek performanslı işlemci soğutucularıyla tanınan Japonya merkezli donanım üreticisi Scythe, Mugen 2 işlemci soğutucusunun yeni revizyonunu tanıttı. Genel olarak mevcut model ile aynı özellikleri paylaşan yeni revizyon soğutucuki temel farklılık olarak farklı soket yapısına sahip geniş bir işlemci desteği sunan yeni bir CPU montaj kitiyle geliyor olması gösterilmekte..

130 x 100 x 158 mm boyutlarında ve 870 gram ağırlığında olan Mugen 2 yeni revizyon, Bakır tabanlı beş adet ısı borusuna, Bakır yüzeye ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip. 1400 devir/dakika hızında çalışan ve 26.50dbA gürültü yarattığı açıklanan 120mm çapında fan ile gelen soğutucu, Intel'in LGA775, LGA1156 ve LGA1366, AMD'nin ise Soket 754, 939, AM2, AM2+ ve AM3 işlemcileriyle kullanılabiliyor.

Scythe Mugen 2 işlemci soğutucusunun yeni revizyonunu (Rev. B) 49.80$'lık yurt dışı etiket fiyatı üzerinden satışa sunarken, mevcut revizyona sahip kullanıcıların yeni montaj kitini 7.95$'a satın alabileceklerini açıkladı.

• Scythe Mugen serisi birden fazla fan bağlandıgı zaman gerçekten çok perfonmanslı bir sogutucu haline gelebiliyor.Yani E8xxx veya q9xxx serisinde 4GHZ görmek hiçte zor bişey degil bunun gibi bir sogutucu için
  • performanslı bir görünümü var ve uyumluluk mükemmel.
    zaten bundan sonra yeni soketlere uyumlu olmayan soğutucular piyasaya süren üreticilerden şüphe duymalı...
  • bu sogutucuyu firebal.net aracılıgı ile satın aldım.sadece fanı egsoz fana baksın diye.5 tane ısı borusuna sahip olmasına ragmen ogle aman aman bi sogutucuya sahip degil.ustelik 2 fanla birlikte montaj ettim.ben alacak arkadaşlara tavsiye etmiyorum.titan fenrir vardı benim elimde.onu söktum bunu taktım ama pişman oldum.kıyaslanamaz bile.bilginize.
  • anaa sevgilimin ismini vermisler fana :D ama yanlıs yazmıslar
  • görünümü performans diyor
  • Hep birbirine benzeyen tasarımlar olduğu için aradaki farkı işçilik ve malzeme kalitesi belirliyor daha çok sanki Thermalright ın fiyatları da biraz daha düşmüşken , Thermalrgiht terch edilir gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çardakçı

Hep birbirine benzeyen tasarımlar olduğu için aradaki farkı işçilik ve malzeme kalitesi belirliyor daha çok sanki Thermalright ın fiyatları da biraz daha düşmüşken , Thermalrgiht terch edilir gibime geliyor.

Aynen katılıyorum . Mugen'in tek avantajı dört adet 12CM Fan bağlanabiliyor olması , lakin ikiden fazla bağlandığında da çeşitli sorunlar çıkmakla birlikte soğutma da o kadar fark da olmuyor . İndirimliyken Thermalright . İndirim bitince Sunbeam Core Contact ya da Fenrir derim ..
  • Yeni montaj kitini satmaları zaten sağlam firma olduklarını gösteriyor bence.
  • Scythe gerçekten kaliteli ürünler üreten bi japon firması... mugen i yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, en ufak bi problem yok, soğutma süper, ayrıca aynı markanın fanlarıda ses yok denecek kadar sessiz... 1366 platformuna geçtiğim zaman mugen2 yi kesinlikle almayı planlıyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.