LANDI RENZO TAKTIRACAĞIM AMA KİME - ANKARA - LÜTFEN YARDIMCI OLUN
31 Cevap8772 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

44 Mesaj
7 Aralık 2009; 17:14:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar,

Chevrolet Aveo 1.2s marka aracıma yetkili servisin de önerisiyle Landi Renzo LPG kiti taktırmaya karar verdim. Ankara'da Landi Renzo takan yerleri aaradım fiyatları aşağıdaki gibi :

1. OPAN - Çayyolu - 1.250 TL - 10 Taksit
2. OPAL - Konya Yolu - 1.400 TL - 10 Taksit
2. Mavi Umut - Ostim - 1.300 TL - 300 Peşin 1000 / 10 Taksit (Park Sensörü Hediye)
3. Bektaş Otomotiv - Ostim - 1.300 TL - 10 Taksit
4. Olgun Lpg - Macınköy - 1.450 TL - 250 Peşin 1200 / 10 Taksit

Bu konuda montaj yapan ustanın çok önemli olduğunu bildiğimden hangisine taktıracağımı bilemiyorum.

Lütfen Yardımcı olun....

1075 Mesaj
7 Aralık 2009; 20:09:55 

ben 1 ay önce opel astra aracıma olgundan landi renzo taktırdım 1300 liraya.

Suan sorun yasıyorum pismanım bir nevi, aracım hareket halindeyken gazdan benzine geciyor sürekli, olgun'a servise götürdük baktılar birsey yok dediler ama sorunum hala devam ediyor.Hareket halindeyken benzine geciyor ve sağa cekip stop edip tekrar calıstırıyorum geri gaza geciyor, bu islemi bugün 7 kez tekrarladım lanet ettim..

1029 Mesaj
7 Aralık 2009; 21:01:12 

Bektaş Lpg'ye çok yakma şikayeti ile gittim. 10 lira gaz ayar parası aldılar. Gaz ayarı yapınca araca binip gezip geziyorlar. Yiğidi öldür hakkını yeme. Neyse baktım çok yakma şikayeti devam ediyor. Tekrar gittim Bektaş Lpgye, karbiratöre bir parça koydular. Koydukları parçanın parası artı 10 lira gaz ayar parası istediler.
10 lira belki çok bir rakam değil ama, her yapılan işlemle birlikte her defasında ayrıca gaz ayar ücreti almak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Sorunum devam ettiği halde, neden her gidişimde her yapılan işlem sonucunda tekrardan gaz ayar ücreti alıyorsunuz diye zorlayınca "esasen her defasında gaz ayarı yaptığımız için almamız gerekiyor ama bu defalık gaz ayarını almayalım" dediler.

Çok yakma şikayeti devam edince bu defa Olgun LPG ye gittim. Kontrolleri v.s yaptılar gaz ayarı yaptılar hiç ücret almadılar.
Daha sonra araba sabahları zor çalışmaya başladı. Tekrar gittim Olgun otoya, (çok kısmışlar sanırım) tekrar gaz ayarı yaptılar yine para almadılar.

Yani fiyatları kıyaslarken bunları da göz önünde bulundur derim.

Diğer yazdığın bayileri bilmiyorum, olumlu olumsuz yorum yapamam...

Not:Olgun LPG (Landirenz distirübütörü) sadece Landirenzo montajı yapıyor, bilgine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahvePat! -- 7 Aralık 2009; 21:10:59 >

44 Mesaj
8 Aralık 2009; 17:20:55 

Olgun ve Opal çok pahalıya takıyorlar. O yönden Opan ya da Mavi Umut'tan birine gitmeyi düşünüyorum.

Bu arada Mavi Umut'ta Landirenzo yetkili bayisiymiş ve sitesinde Hüseyin Usta farkıyla yazmış. Acaba bu Hüseyin Usta işin ehli biri olduğu içinmi böle yazmış anlayamadım. Fiyatıda uygun hemde hediyesi var.

Ne yapsam acaba ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdursungul -- 8 Aralık 2009; 17:21:32 >

741 Mesaj
8 Aralık 2009; 17:51:47 

ankarada bı dunya alternatıf iyi arastırmanızı tavsıye ederım

NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE ....

