Şimdi Ara

@@@...WINDOWS VISTA ile ılgılı tum testler ve ss ler burada...@@@ (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.631
Cevap
3
Favori
374.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada 64bit te rtm olarak çıktı arkadaşlar...haber verim dedim..

MICROSOFT.WINDOWS.VISTA.64BIT.EN.FR.DE.MUI.DVD-EcHoS
  • ya da

Microsoft.Windows.Vista.RTM.32Bit.and.64Bit.AIO.DVD.READ.NFO-WinBeta
  • öncelikle selamlar
    benim bi sorum vardı..
    windows vista nın orjinalini almak zorunda kalacağımız söyleniyor bu doğru mu, eğer çok pahalı değilse sorun değil fiyatı ne kadar olacak bilgisi olan var mı? bir de vista orjinal olunca içinde çalıştırdığımız programlar da orjinal mi olmak zorunda olacak?
  • Ultimate versiyonu 399 $ olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: patateskabak

öncelikle selamlar
    benim bi sorum vardı..
    windows vista nın orjinalini almak zorunda kalacağımız söyleniyor bu doğru mu, eğer çok pahalı değilse sorun değil fiyatı ne kadar olacak bilgisi olan var mı? bir de vista orjinal olunca içinde çalıştırdığımız programlar da orjinal mi olmak zorunda olacak?

vista ultimate 399 dolar diğerleri de 350-150 dolar arasında değişiyo.korsan vistada bazı özellikler kısıtlanacak aero gibi.programlar orjinal olmak zorunda değil.
  • arkadaslar rc2 sanirim download lardan geri cekilmis sebebini bilen varmi ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffy45

quote:

öncelikle selamlar
    benim bi sorum vardı..

vista ultimate 399 dolar diğerleri de 350-150 dolar arasında değişiyo.korsan vistada bazı özellikler kısıtlanacak aero gibi.programlar orjinal olmak zorunda değil.

ya bu vista nın çeşitlerini ve bu çeşitlerin özelliklerini ayrıntılı açıklayan bi site link falan var mı? ben normal bir ev kullanıcısıyım internet ve oyun, bana hangisi gider ? ayrıca yılbaşından sonra almayı düşünüyorum bilgisayar , sizce xp ile devam etme şansı var mı yoksa artık her şey değişecek mi? dx10 u da düşününce, planlarımı vistaya göre mi yapayım ?

• Benim de her zamanki gibi sorum var...

Şimdi Vista 6000 Final (RTM) 'i indirip kurduk. Ve bir şekilde aktivasyonu gerçekleştirdik, Evulation Copy olayı falan bitti, etkin bir Vista'mız var.

Peki bu, benim bu Vista'yı sınırsız kullanacağım anlamına da geliyor yoksa normalde 15 - 30 gibi sınırlar yerine aktife ederek 180 gün mü (2007 yazına dek) kullanacağım anlamına mı geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 22 Kasım 2006; 20:16:04 >
  • quote:

quote:

quote:

öncelikle selamlar
    benim bi sorum vardı..

ya bu vista nın çeşitlerini ve bu çeşitlerin özelliklerini ayrıntılı açıklayan bi site link falan var mı? ben normal bir ev kullanıcısıyım internet ve oyun, bana hangisi gider ? ayrıca yılbaşından sonra almayı düşünüyorum bilgisayar , sizce xp ile devam etme şansı var mı yoksa artık her şey değişecek mi? dx10 u da düşününce, planlarımı vistaya göre mi yapayım ?

ev kullanıcıları için en uygunu hem fiyat açısından hemde özellik açısından home premium.

• quote:

quote:

quote:

öncelikle selamlar
    benim bi sorum vardı..
    windows vista nın orjinalini almak zorunda kalacağımız söyleniyor bu doğru mu, eğer çok pahalı değilse sorun değil fiyatı ne kadar olacak bilgisi olan var mı? bir de vista orjinal olunca içinde çalıştırdığımız programlar da orjinal mi olmak zorunda olacak?zorunda değil.

vista ultimate 399 dolar diğerleri de 350-150 dolar arasında değişiyo.korsan vistada bazı özellikler kısıtlanacak aero gibi.programlar orjinal olmak

http://www.ntvmsnbc.com/news/384149.asp buradan fiyatlar hakkinda bilgi edinebilirsin. Cesitlerine gelince;

Tek Başına bütün Vista çeşitleri ;

Vista Ultimate : En geniş kapsamlı sürümün özelliklerinde hiçbir kısıtlama bulunuyor.

Vista Enterprise : Büyük şirketlere Vista bit bazında şifreleme ve Vistual PC Express ile sunuluyor.

