Şimdi Ara

Documents and Settings (PROBLEM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya arkadaşlar bilgisayara format atmadan windows klasorünü siliyoruz ya. c yi format atmaktan kurtarıyoruz. işte her zamanki gibi yaptım. kullanıcı ismini aynı yapmışım. şimdi documents and settings içindeki bir kullanıcı profiline tıkladığımda erişilemez diyor. Desktopta bir sürü şey vardı :(( nasıl çözüm buluruz? açamıyorum dosyayı. hddyi başka makinaya taktım orda da açmışyor :(( ne yapabiliriz?
    ve bazı dosyalarının isimlerini mavi renkte gösteriyor misal PRogram Files. bunda bir halt var ama. anlıyamadım. şimdi nasıl kurtarabiliriz. Recovery programlar olmadan ama. bunun bir çözümü olması lazım.

• bildiğim kadarıyla kutarılamıyor Recovery programlarını kullan belki kurtarabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

ya arkadaşlar bilgisayara format atmadan windows klasorünü siliyoruz ya. c yi format atmaktan kurtarıyoruz.

?????????
  • maden yeni format attın makine soğumadan bidaha at abi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neyzena

quote:

ya arkadaşlar bilgisayara format atmadan windows klasorünü siliyoruz ya. c yi format atmaktan kurtarıyoruz.

?????????

???????? buyur?
  • windows klasörünü silerek format atmamak ne demek inan anlayamadım....
  • Bildiğim kadarıyla bir dosyanın ismi mavi ile gösteriliyorsa o dosya gizli ve sistem dosyası oluyor gizli dosyaları gösterme seçeneğini seç eğer hala o dosya görüküyorsa ben yanlış biliyorum demektir..
  • quote:

ya arkadaşlar bilgisayara format atmadan windows klasorünü siliyoruz ya. c yi format atmaktan kurtarıyoruz. işte her zamanki gibi yaptım. kullanıcı ismini aynı yapmışım. şimdi documents and settings içindeki bir kullanıcı profiline tıkladığımda erişilemez diyor. Desktopta bir sürü şey vardı :(( nasıl çözüm buluruz? açamıyorum dosyayı. hddyi başka makinaya taktım orda da açmışyor :(( ne yapabiliriz?
    ve bazı dosyalarının isimlerini mavi renkte gösteriyor misal PRogram Files. bunda bir halt var ama. anlıyamadım. şimdi nasıl kurtarabiliriz. Recovery programlar olmadan ama. bunun bir çözümü olması lazım.

1-mavbi dosyalar da işin zor
    2-ama erişilemez denilen dosyalara sag tık yapıp security den şimdi kullandıgın kullanıcıya full control izni verirsen sorun çözülür

• quote:

ya arkadaşlar bilgisayara format atmadan windows klasorünü siliyoruz ya. c yi format atmaktan kurtarıyoruz. işte her zamanki gibi yaptım. kullanıcı ismini aynı yapmışım. şimdi documents and settings içindeki bir kullanıcı profiline tıkladığımda erişilemez diyor. Desktopta bir sürü şey vardı :(( nasıl çözüm buluruz? açamıyorum dosyayı. hddyi başka makinaya taktım orda da açmışyor :(( ne yapabiliriz?

1-mavbi dosyalar da işin zor
    2-ama erişilemez denilen dosyalara sag tık yapıp security den şimdi kullandıgın kullanıcıya full control izni verirsen sorun çözülür

• XP CD takıyorsun. başlıyor mavi ekran cart curt. sonra var olan işletim sistemini gösteriyor C: de misal.
    esc yapıyorsun. sonra 2 ye ayrılmışsa iki partition gösterir. c partitioni seçiyorsun. sonra klavyeden c ye basıyorsun. diyorki var olan windowsu sileyim mi L ye basıyorsun Windows klasörünü siliyor. format atmıyor yani.