1189 Mesaj
8 Aralık 2009; 21:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahvePat!

Bektaş Lpg'ye çok yakma şikayeti ile gittim. 10 lira gaz ayar parası aldılar. Gaz ayarı yapınca araca binip gezip geziyorlar. Yiğidi öldür hakkını yeme. Neyse baktım çok yakma şikayeti devam ediyor. Tekrar gittim Bektaş Lpgye, karbiratöre bir parça koydular. Koydukları parçanın parası artı 10 lira gaz ayar parası istediler.
10 lira belki çok bir rakam değil ama, her yapılan işlemle birlikte her defasında ayrıca gaz ayar ücreti almak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Sorunum devam ettiği halde, neden her gidişimde her yapılan işlem sonucunda tekrardan gaz ayar ücreti alıyorsunuz diye zorlayınca "esasen her defasında gaz ayarı yaptığımız için almamız gerekiyor ama bu defalık gaz ayarını almayalım" dediler.

Çok yakma şikayeti devam edince bu defa Olgun LPG ye gittim. Kontrolleri v.s yaptılar gaz ayarı yaptılar hiç ücret almadılar.
Daha sonra araba sabahları zor çalışmaya başladı. Tekrar gittim Olgun otoya, (çok kısmışlar sanırım) tekrar gaz ayarı yaptılar yine para almadılar.

Yani fiyatları kıyaslarken bunları da göz önünde bulundur derim.

Diğer yazdığın bayileri bilmiyorum, olumlu olumsuz yorum yapamam...

Not:Olgun LPG (Landirenz distirübütörü) sadece Landirenzo montajı yapıyor, bilgine..

Parayı müşteriden/Müşteri ilişkisinden önde tutan dükkanlarda genelde bu uygulamaya sık rastlanır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeakin -- 8 Aralık 2009; 21:12:53 >

1075 Mesaj
9 Aralık 2009; 20:50:25 

landi renzodan vazgecebilirsin iyice arastır

Olgundan hic taktırma ustalar iyi değil, aracım hareket halindeyken benzine geciyor devamlı sağa cekip aracı stop etmekten sıkıldım, 2 kere gittim olgunda calısan ustalarımız(!) sorunu cözemediler sorun hala devam ediyor...

404 Mesaj
10 Aralık 2009; 9:09:07 

Olgunu kimse tavsiye etmiyor zaten. OPAN ya da Mavi Umut hakkında bilgi sahibi olan varmı?

45 Mesaj
12 Aralık 2009; 0:06:17 

hocam bende scenic 2 var ve aracıma 33 binde landi renzo taktırdım.63 bin km de üstüne yol yaptım sadece bir kez filtre değiştirdim. Daha düne kadar hiç bir sorun yaşamadım. (Ucuz lpg alınca gene filtre değiştirdim.) Ostim alınteri bulvarında Koçop ta mustafa usta var işini çok güzel yapıyor sana bir mişteri olarak tavsiye ederim. Maliyetini çoktan çıkardı. Birde Musatafa ustayla konuş hangisini önerir?

2008 Toyota Corolla 1.6 Comfort
Panasoniz PV8
Panasonic Lumix Tz 7

424 Mesaj
17 Şubat 2010; 0:04:18 

bende ankarada landi renzo taktırmayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz iyi bir servis varmı ?

grande punto (new orleans mavi)

771 Mesaj
17 Şubat 2010; 23:11:13 

quote:

Orijinalden alıntı: benerci2000

bende ankarada landi renzo taktırmayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz iyi bir servis varmı ?

Neden landi renzo??

MAVİDENİZLER OTOGAZ
BRC İÇANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BRC ANKARA MERKEZ SERVİSİ
LPG BİZİM İŞİMİZ 2008-2013 TÜRKİYE BRC MONTAJ LİDERİ
www.mavidenizler.com.tr Tel: 0312 385 95 55

575 Mesaj
18 Şubat 2010; 12:06:07 

ben peugeot 406 ya landirenzo taktırmıştım landirenzo çok kaliteli bir kit ancak markanın en büyük dezavantajı türkiyedeki servis ağı ankarada olgun lpg hariç hiçbir yerde baktıramamıştım onlarda arıza lambasını söndüremediler öyle gezmek zorunda kaldım. karar sizin şimdiden hayırlı olsun selamlar.