Vista Business : Enterprise sürümüne benzer şekilde her özellik bulunuyor ama firmalar unix uygulamaları için alt sistem desteğine sahip olamıyor.

Vista Home Premium : Bir sürü XP Pro' dan sonra geliyor ek olarak tablet bilgisayar desteğine ve MediaCenter özelliği bulunuyor.

Vista Home Basic : Kişisel kullanıcılar için geliştirilen ev Aero özelliği bulunmayan bu sürüm büyük ihtimalle OEM bilgisayar için

Vista Starter : Yeni başlayanlar için sadece 32 bit ile sınırlı sayıda uygulama bulunuyor.

Vista N : Avrupa Birliği yasalarına ters düşmemek için "Home Basic N ve Business N " Sürümleri Windows Media Player olmadan sunuluyor bu sürümlerin daha ucuz olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok

son olarak bence planlarini vistaya gore yap sonradan pisman olma :)

• quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Benim de her zamanki gibi sorum var...

Şimdi Vista 6000 Final (RTM) 'i indirip kurduk. Ve bir şekilde aktivasyonu gerçekleştirdik, Evulation Copy olayı falan bitti, etkin bir Vista'mız var.

Peki bu, benim bu Vista'yı sınırsız kullanacağım anlamına da geliyor yoksa normalde 15 - 30 gibi sınırlar yerine aktife ederek 180 gün mü (2007 yazına dek) kullanacağım anlamına mı geliyor?

Bildigim kadari ile temmuz 2007 ye kadar kullanabilecegiz. O zaman yeniden aktivasyon isteyecek. eski keyler yada yontemler gecerli olmayacak deniliyor. Ama o zamana kadar yeni metodlar cikar mutlaka ;)
  • XP oyun oynamak için fazlasıyla yeterli. XP için yazılan Direct-x 9L çıkıyor zaten c'nin dönemi de bitmek üzere. L versiyonunda Direct x 10'da yer alan pek çok özellik de yer alacak. Oyun sektörü için versiyon 10 henüz çok yeni ve bazı şeylerin oturması için oldukça uzun süre geçmesi lazım.
  • windows xp nin üzerine vista yı kuruyorum fakat mavi ekran hatası veriyor. Bunun nedeni nedir? Acaba donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?
    windows xp yi kaldırıp sıfırdan mı kursam, donanımsal olsa xp kurarken de mavi ekran çıkar. yardımlarınızı bekliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: KuklacıAmca

windows xp nin üzerine vista yı kuruyorum fakat mavi ekran hatası veriyor. Bunun nedeni nedir? Acaba donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?
    windows xp yi kaldırıp sıfırdan mı kursam, donanımsal olsa xp kurarken de mavi ekran çıkar. yardımlarınızı bekliyorum....

büyük ihtimalle sistemin kaldırmıyordur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: painkiller004

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Benim de her zamanki gibi sorum var...

Bildigim kadari ile temmuz 2007 ye kadar kullanabilecegiz. O zaman yeniden aktivasyon isteyecek. eski keyler yada yontemler gecerli olmayacak deniliyor. Ama o zamana kadar yeni metodlar cikar mutlaka ;)

hayır eğer orjinal 6000 key girerse sonsuza kadar kullanılabilecek zaten bu yüzdende şu an 6000 public değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misfits_ -- 23 Kasım 2006; 22:23:05 >

• vista rtm aktif ettim , ama niçin evalaution copy yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hburak

vista rtm aktif ettim , ama niçin evalaution copy yazıyor.

hangi sürüm?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hburak

vista rtm aktif ettim , ama niçin evalaution copy yazıyor.

hangi sürüm?

vista rtm 6000 final
  • arkadaşlar benim bi sorunum var

windows vista' yı kurdum fakat benden logon ekranında kullanıcı adı ve şifre istiyor girmediğim halde. Kurarken benden kullanıcı adı ve şifre istemedi ama kurulum bitti logon ekranı geliyo ne yazsam kabul etmiyo boş geçsemde olmuyo yardımcı olursanız sevinirim.
  • yenıden kur dıcem baska bısı dıyemıyom malesef.bu arada vista nın sesle calısmasını deneyen oldumu.gayet basarılı olmus.sesle verdıgım neredeyse butun komutları aglıyor ve yapıyor.ornek"start dedıgımde baslangıc menusu acılıyo tıklanmıs gıbı.programs dedıgımde orasını acıyor.yada open messenger dedıgıdem msn ı acıyor.yada open explorer dedıımde de explorerı acıp kapatabılıyorum.acaba bu deneyımı yasayan baskalrı oldumu?
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.