yaw arkadaşlar bilgisayar benim değil. bu yüzden çözüm bulmam lazım. hay kafama soki aynı hatayı yaptım. kullanıcı ismini aynı yapınca böle saçmalık yapıyor işte. ne silebiliyorsun ne de başka bişi. format atmaktan başka çarem yok mu? belki regeditle oynarsam bişiler yapabilirmiyim?
  • arkadaşım kurulurken dosya sistemini olduğu gibi bırak dedin ve L ye başıp sadece windows klosörünü sildin değilmi. eğer öyle ise ve Documents and Settings hata veriyor ise güvenlik kipte açıp dene olmadı sistem geri yüklemene bak windows u silmeden önceki günler geri yüklemede görünüyormu görünmüyormu ona bak ve bilgisayarı sağ tıkla Yönet gel ordan disk yönetimine gel hdd nin üstüne sağ tıkla orda ne yazıyor dinamik diske dönüştürmü yoksa başka bir şeymi ve windowsu silmeden önce dosya sistemin fat mıydı ntfs miydi bunlara bakıp cevaplarsan sorununu çözmede yardımcı olabilirim.
  • bildiğim kadarı ile döküman vs. niteliğindeki belgelerin log. ları windows klasöründe tutuluyor...hal böyle iken sanırım windows u silmek benim ilk defa duyduğum bir olay...yanlış anlamayın ama bu yüzden şaşırdım...

çözüme gelince recovery programları ile bir kaç deneme yapmakta yarar var sanırım...
  • ya zaten administrator ile giriyorum yine ulaşamıyorum. mavi dosya gibi bişler var işte. bişiler çakıştı ama anlamadım. regediti kurcalıcam galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: octapus

arkadaşım kurulurken dosya sistemini olduğu gibi bırak dedin ve L ye başıp sadece windows klosörünü sildin değilmi. eğer öyle ise ve Documents and Settings hata veriyor ise güvenlik kipte açıp dene olmadı sistem geri yüklemene bak windows u silmeden önceki günler geri yüklemede görünüyormu görünmüyormu ona bak ve bilgisayarı sağ tıkla Yönet gel ordan disk yönetimine gel hdd nin üstüne sağ tıkla orda ne yazıyor dinamik diske dönüştürmü yoksa başka bir şeymi ve windowsu silmeden önce dosya sistemin fat mıydı ntfs miydi bunlara bakıp cevaplarsan sorununu çözmede yardımcı olabilirim.

zaten dosya sistemini aynen bıraktığım için NTFS dosya sistemi. geri yüklemeye bakmadım ama öle geri çevirebileceğimi sanmıyorum. çünkü windows klasörü silindi. recover dosyalar windowsun içinde değilmiydi? documents settings hata vermiyor. sadece misal Yilmaz kullanıcı ismi vardi. yine Yilmaz yaptım ama bu sefer Yilmaz.PC gibi bişiler olmuş. eski Yilmaz profiline erişilemez diyor. ve dosyanın boyutunu 0 gösteriyor. ama biliyorum ki içinde en az 10 gb falan var. ve HDD de çok az boş yer gözüküyor. çoğu şeyi sildim ama öyle işte.

• her zamanki gibi yine kendim çözümü bulurum. yarın da buraya yazarım. benim problemlerim DHyi aşıyor her zaman ki gibi.
  • benim dedigim yöntemleyapabilirsin.hem istedigin kadar aynı kullanıcı ac.her kullanıcının ayrı sid numarası vardır.
    o klasörün security özelliklerine girrersen 0001111410-1541001d54f5440-545 diye bişeyler görceksin.o senin formatlamadan önceki dosya sahibi yani kullanıcındır.oraya şimdiki admini full control hakkı verip eklersen.ulaşabilrsin.ama sen hala kendi yöntemini bulacaksan baska diycek lafım yok,ayagına gelen fırsatı tepmek deriz biz buna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 3 Ağustos 2005, 16:55:49 >
  • anlamdım bir şey arkadaşlar
  • her zamanki gibi kendim çözdüm

• quote:

Orjinalden alıntı: mcse2k3

benim dedigim yöntemleyapabilirsin.hem istedigin kadar aynı kullanıcı ac.her kullanıcının ayrı sid numarası vardır.
    o klasörün security özelliklerine girrersen 0001111410-1541001d54f5440-545 diye bişeyler görceksin.o senin formatlamadan önceki dosya sahibi yani kullanıcındır.oraya şimdiki admini full control hakkı verip eklersen.ulaşabilrsin.ama sen hala kendi yöntemini bulacaksan baska diycek lafım yok,ayagına gelen fırsatı tepmek deriz biz buna

mcse2k3 arkadaşımız security sidleri sadece güvenli modda değiştirebileceğimi söylememişti.

benim arkadaşım "özel aç" yapmış klasörünü ondan açamıyormuşum. güvenli modda hallettim. uğraşa uğraşa buldum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.