771 Mesaj
18 Şubat 2010; 13:58:03 

BRC nin arıza lambası sorunu yada araçların silindir sayısı, beygir gücüne paralel enjektör vede regülatör seçenekleri olduğundan, şu araca böyle enjektör diğer araca başka enjektör sıkıntısı hiç bir zaman olmamıştır olsa dahi çözüm daima olmuştur,önemli olan müşteri memnuniyetidir. servis agı ve yedek parça konusu ise BRC Türkiye de tartışmasız tek markadır

MAVİDENİZLER OTOGAZ

424 Mesaj
20 Şubat 2010; 0:09:32 

quote:

Orijinalden alıntı: 2A MAVİDENİZLER

quote:

Neden landi renzo??

opel ile uyumlu olduğu söyleniyor, siz brc takıyorsunuz galiba, fiyatı ve opel ile uyumu hakkında ilgi verirmisiniz, selamlar.

771 Mesaj
20 Şubat 2010; 16:25:39 

1996 yılından itibaren BRC markasının dönüşümü yapmaktayım,2004 yılından sonra da sırasal sistem versyonunu kullanmaktayız bu ğüne kadar yüzlerce opelin çeşitli varyant ve motor gücüne sahip araçlara dönüşüm yaptım uyumsuzlu adına hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım ancak aracınızın ateşleme sistemini kontrol edilerek montaj yapmak daha saglıklı olacaktır saygılar.

MAVİDENİZLER OTOGAZ

568 Mesaj
20 Şubat 2010; 18:08:27 

quote:

quote:

Neden landi renzo??

Aracıma takılacak kit için araştırma yaparken kitin markası hangisi olursa olsun montaj malzemeleri ve tanklarda yan sanayi ürünleri kullanılabildiğini gördüm. Bu durum da beni rahatsız etti, tahmin edersiniz servisler rekabet ve karlılık nedeniyle ucuz malzeme kullanmak isterler. Ben de bu konuya takıldığımdan Küçükyalı Olgun'daki sohbetimizde tankı ne marka taktıklarını sormuştum. Nurettin Usta da anlaşmalarından sonra Opel'in belirlediği standartlar nedeniyle malzemede ucuza kaçılmadığını kaliteli malzeme kullanmaları gerektiğini söylemiş, tank için de Samçelik olması gerekiyor demişti. LR'ye karar verdikten sonra öğrendim bu durum beni çok çok memnun etmişti. LR'nin Opel ile bir artı daha kazandığını düşünüyorum.

424 Mesaj
21 Şubat 2010; 22:06:05 

bide iyi bir servis bulsak taktirmak için...yokmu tavsiye veren

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

338 Mesaj
22 Şubat 2010; 1:55:58 

brc-mocan otogaz-övünç,fatih

http://forum.donanimhaber.com/m_59635624/tm.htm

20 Mesaj
22 Şubat 2010; 15:55:28 

2009 model astra easytronic aracımıza gaz taktırmayı düşünüyoruz ,hangi markayı önerirsiniz?

424 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:33:38 

yokmu landi renzo için iyi bir servis tavsiyesi, iyi bir servis bulamazsan brc taktıracagım mocan'da

771 Mesaj
23 Şubat 2010; 11:33:04 

quote:

Orijinalden alıntı: svevo

quote:

quote:

Neden landi renzo??

Aracıma takılacak kit için araştırma yaparken kitin markası hangisi olursa olsun montaj malzemeleri ve tanklarda yan sanayi ürünleri kullanılabildiğini gördüm. Bu durum da beni rahatsız etti, tahmin edersiniz servisler rekabet ve karlılık nedeniyle ucuz malzeme kullanmak isterler. Ben de bu konuya takıldığımdan Küçükyalı Olgun'daki sohbetimizde tankı ne marka taktıklarını sormuştum. Nurettin Usta da anlaşmalarından sonra Opel'in belirlediği standartlar nedeniyle malzemede ucuza kaçılmadığını kaliteli malzeme kullanmaları gerektiğini söylemiş, tank için de Samçelik olması gerekiyor demişti. LR'ye karar verdikten sonra öğrendim bu durum beni çok çok memnun etmişti. LR'nin Opel ile bir artı daha kazandığını düşünüyorum.

Evet samçelik iyi bir marka ben 1998 yılından itibaren hep kullanmışımdır ancak şu an steep kullanıyorum hem brc nin anlaşmalı markası yurt dışı ihraç mal hemde kullandıkları saç ve statik yanmaz boyasıyla tüm müşterilerime güven veriyorum,zaten aksam litesi önemlidir her markayı distiribitör listesine almaz bence de BRC nin artısı da özenle seçtigi tanklardır saygılar

MAVİDENİZLER OTOGAZ

7 Mesaj
25 Şubat 2010; 13:03:45 

merhaba

biz istanbul olgun lpg ahmet olgun ben 0216 417 00 95 numaralı telefondan bana ulaşabilirseniz size yardımcı olmak isterim

424 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:11:41 

dün koçop oto da(ankara) taktırdım landi renzoyu, sahibi salim bey(odtü mezunuymuş, sanayide böyle insanlarla karşılaşmak hoş oluyor doğrusu), sağolsun sorularımızı sıkılmadan uzun uzun cevapladı, 500 km yapınca tekrar gideceğim yanına ve son kontrolünü yapacaklar sanırım, iki gündür biniyorum bi sıkıntı yaşamadım kalkışlarda biraz daha sakin kalkıyor performanstan da ufak bir miktar kayıp var ama rahatsız edici değil, tabi benim aracım 1.4, 1,6 cc olanlar belki bu performans kaybını çok fazla hissetmeyecekler, birde gazı ucuz bi yerden aldım (1.7? filandı), farklı gazlarla denemek lazım, özetle şu an için memnunum, gönül rahatlığıyla biniyorum.

568 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:28:19 

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

424 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:29:37 

teşekkürler hocam, sizde yeni taktırdınız galiba sizde durum nedir performans yönünden?

4 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:55:30 

SEVGİLİ BENERCİ BEN BRC Yİ NEDEN TERCİH ETTİĞİMİ DAHA EVVEL Kİ YAZIMDA BELİRTMİŞTİM.SİZ DÜN BİR, BUGÜN İKİ, ZAMAN NEYİ GÖSTERİR BİLİNMEZ İNŞALLAH OLMAZ AMA SİSTEM İLE İLGİLİ BİR SORUN HASIL OLUR İSE VE MONTAJ YAPTIRDIĞINIZ İL DIŞINDA OLURSA MUHATTAP BULABİLECEĞİNİZ BİR SERVİS İNŞALLAH OLUR.KİMSE BENİM ÜRÜNÜM HATASIZ VE SORUNSUZ DİYEMEZ.
O YÜZDEN BİRAZ ACELECİ DAVRANMAYIN BENİM TÜM ARAÇLARIM LPG LİYDİ. ÇOK DİLİM YANDI.
O YÜZDEN MONTAJ SONRASI SERVİS HİZMETİ VE TÜRKİYE ÇAPINDA YAYGIN SERVİS AĞI OLMASINA DİKKAT EDİNİZ.
KALİTE VE HİZMET ZAMAN İÇİNDE ORTAYA ÇIKACAKTIR.

424 Mesaj
27 Şubat 2010; 0:30:00 

hocam haklısınız o konuda ama asıl görev yerimde(ığdır) hiçbir markadan işe yarar servis alabileceğimi ummadığım için araca uyumlu olmasına öncelik verdim bende, inşaallah sıkıntı olmaz ileride.

568 Mesaj
28 Şubat 2010; 12:01:56 

quote:

teşekkürler hocam, sizde yeni taktırdınız galiba sizde durum nedir performans yönünden?

Benerci merhaba,
1500km oldu bir sorunla karşılaştım diyemem. Ses sorunu hiç yaşamadım 2000 model aracımın yalıtımı yeterli geldi. Performansta hiç düşüş yaşamadım demek zor, düşüş var sanırım ama ayırt etmesi güç. Türkiye'de daha fazla bilinen ve daha yaygın bir markayı taktırmak yerine kalitesine daha fazla güvendiğimiz bir ürün taktırdık. Kendi adıma uzunca süre sorunla karşılaşmayı beklemiyorum. Umarım zaman bizi haksız çıkarmaz.

DOĞANBEY06 kardeşim merhaba, bir Mercedes ya da BMW alırken en yakın servis nerde düşünmeye gerek duymazsınız ya, bende bu anlamda LR'yi kendisini kanıtlamış bir marka gördüğüm için tercih ettim. Prins ve teleflex markaları da yaygın olmayan ve servis sıkıntısı yaşayabileceğiniz ürünler ama kaliteleri ve sorunsuzlukları ile ön plana çıkıyorlar, bu yüzden de maddi durum elveriyorsa ilk sırada tercih ediliyor olmaları çok normal.

2 Mesaj
21 Ekim 2010; 15:20:31 

bende bektas otoda aracıma lpg taktırmayı düsünüyorum. aracım 2009 peugeot 308 1.6 vti 120 hp. vti motor olmasından dolayı lpg montajı biraz sıkıntılı oluyormus uzun arastırmalarım sonucu landi renzoda karar kıldım fakat bektas oto dogru bir yer mi montaj icin emin olamıyorum yoksa olgunda mı taktırsam??

1 Mesaj
21 Aralık 2011; 11:53:20 

SELAM BEN ANKARA DAN ERKAN. BEN TOYOTA COROLLA VERSO ALDIM KONYADAN ÜZERİNDE LANDİ TAKILIYMIŞ. MUAYENEDE SİMİT TANK KORUMASI YOKMUŞ DİYE SORUN ÇIKARDILAR BENDE FİYAT ARAŞTIRDIM EN UYGUN KOÇOP DA BULDUM BİRDE LANDİ SERVİSİ OLMASI NEDENİYLE AMA İYİKİDE ORAYI BULMUŞUM İŞÇİLİK SUPER FİLTRESİNİ FELAN ORDAN DEĞİŞTİRİYORUM MÜŞTERİYLE ALAKALARI ÇOK ÇOK İYİ İŞÇİLİK DE İYİ OLUNCA DAHA NE İSTEYELİM. BİR MÜŞTERİSİ OLARAK LPG TAKTIRACAK ARKADAŞLARIN ONCE BURAYA DANIŞIP FİYAT VE SORULARINIZI SORMANIZI TAVSİYE EDERİM BEN ARABA ALAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLMAK İÇİN BURAYA SORUYORUM ÇÜNKÜ HER ZAMAN LPG TAKTIRMIYORUZ BİR KERE TAKTIRIYORUZ VE SORUNSUZ OLMASINI İSTERİZ YANİ. KOÇOP DA MUSTAFA USTA İŞİNİN EHLİ BİR İNSAN VE HERKESE TAVSİYE EDERİM BANA SUNU SOYLEDİ '' ARABANA EN İYİ LPG Yİ DEĞİL ARABANA UYUMLU LPG Yİ TAKMAK ÖNEMLİ '' DAHA BUNUN ÜSTÜNE BİRŞEYDİYEMEDİM VE ANKARADA LPG TAKTIRCAK ARKADAŞLAR VARSA BURAYI TAVSİYE EDERİM AMA YOĞUNLUKTAN GÜN VERİYOLAR BUYUK İHTİMALLE HERKESE İYİ FORUMLAR ARKADAŞLAR.

161 Mesaj
15 Şubat 2012; 15:21:11 

ANKARA KONYA YolU OPAL PLAZA OPEL CHEVROLET KİA VE TÜM DİĞER MARKA ARAÇLARA
2 YIL MotoR GARANTİLİ lpg DÖNÜŞÜMÜ YAPMAKTADIR.SIFIR ARAÇLARDA GARANTİ BOZULMAMAKTADIR
LANDİRENZO,İNKAGAS(BMD),brc KULLANILAN KİT MARKALARI OLMAK ÜZERE 2 YIL GARANTİLİDİR
OPAL PLAZA:0312 5830583

12 Mesaj
22 Şubat 2012; 22:23:42 

slm arkadaşlar ven mazda aracıma ankara mavi umut lpg de landirenzo omegas taktırdım.Sitesinde Ümit usta farkıyla yazıyor.Farkı ilgisizlik ve sorundan başka birşey değil .araçta teklem olunca defalarca yanına gittim.hep araçta sorun buldu.En son olgu n lpg ye gittim.hem araçlailgilendiler hemde ücret almadan ayar yaptılar.ankarada ümit ustaya taktırmayında kime taktırırsanız taktırın.gerçöi sorun çıkarsa yiner olgun lpg ye gideceksiniz.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » LANDI RENZO TAKTIRACAĞIM AMA KİME - ANKARA - LÜTFEN YARDIMCI OLUN
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344